نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501909
درباره شکست های پی در پی اصولگرایان
بخش تعاملی الف - احمد شیرانی تک آبی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۴

نامه اخیر محمد باقر قالیباف خطاب به جوانان انقلابی، فتح باب مناسبی برای یک نقد درون گفتمانی جدی در شرایط پسا انتخابات است. تک روی سیاسی و تبدیل قیومیت سیاسی به قیومیت گفتمانی توسط بخشی از جریان انقلابی موجب تحمیل شکست های پی در پی انتخاباتی و در نتیجه سرخوردگی بدنه دغدغه مند گردیده است. اما در این باب:

الف -  بی شک مسئول مستقیم شکست های اخیر اصول گرایان، جریان تکلیف مدار لجوجی است که خود را علامه دهر و نماینده تام گفتمان انقلابی می پندارد، کسانی که چشم بر تمام تحلیل های واقع بینانه، جامعه شناسی سیاسی و ... بسته اند و در فضایی انتزاعی کنش های سیاسی را صرفا بر اساس تکلیفی که خود مختصات آن را ترسیم کرده اند تنظیم می کنند.

ب -  آرمان گرایی واقع بینانه جزء لاینفک تفکر انقلابی است. تکلیف منهای نتیجه آن هم در شرایط امروز سیاسی ذبح تکلیف است این تفکر با چارچوب فکری یک انقلابی دوراندیش منافات دارد.

ج -  پایداری بر یکجانبه نگری در امور آن هم از نوع انتخابات و تفسیر خودمحورانه از انقلابی گری موجب انحصار در تصمیم سازی می شود. گروهی که عادت کرده است که با عدم پذیرش وحدت نیروهای انقلاب و با تاکید بر تک روی سیاسی، همواره گزینه های غیر رای آور را به جریان انقلابی تحمیل کند.  

د -  آقایان باید مسئولیت اشتباهات سنگین خود را بپذیرند، آنان بصورت ناخواسته و غیر مستقیم بواسطه ساده اندیشی در تحلیل و لجاجت در تصمیم، شریک نقاط ضعف دولت روحانی از جمله  برجام، FATF، IPC و ... هستند.

ه -  جوانان انقلابی می دانند پیروزی متاع گرانسنگی است که نه می توانند آن را در حجره های موتلفه بازار جستجو کنند و نه در تکلیف اصلح پایداری. تداوم این مسیر تکرار شکست است. باید طرحی نو در اندازیم.
 
کلمات کلیدی : احمد شیرانی تک آبی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۰۷:۳۳:۵۲
از وقتي جبهه پايداري ها ايجاد شد وخودشان را به اصولگرايان متصل كردند سطح تفكرات وگفتارشان پايين امد وكم كم از احاد مردم فاصله گرفتند چون درتفكرات انها ارزشي براي راي مردم قايل نيستند وراي مردم را تزييني وغيرضرور ميدانندواصولا اعتقادي به جنبه جمهوريت نظام ندارند (4520127) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۲۲:۱۲:۰۴
اتفاقا این تفکر اشرافه (4521067) (alef-11)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۰:۱۴:۴۳
عکس هوشمندانه ای که در این مطلب گذاشته شده بسیار قابل توجه است و دقیقا مساله ای است که اصولگرایان باید به آن توجه کنند که: قدرت از رای مردم بدست می آید و صرفا بحث های نظری و دعوای سیاسی بی نتیجه است! (4520322) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۱:۴۸:۵۳
همين مقاله شما نشون ميده كه چرا پي در پي شكست ميخوريد. شما فكر ميكنيد برجام و ... نقطه ضعف روحانيه و نميخواهيد بفهميد و درك نميكنيد كه از نظر ملت، تنش زدائي نقطه قوت دولته. بنابراين شما با اين افكارتون شكست خورديد و همينطور هم شكست خواهيد خورد ... (4520417) (alef-4)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۲:۴۱:۱۷
اصلا هدف اصولگرایی در کشور چیه؟ پایداری روی ارزش ها و ...

ولی در عمل هر کسی داره بقیه رو بی دین و لائیک و دشمن و ... قلمداد میکنه.

خودشون هم نمیدونند چی میخوان!!

البته دل خوشی هم از اصلاح طلبای پررو و فراموشکار نداریم! ولی بهتر از اصولگرایان یکدنده و خودرای هستند. (4520479) (alef-4)
 
مهندس جنت شهری
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۳:۳۱:۰۹
اصولگرایان اگر تجدید نظر نکنند و مشروعیت خود را به رای مردم وصل نکنند هر وقت وارد انتخاباتی شوند درب بر همین پاشنه میچرخد... (4520529) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۳:۳۲:۳۴
افراد انتخاب گر در جمنا هم بدون تفکر سیاسی و تنها با شرط آرمانگرایی افرادی را انتخاب کردن که نتیجه بخش و موثر نگردید و ضرورت تحول در نگرشها نیز وجود دارد (4520530) (alef-4)
 
غلام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۷:۴۶:۵۶
فقط مشكل اينه كه مردم دنيا طلب شدند و از خدا نميترسند و راي به ازادي وبي بندبارري دادند نه چيز ديگه خودتو گول نزنيد (4520841) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۹:۲۷:۳۶
مردم مطالباتي دارن براي اينده فرزندانشان چگونه مي گوييد بي بندوباري مي خواهند؟ (4520941) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۰۲:۱۵:۳۴
شما به خاطر چه مطالبه ای رای دادین که قراره تو دولت اینده حل بشه (4521223) (alef-11)
 
کیوان سپانلو
Canada
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۲۱:۱۲:۵۴
با سلام و احترام
اقا مگر می شود در یک جامعه همه یک جور بیاندیشند. طرز فکر فرق می کند ما الان باید طرز فکر پویا را گسترش دهیم. طرز فکر ی که خواستار انتقاد و اصلاح است نه طرز فکر ایستا که به ژن خوب و اینکه هر چه که عده ای خواص می گویند باید بی چون و چرا پذیرفته شود. (4526681) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.