نظر منتشر شده
۱۶۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 369402
بیانیه رییس جمهور در پی گزارش حقوق های نامتعارف؛
حساسیت افکارعمومی و رسانه‌ها قابل ستایش است/ با کسی عقد اخوت نبسته ام؛مبارزه با فساد و رانت را تا ریشه کن شدن ادامه می دهم
بخش سیاسی الف، 14 تیر 95
حساسیت افکارعمومی و رسانه ها به پرداختهای نامتعارف قابل ستایش است/دولت از این فرصت برای ساماندهی "نظام شفافیت اطلاعات" بهره خواهد برد/با کسی عقد اخوت نبسته ام؛مبارزه با فساد و رانت در نظام اداری و اقتصادی را تا ریشه کن شدن ادامه می دهیم/لایحه اصلاح نظام حقوقی پرداختها با رفع خلاءهای قانونی با فوریت تهیه می شود/دستگاهها موظف به انتشار حداقل و حداکثر حقوق مدیران می شوند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۷
رییس جمهوری در بیانیه مهمی خطاب به ملت شریف ایران که در پی گزارش مربوط به پرداختهای نامتعارف به برخی مدیران صادر شد، تاکید کرد: حساسیت افکارعمومی و رسانه ها به پرداختهای نامتعارف قابل ستایش است و دولت از این فرصت برای ساماندهی "نظام شفاف اطلاعات" بهره خواهد برد.

متن کامل بیانیه رییس جمهوری به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
ملّت شریف ایران
چند هفته ­ای است که موضوع پرداخت­های نامتعارف و حقوق­های غیرمنصفانه، وجدان ملّی را حساس و خاطر مردممان را مکدر ساخته است؛ این مسئله از ‌آن جهت برای اینجانب رنج ­آور است که صرفنظر از کم و کِیف، ابعاد و زمینه­ های آن، می ­تواند پیوندهای عمیق میان دولت و ملت و جوانه ­های امید که حیاتی تازه به جامعه ایران داده است را خدشه ­دار نموده و خدای ناکرده استواری رابطه میان مردم و نظام را نشانه رود. در همین راستا، به محض طرح موضوع و بروز حساسیت­ها و صرفنظر از تمایز میان مطالبه اجتماعی به حق و برخی غرض­ ورزی­های سیاسی غیر عدالت­خواهانه، دستور دادم کمیته ویژه ­ای به ریاست معاون اول محترم رییس­ جمهور برای سه هدف:

۱- بررسی علل و شناسایی موارد تخلف و سوءاستفاده؛

۲- انجام اقدامات قاطع در خصوص استرداد
وزراء، معاونین، مسئولان و مدیران دستگاه­ها در قوه مجریه، مقننه، قضاییه و همه نهادهایی که به هر نحو از بیت ­المال استفاده می­ کنند نسبت به اعمال دقّت و نظارت در واحدهای زیرمجموعه خود مسئولند، و باید ضمن به اجرا گذاشتن اقدامات لازم، درخصوص اصلاح نظام اداری حوزه خود و شفاف نمودن تصمیمات آن اقدام نمایند
وجوه و عزل مدیران متخلف؛

۳- تنظیم تصمیمات لازم در جهت تغییر مقررات و ضوابط اجرایی؛

تشکیل و گزارش اقدامات خود را برای اینجانب ارسال نماید. امروز گزارش این بررسی­ها، تصمیمات و اقدامات کمیته مذکور را از طرف معاون اول دریافت نمودم. ضمن تشکر از زحمات ایشان، بر همین مبنا لازم می دانم نتایج آن را به اطلاع شما ملت شریف برسانم.

این گزارش با اشاره به نارسایی ­ها و ناکارآمدی سیاست­ها و قوانین پیشین، قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت (مصوب سال ۱۳۷۰) و قانون مدیریت خدمات کشوری (مصوب سال ۱۳۸۶) را یکی از مهمترین عناصری می­ داند که متعارف شدن گریزگاه ­های قانونی در گذشته و حال را به دنبال داشته است. من کاملاً دریافته­ ام که میراث ساختاری معیوب به جا مانده از گذشته، عدم توجه و یا عدم اجرای دقیق قانون، کم­کاری و عدم توجه کافی نهادهای نظارتی و تنظیمی، و تصویب قانون مدیریت خدمات کشوری در سال ۱۳۸۶ و اجرای عجولانه و ناقص آن در سال ۱۳۸۸ که حکم یکسان و کلی برای همه دستگاه­های اجرایی با دایره شمول وسیع و تمایزات و تفاوت­های آشکار صادر کرد، منجر به مستثنی کردن بسیاری از دستگاه­ها و سپس صدور حکم الزام همه دستگاه­های مشمول و غیرمشمول به هماهنگی با شورای حقوق و دستمزد برای کلیه پرداخت­ها و در نتیجه نوعی بی ­انضباطی و آشفتگی جدید قانونی در اثر عدم تشکیل شورای مذکور گردید، که آثار آن هنوز پابرجاست. بیان این واقعیت در گزارش فوق که پرداخت­های غیرمتعارف در دستگاه­ها به افراد کمی محدود می­شود و شأن اکثریّت مدیران دلسوز و زحمتکش نظام اداری که با جدیت فراوان و همراه با قناعت به ایفای مسئولیت
می ­پردازند، از شمول چنین موضوعی به دور بوده است و اقدام خارج از قانون و سوءاستفاده از خلأ قانونی برخی افراد نمی ­تواند به این جایگاه ضربه وارد نماید؛ سبب دلگرمی و آرامش خاطر مردم است. لازم می ­دانم در این راستا، نکات زیر را به اطلاع شما مردم عزیز برسانم:

۱- هوشیاری مردم و حساسیت قابل ستایش افکار عمومی جامعه نسبت به موضوع پرداخت­های غیرمتعارف و ابراز نظرآزادانه در حوزه ­های عمومی و فضای مجازی و رسانه ­ها، سرمایه گرانقدری است که بدان ارج نهاده و می ­کوشم با تکیه بر یاری و حمایت شما مردم عزیز، و با تأکید بر اینکه من در این راه با هیچ­کس عقد اخوت نبسته ­ام، مبارزه با فساد و رانت در نظام اداری و اقتصادی کشور را تعمیق بخشیده و این جرثومه پلیدی را از ساحت مقدس خدمت­گزاری کشور ریشه کن نمایم. در این جهت ضمن توجه به قصورهای گذشته، دولت با استقبال از این فرصت، و علاوه بر اقدامات فوری برای توقف اقدامات ناصحیح به عمل آمده و اتخاذ تصمیمات
رسانه ها آنگونه افکارعمومی را آگاه کنند که مانع اقدامات عدالت جویانه دولت و یا موجب تخریب خیل عظیم مدیران دلسوز کشوری و لشکری نشود
لازم، در مسیر اصلاح بنیادین ساختار ناسالم مقررات که در طول سالیان گذشته در نهادهای عمومی ریشه دوانده است، گام برخواهد داشت.

۲- از وزراء خواسته­ ام تا درخصوص هرگونه پرداخت، به ویژه حقوق و مزایا، از بیت ­المال که شامل بودجه کل کشور و همه منابع عمومی است، حداکثر دقت را صورت دهند، تا خدای ناکرده دوباره ریشه ­های تعمیق شده بی ­انضباطی مالی و رانت­ خواری مجدداً از گوشه­ای سربرنیاورد، و تخلّف، توجیه نشود. همه مسئولان دولتی و مدیران بنگاه­های عمومی غیردولتی و نهادهای نظارتی در اجرای این امر در رابطه با حیطه کار خود مسئولند.

۳- وزراء، معاونین، مسئولان و مدیران دستگاه­ها در قوه مجریه، مقننه، قضاییه و همه نهادهایی که به هر نحو از بیت ­المال استفاده می­ کنند نسبت به اعمال دقّت و نظارت در واحدهای زیرمجموعه خود مسئولند، و باید ضمن به اجرا گذاشتن اقدامات لازم، درخصوص اصلاح نظام اداری حوزه خود و شفاف نمودن تصمیمات آن اقدام نمایند. لذا ضرورت دارد علاوه بر اعمال دقیق ضوابط اجرایی بودجه سال ۱۳۹۵ که از جمله بر جلوگیری از تصمیم­گیری ذینفعان و ممنوعیت دو شغله بودن مدیران و کارمندان تأکید می­کند، چنانچه نیاز به مقررات دیگری وجود دارد، به فوریت جهت تصویب به دولت پیشنهاد کنند.

۴- از هیأت دولت و وزرای محترم خواسته ­ام تا علاوه بر مواردی که در سطح وزارتخانه­ ها و بانک­ها به فوریت به مرحله اجرا درآمده است، موارد مشابه دیگر در کلیه دستگاه­های اجرایی را حداکثر ظرف یک ماه بررسی، اصلاح و اجرا نمایند. از آن تاریخ به بعد تمامی دستگاه­ها موظف­اند تمام حقوق و مزایای دریافتی کلیه مقامات کشوری و لشکری را به صورت حداقل و حداکثر دستمزد و پرداختی ماهانه در سایت وزارتخانه یا سازمان ذیربط، و همچنین در سایت سازمان مدیریت و برنامه­ریزی کشور برای آگاهی
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این بیانیه با ابلاغ این دستور که "لایحه اصلاح نظام حقوقی پرداختها با رفع خلاءهای قانونی با فوریت تهیه و همچنین دستگاهها موظف به انتشار حداقل و حداکثر حقوق مدیران کشوری و لشکری شوند"، تصریح کرده است: با کسی عقد اخوت نبسته ام؛ مبارزه با فساد و رانت در نظام اداری و اقتصادی را تا ریشه کن شدن ادامه می دهیم.
عموم درج نمایند؛ هرگونه پرداختی ورای این مبالغ تخلف به شمار آمده و موجب ضمان و تخلف اداری محسوب خواهد گردید.

۵- کلیه دستگاه­های اداری، به ویژه آن دسته از شرکت­ها و بانک­های دولتی که برای انجام وظایف قانونی اقدام به ایجاد یا ثبت شرکت یا عناوین مشابه در داخل و یا خارج از کشور می­کنند، باید از انتخاب مدیران ستادی به عنوان عضو هیأت مدیره به هر نحو خودداری کنند و در موارد ضرور نیز که با تایید بالاترین مقام دستگاه تعیین می­شود حق دریافت هیچگونه حقوق یا پاداش را نخواهند داشت.

۶- شورای حقوق و دستمزد که به موجب قانون، مسئولیت بررسی و هرگونه تصمیم­گیری در مورد حقوق و مزایا را به عهده دارد، موظف است ضمن بررسی کلیه نظام­های پرداخت دستگاه­های مشمول و غیرمشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، نسبت به هماهنگی پرداخت­ها و عادلانه کردن آن اقدام نماید. از آنجایی که در سال ۱۳۹۵ پرداخت­های بدون مجوز شورای حقوق و دستمزد در کل کشور ممنوع اعلام شده است، کلیه دستگاه­ها موظفند حتی اگر از مراجع قانونی متفاوتی برای تعیین حقوق و مزایا برخوردار باشند، پرداخت­های خود را با این شورا هماهنگ نموده و موافقت آن را اخذ نمایند.

۷- دولت به منظور اعمال یکپارچگی در نظام حقوقی پرداخت­ها و رفع هرگونه خلأ یا ابهام قانونی، لایحه مربوطه را به فوریت تهیه و با تصویب آن، تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد کرد.

۸- از دستگاه­های ذیربط، مطبوعات و رسانه­ های جمعی می­خواهم تا در خصوص مواردی که به صورت نادرست و تحت عنوان فیش­ حقوقی یا پرداخت غیرمتعارف، مطرح شده ولی ماهیّت متخلّفانه نداشته است، افکار عمومی را در جریان قرار دهند؛ تا گل­ آلود کردن این چشمه زلال، مانع از پیگیری اقدامات عدالت­جویانه دولت نگردد، و برخورد با موارد تخلّف، بهانه تخریب و ناسپاسی نسبت به خیل عظیم کارکنان و مدیران امین و پرتلاش تمامی دستگاه­های لشکری و کشوری خدمتگزار مردم نشود.

۹- دولت از این فرصت برای برنامه­ریزی و ساماندهی «نظام شفافیت اطلاعات» در منابع و مصارف عمومی و تسریع در اجرای قانون دسترسی و انتشار آزادانه اطلاعات استفاده خواهد کرد تا مردم که ولی ­نعمتان اصلی سرمایه­ها و منابع عمومی کشورند، بتوانند بر امور و اموال خود نظارت داشته و با نصایح خود به مسئولان، سلامت و استحکام نظام را تضمین کنند.

وزراء و مسئولان دستگاه های اجرائی موظفند همه اقدامات مقرر در گزارش کمیته ویژه را ظرف مهلت تعیین شده به انجام رسانده و نتیجه را گزارش نمایند. معاون اول محترم بر سرعت و دقت کار نظارت خواهد کرد.

خدای بزرگ را شاکریم که در ماه رحمت خود که ماه شهادت امام عدالت، حضرت علی (ع) نیز هست، توفیق آن را داد که دولت تدبیر و امید در مسیر اصلاح نظام پرداخت­ها و باز کردن این گره کور، کهنه و برجا مانده از سالیان دور قدمی بردارد و عهد خود با مردم را تجدید نماید.

حسن روحانی
 
کلمات کلیدی : فیش حقوقی+حقوق مدیران+حقوق+حقوق های نجومی+روحانی+بیانیه روحانی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۱۹:۳۲
فقط یه سوال من رو جواب بدید ممنون میشم ، اگر نبود حساسیت افکار عمومی در اثر افشای این فیش ها ، شما به عنوان کسی که سوگند خوردید در دفاع از حقوق ملت اصلا پگیر این پرداخت ها میشدید؟؟؟؟
سه سال از دولت گذشته و نمیتونید بگید در جریان نبودید !!! حاج حسن در اثر فشار افکار عمومی بیانیه دادن هنر نیست!! (3804329) (alef-13)
 
Estonia
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۲۵:۴۹
آقای رئیس‌جمهور هرگاه در مقابل منتقدین کم می‌آورد می‌گوید از جیب مردم شعار ندهید. ایشان فعلا باید در عمل نشان بدهند پرداخت حقوق‌های نجومی به مدیران به عبارت دیگر غارت بیت‌المال را تحمل نمی‌کنند، بعد درباره بقیه مسائل به قضاوت بنشینند. (3804336) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۲۵:۵۹
حسين فريدون ازموني براي روحاني است كه مشخص ميكند كه ايا واقعاً دغدغه مبارزه با فساد دارد يا اين كه تنها با كلمات بازي ميكند ، (3804337) (alef-13)
 
Estonia
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۲۶:۲۸
با جابجایی چند مدیرعامل بانک نمی‌توانند به اعتراض مردم نسبت به پرداخت حقوق‌های نجومی پایان بدهند. اگر راست می‌گویند باید با تمام عوامل این فساد حکومتی برخورد کنند. (3804338) (alef-13)
 
Estonia
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۲۷:۰۵
آقای رئیس‌جمهور برای تحت شعاع قرار دادن فساد مالی مدیران که خبر آن به بیرون درز پیدا کرده مسئله اول کشور را موضوع حمله به سفارت عربستان در سال گذشته قرار داد. خواهش می‌کنم فقط مواظب باشند به شعور و فهم مردم توهین نشود. (3804340) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۲۸:۴۱
گره کور سالهای دور!!! (3804342) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۰:۱۰:۰۴
آیا پروژه فیش های حقوقی که برای سقوط دولت روحانی و مصارف انتخاباتی طراحی شده بود با برخورد قاطع روحانی با فساد, او را به قهرمان مبارزه با مفاسد تبدیل خواهد کرد و مخالفانش را به انتحار وادار خواهد کرد...؟! (3804710) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۰:۱۳:۵۴
آقای روحانی ؛ شما بعنوان یک شهروند ، مصونیتی برای خود و نزدیکانتان قائلید ؟
آیا هنوز هم تصمیم ندارید از تحقیر ملت منتقد و منزجر دست بردارید ؟؟

خواهش میکنم با ولی نعمتان خود با تکریم و با تواضع سخن بگویید !!!!

لطفا" این ملت را دست کم نگیرید !!!

به خدا قسم ما میفهمیم .

رفتار شما را رصد میکنیم .

ما صبوریم ، اما سست عنصر و بی خیال نیستیم .

ما فراموشکار نیستیم .

ما انحرافات و فتنه انگیزی مؤسسین رانتخواری و چپاول بیت المال و تخریب عالیجنابان را هرگز فراموش نخواهیم کرد . (3804718) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۰:۳۹:۳۵
این هم بگذرد... فقط حرف حرف و حرف... چند نفر تغییر جأ پیدا میکنند، یک موج دیگری خبری به وجود میاید، همه این را فراموش میکنند و هیچ کس علاج واقعی‌ و درمان حقیقی‌ نمیکند... چگونه می‌توانند علاج کنند وقتی‌ خود مسبب آن هستند؟!... مانند جریان آب یا محیط زیست یا گاز.... زمستان صحبت از کمبود گاز و آلودگی‌ هوا است و همه مساله آب را فراموش میکنند، تابستان برای عکس... این داستان سالها است در این زمین ادامه دارد و هر روز بدتر از دیروز... هیچ کس مسئولیت قبول نمیکند و همه میگن از گذشته بوده... و این چنین است که هر روز وضعیت عمومی‌ ملت ایران بدتر و بدتر میشود. (3804777) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۷:۴۶:۵۹
بله از واقعیت ناراحتی ؟ خیلی دوست داشتی روحانی بگه اینها شایعه است ومدیران دولتم خط قرمزمنند ؟ دیدید او بسیار از دسیسه سازان با درایت تر و نسبت به حقوق ملت حساس است ؟! حالا نوبت شماست یعنی کسانی که این افشا گری ها را شروع کردند وچه خوب شد که این کار را کردند چون هم دولت را از غفلت بیرون کردند وهم الان می توان از هر کس در هر مقامی ودر هر جناحی ودر هر ارگان وسازمانی چه خدماتی چه نظامی چه تولیدی وحتی خ.ود عاملان افشا گری ها پرسید آقا حقوق شما چند ؟ لطفا فیشتان را رو کنید !!! خوب آقایون از کجا آورده اید ؟!! (3805136) (alef-13)
 
هیات علمی دانشگاه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۷:۵۲:۳۳
جناب رئیس جمهور محترم
لطفا مبارزه تان را به فیش های نجومی کارانه پزشکان بسط دهید. (3805141) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۲:۵۰:۳۶
نمیشه اول از برادر و معاون اول خودتون شروع کنید؟! (3805855) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۳:۳۱:۲۰
روحانی باید تمام مدیران بازمانده از دولت احمدی نژاد را مثل مدیران بانکی برکنار کند (3805929) (alef-3)
 
امین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۰:۴۱:۲۸
والا د یگه خسته شدیم ... تا کی میخواهید همه چیز رو بندازید گردن دولت قبل !!!

بعد از سه سال که از خزانه خالی بیت المال جیب هزار مدیران دولتی ر شده اقای روحانی میگه که تقصیر مصوبه دولت قبل بوده!! رئیس بانک مرکزی دولت قبل هم که میگه ما رداختی بالاتی ده ملیون بابت حقوق نداشتیم!

خوب اگه دروغ میگه اقای روحانی فیش های حقوق چند صد ملیونی دولت قبل رو افشا کنید !!!

به نام دولت قبل و به کام شما ؟!!! (3805552) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۷:۲۷:۱۰
بابا شما که اول باور نداشتی و میگفتی فیشهای حقوقی را به مسا له ی ملی تبدیل نکنید،حالا چطور شد؟ (3806436) (alef-13)
 
محبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۳۰:۱۵
روحانی بعد 1 ماه میگه : حساییت مردم در قبال حقوق های نجومی قابل ستایشه
وزیراش همه حمایت میکنن از این حقوقای نجومی !
مردم !
احساس نمیکنید یه جورایی سر کاریم ؟ (3804344) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۰:۰۳:۴۷
کسانی سر کار هستند که هاله نور و پول امام زمان را باور کردند و یا در برابر آن سکوت کردند و یا با نظربه پرداز آن همراهی کردند و به دکل ها و پول های خیلی تمیز رسیدند و سرکار درست و حسابی رفتند...!!! عزیزم!وقتی بخشی از مدیران ارشد برکنار شدند و یا مجبور به استعفا شدند, می توان به آینده امیدوار بود! در ضمن بیانیه را چندباره بخوانید! (3804696) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۰:۳۷:۳۲
البته در یک صورت می توان گفت که سر کار نیستیم. در صورتیکه رئیس جمهور مخترم به یک سوال پاسخ دهند : که چگونه می توان با یک فیش حقوقی متعارف در منطقه زعفرانیه و ولنجک خانه ویلایی گرانقیمت تهیه کرد. (3804770) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۷:۵۳:۴۹
نه جانم سر کار نیستیم! اگر متن نامه ایشان را با دقت خوانده باشی می بینی اصلا شوخی ندارد واین یک ماه هم ایشان بی اهمیتی وپشت گوش اندازی وفرا فکنی نکرده بلکه در کمال جدیت سعی کرده طرح های قابل اجرا ومنطقی برای رفع این معزل ارائه دهد ! حالا اگر سعی دارید باز هم علیه او تبلیغ کنید اختیار با خودتان است !! (3805145) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۸:۰۳:۳۷
چند سوال:
1.چرا بجای حداقل و حداکثر پرداختی به مدیران یک سازمان ، رقم دقیق حقوق کارکنان رو اعلام نمی کنند؟ مگه نه اینه که مردم ولی نعمت سرمایه ها و منابع ملی هستند!!! مگه نه اینه که همه سازمان های دولتی قصد خدمت رسانی به مردم رو دارند پس چه اشکالی داره که رقم دقیق حقوق کارکنان رو همین مردم بدونن این طور بیشتر قدر دان خدماتی که دریافت می کنند خواهند بود
2.مشکل اصلی حقوق های نامتعارف در سازمان های دولتی نیست مشکل در شرکت ها ، سازمان ها ، بانک ها و .... هست که در عین حالی که دولتی هستند و از منابع عمومی استفاده می کنند دولتی نیستند مثل شرکت های وابسته به صندوق های بازنشستگی و شهرداری ها این موارد باید ساماندهی بشه (3805172) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۹:۱۴:۲۸
این سخنان درست روحانی و سپس رفتارش درباره فیش های حقوقی را بگذارید در کنار سخنان احمدی نژاد و خط قرمز کابینه اش و بعد قضاوت کن (3805357) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۳۰:۴۴
سخنانی با مصرف انتخاباتی (3804345) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۳۲:۰۰
رسانه هاي زنجيري حامی دولت ،ان قدر براي خراب كردن احمدي نجاد ، تيترهاي اغراق اميز در باره فساد دولت قبل زدند،كه الان اين موضوع مانند بومرنگ به خودشان برگشت . (3804349) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۷:۵۶:۰۳
محال است حامیان احمدی نژاد بتوانند ملت را فریب بدهند روحانی کسی نیست که از آنها بازی بخورد ! او می داند چرا مردم به او رای داده اند ! (3805149) (alef-3)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۲۳:۳۶:۳۸
در دوران آقای احمدی نژاد که دوره اختلاسهای هزار میلیاردی بود و کسی روش نمیشد به حقوقهای چند ده میلیونی بپردازه. تازه مطمئنا این حقوقها کما بیش اون موقع هم بوده! (3806974) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۳۲:۰۹
احسنت بر این رییس جمهور. (3804350) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۳:۰۸:۳۴
این احسنت های خیلی سرد و بی مورد است، تا حالا ده تا سخنرانی کرده و حرف زده و چندتا نامه نوشته، اما تا حالا یک مورد از این این مدیران نجومی را برکنار کرده است؟؟ اصلا و ابدا، تا حالا یکی از این وزرای ۱۰۰۰ میلیاردی را که مدافع تمام قد حقوق های نجومی هستند را برکنار کرده است؟؟!!! آیا اقدامی در مورد حسین فریدون شریک صرافی صدقی کرده است؟! برادر عزیز یک کم صبر کن اگر قاضی هاشمی و حسین فریدون را عزل کرد همه با هم فریاد احسنت بر می آوریم. (3804544) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۰:۴۰:۵۴
ببخشید همین جناب آقای روحانی نبود که یک ماه پیش به افشا شدن فیش های حقوقی نجومی توسط رسانه ها واکنش منفی نشون داد؟
حالا که دیده در برابر افشاگری ها مخصوصاً در شبکه های اجتماعی کم آورده به قولی افتاده تو مسیر جریان آب شنا کردن ... (3804781) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۳:۴۵:۲۳
و احسنت بر این وزیر بهداشت که انتشار فیش های حقوقی را کاری غیر اخلاقی و ... دانست و آنرا محکوم کرد

پس در این صورت وزیر اطلاعات و رئیس جمهور و ... همه محکوم جناب وزیر بهداشت هستند


آقای قاضی زاده!

همین مقدار اعتباری که در بین مردم دارید با بپائید لطفا (3804995) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۰۶:۳۵:۴۸
اونوقت چرا احسنت (3807242) (alef-13)
 
محمد مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۳۲:۲۱
پریروز که هر کی شما و صفدر حسینی میدید که دارید میرید به محل جلسه ، این فکر به ذهن اش خطور میکرد که با هم عقد اخوت بسته اید (3804351) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۳۳:۱۳
انتظار مردم، مقابله رييس جمهور با بزرگترین کاسبان تحریم (برادر و شرکا)است, (3804355) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۸:۰۲:۰۳
اون خط قرمزه (3805165) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۳۳:۳۵
هر موقع فریدون رو برکنار کردی میگیم با کسی عقد اخوت نبستی (3804356) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۱:۳۹:۵۰
با کسی عهد اخوت نبسته جز با برادر خودش. (3804857) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۳:۵۰:۱۵
منظور رئیس جمهور که جناب فریدون نبوده چون او واقعا برادرش است و نیاز به عقد اخوت ندارد پس با فریدون برخورد نخواهد شد.

کجاست عدالت امام علی علیه السلام با برادرش عقیل... آنهم برادری که کمی از بیت المال اضافه حقوق برای فرزندانش می خواست که از گرسنگی به قول خودش می لرزیدند؟

وای به اینکه اگر جناب عقیل حقوق نجومی می خواست یا سبب شده بود یک مدیر فاسد روی کار بیاید و حقوق نجومی بگیرد!!

اینجا دیگر امام حتما او را رسما محاکمه می کرد... (3804998) (alef-13)
 
فریبرز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۳۴:۴۹
ولی با فریدون عقد اخوت شیش میخه بستی .
از 1000 کیلومتری قشنگ معلومه (3804358) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۳۶:۳۸
مردم منتظرن ببینن برخوردت با داداشت چی جوریه
مردم با حرف و شعار قانع نمیشوند . (3804362) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۳۷:۵۰
دل مردم رو به دست بیار زورکی
انتخابات نزدیکه (3804366) (alef-13)
 
خسرو گاری چی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۳۸:۴۴
دیگه دیر شده فایده نداره (3804368) (alef-13)
 
سبزین عقاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۳۹:۵۴
ولی وزیرات دارن حمایت میکنن .
فکر کنم وزیرا صادق ترند چون حرف زبون با حرف دلشون یکیه (3804369) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۴۰:۲۱
خدا کند مثل قوانین قبلی, خاک نخورد
قانون زیاد داریم, بعضیها ان قسمت که به سودشان است اجرا میکنند و بقیعه قسمتها را میگذارند, در کوزه (3804371) (alef-13)
 
افکار عمومی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۴۱:۲۲
چه جوری عقد اخوت نبستی که فریدون هنوز دور و برته ؟ (3804372) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۴۱:۲۲
قانونهای خوبی هستند, اگر. اگر اجرا کنند (3804373) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۴۱:۵۲
اجراش مهمه, (3804377) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۴۴:۳۲
باید دریافتی دستگاههای که با بهانه های مختلف دور خود, خط قرمز کشیده اند و از بیت المال تامین مالی میشوند, شفاف و علنی شود (3804382) (alef-13)
 
کارمند دولت تحقیر و یاس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۴۵:۲۸
حالا هم که کاری نکردی
اومدی حقوق مدیرا رو 19/5 میلیون کردی !!!
مگه اینا چی کار میکنن ؟
چرا پس وقتی کارگر معدن اعتراض میکنه به کمی حقوق اش در دولت شما باید شلاق بخورد ؟ (3804384) (alef-13)
 
برزو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۲:۰۶:۳۶
قوه قضاییه حکم شلاق داد
با این حقوق های نامتعارف هم اگه غیرقانونی باشه خود قوه قضاییه باید برخورد کنه (3804913) (alef-3)
 
Anonymous Proxy
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۴۵:۳۶
لطفا به وضعیت چند شغله ها در وزارت علوم نیز رسیدگی کنید آقای رییس جمهور محترم (3804385) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۹:۵۰:۱۶
چند شغله ها کسانی هستند که هم از توبره می خورند هم از آخور. از یک طرف در دانشگاه های دولتی همه کاره اند. از طرفی دانشگاه های غیر انتفاعی بی کیفیت را تاسیس کرده اند و پول پارو می کنند و نمره دهی و فروشی اساس کارشان است. یک نفر نیست بگوید این همه فارغ التحصیل دکتری جوان و در پی کار، چرا باید چند شغله داشته باشیم. ته تصمیمات این است که همواره باید منافع افرادی خاص تامین شود. الف جان مگر حقیقت غیر از این است که مطلب به این واضحی را هم چاپ نمی کنی!! (3806639) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۴۶:۰۰
این شما آقای روحانی و اینم اخوی تون حاج حسین فریدون!

از خودتون شروع کنید تا ما هم باور کنیم! (3804388) (alef-13)
 
ابو عیسی اشعری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۴۹:۴۱
باشه بهت رای میدیم (3804395) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۵۰:۴۷
الان نوبت اصلاح وضع وزارت بهداشته با برکناری وزیر و اصلاح استاندارد تعداد پزشک به جمعیت و حباثت ظزفیت (3804397) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۱:۴۸:۱۵
باید احمدی نژاد بیاد، ظرفیت ورودی پزشکی و تخصص رو ببره بالا. برداشتن انحصار در تخصص ایجاد کردند تا پول مردم رو به بهانه نبود متخصص بدوشند. خارج از ایران هم که مدرکشون رو قبول ندارند، پس باید همین جا ما رو بدوشند. (3804880) (alef-13)
 
مینا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۸:۳۳:۴۸
احمدی نژاد فقط میتونه با تغییر تعریف ظرفیت ورودی، ظرفیت ورودیه پزشکی و تخصص رو بالا ببره همون جور که تعریف اشتغال رو عوض کرد و با پایین آوردن تعداد نفرات در این تعریف میزان اشتغال زایی در دولتش رو بالا برد! حتی مجلس هم بعه صراحت اعلام میکنه دولت احمدی نژاد و کابینه اش اختلاص کردند و هنوزم دنبالشونن شما باز میخوای ایشون بیاد؟ بشینید تا صبح دولتتان بدمد! (3805255) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۵۲:۲۸
دوران پول نفت تمام شد, الان مردم نزدیک به 50% مالیات. به انواع مختلف به خزانه میدهند, پس مردم میخواهند بدانند که این مالیتها کجا و چگونه خرج میشود, دولت وظیقه دارد که به مردم پاسخگو باشد (3804402) (alef-13)
 
ثمری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۵۳:۰۰
جوانه های امید توی همون سال اول پرپر شد و رفت پی کارش (3804403) (alef-13)
 
Rexa
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۵۳:۲۷
فعلا که میگن فریدون با مفاسد ارتباط داره... معاون اول هم که از شرکت سیمان تهران ۸۶۰ میلیون پاداش!!! گرفته! هنوزم عقد اخوت نبستی؟ (3804405) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۳:۲۲:۰۱
شنونده باید عاقل باشه (3804576) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۷:۵۴:۰۴
خبر رو درست نخوندی غزیز
کل هیات مدیره این پاداش رو گرفتن معاون اول هم جزئ انهاست
صرفا جهت اطلاع (3805146) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۲:۳۳:۳۵
تو یکسال 860 میلیون برای اعضای هیئت مدیره

بازم خدا برکت (3805819) (alef-3)
 
شهروند تهرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۵۶:۴۸
اگه برات این موضوع رنج آور بود برادرت را برکنار میکردی .
مگه فریدون نگفت : سراج دروغ گفته و مدیر عامل بانک رفاه با سفارش من سر کار نیومده !
پس چرا فریدون از سراج شکایت نکرد ؟
خوشبختانه گوشمان دراز نیست و شاخ هم نداریم آقای رئیس
فقط بی صبرانه منتظر خرداد 96 هستیم (3804410) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۲:۴۴:۳۰
اصلا دیگه کاندید نمیشه. چون میدونه که خراب کرده رفته. (3804953) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۵۷:۲۵
چرا هیچ صحبتی از حقوق و کارانه نجومی پزشکان نمی شود، از رئیس جمهور محترم و نمایندگان مجلس خواهش می کنم به حقوق و کارانه پزشکان ورود پیدا کنند که بیشترین رانت و ناعدالتی در این حوزه می باشد. همچنین از آقای توکلی تقاضا دارم موضوع حقوق و کارنه های پزشکان تا رسیدن به نتیجه و برقراری عدالت پیگیری کنند. (3804411) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۵۹:۰۹
کاش اجرا واقعا این دستورات بشه و دستور باقی نمونه . در ضمن درباره حقوق مدیران قبلی در دولت گذشته که بیشتر از حد پول گرفتن هم پس گرفته بشه از جمله مدیران وقت سایپا (3804415) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۴۸:۲۱
به عمل کار براید به داداش خواهی نیست (3804504) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۴۸:۴۹
فقط خوب حرف میزنی (3804506) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۴۹:۵۸
باید با مصلحین و شایسته ها عقد اخوت می بستی که اما ... (3804509) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۰۴:۰۵
هرچند دولت به خاطر اقدامات دیر هنگامش باید عذرخواهی کند، اما خدا رو شاکرم که لااقل در این دولت، فشار افکار عمومی سبب اصلاح می شود، متاسفانه دولت قبل با وجود فسادهای گسترده، از جمله در تامین اجتماعی و شستا و امضای تفاهم نامه با بابک زنجانی، هیچ اقدام موثری انجام نداد(الف جان منتشر کن، چندبار نوشتم سانسور کردی). (3804419) (alef-13)
 
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۰۴:۳۹
اگه عقد اخوت نبسته بودی باید در مرحله اول فریدون و در مرحله بعدی وزرای بهداشت و اقتصاد و کار و رفاه رو برکنار میکردی .
به عمل کار برآید به سخنرانی نیست (3804421) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۰۹:۱۷
آقای روحانی ؛ اگر حضرت عباسی ، آقای توکلی و دیگر بزرگواران ، به این موضوع ورود پیدا نمیکردند ، تاکی سکوت میکردید ؟

آقای روحانی از برادر خودتان و نزدیکانتان به ملت بگویید !

آیا استعفاندن !!! و عزلاندن !!! و راندن !!! کافیست ؟؟؟؟؟؟؟

جنابعالی دزدان و حرامخواران و ویژه خواران را رسما" برای محاکمه به قوه ی قضائیه معرفی نمیکنید ؟

آقای روحانی ؛ فقط حقوق و مزایای تعریف شده ، مورد نظر شماست ، ؟

پرداختی ها و دریافتیهای خارج از این چاچوب و تعریف نشده و ....چه میشوند ؟

آیا در مورد آقای جهانگیری و ترکان و وزیر صنایع خبری و یا نظری ندارید ؟ (3804429) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۳:۰۰:۰۴
میلیاردها لایک به این حرف حقی که زدی (3804530) (alef-13)
 
جورابچی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۱۰:۳۲
تو اینجوری میگی و معاون وزیر بهداشت ات میگه : اگه کارانه پزشکا کم شود آمار آب مروارید و پیری زود رس در بین مردم افزایش پیدا میکنه !
آقای رئیس !
شما هم با سخنان حریر چی موافق اید ؟ (3804431) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۲۱:۵۲:۴۲
چرا هرچیز کم بشه میگن از خارج بیاوریم خوب متخصص هم از خارج بیاوریم دیگر تازه کلی هم به ادم احترام و عزت هم میگذارند (3806803) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۱۱:۴۲
روحاني رييس جمهوري است كه به داشتن او افتخار مي كنيم (3804433) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۳:۰۰:۵۲
افتخار کن تا صبح دولتت بدمد ولی ما به داشتن مردی بزرگی که نمی ترسه مثل توکلی افتخار می کنیم (3804531) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۲:۱۵:۱۷
من از احمد توکلی، حسن روحانی، عباس عبدی و هر کس دیگری که به جنبش فیش حقوق بپیوندد و برای رفع ظلم و تبعیض تلاش کند، حمایت می کنم (3805779) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۳:۲۰:۳۱
دست مریزاد دکتر (3805898) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۹:۳۱:۴۱
میشه بفرمایین به چیجیش افتخار میکنین که ما هم بفهمیم و افتخار کنیم (3805385) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۴:۲۷:۰۹
شما افتخار نکن. چون هر چی هم بگن احتمالا نخواهی بفهمی (3806054) (alef-13)
 
صبوری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۱۲:۴۲
جناب رئیس جمهور
ملت ایران ملتی فهیم و با شعور است و پاسخ قاطعی به خلف وعده ها میدهد (3804437) (alef-13)
 
مقداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۱:۵۹:۳۴
رای مثبت دارم، ولی متاسفانه باید بگم ملت ایران حافظه تاریخی خوبی ندارد. زود احساساتی میشود (3804905) (alef-3)
 
فرزانه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۱۴:۲۷
بالاخره ما نفهمیدیم
حساسیت در قبال دریافت های نجومی قابل ستایش است یا منجر به بیماری آب مروارید در بین مردم میشود (3804444) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۱۵:۲۳
جناب دکتر روحانی تا موضوع بانک تحارت رو پیگیری د پول و وام دریافتی مدیرعامل به خزانه برنگرد من یقین دارم هیچ کاری انجام نمیدین (3804446) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۱۶:۰۸
اقای روحانی
خواهشمندیم که پذیرش رشته پزشکی را در ایران 10 برابر کنید
حتی شده از خارج پزشک وارد کنید
ولی حقوق های چندین صدمیلیونی به یک عده مفد خور ندهید
هیچ جای دنیا اندازه ایران پزشکان درامدندارند
در ضمن کسانی هم که حقوق بالا دریافت کردند جریمه کنید تا دیگر کسی به فکر دست درازی به جیب ملت نباشد (3804447) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۱:۵۲:۱۱
انحصار متخصص پزشکی را در ایران بشکنید. متخصصان پزشکی از روی عمد پزشک تربیت نمی کنند تا انحصار داشته باشند و به فکر بهداشت و سلامت جامعه نیستند. نباید وزیر بهداشت یک پزشک باشد که در جهت منافع خود و همکارانش پذیرش پزشکی را کنترل کند. کمبود پزشکی یک رانت است که برای جامعه ایران در دهه آینده خطر امنیتی ایجاد می کند و باید حاکمیت برای شکستن این رانت ورود کند. از آقای توکلی می خواهم که این موضوع را به صورت جدی پیگیری کنند. (3804886) (alef-13)
 
مقداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۲:۰۲:۴۲
پذیرش 10 برابر بشه که هر کی خواست بره پزشک بشه ؟؟ هر کی با هر سطح توانایی تحصیلی و ضریب هوشی ؟؟؟ بازی بازی با جان ملت هم بازی؟؟
درسته که خیلی موارد شده که تخلفات، سهل انگاری ها و موارد مشابه انجام شده از پزشکان، اما هر جور حساب کنی این قشر از افرادی هستن که نفرات اول کلاس هاشون بودن و دوره 7 ساله سختی رو گذروندن. درسته عده ای هم این وسط با سهمیه و موارد دیگه وارد شدن ... ! به هر حال خوب و بد همه جا هست. اما افزایش ظرفیت؟؟ من که کاملا مخالفم، همین هم خیلی زیاده
در نهایت خدمتون بگم که من هم تلاشم رو کردم برای پزشکی اما نتونستم قبول بشم. اما اعتراضی ندارم. چون واقعا هر کسی نباید بتونه پزشکی بخونه (3804909) (alef-13)
 
محمد اکرمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۱۶:۴۳
از درون دولت صداهای متفاوتی در قبال دریافت های نجومی به گوش میرسد .
بعضیا به دنبال رای مردم هستن و بعضیا هم حرف دلشون رو میزنند (3804449) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۱۸:۰۲
چرا تمام قوانین مربوط به حقوق کارگران را. هر سال شخم میزنید تا مبادا قانونی به سود کارگران باشد, اما 3. سال شما و 8 سال هم دولت قبل, این قوانین را به نفع خود اجرا کردید (3804451) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۲۱:۱۱
3 سال وقت داشتید تا این قانونها را درست کنید, اما چون به سود خودتان بود, چشم پوشی کردید, چطور از کوچکترین درامد مردم خبر دارید اما از دریافتی میلیاردی مدیرانتان خبر ندارید? (3804456) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۲۳:۲۷
با وجود این همه سازمان عریض و طویل نظارتی که اضافه کاری 180 ساعت در ماه میگیرند, قابل باور نیست که شما خبر نداشتید (3804459) (alef-13)
 
فضای مجازی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۲۳:۲۸
مگه میشه مگه داریم ؟
مدیر بانک 19/5 میلیون
رئیس جمهور 7 میلیون ؟!
لطفا فیش حقوقی رئیس جمهور جهت تنویر افکار عمومی ملت (3804460) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۳:۴۱:۳۰
رئیس جمهور آیا فقط حقوق ریاست جمهوریش را می گیرد؟

یا حقوق ریاست بر شورای عالی امنیت ملی

حقوق ریاست بر شورای فضای مجازی

حقوق عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام

حقوق ...


را هم می گیرد؟

آیا این حقوق ها نجومی اند یا معمولی؟ (3804991) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۲۵:۴۵
مچکریم بابت این همه تدبیر و امید و کلید (3804464) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۲۶:۲۹
آقای روحانی لطفا از جناب دکتر توکلی و همکارانشان در سازمان مردم نهاد عدالت و شفافیت تشکر ویژه ای بفرمایید که کار شما را خیلی سهل کردند و استارت این شفافیت ها را زدند . (3804465) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۲۶:۳۰
سازمان بازرسی
دیوان محاسابات
وزارت اطلاعات
حراست ادارات
مجلس
دادستانی
بازرسی ریاست جمهوری
وووووو
چرا جلوگیری نکرده اند? (3804466) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۴۹:۵۷
مطلوب است فیش حقوقی همه مدیران عناوین شغلی بالا (3804508) (alef-13)
 
ع.ل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۷:۲۹:۰۹
چون خودشان کم نمی گیرند. (3806438) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۲۷:۱۹
عقد اخوت نبستید و زبانتان الکن نیست فقط نمیدونم چرا فریدون هنوز سر جاشه (3804470) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۳۲:۵۵
کارانه پزشکان باید برچیده شود. (3804478) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۳:۰۱:۲۹
آخه چه ربطی داره (3804533) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۳:۵۷:۱۵
خیلی ربط داره (3804671) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۰:۰۸:۳۲
شاید ربط نداشته باشه ولی مربوطه (3804706) (alef-3)
 
شرهانی از اهواز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۳۳:۱۹
حالا دیگه شد ، هوشیاری و قابل ستایش (3804479) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۳۴:۱۵
اقای رییس جمهور تا حقوقهای کلان در وزارت بهداشت اصلاح نشود و کاهش نیاید هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.وزارت تمامیت خواه بهداشت را با عزل وزیر اصلاح کنید.بسم الله (3804483) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۳۷:۳۸
خدایا
هزاران مرتبه شکرت که مرا رئیس جمهور نکردی (3804488) (alef-13)
 
بیگی29
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۳۹:۲۱
آقای رئیس جمهور: فکر میکنید کسی بتواند به ثروت های نجومی باد آورده رسیدگی کند؟چرا نجومی: زمان بر ملا شدن فقط یک رقم سه هزار میلیاردی محاسبه کردم و سایت الف هم منتشر کرد که اگر اسکناس 1000 تومانی را پشت هم بچینیم با این مبلغ به کره ماه میرسد و فاصله ای هم بر میگردد (فتح ماه با هزار تومانی)!! میگویند این فقط قسمت بالای آب کوه یخ است . به گونه های مختلف از این قماش زیاد است....... (3804490) (alef-13)
 
شهرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۴۸:۵۴
خدایا ,, به همه ملت ایران تقوا عنایت بفرما ,, امین یا رب العالمین (3804507) (alef-13)
 
Ramin
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۵۱:۰۷
لطفا از ایران خودرو و سایپا تحقیق به عمل بیاد..تو این قضیه سوکت کردن..ولی همه میدونن چه پولایی داره اونجا حیف و میل میشه (3804512) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۵۲:۱۱
اقای طیبی گفته به مدیران بانکی افتخار میکنم .منظورش چیه (3804513) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۵۵:۲۶
امیدواریم افزایش اندک ۲۰هزارتومانی حق مسکن کارگران که ماههاست دردولت خاک میخورد تصویب گردد!همچنین حق عایله مندی به کارگران بدبخت پرداخت گردد!درحال حاضرفقط حق اولاد به کارگران تعلق میگیرد! درحالیکه به کارمندان محترم هم حق اولادوهم حق عایله مندی تعلق میگیرد! که این یک تبعیض آشکار میباشدوکارگران ازدولت به عنوان کارفرمای بزرگ و اصلی تقاضای رفع تبعیض دارند! (3804519) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۰:۰۵:۴۴
هوشیاری مردم قابل ستایش است، امیداوریم که طوری نشود که این پرداخت ها ادامه داشته باشد اما به گونه ای نامتعارف که سبب شود مردم همچون دیگر کارهای رئیس جمهور محترم نامحرم شوند و در جریان دریافتی های این چنینی قرار نگیرند. (3805462) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۰:۱۱:۲۶
چرا باید از انتصاب مدیران ستادی بعنوان هیات مدیره به هر نحو خودداری نمایند.

آقای رئیس جمهور، مدیر ستادی یا فرد با ایمانی است یا دزد است (از این دو حالت خارج نیست) لذا اگر مدیر ستادی با ایمان است، چه کسی بهتر از مدیر ستادی در هیات مدیره که در جریان کارها و تخلفات باشد و اگر دزد است این چه کاری است که بعنوان مدیر ستادی انتخاب شود.

مدیر ستادی در صورت تخطی باید به اشد مجازات محکوم شود (کاری که در کشورهای دیگر از جمله چین انجام می شود) و از مدیر درست کار به روش اولا تقدیر و تشکر گردد، ولی متاسفانه این رویه در کشور ما برعکس است. (3805481) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۰:۱۳:۴۲
میراث ساختاری مصوب به جا مانده از گذشته و حال

آقای روحانی شما هم در این میراث شریک بودید، شما قبل از رئیس جمهور شدن در این کشور سمت داشتید، کی شما در گذشته از این میراث گله کردید که ما بدانیم.

چرا همواره رئیس جمهور کشور ما باید فرار روبه جلو انجام دهد. (3805487) (alef-3)
 
به آفرید
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۵۸:۴۳
مشتاقانه منتظر اثرات و نتایج این کار سنگین و مهم ریاست محترم جمهورم، امیدوارم شفافیت اقتصاد دولتی هرچه بیشتر به چشم مردم زحمتکش و دردمند کشورم بیاد. (3804527) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۳:۱۲:۲۴
دریغ از یک عذرخواهی خشک و خالی از محضر ملت . اگر هم پرداخت های غیر متعارف ریشه در گذشته داشته است در طول سه سال ریاست جمهوری جنابعالی و توسط گماشتگان دولت تدبیر و امید ادامه داشته است جناب رئیس جمهور.لااقل سهم خودتان در این ماجرایی که موجبات خون دل خوردن مردم شد را میپذیرفتید و بابت آن از مردم سرزمینتان پوزش می خواستید. (3804553) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۳:۱۲:۴۶
درود بر رئیس جمهور عزیز..حداقلش اینکه میگه خط قرمزی برای هیچ کس نداره . (3804554) (alef-13)
 
ایرانی
Canada
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۳:۱۸:۲۴
من نمی دانم با سیستم فعلی می توان به این حرفها جامه عمل پوشاند!؟ آخر پول دریافتی مدیران و ذی نفوذان که همین فیش کاغذی نیست. این آقایان خیالشان راحت بوده که این فیشهای کاغذی از دستشان در رفته و یا توجه نکرده اند و برایشان اهمیت نداشته. شاید فکر می کردند همه مستضعفان هم همین رقمها را می گیرند. فردا همه فیشها رقمی نزدیک به صفر می شود. از قدیم گفته اند که حقوق اش کم است ولی در آمدش خوب است. فیش سازی که بچه بازی است، اگر صداقت دارید جلوی هر گونه حرام خواری و رانت را بگیرید و دروازه های رانت خواری را برای مردم روشن کنید. خدا پدر آقای دکتر توکلی را بیامرزد که دیده بانی و عدالتخواهی را مطرح می کنند. گرچه شما هر چه دیده بانی کنید، این مافیای پلیدی و پلشتی پیچیده تر عمل می کند. یک نمونه ساده اش را در دانشگاه ها ببینید. اکثر اساتید صاحب نفوذ دانشگاه های دولتی، دانشگاه غیر انتفاعی دارند و مفهوم غیر انتفاعی را دور می زنند و در آمد نجومی دارند. ضمن اینکه کمترین سطح آموزش و امکانات با اساتید ارزان قیمت را به فرزندان ما ارایه می دهند. بحث نمره دهی و نمره فروشی هم بحث دیگری است که زاییده همین عملکرد این آقایان/خانمها است. چرا کسی رسیدگی نمی کند. مگر این آقایان چقدر وقت دارند که در دو دانشگاه و گاهی در چند دانشگاه (برای انهایی که در تهران مسقرند ولی در دانشگاه شهرستانها سهم دارند و رانت و رشته جور می کنند! خودشان می دانند.!) مشغول هستند و مدیریت می کنند. امیدواریم به روزی نرسیم که توصیه شود هر کس به هر طریقی که ممکن است برود پول در بیاورد. پزشکان با زیرمیزی، مدیران و ذی نفوذان با رانت خواری و دریافت پورسانت از واگذاری پروژه ها، مهندسین با امضا فروشی، تجار با کم فروشی و قاچاق کالا، تولید کنندگان با افزودن روغن پالم و نشاسته و ابلیموی صنعتی، و...........
از قهر خداوند بترسیم و به خود آییم. این دنیا گذرا است. (3804567) (alef-13)
 
Estonia
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۳:۳۳:۴۳
این اوضاع اقتصادی نابسامان اگر برای مردم آب ندارد در عوض برای عده ای عزیز دردانه نان دارد. آن هم نان پر پیمانه! (3804608) (alef-13)
 
صابر
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۳:۳۴:۱۵
پس فریدون چی شد؟؟ یعنی با ایشون هم عقد اخوت نبستید؟؟!!! (3804610) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۳:۴۱:۲۸
عملکرد درست رئیس جمهور در این جریان فیش‌های حقوقی، نهایتاً باعث محبوبیت بیشتر ایشان خواهد شد. (3804625) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۳:۴۶:۵۶
نظام حقوقی برای همه کارکنان بوده نه فقط مدیران پس چرا حقوق کارمندان نجومی نیست؟
درآمد نجومی پزشکان وزارت بهداشت که از دولت و خصوصی پول پارو میکنن چی ؟ مدیران صنایع که عضو دهها شرکت هستند چی؟ چرا مالیاات اینها را بررسی نمیکنی؟ (3804637) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۳:۵۸:۴۹
اقای روحانی حقوق معقول و متعارف یعنی چقدر ایا تعیین حقوق بیست میلیون و یارانه چهل و پنج تومان متعارف این مدیران چه شایستگی دارند که این مقدار می گیرند (3804675) (alef-3)
 
بانو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۰:۳۲:۳۴
بسیار ممنون آقای روحانی. نور امید در دلمان روشن شد. عادت کرده بودیم به شنیدن این که "کابینه خط قرمز ماست". عادت کرده بودیم بعضی ها لیستی از اسامی مفسدان را در جیبشان "پنهان" کنند تا کسی از اسامی باخبر نشه اما هر وقت هم خواستند به عنوان حربه انتخاباتی ازش استفاده کنند. عادت کرده بودیم یک معاون اول با قلدری بگه تا وقتی فلانی هست من هم هستم (و واقعا هم همینطور شد و تا وقتی اون فلانی رئیس بود، این آدم هم معاون بود و بعدش افتاد هلفدونی). حالا جناب الف، این تو و این آزمون انصاف. ببینم منتشر می کنی یا نه. (3804754) (alef-13)
 
دلسوز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۰:۳۵:۱۰
علاوه بر فیش های نجومی خیلی مسائل است که اگر عظمی باشد تا اردیبهشت نود شش بایستی اصلاح شود :
شفاف سازی و انعکاس رسمی دریافتی همه مسئولین ، وزرا ، نمایندگان مجلس و قوه قضائیه و مدیران عامل و هئیت های مدیره شرکت ها
افشا شرکت ها ، اعضای هئیت مدیره و مدیران عامل شرکت های تو در توی بانکها که بجای خصوصی سازی با تسهیلات بانکی مردم به واردات کالاهای اساسی مشغول و سود های آنچنانی می بزند.
جلوگیری از قاچاق کالا. اگر سخت است ، سری بزنید به سوپر مارکت های بالای شهر و انواع و اقسام.کالاهای قاچاق را ملاحظه و از صاحبان این سوپر مارکت ها نحوه تهیه آنها را جویا شوید.
سری هم بزنید به مناطق آزاد تجاری و گمرک بوشهر.
نظارت صد درصدی بر مواد غذایی توزیعی در سطح کشور با تهیه نمونه ، آزمایش و تطبیق نتایج آزمایش با استانداردهای کشور بجای تائید کورکورانه گواهی های بازبینی شرکت های خارجی برای محصولات وارداتی و گواهی های تولید کنندگان برای محصولات داخلی.
پیگیری پرونده های فساد های کلان از قوه قضائیه چه مربوط به دولت قبل و چه مربوط به دولت حاضر
رسیدگی به اصل قانونی کی از کجا آورده است ، حداقل قبل بکار گیری مسئولی در سطح بالای مملکت تا چنان نباشد که طرف پست بالای در مملکت اشغال کند ، بعد سو استفاده هایش افشا شود.

پرونده های کلان نفتی

نظارت صد در صدی بر قراردادهای کلان کشور توسط مجلس و آخر مصوب های لازم.


.......... (3804763) (alef-13)
 
علی بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۰:۵۴:۲۲
متاسفانه در بیانیه امروز رییس جمهور همچنان جناب روحانی تقصیر را بر گردن دیگران انداخته وخود را مصلح امور اقتصادی و پرچم دار مبارزه با فساد می داند.
وچه جالب است داستان گرفتن دست پیش و پس نیافتادن...!!!! (3804797) (alef-13)
 
Turkey
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۱:۰۴:۰۲
هنوز صد روز تموم نشده (3804816) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۱:۱۲:۵۰
درود بر آقای روحانی با تدبیر و فهیم. (3804828) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۳:۲۲:۱۳
درود ...درود (3805905) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۱:۲۶:۳۱
ابتدا این ماجرا که فرمودید نباید این مساله ملی شود و در پی بی اهیمت جلوه دادن آن بودید!!! (3804842) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۱:۴۱:۲۱
مسله فریدون همگانی شده همه میدانند فساد ها زیر سر ایشان است چرا رییس جمهور فقط شعار میدهد ....حسن روحانی گیر کرده بخاطر دادشش ...عدالت عدالت اگر رای میخواهی دوره بعد ...همه میگویند رونانی فقط حرف میزند و بس عمل توش نیست .... (3804859) (alef-13)
 
جهان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۲:۰۴:۴۹
امیدواریم با وزیر پزشکان و معاونان او نیز برخورد جدی شود آقای وزیر با آرامی سر رئیس جمهور کلا گذاشت و تعرفه های پزشکی را چند برابر نمود.امیدواریم جناب آقای رئیس جمهور لابی گری در پذیرش پزشکی را بر داشته و سد کنکور پزشکی را با افزایش ده برابری آن راه برای ادامه تحصیل جوانان باز کنند. و این انحصار را بشکنند. (3804910) (alef-13)
 
محسن
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۲:۱۸:۳۱
درود بر روحانی که به جای کشیدن خطوط قرمز به دنبال اصلاحاته. با اینکارش یک تهدید رو به فرصت تبدیل کرده. اون کسانی هم که با سوء نیت به دنبال گرفتن ماهی از آب گل آلود هستند بدونند که دارن شاخه ای که روش نشستن رو میبرن وگرنه مردم به روحانی به خاطر همین ایستادگی هاش در برابر سیستم فاسد و ناکارامد چند ده ساله رای دادند. (3804934) (alef-13)
 
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۲:۳۹:۵۲
اقای رییس جمهور خدا قوت
بدون مسایل جناحی و با همکاری سایر قوا به مقابله با مفاسد اقتصادی و اداری بپردازید
ما ملت هم پشتیبان و دعاگوی شما و تمام زحمت کشان این کشور و نظام جمهوری اسلامی هستیم (3804950) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۴:۵۳:۵۳
جناب روحانی ممنون (3805016) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۵:۳۲:۵۴
اما وزیر بهداشت شما نظرش مخالف شماست.با ایشان هم عهد اخوت نبسته اید؟ (3805040) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۶:۰۱:۵۴
جناب توكلي و آقاي رئيس جمهور، خودتان هم ميدانيد، هر شخصي كه توانايي رو داشته باشه حاضره حتي بدون حقوق مدير عامل بانك، خودروسازي، شركت هاي نفتي ، كشتيراني و .... بشه، در اصل اين شخص با گرفتن اين پست صاحب رانتي ميشه كه بسته به خود شخص هر چقدر كه بخواد ميتونه در اون منصب پول در بياره ،
پس اگر ميخواهيد واقعا با فساد مبارزه كنيد بهترين راهش همان هست كه آقاي رضايي گفت و در مجمع تشخيص نيز قبلا تصويب شده، رصد كل اموال منقول و غير منقول مسئولين و مديران دولتي و نيمه دولتي،،
و مهمتر از اون ماليات پرداختي اين عزيزان به عنوان شهروند، طبق قانون اداره ماليات،
شما با رفتار فعلي فقط عده اي از منتقدين را ساكت ميكنيد، ولي جلوي فساد گرفته نميشود و خداي نكرده حتي ممكن است بيشتر هم بشود، (3805050) (alef-13)
 
k
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۶:۲۲:۲۱
مهمتر از حقوق دریافتی ،ارزیابی موجودی منقول و غیر معقول از نظر همخوانی با دریافت می باشد اگر همخوانی ندارد یعنی یه عملیات غیر قابل توجیه مال انجام داده ,در ضمن اگه چیزی پیدا نشد صداقت و امانتداری مدیران ثابت میشود (3805058) (alef-13)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۷:۵۱:۳۳
آقاي رئيس جمهور
ما هم با شما عقد اخوت نسبته ايم . چه طور شد حقوق 1ميليون تومان كارمندان كه خانه همه را خراب كرد براي شما حساسيت ايجاد نكرد اماما مديراني كه 30 سال همينجوري حقوق و مزايا ميگيرند امروز حساسيت شمارا بر انگيخت
مطمئن اين موضوع فقط راه را براي كم كردن حقوق و مزاياي اندكي هم كه مديران به كارمندانشان ميداند باز ميكند و الله كه مديران ضرر نخواهند كرد اينقدر در آمد از جاهاي مختلف دارند كه نگو تازه اينقدر هم جمع كرده اند كه براي 30 سال ديگه مشكل نداشته باشند
بيچاره كارمندان. نوبت انتخابات هم ميشه آقاي رئيس جمهور اگر احمدي نژاد دو باره از صندوق مردم ظاهر شد گله نكنيد با دست خودتان اطمينان و اعتماد شمارا حد اقل بين 5 ميليون كارمند بردند . ماهم با شما عقد اخوت نبسته ايم كه هرچه بلاست سرما بياوريد و انتظار اخوت هم داشته باشيد (3805138) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۸:۲۷:۰۰
در بیمارستانهای دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی رئیس حسابداری ان مبلغ 10میلیون تومان فقط ماهانه کارانه می گیره علاوه بر 175 ساعت اضافه کار و غیره، حالا حساب کنید مقامات بالاتر و پزشکان متخصص چقدر کارانه می گیرند (3805230) (alef-3)
 
France
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۹:۰۴:۱۳
آفرين (3805326) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۹:۰۴:۱۳
سپاس از اینکه ورود به پرداخت ها، رانت ها خط قرمز این دولت نیست. درنظرداشته باشیم این نابه سامانی ها ریشه دار وشروع آن از این دولت نبوده تنهاایراد ورود دیر موقع به آنست. باید بدانیم وبدانند که هر یک ریالی که به بیت المال وارد ویا خارج میشود همه مردم درآن سهیم اند. بیانیه ریاست محترم جمهور جامع بود. منتظر اجرا، عمل واطلاع رسانی هستیم. (3805327) (alef-13)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۹:۱۱:۳۹
فقط موضوع چند فيش حقوقي نيست جناب آقاي رئيس جمهور!آيا بررسي شده است كه مديران دولتي بدليل داشتن جايگاه مديريتي از چه مزايا وامكاناتي برخوردار شده اند؟آيا صحت دارد هزينه سفر يكي از معاونين شما به يك استان محروم وداراي معضل شديد بيكاري چند ميليارد بوده است؟! (3805348) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۹:۱۳:۲۳
کاش فقط کارانه روسای حسابداری بیمارستانهای دانشگاههای علوم پزشکی را بررسی می کردند می دیدند که چه کارانه های میلیونی که نمی گیرند وزیر بهداشت میگه به پزشکان بخاط عمل جراحی و نقشی که در درمان مردم دارند و برای اینکه به بیمارستانهای خصوصی این پزشکان جذب نشوند این کارانه ها پرداخت می شود حالا توجیه ایشان برای این کارانه های میلیونی روسای حسابداری و یا مدیران بیمارستانها چیست؟ (3805351) (alef-3)
 
ما به عدالت دولت تدبیر و امید چشم دوخته ایم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۹:۲۶:۵۷
آقای روحانی لطفا پرداخت کارانه به پزشکان شاغل در بخش دولتی را حذف کنید اینها خودشان را تافته جدا بافته می بینند و رسما عنوان می کنند طبقه اجتماعی ما با مردم عادی متفاوت است . خوب وقتی فرد عادی یک میلیون حقوق می گیرد و پرشک همراه با 50 میلیون تومان حقوق بطور همزمان بیش از 200 میلیون تومان کارانه دریافت می کند و در واقع حقوق ماهیانه اش 250 میلیون تومان یعنی به اندازه 250 نفر مردی عادی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! پس خود و طبقه اجتماعی اش را متفاوت حس می کند !!!!!!!!!!!!!!!!! خواهشمند است وزیر بهداشت تغییر دهید و فردی که وامدار جامعه پزشکان نباشد را در مسند ریاست وزارت بهداشت انتخاب کنید تا سیستم ناعادلانه کارانه را حذف کرده و حقوق پزشکان متناسب عرف جامعه باشد مطمئن باشید برخلاف توجیهات وزیر کنونی صنف پزشکان ، با حذف کارانه و پرداخت حقوق پزشکان متناسب عرف پرداخت ها در جامعه ، سلامت مردم افزایش پیدا خواهد کرد.استدعا داریم با شهامت و شجاعت جلوی پزشکان تمامیت خواه را بگیرید تا دیگر ملت را تهدید نکنند که اگر کارانه را حذف کنید هزینه ها را 5 برابر می کنیم یا زیرمیزی و رومیزی حق مسلم ماست یا کسی حق ندارد فیلم ظنز برای شاد کردن مردم از صنف پزشکان تهیه کند چون طبقه اجتماعی آنها بالاتر است و درآمد هر کدام از صنف پزشکان حداقل بیش از 100 نفر از مردم عادی ایران زمین است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3805370) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۹:۳۲:۴۰
انشاالله كه اينطور باشه ولي اگه باز هم مثل قبل برخي از وزارت خانه ها و دستگاه هاي اجرايي مثل شركت نفت و وزارت نفت و شركت هايي مثل شركت مپنا و ....از اجراي قانون هماهنگ كشوري مستثني بشن و فقط بمونه وزارت آموزش و پرورش و بهزيستي و ... هيچ فايده اي نداره و بي عدالتي و نارضايتي ادامه پيدا ميكنه . (3805386) (alef-13)
 
کارمزد پرداختی به نمایندگان بیمه بخش دولتی را کاهش دهید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۹:۳۲:۴۱
پرداخت کارمزد نجومی به نمایندگان بیمه ایران
نمایندگان شرکت بیمه ایران ماهیانه کارمزد میلیادی دریافت می کنند و ارگان های نظارتی در خواب تشریف دارند آنوقت تسهیلات کارکنان را حذف می کنند.دریای کارمزد مفت که بخش دولتی در اختیار بخش خصوص یا همان شبکه فروش قرار می دهد را نمی بینند.بابت صدور بیمه ثالث که اجباری است بیمه ایران 10% به نمایندگانش کارمزد پرداخت می کند فرض کنید یک نماینده فقط 500 بیمه اجباری ثالث در ماه بزند و فرض کنید حق بیمه همه این ها مبلغ حداقل یک میلیون تومان باشد در اینصورت کارمزد این نماینده فقط بابت رشته ثالث 50 میلیون تومان می شود حال اینکه نماینده رشته های بیمه بدنه ، آتش سوزی ، عمر و حوادث ، مسئولیت با کارمزد 30% صادر می کند که کارمزد نماینده در ماه به بیش از یکصد میلیون تومان می رسد بعضی اوقات قراردادهای سنگین را مثل مخابرات ، وزارت نیرو ، قوه قضائیه ، و ... را شرکت های بیمه ایران با کد یک نماینده در هر استان یا هر شعبه صادر می کنند که پول مفت به حساب نماینده سرازیر می شود و بعد بایستی حق الزحمه مدیر مربوطه را پرداخت کند در اینصورت کارکزد نماینده در ماه بالغ بر یک الی پنج میلیارد تومان بصورت ماهیانه می شود که به یک نفر نماینده پرداخت می شود. (3805387) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۲:۰۲:۴۱
آقای روحانی مردم امانت خزانه دست شما دادند کلید را دست شما دادند شما در بدو آغاز کارتان باید پیشگیری می گیرید معلوم است کلید دار خوبی نیستید (3805746) (alef-3)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۲:۱۳:۱۲
من به دولت روحانی رای ندادم
اما از این نامه رئيس جمهور واقعا لذت بردم
و از خداوند می خواهم ایشان را در باز کردن این گره کور که به تبعض و ظلم آشکار منجر شده است یاری کند
و از اقدامات و گام های عملی و شفاف! ایشان برای رفع تبعیض و طلم و فساد لازم باشد حمایت می کنم (3805772) (alef-3)
 
یک حقوق خوانده بی کار
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۲:۳۸:۱۲
جناب آقای رئیس جمهور
همانگونه که فیشهای نجومی بعضی از مدیران مردم ایران را دل ازرده کرده سیاستهای کانون وکلا نیز که مانع اشتغال حدود یکصد و بیست هزار نفر حقوق خوانده بی کار در شغل آزاد وکالت است از یک طرف باعث درآمدهای کلان برای بعضی از وکلا شده است و از طرف دیگر باعث نامیدی هزاران حقوق خوانده است لذا خواهش می کنیم دستور فرمایند به وضعیت بی کاری ما حقوق خوانده ها رسیدگی تا با اشتغال در شغل ازاد وکالت بتوانیم درامد وکالت را در ایران را به صورت متناسب بین بی کاران توزیع نماییم (3805829) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۴:۰۸:۳۳
با حضور جناب آقای توکلی، لطفا به اطلاع مسئولین مربوطه برسانید که در بانکها مدیر عامل واعضای هیات مدیره در یک سطح از حقوق مزایا استفاده میکنند. مگر میشود مدیر عامل حقوق بالا بگیرد وهیات مدیره نگاه کند .به بیان دیگر حقوقهای نامتعارف مختص مدیر عاملهای مستعفی بانکها نمیباشدو اعضای هیات مدیره و معاونتها ومدیران امور بانکها نیز به تناسب از این سفره بیت المال بهره مند بوده اند. (3806011) (alef-13)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۴:۲۱:۵۵
بعد از سه سال ؟؟؟؟؟ (3806040) (alef-3)
 
احمد
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۵:۰۳:۱۴
اگر صد بار ديگه روحاني كانديد بشه بهش راي ميدم چون مث قبلي كلاش نيست هرجا اشكال مي بينه برخورد مي كنه با انصاف باشيد (3806151) (alef-13)
 
سیدعباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۶:۵۱:۴۶
روحانی در مسیر امید , اعتدال , اصلاحات و پیشرفت حرکت می کند... (3806379) (alef-13)
 
دلسوز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۷:۵۶:۰۱
از این نظریه رو سانسور کردی ، نظریه ای که نه فحش داشت ، نه توهین ، از شما بعید بود. (3806471) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۲۰:۲۱:۳۹
موقعه ای میتوانیم بگوییم قابل حل ایت که وزارت بهداست را نیز برای حقوق های نجومی مورد بررسی قرار دهیم (3806699) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۲:۳۲:۰۱
این بحث فیش های نجومی فقط برای تسویه حساب های سیاسیه و متاسفانه هیچ نفعی برای مردم نداره. (3807630) (alef-3)
 
دلسوز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۰:۴۵:۳۲
سلام
حضرت آقا فصل الخطاب موضوع فیشها را تدبین فرمودنند:
فکر می کنم فرمایش مقام معظم رهبری بسیار شفاف بود. چه مربوز به دوران احمدی نژاد ، چه روحانی و جه قبل روحانی و احمدی نژاد ، سریعا بایستی با حقوق های نامتعارف برخورد جدی صورت گیرد . اگر کسانی بی قانونی کردند باید مجازات شوند . اگر سوء استفاده کردند بایستی برکنار شودند . این تگلیف سران قوا است . مجریه ، قضائیه و مقننه.
لذا فکر می کنم دیگه کشتن زمان و وارد بازی احمدی نژاد - روحانی شدن تعطیل !
البته مقام معظم رهبری این امور را نگفتند تا از سایر وظایف قانونی دولت و مجلس و قوه قضائیه امور حیاتی دیگر مثل
مبارزه جدی و سریع با قاچاق کالا - اجرا نمودن اقتصاد مقاومتی و نظارت کمیته عالیه اقتصاد مقاومتی بر واردات بی رویه - قرارداد های کلان بین المللی علی الخصوص در حوزه نفت و هواپیما ها - بازنگری واردات کالاهای اساسی توسط شرکت های تو در توی بانکی مثل بانک صادرات ، سامان ، ....... که با استفاده رانتی از تسهیلات بانکی برای منافع شرکت های اقماری خویش و برای واردات کالاهایی که بایستی توسط بخش خصوصی نه خصولتی بجای صورت پذیرد و در حمایت از صنایع کوچک و پرداخت وام ازدواج بکار گرفته شود. پیگیری پرونده های اختلاس و سوء استفاده های کلان .......

خدا به همه مسئولین صدبق و خداترس توفیق بدهد. (3808675) (alef-13)
 
سید حسین حسینی
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۲:۵۱:۳۲
جناب اقای دکتر حسن روحانی ترا به سید الشهدا اینقدر مارا شرمنده خودت نکن، اینهمه تقدیر وتشکر از مردم بار تعهدات اخلاقی ملت را سنگین میکند جلوتر از شما روسای محترم قوه مجریه از رشادت وشهامت وحضور به موقع مردم در صحنه وبیداری وهوشیاری ملت، واز شعور سیاسی وفهم در مردم تشکر وقدر دانی وگلریزان کردند ،بیا ترا به اون لباس مقدسی که بر تن کردید ،اینبار کاری بکن اساسی ومردم به پاس زحمت واثار قشنگی که از خویش به جامعه هدیه میکنی گلریزان و کوچه وخیابان اصلی وفرعی کشور وشهر ومحل شانرا چراغونی نمایند ،وکمپینی را در کشور با این مضمون راه اندازی نمایند که اقای رئیس جمهور تو اسوه والگوی بهترین ومتعهد ترین رئیس قوه مجریه کشور هستید// اقای روحانی اینجور مسایل برای ملت ما امریست عادی وپیش پا افتاده ،/ هربار موضوع جدید وبزهکاری و اختلاس،وهزار هزار ناهنجاریها وکم لطفی ها را شاهد هستیم ودر هر دولتی شاهد بروز وظهور افراد جور باجور هستیم ،که تا دیروز کسی انها را در عرصه سیاسی ندیده واسمشانرا نشنیده ،نمیخواهم بگویم که از استعداها وتواناییها وخلاقیتهای افراد باصلاحیت وگم نام استفاده نشود ،ویا معتقد این نیستم که بعد از چهل سال باز هم در جمیع امور تصدی کشور باید از مدیرانی که بیش از 60-الی70 سال سن وبیش از 50 سال خدمت در مدیریت کلان کشور حضور فعال وموفقی داشتند ،مجدد ولاجرم از انان استفاده شود،/نه خیر / بحث بنده اینجاست، که افراد متعهد ،امتحان شده ،ازموده با تحقیقات بسیار دقیق ومیدانی از اوضاع روحی وروانی وخانوادگی واصالت خانوادگیشان احراز وتمام اعمال ورفتار شان قبل از اینکه در جایگاه حساسی قرار بگیرند سنجیده شود،2 -عوامل بازرندگی وعواملی متخصص بطور نا محصوص ناظر بر اعمالشان باشند،3 -حد اقل اینکه سعی شود برای تصدی اموری درهر سازمانی ،از افراد درون سازمانی انتخاب شوند ، مثلا فلان اقای را از سازمان مراتع وجنگلداری وکشاورزی که دوست ویا اقوام فلان فرد ورجال سیاسی است به سفارش در انرژی اتمی ویا وزارت اقتصاد ویا رئیس بیمارستان قلب،،،،،میگمارند،، اگر اعتراضی هم نسبت به اینجور عزل ونصبها بشود ،فورا بحث مدیریت واستحقاق مدیر بودن ویا سابقه مدیریت موفق اش را مطرح میکنند ،بله ما هم متعقد به عملکرد ومدیریت خوب ایشان هستیم ،اما کجا ؟؟در کدام سازمان، ؟؟حکایت ما حکایت صادرکردن بخاری به عربستان وفریزر به سیبریست//؟؟؟!!!4- درد ملت ما درد ،دزدیدن واختلاس ،وگرفتن حقوق نا متعارف عد ه ای افراد ناسالم ویا چند شغله بودن واخذ حقوق کلان مدیریتی یک فرد با نفوذ از چند سازمان دولتی نیست / درد ما از فقر ونداری نیست، چرا که اکثر مردم وملت نجیب ما فقر جزو میراث خانواگیشان است ،درد ما ودرد ملت مان از بی عدالتی، وباند و رانت وبی ثباتی احکام وعدم مجازات به موقع وعدم ایجاد عوامل باز دارنده ،ودرد مان اینجاست که گردن کلفتی تحت نام مدیریت ،واستفاده ابزاری از قدرت ،ودرد ما اینه که زیاده خواهی بعضیها تمام شدنی نیست،/ درد ما اینه که اگر سکوت کنیم وحرف نزنیم ،توهمات این طیف در اینده به حق مسلم تبدیل میشود ،درد ملت اینجاست که این همه شهید وشهدای گرانقدر ومجروحان فراوان و8 سال با بیش از 20 کشور ابر قدرت وظالمان دنیا جنگیدیم که به جاهلان وکج فهمان واحمقان بفهمانیم که ملت مان هرگز زور واجحاف وبردگی واسارت تن در نمیدهد ،انوقت بعد ازتحمل اینهمه درد ورنجی که بیگانگان بر ما تحمیل کرد ،اینبار حسب فرمایشات مقام معظم رهبری برای ساختار فرهنگی هم باید با افراد به ظاهر خودیها بجنگیم و،،،بار الهی طول عمر با عزت و وجود سالم به رهبر عظیم الشان مان عطا بفرما ومدیران خدوم را همواره موفق ورستگار ودنیا واخرت را به کامشان شیرین بفرما بعد نیست از رجال سیاسی وجناب اقای دکتر روحانی عزیز وجناب دکتر قالیباف شهردارمحترم را از حال وهوای نا مساعد سازمان نیازمندیهای روزنامه،،،،،،،؟! واجحاف وستمی که در حق تعدادی از دوستان تولید کننده این سرمایه عظیم مادی ومعنوی از طرف مدیر مدعی بر انان تحمیل گردیده را مطلع نمایم (3810081) (alef-13)
 
سید حسین حسینی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۲۳:۴۸:۳۲
باسلام ،قبل از آغاز نظر، از دوستان وهمکاران خویش در واحد رسانه گله مندم ،چرا که برای چاپ ویا عدم چاپ ونشر هر موضوعی ضوابطی اتخاذ گردیده ازجمله سایت پرمخاطبی به مانند الف ،لذا سانسور ویا عدم چاپ اظهارات و واکنش هموطنان ،به نوعی بی احترامی وتعرض به حقوق مدنی میباشد، بنده 2 بار پیرامون اظهارت رئیس جمهور مطالبی نوشتم که بدور از تعصبات وغرض ورزی، وعاری از هرگونه شبهه وصرفا به عزم وارده ای راسخ جهت مبارزه با فساد اداری ،وکوتاه کردن شاخ بعضی از مافیای قدرت واقتدار کاذب ،بعضی از مدیر معابها اشاره داشتم که توهم زده شدند ،به گونه ای که گویا اقای وسروری واقتدار ودرامدهای کلان از چند نقطه وسازمانها وارگانها دولتی وعام امریست طبیعی ومورثی ،بعضی ها فراموش کردند که اگر مدیریت معنی ان اقتدار هم باشد ،این قدرت را مردم به انان دادند ویا به عبارتی فراموش کردند که وام دار مردم هستند ،در یک جمله مدیریت را با حکومت کردن اشتباه نگیریم مدیریت یعنی ساختن وسوختن واموختن است وسلام وعلی من التبع الهدی (3811771) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.