نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 455037
ترکیه اروپا را با پناهجویان تهدید کرد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۰
آنکارا تهدید کرد که می‌توانند ماهانه 15 هزار پناهنده را به سمت اروپا بفرستد.

به گزارش فارس، با بالا گرفتن تنش‌های سیاسی میان آنکارا و کشورهای اروپایی، «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه تهدید کرد که برای شوکه کردن این قاره، ماهانه 15 هزار پناهنده غیرقانونی را به اروپا خواهند فرستاد.

سویلو با اشاره به توافق ترکیه و اتحادیه اروپا درخصوص پذیرش مجدد پناهندگانی که به این قاره رفته‌اند از سوی آنکارا، گفت: «ما توافق کردیم. اروپا، به تو می‌گویم، آیا انقدر جربزه داری؟ اگر می‌خواهی، ما 15 هزار پناهنده‌ای را که ماهانه مانع آمدنشان (به اروپا) می‌شویم، به سمت شما می‌فرستیم.»

به نوشته روزنامه «حریّت» وی همچنین افزود آلمان و هلند تلاش می‌کند چیزی را که نتوانستند در جریان تظاهرات میدان تقسیم بدست بیاورند، اکنون کامل کنند.

آنکارا در هفته‌های اخیر شاهد تنش‌های وخیمی با کشورهای اروپایی مانند آلمان و هلند بر سر سخنرانی وزیرانش جهت جمع‌آوری رای «بله» برای رفراندوم تغییر قانون اساسی در جمع اتباع ترک در کشورهای مذکور است.

مخالفت دولت‌های اروپایی با برگزاری سخنرانی و تجمعات تبلیغاتی مقامات ترکیه در کشورهایشان برای جمع کردن رای مثبت به تغییر قانون اساسی در همه‌پرسی 27 فروردین، باعث عصبانیت بیش‌ازحد آنکارا شده بگونه‌ای که حتی اروپا را تهدید به تحریم می‌کنند.
 
کلمات کلیدی : ترکیه+اروپا+پناهجویان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۷ ۲۰:۲۹:۰۳
مردک این پناهنده ها مسلمان هستند. (4208300) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۷ ۲۰:۳۵:۱۴
چاقو کشی مورچه هم دیدن داره ! (4208308) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.