توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498238
پایان جبهة النصره در لبنان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۹
بخش اطلاع رسانی جنگی "حزب الله" اعلام کرد، تمامی اتوبوس‌های حامل افراد مسلح جبهه النصره و خانواده‌هایشان و همچنین آوارگان سوری از اراضی عرسال لبنان خارج شده و وارد اراضی سوریه شدند.

به گزارش ایسنا، شبکه المنار گزارش داد که این کاروان از جنوب شرق منطقه عرسال حرکت کرده و سپس از دشت الرهوه در جنوب این منطقه عبور کرد. در ابتدای این کاروان نیز خودروهای نیروهای امنیتی لبنان و صلیب سرخ حرکت می‌کردند تا افراد مسلح و خانواده‌هایشان را از لبنان خارج کنند.

المنار گزارش داد که مرحله دشوار مسیر حرکت اتوبوس‌ها پشت سرگذاشته شد و تمامی اتوبوس‌ها از لبنان خارج شدند و بدین ترتیب صفحه حضور نظامی "جبهه النصره" در لبنان کاملاً بسته شد.

منابع رسمی لبنانی پیشتر اعلام کرده بودند که ۱۱۳ اتوبوس حامل افراد مسلح النصره و خانواده‌هایشان و ۲۰ خودروی امدادرسانی که همراه با این کاروان است، از وادی حمید در عرسال به اراضی سوریه عبور کرده و ارتش و نیروهای امنیتی نیز برای عبور این افراد تدابیر امنیتی را اتخاذ کردند.

خروج افراد مسلح النصره و خانواده‌هایشان و آوارگان سوری‌ای که خواهان خروج از منطقه مرزی عرسال بودند، در چارچوب مرحله دوم از توافق آتش‌بس میان النصره و حزب الله صورت گرفت.
 
کلمات کلیدی : عرسال ، حزب‌الله، جنگ سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.