نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 325130
پوست مرغ را بکنیم یا نه‌؟
بخش دانش و فناوری الف، 27 دی94
مصرف پوست مرغ در افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی اکیدا ممنوع است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۷
خدیجه رحمانی متخصص تغذیه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: به دلیل اینکه بخش عمده‌ای از چربی‌های بدن اصطلاحا در زیر جلد یا زیر پوست تجمع می‌کند و غالبا چربی‌های مضرر و خطرناکی هستند، استفاده از پوست مرغ درست نیست بنابراین توصیه می‌شود که افراد هنگام استفاده از مرغ حتما پوست آن را جدا کنند.

وی گفت: از طرفی گاهی ممکن است در پرورش مرغ از هورمون‌های مختلفی استفاده شود که این هورمون‌ها نیز محل تجمع‌شان در زیر پوست مرغ می‌باشد بنابراین استفاده از پوست می‌تواند سبب مشکلات عدیده هورمونی برای افراد از جمله رویش بی‌رویه موهای زائد شود.

وی همچنین بیان کرد: مصرف پوست مرغ به ویژه در افرادی که در معرض و یا ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی، بیماری‌های متابولیک و یا هایپرلیپید هستند به هیچ عنوان نباید صورت بگیرد چرا که پوست مرغ از چربی بسیار بالایی برخوردار است و اسید چرب اشباع و کلسترول بالایی را در خود ذخیره دارد.
کلمات کلیدی : دانش و فناوری-پوست مرغ
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۷ ۱۴:۱۴:۴۷
از سرکار خانم دکتر دعوت می‌کنم که مطالعات خود را در ارتباط با پرورش مرغ افزایش دهند و یا در مورد موضوعی که اطلاعات علمی ندارند، اظهار نظر نفرمایند. ایا صحیح است که من مرغدار در مورد مواد مغذی بدن و یا نحوه کاهش وزن ابراز نظر کنم؟؟
در صنعت پرورش مرغ به هیچ عنوان از هورمن استفاده نمی‌شود. (3474500) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.