توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 468033
آخرین نظرسنجی ها از انتخابات فرانسه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۵
جدیدترین نظرسنجی ها حاکی از پیشی گرفتن نامزد مستقل انتخابات ریاست جمهوری فرانسه از نامزد راستگریان افراطی این کشور است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، در حالی که فقط 5 روز دیگر به دور دوم و نهایی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه زمان باقی مانده است، تنور این انتخابات روز به روز گرمتر می شود.
بر اساس آخرین نظرسنجی درباره انتخابات فرانسه،«امانوئل مکرون»
نامزد جنبش 'در حال ‏‏حرکت' با ‏نسبت بالایی رقیب خود «مارین لوپن» ‏نامزد ‏‏‏راستگرایان افراطی قرار گرفته و می تواند وی را شکست دهد.
بر ‏اساس این نظرسنجی که موسسه ایفوپ-‏‏‏فیدیوسیال آن را تهیه و در روزنامه 'پاری مچ' به چاپ رسیده است، در ‏‏دور ‏دوم انتخابات ‏‏ریاست جمهوری فرانسه ‏مکرون با کسب ‏‏59 درصد آرا بر لوپن ‏با کسب 41 درصد آرا پیروز خواهد شد.‏
این نظرسنجی در حالی منتشر شده که در تازه ترین تحولات درباره انتخابات ریاست جمهوری فرنسه، مارین لوپن به کپی برداری از بخش های از سخنرانی «فرانسوا فیون» رقیب محافظه کار سابقش متهم شده است.
شباهت های سخنرانی لوپن با رقیب پیشین وی سبب شد که مخالفان نامزد حزب راست افراطی در رسانه های اجتماعی آن را به تمسخر بگیرند. رسانه های فرانسه همچنین به اتفاق بر شباهت ها در سخنرانی اول ماه مه لوپن با سخنرانی فیون در تاریخ 15 آوریل، یعنی قبل از شکست در دور اول انتخابات فرانسه تاکید کرده اند.
لوپن در دور دوم انتخابات فرانسه در تاریخ 7 مه (17 اردیبهشت) با دیگر نامزد پیشتاز دور نخست امانوئل مکرون به رقابت خواهد پرداخت.
 
کلمات کلیدی : انتخابات فرانسه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.