توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 356604
تصویب طرح ممنوعیت خرید آب سنگین از ایران در مجلس نمایندگان آمریکا
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۶
مجلس نمایندگان آمریکا دولت اوباما را از خرید آب سنگین از ایران منع کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از آسوشیتدپرس، مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب اصلاحیه ای دولت آمریکا را از خرید آب سنگین از ایران در آینده منع کرد.

طبق گزارش آسوشیتد پرس، در رای گیری در خصوص اصلاحیه پیشنهادی "ران دی سانتیس،" نماینده جمهوریخواه از ایالت فلوریدا در مجلس نمایندگان درباره لایحه تامین بودجه وزارت انرژی آمریکا ، نمایندگان آمریکایی با ۲۵۱ رای موافق در برابر ۱۶۸ رای مخالف ، هر گونه خرید محموله های آب سنگین را در آینده از دولت ایران ممنوع کردند .

اصلاحیه مشابهی اوایل سال میلادی کنونی در سنا پس از مناقشات زیاد رد شده بود.

دولت آمریکا ماه گذشته برنامه قرارداد خرید ۳۲ تن آب سنگین از ایران را به ارزش هشت میلیون و ششصد هزار دلار تکمیل کرد.

تصویب این اصلاحیه بر روند توافق قبلی خرید آب سنگین از ایران تاثیری ندارد؛ اما برنامه های بعدی خرید را در سال آینده خنثی خواهد کرد.

آب سنگین متشکل از ایزوتوپ های هیدروژن، یکی از اجرای کلیدی نوعی از رآکتورهای هسته ای به شمار می رود و در زمینه های گوناگون تحقیقاتی و پژوهشی و درمانی و صنعتی کاربرد دارد.
 
کلمات کلیدی : آمریکا ، مجلس نمایندگان آمریکا ، آب سنگین ، خرید آب سنگین ، تصویب طرح ، تصویب اصلاحیه ، رآکتور هسته ای ، ایران ، دولت اوباما ، آسوشیتد پرس ، بین الملل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.