توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 226400
«زیباتر»؛ سینا دادخواه؛ نشر زاوش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۰۹
«زیباتر» /
نویسنده: سینا دادخواه /
انتشارات زاوش، چاپ اول  ۱۳۹۳ /
شمارگان ۲۰۰۰ نسخه /
۱۹۵ صفحه،  ۹۸۰۰ تومان / 

***

دومین رمان سینا دادخواه در حالی روی پیشخان کتابفروشی ها قرار گرفته که نخستین رمانش «یوسف آباد خیابان سی و سوم» هفتمین چاپ خود را نیز پشت سر گذاشته است.

این یعنی یک موفقیت در خور اعتنا برای نویسنده ای که هنوز به سی سالگی نرسیده و سالهای پختگی بیشتر را پیش رو دارد. «یوسف آباد خیابان سی و سوم» صرف نظر از اقبال در فروش از سوی مخاطبان حرفه ای و منتقدان ادبی با واکنش های متفاوت و البته اغلب مثبتی روبه رو شد و هرچند گفته می شد رمانی است شهری از آن جنس که احتمالا فقط خواننده های تهرانی آن را بپسندند، اما اینگونه نشد.

یوسف آباد خیابان سی و سوم در نظرسنجي جايزه‌ي «روزي روزگاري» (بر اساس نظرات ۶۶ کتابفروش به عنوان بیشترین پیشنهاد خرید) را به خود اختصاص داده بود و همچنین كانديداي جايزه‌ي ادبي «گام اول» نیز بود.

دادخواه رمان «زیباتر» را حاصل ۱۸ماه کار مستمر عنوان کرده؛ تلاش برای خلق فضاهایی تازه و متفات با رمان نخست خود. برای این منظور، دادخواه برخلاف رمان قبلی اش که به شیوه اول شخص روایت می شد، شیوه سوم شخص (دانای کل ) را برای روایت رمان «زیباتر»  برگزیده است.

در «زیباتر» دادخواه با تمرکز بیشتر روی ویژگی های درونی خصیت های رمانش و به ویژه شخصیت های اصلی آن، سعی کرده از خلال درگیری‌های عاطفی قهرمان داستان، در مسیر بلوغ حسی و فکری او،  میان روحیه مذهبی و مدرن‌ امروزی آشتی و سازگاری برقرار کند.

سینا دادخواه متولد 1363 است، مهندسی عمران خوانده و علاوه بر دو رمان مورد اشاره داستانهای کوتاهی نیز نوشته که برخی از آنها در نشریات مختلف منتشر شده.

درباره این رمان بیشتر بخوانید
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«زیباتر»؛ سینا دادخواه؛ نشر زاوش