توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 479806
پشت پرده نشست اخیر اوپک
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۷
منابع آگاه اعلام کردند، در نشست اخیر اوپک طرح کاهش بیش از یک درصد از توافق انجام گرفته توسط اوپکی ها که معادل روزانه ۳۰۰ هزار بشکه محدودیت بیشتر در عرضه نفت است، مطرح شد.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، سه منبع آگاه اعلام کردند: در جلسه اخیر اوپک که در ماه گذشته میلادی در «وین» اتریش برگزار شد، اوپکی‌ها بر سر کاهش تولید یک تا ۱.۵ درصد بیشتر از توافق انجام شده با یکدیگر به گفتگو نشستند. این موضوع با هدف کاهش ذخایر نفت موجود در جهان و تاثیر آن بر روی بهبود بهای نفت مطرح شد.  

در همین حال در نشست روز بیست و پنجم اوپک در ماه گذشته میلادی، کشورهای عضو این سازمان و برخی غیر اوپکی ها کاهش تولید نفت تا ۹ ماه آینده را تمدید کردند. این درحالی است که «خالد الفالح» وزیر نفت عربستان مذاکره بر سر کاهش بیشتر نفت را بیش از این تایید کرده بود.  

همچنین یکی از منابع آگاه گفت: در اجلاس اخیر اوپک، موضوع کاهش عرضه بیشتر نفت اوپک که چیزی در حدود ۳۰۰ هزار بشکه محدودیت بیشتر در تولید روزانه است و تقریبا معادل یک درصد تولید نفت اوپک در ماه آوریل که رقم حدودا ۳۲ میلیون بشکه در روز را به خود اختصاص می دهد، مطرح شد.

البته اعمال این محدودیت بیشتر تولید، تعهد اوپک به کاهش تولید را از ۱.۲ میلیون بشکه در روز به ۱.۵ میلیون بشکه در روز افزایش می دهد.  

این منبع آگاه که خواست نامی از او برده نشود گفت: در جلسه اخیر اوپک، کشورهای تولید کننده نفت می خواستند این محدودیت بیشتر عرضه که تقرییا ۳۰۰ هزار بشکه در روز است را با تقسیم کردن آن در میان خود انجام دهند؛ اما بنظر می رسد که تصمیم گرفتند تا منتظر شوند که ابتدا بازار نفت چه واکنشی را نشان می دهد.
 
کلمات کلیدی : اوپک ، اقتصاد ، نفت ، نفت خام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.