نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415536
اوباما چطور پیروزی ترامپ را برای دخترهایش توضیح داد؟/ این آخرالزمان نیست!
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۴
مانند میلیون‌های امریکایی دیگر، باراک اوباما هم برای توضیح اتفاقاتی که در هفته گذشته طی پروسه انتخابات ریاست جمهوری این کشور واقع شد، دغدغه‌های بسیاری داشت.

به گزارش خبرآنلاین؛ رییس جمهور فعلی آمریکا در این انتخابات از هیلاری کلینتون حمایت می‌کرد و بارها در سخنرانی‌هایش دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه انتخابات را یک متعصب سرسخت بیگانه خطاب کرده بود.

آنچه که قرار بود از باراک اوباما و سیاست‌هایش باقی بماند صرفا با رییس جمهور شدن هیلاری کلینتون به عنوان یک نامزد دموکرات دیگر محقق می‌شد اما همه چیز طور دیگری رقم خورد.

با این حال وقتی در یک اتفاق غیر منتظره و فضایی ملتهب دونالد ترامپ به عنوان رییس جمهور امریکا انتخاب شد،‌ باراک اوباما که هنور کرسی ریاست جمهوری را ترک نکرده، همچنان کلمات آرام‌بخشی داشت که در توضیح این اتفاق برای دخترهایش رو کند.

اوباما دراین‌باره به نشریه نیویورکر می‌گوید: «چیزی که به دخترهایم می‌گویم این است که مردم واقعا پیچیده هستند.»

رییس جمهور آمریکا توضیحاتی را که به دو دخترش درباره این وقایع داده است اینطور ادامه می‌دهد: «جوامع و فرهنگ‌ها واقعا پیچیده هستند. این ریاضی نیست. این بیولوژی است. این شیمی است. اینها موجودات زنده هستند و این آشفتگی‌ها وجود دارد. و وظیفه شما به عنوان یک شهروند و به عنوان یک انسان عاقل به طور دائم برای اثبات کردن، جبران کردن بالا رفتن و جنگیدن برای کمک به آدم‌هاست. آن هم با مهربانی احترام و درک کردن آنها. شما باید پیش بینی زمان‌هایی را بکنید که ممکن است تعصب‌ها و سرسختی‌ها شعله ور شوند و شما باید در چنین موقعیت‌هایی با آنها روبه‌رو شوید. یا اینکه ممکن است چنین تعصب‌های سرسختانه‌ای در درون شما بوجود بیاید ؛ و آنوقت است که باید بر آنها غلبه کنید. و این حرکت نباید متوقف شود. شما نباید در این شرایط گیر کنید. شما نباید نگران این موضوع شوید که انگار حالا دیگر آخرالزمان شده است. شما باید بگویید، خیلی خب،‌ حالا کجا هستیم و چطور می‌توانیم با ادامه دادن و جلو رفتن ، حرکت را ادامه بدهیم و تسلیم نشویم.»

با وجود ملاقات هفته گذشته ترامپ و اوباما اما از قرار نگرانی‌های رییس جمهور فعلی آمریکا برای قرار گرفتن مردی از جمهوری خواهان بر مسند قدرت آنقدر زیاد هست که حتی این دلواپسی به درون خانواده او هم رخنه کرده است و حالا اوباما مجبور است روحیه دختر‌هایش را برای مبارزه با موقعیت احتمالی ناخوشایند بالا نگه دارد.
 
کلمات کلیدی : پیروزی ترامپ + انتخابات آمریکا + باراک اوباما
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۲۹ ۱۹:۱۱:۲۴
عجب پدري آفرين (4022772) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۲۹ ۱۹:۵۰:۰۷
حمایت از داعش را هم کمی برای فرزندانت توضیح بده! (4022812) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.