توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 428839
رکورد 4ساله معاملات آتی سکه شکسته شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۰
بورس کالای ایران روز دوشنبه 6 دی ماه شاهد استقبال سرمایه گذاران و معامله گران از بازار آتی سکه بود به طوری که در مجموع 30هزار و 821 قرارداد در پنج نماد معاملاتی منعقد شد تا رکورد 4 ساله این معاملات شکسته شود.

به گزارش ایلنا از روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، آخرین بار در هشتم مهر سال 91 بود که حجم معاملات آتی سکه از مرز 30 هزار قرارداد فراتر رفت ؛ به این ترتیب روز گذشته پس از گذشت بیش از 4 سال رکورد معاملات آتی سکه شکسته شد.

بررسی جزییات معاملات دیروز بیانگر آن است که ارزش معاملات روی رقم سه هزار و 838 میلیارد ریال قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی قبل ( یکشنبه) رشد 95 درصدی را تجربه کرد، چرا که حجم معاملات طی این روز به 15 هزار و 778 قرارداد رسیده بود.

به این ترتیب قراردادهای آتی سکه طلا سررسید شهریور ماه سال آینده با 25 هزار و 664 قرارداد رتبه اول را در سررسید های فعال آتی کسب کرد، این در شرایطی است که معاملات تیر 96، دی، اردیبهشت و اسفند 95 به ترتیب رتبه های دوم تا پنجم قرار گرفتند.

انعقاد 1944 قرارداد آپشن سکه
همچنین طی روز گذشته در جریان معاملات اختیار خرید سکه در بورس کالای ایران در مجموع یک هزار و 944 قرارداد منعقد شد. نگاهی به جزییات این معاملات نشان می دهد که در قیمت اعمال یک میلیون ۱۰۰ هزار تومان، 198 قرارداد، در قیمت اعمال یک میلیون و ۱۲۵ هزار تومان، 71 قرارداد، در قیمت اعمال یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان یک هزار و 346 قرارداد و در پایان در قیمت اعمال یک میلیون 175 هزار تومان، 329 قرارداد منعقد شد.

 رشد 22 درصدی معاملات گواهی سپرده سکه
براساس این گزارش، همچنین امروز در مجموع 44 قطعه سکه بهار آزادی به ارزش 522 میلیون ریال در قالب گواهی سپرده در بورس کالای ایران مورد معامله قرار گرفت که نسبت به معاملات روز گذشته رشد 22 درصدی را تجربه کرد چرا که طی این روز حجم معاملات به 36 سکه رسیده بود.
 
کلمات کلیدی : سکه، بورس کالای ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.