توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485836
رایزنی روسیه با قزاقستان و قرقیزستان برای اعزام نیروی نظامی به سوریه
تاریخ انتشار : جمعه ۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۰
یک مقام پارلمانی روسیه تایید کرد که این کشور در حال مذاکره با قزاقستان و قرقیزستان در مورد اعزام پلیس نظامی این دو کشور به سوریه است.

 به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ولادیمیر شامانوف" رئیس کمیته امور دفاعی در دومای دولتی روسیه تایید کرد که مسکو در حال رایزنی با دو کشور قزاقستان و قرقیزستان برای اعزام نیروی نظامی به مناطق کاهش تنش در سوریه است.

پیش از این، "ابراهیم کالین" سخنگوی رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرده بود که طرف روسی قصد دارد از نیروهای نظامی قزاقستان و قرقیزستان برای برقراری امنیت در مناطق کاهش تنش در سوریه استفاده کند.

کالین همچنین گفته بود که هفته گذشته نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در آنکارا حضور داشته و دو طرف در خصوص جزییات خطوط مرزی مناطق کاهش تنش در سوریه مذاکراتی را انجام داده اند.

رئیس کمیته امور دفاعی دومای روسیه به خبرنگار «نووستی» گفت: «در حال حاضر مذاکراتی به منظور بررسی مسائل مربوط به مشارکت نیروهای پلیس نظامی روسیه در انجام وظیفه تامین نظم و امنیت در سوریه و همچنین امکان مشارکت قزاقستان و قرقیزستان در این برنامه، در جریان است. البته این مسئله فعلا در حال بررسی است، مذاکرات تازه آغاز شده و هنوز تصمیمی در این رابطه گرفته نشده است.»   

شامانوف افزود: «اعلام جزییات در این باره فعلا بسیار زودهنگام است. مذاکراتی نیز در باره مشارکت روسیه و ترکیه در این زمینه جریان دارد.»

"الکساندر لاورنتیوف" نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در مذاکرات مربوط به سوریه در آستانه (پایتخت قزاقستان) پیش از این گفته بود، روسیه آمادگی اعزام ناظرین خود برای حفظ امنیت در مناطق کاهش تنش در سوریه را دارد، ولی امکان مشارکت دیگر کشورها، از جمله دیگر کشورهای ضامن صلح در سوریه (ایران و ترکیه) نیز در این طرح وجود دارد.

به گفته وی، مذاکراتی با طرف ایرانی نیز در این زمینه انجام شده و تهران موافقت خود برای اعزام ناظرین نظامی به سوریه، در صورت توافق نهایی را اعلام کرده است.
 
کلمات کلیدی : روسیه + سوریه + داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.