توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488536
سوریه در ۲ نامه به سازمان ملل و شورای امنیت مواضع اردن را زیر سوال برد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۴
وزارت خارجه سوریه دو نامه به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت در خصوص تجاوزات تروریست‌ها به مناطق مسکونی در دمشق و درعا فرستاد و اعلام کرد، اردن از گروه‌های مسلح که اخیرا دست به حملاتی در مناطق مسکونی در درعا زدند، حمایت می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت خارجه سوریه در این دو نامه اعلام کرد: مثل همیشه این بمب گذاری‌ها در آستانه برگزاری نشست آستانه در چهارم و پنجم ژوئیه و ژنو در دهم ژوئیه و قبل از  تهدیدات اخیر آمریکا اتفاق افتاد.

وزارت خارجه سوریه تاکید کرد: ادعاهای دروغین و بی‌پایه آمریکا در مورد قصد سوریه در استفاده از سلاح شیمیایی زمینه‌ساز شرایط مناسب جهت انجام چنین اقدامات غیر اخلاقی است.

این وزارتخانه افزود: محله‌های شهر درعا از جمله محله الکاشف طی روزهای اخیر شاهد تجاوزات گروه‌های تروریستی مورد حمایت انگلیس، آمریکا و اردن بود که ۴۰ کشته و بیش از ۱۰۰ زخمی برجای گذاشت.

وزارت خارجه سوریه ادامه داد: اینکه کشورهایی که مدعی‌اند نگران جان و مال سوری‌ها هستند حتی یک جمله هم در محکومیت چنین تجاوزاتی بیانیه ندادند، جای تعجب ندارد. حتی استفاد دی‌میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه هم این تجاوزارت را محکوم نکرد و این برای ما عجیب نیست.

دمشق خواهان مجازات کشورها و طرف‌هایی شد که علنا در حمایت از تروریسم دست دارند.

وزارتخانه مذکور عنوان داشت: جامعه بین‌الملل بایستی در جنگ علیه تروریسم متحد شود و نباید چشمانش را  به روی  کشورهای حامی تروریسم ببندد.

وزارت خارجه سوریه تاکید کرد: سرپوش گذاری بر اقدامات تروریست‌ها و حامیان آنان، نقض آشکار منشور سازمان ملل متحد، تهدیدی مستقیم بر امنیت و صلح بین‌المللی و نقض تمامی قطعنامه‌های شورای امنیت در زمینه مبارزه با تروریسم است.
 
کلمات کلیدی : سوریه + سازمان ملل + شورای امنیت + اردن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.