نظر منتشر شده
۱۰۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 464505
دبیر انجمن خودروسازان:
انتظارمان این است که دست ما را در قیمت گذاری خودرو آزاد بگذارد، ما خودمان ملاحظه مردم را خواهیم کرد/ خودرو جایگزین پژو و پراید با این قیمت نداریم
بخش اقتصادی الف، ۱ اردیبهشت ۹۶
تاریخ انتشار : جمعه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۶
دبیر انجمن خودروسازانگفت: شورای رقابت دست ما را در قیمت گذاری خودرو آزاد بگذارد، ما خودمان ملاحظه مردم را خواهیم کرد.

به گزارش صدا و سیما احمد نعمت بخش با بیان اینکه منتظر نظر شورای رقابت برای اعلام قیمت محصولات پر تیراژ هستیم، افزود: باتوجه به تولیدات متنوعی که در کلاس‌های مختلف داریم، انتظار داریم شورای رقابت همچنانکه دیگر خودروسازان را از نظام قیمت گذاری معاف کرده ما را هم از قیمت گذاری معاف کنند. 

وی با اشاره به افزایش هزینه‌های تولید در شرکت‌های خودروسازی گفت: فقط در بخش کارگری دستمزد‌ها14.5 درصد افزایش یافته است،ضمن اینکه فولاد مبارکه در مقطعی قیمت ورق‌های فولادی را حدود 20 درصد افزایش داد، ما اکنون در تامین برخی مواد اولیه با افزایش قیمت مواجه‌ایم که این موضوع را برخی شرکت‌ها به شورای رقابت اعلام کرده‌اند و برخی هم در حال ارائه گزارش به شورای رقابت هستند.

دبیر انجمن خودروسازان افزود: ما سال گذشته به رغم ابلاغ مجوز افزایش قیمت، بعد از حدود 6 ماه آن را اعمال کردیم، سیاست کلی ما این است که تا حد ممکن از طریق افزایش تولید و کاهش هزینه‌ها مانع از افزایش قیمت شویم، ولی اگر اینگونه نشد به ما اجازه بدهند برای جلوگیری از ضرر و زیان، افزایش قیمت داشته باشیم.

نعمت‌بخش گفت: خیلی از سهامداران ایران خودرو و سایپا از طریق سود سهام ارتزاق می‌کنند و ما مجاز نیستیم به آن‌ها ضرر برسانیم.

وی با بیان اینکه هزینه شماره‌‌گذ‌اری و هزینه بیمه شخص ثالث افزایش یافته است، افزود: خودروسازان هیچگونه افزایش قیمتی روی محصوات اعمال نکرده‌‌اند و این افزایش قیمتی که مردم و خریداران خودرو با آن مواجه اند ناشی از افزایش هزینه شماره‌گذاری و هزینه بیمه شخص ثالث است که شرکت‌های خودروسازی به نیابت از دستگاه‌های دیگر دریافت می‌کنند. 

نعمت‌بخش به موضوع قرارداد خودروسازان داخلی با شرکت‌های خارجی اشاره کرد و گفت: براساس ابلاغیه وزیر صنعت، معدن و تجارت و نیز قراردادهایی که با خودروسازان خارجی منعقد شد، مقرر شد 30 درصد خودروهای جدیدی که تولید می‌شود صادر کنند.

دبیر انجمن خودروسازان افزود: ساخت داخل خودروهای جدید به مرور زمان افزایش خواهد یافت، تولید پژو 2008 با بیست درصد ساخت داخل شروع شده و بسرعت این سهم در 3 سال آینده به 70 درصد افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه قیمت پژو 2008 را شرکت ایران خودرو تعیین می‌کند گفت‌: براساس اطلاعاتی که ما در اختیار داریم این خودرو با قیمت زیر 100 میلیون تومان روانه بازار خواهد شد، البته، چون 2008 رقیب داخلی و وارداتی دارد شورای رقابت به قیمت‌‌گذاری این خودرو ورود نمی‌کند.
نعمت بخش به رشد تولید خودرو در سال گذشته اشاره کرد و افزود: سال گذشته تولید خودرو سواری با بیش از 40 درصد رشد نسبت به سال قبل از آن به 1 میلیون و 350 هزار دستگاه رسید و تکلیف شد میزان تولید خودرو در سال 96 به 1 میلیون و 600 هزار دستگاه برسد. 

وی با اشاره به افزایش تعداد استانداردهای ملی خودرو از 55 استاندارد به 81 استاندارد گفت: سازمان ملی استاندارد براساس برنامه‌زمانبندی خودروسازان را مکلف به اجرای این استاندارد‌ها کرده است که 44 استاندارد از تاریخ95.10.1 اجرایی شده، 11 استاندارد از 96.10.1 و نیز 22 استاندارد از 97.10.1 اجرایی خواهد شد.

نعمت بخش افزود: امیدواریم خودروهای جدیدی که با استانداردهای روز وارد بازار می‌شود بتواند رضایت مردم را نسبت به گذشته بیشتر جلب کند. 

وی با بیان اینکه تولید خودروهایی که نتوانند استانداردهای تعیین شده را پاس کنند متوقف خواهد شد،گفت: باتوجه به سختگیرانه شدن استاندارد‌ها الان دو نگاه وجود دارد یکی اینکه خودروهای قدیمی مثل پراید و پژو 405 تولید نشود، چون خودروهای جایگزین با این قیمت‌ها نداریم و نگاه دوم این است که خودروسازان با استفاده از فرصت باقیمانده استاندارد این دو خودرو را ارتقاء دهند.

نعمت بخش در مورد نارضایتی وزیر صنعت، معدن و تجارت از صادرات خودرو افزود: سال گذشته برنامه ما در بخش خودرو صادرات 500 میلیون دلار بود که نیمی از آن معادل 250 میلیون دلار محقق شد و اکنون گسترش بازارهای صادراتی از اولویت‌های ما است و تلاش می‌کنیم به صادرات 500 میلیون دلار برسیم.

وی گفت: صادرات ما فعلا منحصر به کشورهای جمهوری آذربایجان، عراق، سوریه و ونزوئلا است، ولی با ورود خودروهای جدید امکان صادرات بیشتری خواهیم داشت.
 
کلمات کلیدی : قیمت خودرو+افزایش قیمت خودرو+خودروسازان
 
محمد
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۴:۱۷:۰۷
این دیگه چه وضعیه
واردات رو آزاد کنید تا همه بفهمن این 30 سال چه ظلمی به ملت ایران شده است... (4273525) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۴:۵۰:۱۶
واردات با پول نفت، هنر دیگری هم شما دارید یا فقط صادرات نفت برای واردات از سیر تا پیاز برای کشور را بلدید ؟، همه مردم هم حتما باید در ادرات دولتی با نیروهای مازاد فراوان سرگرم تلگرام باشند و پول نفت را به آنها بدهند ، بنزین را هم با قیمت مفت ابمعدنی مصرف کنند و در واقع دلار مملکت را بصورت تک سرنشین حتما با بنزهای اخرین مدل وارداتی بسوزانند ، تا ترافیک و دود و بیماری و امار بالای تصادفات رانندگی و سونامي سرطان و سکته قلبی بدست آورند ، نه اشتباه کردید نفت متعلق به آیندگان هم هست و همه نسل امروز هم دوست ندارند دچار مشکلات فوق شوند (4273651) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۰:۴۰:۳۸
راست میگه ایشون .. اختلاس با پول نفت درسته .. ماشین با کیفیت و هواپیمای مدرن و ایمن مردم میخوان چیکار!!! برادر عزیز اگه همه خودرو مورد نیاز کشور هم وارد بشه به اندازه شش ماه اختلاس در کشور هم نمیشه !!!!! (4274561) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۰۰:۰۸:۰۲
منفى (4275054) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۰۰:۱۶:۰۶
بيشتر فرغون سازن تا خودرو ساز، رانت تبديلشون كرده به خودرو ساز، دو قورت و نيمشونم باقيه (4275070) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۰۲:۴۳:۵۹
اقا ما ماشين داخلي نخواستيم كلا ببندينش بره...ماشيناي شما به قيمت جان و عفونت ريه و ارتروز زانو و نباشه مردم هم نميخرن...بودجه دولتي اينجارو رو مترو بذارين يك مترو درست حسابي بسازين كه قشر پايين نره اوراقي هاي اينا رو بخره كه منت هم بكشه. (4275211) (alef-3)
 
بابک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۷:۴۴:۰۴
جالبه که شما داری واسه آیندگانی که هنوز نیومدن برنامه ریزی میکنی.اون وقت خودمون یعنی ماها که هستیم تو فلاکت دست و پا میزنیم. (4277983) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۴:۵۰:۳۸
واقعادخجالت نمی کشید می خواهید این اشغال ها را افرایش قیمت بدهید (4273654) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۴:۵۲:۰۶
مواظب خودتون باسید دوباره کمپین نخریدن خودروی ایرانی راه می اندازیم وابن بار تا به زمین زدن خودرو سازها از پا نخواهیم نشست (4273662) (alef-13)
 
فرناز
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۵:۰۲:۲۵
کاملاً موافقم. قبول می کنید که واردات خودرو آزاد بشه و از اون طرف شما هر قیمتی خواستید واسه خودرو بزارید؟ (4273710) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۷:۲۷:۲۴
انقدر عوارض واردات بالا هست كه ماشين هاي هيبريدي با تعرفه صفر بيش از هفتاد هشتاد درصد اضافه ميشه تا ماشين پلاك بشه (4274153) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۹:۰۲:۱۲
دقیقا
قیمت خودرو آزاد بشه تا خودرو سازان هر قیمت میخوان بزارن رو محصولشون
از اون طرف هم تعرفه واردات خودرو بشه 5 درصد (4274382) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۶:۵۶:۳۵
تو این کشور تنها درآمد ارزی قابل توجه درآمد ارزی حاصل از فروش ارز می باشد... که همه این پول در اختیار دولت هست
حالا مردم با چه ارزی برن خودرو وارد کنن؟ (4276858) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۴:۱۹:۳۹
اقتصاد بسته راه به جای نخواهد برد باید واردات خوردو ازاد بشه و خودرو سازها هم امکان قیمت گذاری داشته باشند (4273535) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۴:۴۷:۱۶
اکثر مدیران صنعت خودرو به طور سیاسی انتخاب شده اند و اصولا" صلاحیت این کار را ندارند . (4273631) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۹:۵۸:۳۲
دقیقا حرف حساب رو زدی...
خودروسازهای ما می خوان مرزها بسته باشه و خودشونم هر چی خواستن از مردم بگیرن... (4274476) (alef-13)
 
متين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۴:۲۳:۱۴
قيمت فولاد گرون شده قيمت حلبي كه گرون نشده،شما پدر مردمو دراورديد با اين خودروهايي كه زوركي به خورد مردم ميديد.الف جون چاپ كن نترس (4273554) (alef-13)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۸:۲۶:۲۴
همه اینها درست است نظر شما و نظر باقی هم وطنان عزیز، اما یک نکته را فراموش نکنید: تا زمانی که از طرف مردم تقاضا هست و تا زمانی که مردم به همین قیمت ها و این سیاست های خودروسازان تن می دهند اوضاع همینطور پیش می رود. مردم باید همت کنند و نخرند، برای مدتی خرید خودرویی که قیمتش معقول نیست را نخرند. بابا خود ما هم مقصریم. من زمانی از تولید داخلی حمایت می کنم که تولید کننده هم از من حمایت کند. وگرنه این روش فعلی ظلم به مردم است. به خصوص قشر کم درآمد. (4274295) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۴:۲۳:۴۳
وقتی قیمت میتونه آزاد باشه که رقابت واقعی و جدی باشه وگرنه مصرف کننده ضرر میکنه. (4273557) (alef-13)
 
اهورا خان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۴:۲۴:۳۵
پدر مردم را دراوردین هنوز از افزایش قیمتا حرف می زنید!!!!!!!!! مگه شما اجازه ورود خودرو سازی را به همه مردم می دین که خودرو از انحصار بیاد بیرون! که توقع ......ولش کن اینا خیلی پررو هستند (4273560) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۴:۲۴:۵۷
این آقا، در تجارت فقط افزایش قیمت به همراه تعرفه بالا وممنوعیت ورود خودرهای رقیب خودرو داخلی و رانت را عامل موفقیت می داند. با پیشنهاد ایشان به شرط ماهش تعرفه تا 10 درصد و اغو ممنوعیت ورود خودروهای زقیب، موافق هستم. (4273561) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۸:۳۲:۵۰
این فرد همونیه که در پاسخ در مورد خودروی خودش گفت:جمع کنین بابا! میخواین منم مثه شوما پراید سووار شم!!! (4274317) (alef-13)
 
میلاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۴:۲۵:۲۵
شما دست ما رو تو خرید خودروی خارجی آزاد بذارید ما هم دست شما رو تو قیمت گذاری آزاد می گذاریم. (4273562) (alef-13)
 
Alireza
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۴:۲۶:۱۶
همین آقا بود که گفته بود که منم بیام مثل شما پراید سوار شم ؟؟؟

الان تو جایی مثل ژاپن و ..... بودی داشتی آب خنک میخوردی به خاطر این حرفت !!!!! (4273564) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۴:۲۷:۲۶
ایشون همون شخصی نیست که عارش میومد سوار خودروی تولیدی خودش بشه؟ خیلی هم خشن بود؟ تا جایی که یادمه همین بود (4273569) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۳:۳۵:۲۰
بله . همین آقا بود. که خودش خودرو وطنی سوار نمیشه (4277666) (alef-3)
 
جنیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۴:۲۸:۲۰
دست ات رو باز بذارن که پراید ( لگن سیار و ارابه مرگ ) رو بدی 43 میلیون ؟! (4273571) (alef-13)
 
سیفیاری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۴:۳۱:۰۷
قیمت خودرو را آزاد کنند تا کم کیفیت ترین خودرو را به قیمت های نجومی بفروشید؟ (4273581) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۴:۳۳:۳۶
ایران خودرو و سایپا باید به فضای سبز تغییر کاربری دهد (4273589) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۶:۰۵:۰۴
متاسفانه مردم تحریم رو شکستند وگرنه هدف همین بود که به پارک یا فضای سبز تبدیلشون کنیم (4273948) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۱:۰۵:۱۱
مردم نه حسن کلید دار که فقط کلیدش برای خودروسازا کار ساز بود و خزانش واسه اینا پر بود تحریم شکست (4274614) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۰۶:۳۲:۱۹
نه اینطوری هم نیست کسی مجبورشون نکرده بود تحریم رو بشکنن این خودرو سازی ها هم که از 92 بوجود نیومدن (4275260) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۷:۰۰:۲۹
بهترین کامنت که تو عمرم دیدم.👍 (4274090) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۴:۳۷:۰۵
اونوقت شما هم دست دولت رو تعرفه واردات خودرو باز ميذاريد؟ (4273598) (alef-13)
 
مکانیک خودرو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۴:۳۸:۲۳
الان مثلا دست ات بسته است در قیمت گذاری ؟!

قطعات پراید رو خودت از بازار بخر و جمع اش کن ؛ برات در میاد 9 میلیون 750 هزار تومن

داری میدی 23 میلیون بازم شاکی عی !!! (4273602) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۲:۲۶:۰۴
واقعا صحت داره؟!؟!؟!؟!؟؟!؟؟! (4274839) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۴:۴۴:۱۷
دستتان توی قیمت باز باشد ولی وقتی خودروی تولید شما سبب مرگ هموطنان می شود دادستان علیه مدیران مسوول اعلام جرم کند (4273621) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۴:۵۰:۴۷
شتر سواری دلا دلا نمیشه. یا باید واردات کاملا آزاد و بدون مانع باشه و اینها بتوانن هر قیمتی دلشان خواست روی ماشینهای تولید داخل بگذارند یا اینکه با وضعیت فعلی و تعرفه بالا واردات باید قیمت گذاری دولتی و اجباری روی تولید داخل صورت بگیره. نصف بازار آزاد و نصف اقتصاد دولتی و انحصار که نمیشه.

تولید کنندگان داخلی مصداق شترمرغن. بگو تخم بذار میگن ما شتریم. بگو بارببر میگن ما مرغیم. (4273655) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۴:۵۱:۵۴
رو که نیست سنگ پای قزوینه (4273660) (alef-13)
 
هادی
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۵:۰۵:۳۴
وقتی از دولت و مجلس کاری برنیاد خود ملت باید همت کنند. یکسال خودروی این دو کمپانی رو نخرید بعد ببینید چه اتفاق قشنگی می افته (4273724) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۵:۰۷:۲۳
انتظار ما هم این است که دست مردم را در انتخاب خودروی داخلی و حارجی باز بگذارند تا بتوانیم از دست خودروهای داخلی راحت شویم. (4273730) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۵:۰۷:۴۹
گمرک رو ازاد کنین جایگزین با این قیمت فراوونه اونم با کیفیت بسیار بالاتر (4273738) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۲:۰۳:۴۱
چرا مثل طوطی یک حرف رو تکرار میکنید؟فکر کنم به خاطر بیسوادی شماست.ماشین صفر ۵هزار دلاری چندتا معرفی کن ببینم (4274780) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۰۲:۳۸:۴۵
یک دوری تو اینترنت بزن زحمت معرفیش رو می کشند البته باشگاه خبرنگاران تو آبان ماه پارسال یک مقاله با همین موضوع منتشر کرده بود که با قیمت پراید در خارج از کشور چه خودروهای میشه خرید حتما سر بزن بخون واسه دوستاتم تعریف کن (4275207) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۸:۲۳:۲۱
وای وای چه ماشینایی تیاگو و التو و ماروتی ماشینای سوپر کامپکت که از نظر عملکردی به مراتب ضعیف تر از پرایدن و مضافا اینکه سایزشون خیلی کوچیک تر از پرایده و به درد خانواده و مسافر کشی نمیخوره.اگه از این اشغالا منظورته اره بازم هست باجاج و نانو (4277063) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۵:۱۲:۵۲
پراید سوار نمیشه چرت و پرت هم میگه

راست میگه باز بذارید
پراید خیلی ارزونه تا 100 میلیون جا داره هنوز (4273755) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۵:۱۴:۲۳
اگه دست امثال این آقا باز بشه ،ظرف مدت کوتاه در راستای رعایت حال مردم پراید رو هم قیمت پورشه و مازراتی میدن به خلق الله (4273761) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۵:۲۲:۵۳
قیمت بیمه را لازم نکرده شما بدین خودمون میدیم قیمت شماره گذاری را هم همین طور پس دیگه لازم نیست که خودرو را دو تا سه برابر قیمت بفروشین . (4273792) (alef-13)
 
ایمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۵:۳۳:۴۲
این یادگار دوره احمدی نژاد هنوزم هستش که ....
باشه واردات آزاد کنید قیمت گذاری به عهده خودتون (4273837) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۵:۳۶:۱۷
این بشر واقعا خیلی رو داره (4273850) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۵:۳۹:۵۸
آزادسازی قیمت زمانی معنی پیدا می کند که تعرفه واردات منطقی باشد (4273860) (alef-13)
 
سورنا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۵:۴۰:۲۰
خسته نشدی از بس حرف تکراری زدی
البته اگه تکرار میدونستی چیه
20 سال پراید رو یه شکل تولبد نمیکردی یا پژو 405 رو (4273862) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۵:۴۲:۴۲
همه میدونن که قیمت مواد ، دستمزد کارگر و مالیات و عوارض تولید در اروپا و امریکا بسیار گرون تره، پس چطور میشه که تولید خودرو برای کارخانجات ایرانی بسیار هزینه برتر از کارخانجات خارجیه؟!!
غیر از اینه که مدیران این کارخونه ها با استفاده از بازار انحصاری خودرو محصولات رو با قیمت بالاتر از قیمت جهانی میفروشن و سود حاصل رو خرج بریز بپاشهای بین مدیریت میکنن ؟
و تا حرف از واردات میشه با سپر قرار داد کارگران این طور وانمود میکنن که حقوق کارگران باعث افزایش قیمت خودرو میشه؟ (4273870) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۵:۵۰:۴۰
دست باز گذاشتن به منظور کاهش قیمت نیست بلکه هدفشان افزایش است
مگر بیشتر از این جا دارد که جا کنید؟ (4273896) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۵:۵۴:۰۱
وقاحت هم حدی داره. خودروی متعلقه به دهه هشتاد میلادی رو که کلا تو دنیا نه تولید و نه استفاده میشه رو به قیمت 30 الی 45 میلیون تومان (جی ال ایکس و پرشیا) به خورد مردم میدن حالا بازم طلبکارند. (4273907) (alef-13)
 
حسن
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۶:۱۰:۳۴
بچه ناز پرورده و لوس همیشه طلبکار میشه. اگه دولت از همون اول با تعرفه های عجیب از این جماعت حمایت نمی کرد، الان این ها اینقدر پر رو نمی شدن. مرد حسابی کدام سهامدار؟ سهام دو خودروساز که همش مال دولته. وگرنه چرا هیت مدیره و مدیر عامل رو دولت تعیین میکنه؟ (4273965) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۶:۱۳:۰۰
نان را کرایه قطار را وسایر قیمتها ازجمله نان را ببهان ببهود کیفیت گران کردند وهرروز کیفیت بدتر از روز قبل پژوپارس با باروغن سوزی ازروزاول تحویل دادند وکسی پلسخگو نبود (4273971) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۶:۱۴:۵۵
آقای نعمت بخش با توجه به لیست کاندیداهای تائید صلاحیت شده ، قطعا به زودی زود آقای نعمت زاده پس از شروع به کار دولت بعدی آقای روحانی این خواسته شما را برآورده خواهند کرد . (4273974) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۶:۱۷:۴۰
پس تا الان دستتون بسته بوده و اینجور قیمت گذاری می کردید (4273980) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۶:۲۰:۴۳
جناب شما که سوار چنین خودرو هایی که نمی شودید دلسوز این مردم واین کشور هم که نیستی به این حرفها که می زنی اعتقادی هم که نداری نعمتی که به مردم
نمی بخشی (4273993) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۶:۲۶:۰۴
الان که دست تو و رفیقات بسته است اینه وای به روزی که دستتون باز بشه. این وضعیت قیمت و کیفیت لگنهای تولیدی شماست.البته شما مقصر نیستید این از مقتضای بازار انحصاری خودرو است (4274003) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۶:۲۷:۳۴
من به کسی رای میدم که هم روز اول دست این آقایون رو از بیت المال کوتاه کنه... (4274007) (alef-13)
 
امير
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۶:۳۱:۳۸
همه چیز رو دولت نباید درست کنه که! مردم نخرن تا مجبور شن خودروی خوب تولید کنن ما مردم از همه انتظار داریم یه کاری برامون بکنن به غیر از خودمون (4274015) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۶:۳۷:۰۲
مردم ایران لیاقتشون همین خودروهاست. همین آقای روحانی وقتی برای این خوردورها وام داد همه صف کشیدند بخرند تازه بعدشهم اعتراض می کردند چرا سهمیه وام این همه کم بود. (4274029) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۶:۴۴:۳۷
صنعتی بنام صنعت خودرو در این کشور وجود نداشته و ندارد. فقط دکان رانت و کاسبی یک عده سودجو است که البته سهم بقیه را هم می دهند که صدای بقیه در نیاید و این وسط فقط مردم هستند که متضرر می شوند. می شود بفرمایید شما سازنده چه خودرویی بعد از 40 سال هستید؟؟؟ (4274053) (alef-13)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۶:۵۰:۴۴
این اقایون طوری صحبت میکنن انگارطلبکارهستندورودخودرو ازادبشه تابفهمندکجای صنعت خودروسازی دنیاهستند (4274063) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۷:۰۶:۲۴
آقا مرزهارا باز کنید تا رقابت بین خودرو سازان ایرانی و خارجی ایجاد بشود
تا مردم حداقل از این وضعیت بهره ببرند (4274112) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۷:۲۶:۲۳
دست ما را در قیمت گذاری خودرو آزاد بگذارند، ما خودمان ملاحظه مردم را خواهیم کرد :)))))))))))) جان من راست میگی؟! تورو خدا یه وقت تعارف نکنیا یه بار به خودت فشار نیاری به زحمت بیوفتی ! خدایا کجا داریم زندگی میکنیم :| (4274150) (alef-13)
 
اتا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۷:۳۷:۴۵
بابا ایشون هنوز سره کار هستن. بندازنشون بیرون. (4274174) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۷:۵۶:۵۹
خودروساز و ملاحظه مردم؟ با همین ملاحظاتتون این وضع خودروئه مملکته، اگه 4 سال واردات ازاد باشد حداقل با یه دوزه مشخص، و مجبور شید رقابت کنید اون موقعس که شاید بالاجبار ملاحظه مردمو بکنید (4274208) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۸:۰۹:۴۹
پس تعطیلش کنید (4274245) (alef-13)
 
عباس
Italy
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۸:۱۲:۳۷
آزموده را آزمودن خطاست. (4274253) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۸:۴۶:۲۸
ما هم از شورای رقابت می خواهیم که واردات خودرو را آزاد کنند و دست خودرو سازان در فیمت را بسیار باز کنند
قیمت خودرو در مناطق آزاد بسیار مناسب است و شورای رقابت هم دخالت ندارد
قیمت مواد پتروشیمی و ورق فولادی که کاهش داشت چرا قیمت خودرو را کم نکردید ؟
چرا خودرو سازان بین المللی که دهها برابر شما به کارگران حقوق دستمزد می دهند اینقدر خودرو را گران نمی فروشند ؟
اگر بهانه شما اشتغال است - چرا سایتهای خود را به شرکتهای بین اللملی که توان تولید رقابتی دارند واگدار نمی کنید که اشتغال افزایش یابد و کارگران بیشتری به سر کار بروند و کارگران حقوقهای بالاتری را دریافت نمایند؟!!
چرا شما در هر خودرو بیش از 5 میلیون هزینه مالی دارید آنوقت پول را از پیش از مردم دریافت و بعد از چندین ماه پول قطعه سازان و شرکت بیمه را می دهید ؟ پولها در کجا سرمایه گذاری می شوند و سود آنها چرا به سهامدار نمی رسد و تنها هزینه مالی را سهامدار و خریدار خودرو پرداخت می کند؟!!
مگر در فرمول شورای رقابت کاهش کیفیت نداشتید ؟ چرا قیمت کم نشده است ؟
سمند تا سال 1392 دارای رینگ آلومینیومی و... بود الان که حذف شده چرا قیمت کاهش نداشته است ؟!!!!
مگر سمند و رانا تولید ملی نیست چرا با افزایش قیمت دلار این خودرو ها افزایش قیمت داشت و از همه مهمتر چرا کاهش کیفیت داشت ؟ (4274347) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۹:۰۵:۵۷
چرا حرف هاي اين آقا رو ميزاريد بالا؟
شماهم موافق ايشون هستي الف جان؟
بايكوتشون كنيد اهميتي بهشون نديد (4274393) (alef-13)
 
زهرا
Netherlands
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۹:۰۶:۱۳
جه انتظار بيخودي! (4274394) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۹:۰۷:۴۴
بفرمایید خودرویی با این کیفیت نازل که بتوان اینهمه سود از آن کسب کرد نداریم وگرنه قیمت های بین المللی خودروها کاملا مشخص و قابل دستیابی است (4274398) (alef-13)
 
مهدی
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۹:۱۳:۴۵
بابا یکی به داد مردم بیچاره برسه، از کیه دنبال وامم که یه پراید دست دوم بخرم. دستتون باز نیست، با این قیمت های غیرواقعی دارین ماشین میفروشین-وای به حال روزی که دست شما رو تو تعیین نرخ قیمت باز بزارن (4274406) (alef-13)
 
عباسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۹:۳۳:۱۲
حیا البته چیز خوبی هست
شمادست ملت راباز بذار تا خودوی خارجی را باحداقل گمرک بخرند باقی لطفت ارزونی خودت (4274434) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۹:۳۹:۱۴
واردات خودرو را ازاد کنید هرچی دلتون میخواد قیمت بگذارید اون موقع از گشنگی باید بمیرید یکی از اشناها میگغت 206 ساخت فرانسه مدل 2004 تو کشور هلند خریده به 300 یورو حالا همون ماشین با همون سال ساخت تولید ایران را باید 15 میلیون پول بدی از ظلم هم بالاتره حتی اگر تعرفه واردات هم بشه 4 برابر بازم خودروی دست دوم خارجی از اشغال هایی که شما میدیدن دست مردم بهتره
این مدیران نالایق و وقیح را باید اعدام کرد تا حساب دست بقیه کشور بیاد تا با جون مردم بازی نکنند (4274441) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۹:۵۰:۱۵
واقعیت اقتصاد مملکت این هست که خودرو سازی هم مثل مخابرات به دست یک نیروی قدرتمند امنیتی افتاده که امکان رقابت آزاد رو نخواهد داد و این وسط مردم هستند که ضرر میکنند! (4274461) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۹:۵۶:۵۷
لفطا ازاین بابا نعمت بخش دلسوز شدیدمردم ایران سوال کنید کدام خودروی ایرانی رو سوارمیشود؟؟؟ (4274472) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۹:۵۸:۲۵
قيمت گذاري آزاد باشد اما وارددات نه ؟

شما نمي توانيد حتي يكي از محصولاتتان را در حجايي مثل كيش بفروشيد ،
به نظرتان اگر واردات آزاد شود بازهم مي توانيد اينطور سواستفاده كنيد ، (4274475) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۰:۱۴:۵۲
35 میلیون برای 405 میشه حدود 10 هزار دلار

شما که خودرو سازید از همکاراتون تو دنیا بپرسید با 10 هزار دلار چه ماشینی میوونن دست مشتری بدهند بعد بگو جایگزین برای پراید و پژو نداریم

البته اگر بشه اسم شما را خودرو ساز گذاشت (4274506) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۲:۱۱:۱۷
اولا ۸۵۰۰دلار نه ۱۰هزار دلار،دوما شما بگو به ما ماشین های صفر ۸۵۰۰دلاری چیا هستند؟ فقط لطفاً از هوا نگو برو ببین تو سایت ها قیمت ماشین صفر رو بعد حرف بزن.گرچه انتظار زیادی است از کسانی که فکر میکنند پراید رو تو عراق میدن ۹۰۰ دلار (4274807) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۰۹:۴۰:۵۵
حالا با 10 هزار نه با 12 هزار دلار یه هیوندای I20 میتونی بخری
بحث اینه که 405 با این تکنولوژی سی ساله تاریخ گذشته آیا باید تو یک رنج قیمت با همچین خوردرویی باشه ؟ (4275534) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۰:۴۶:۴۴
دولت محترم خواهشا هم زمان تعرفه واردات را صفر کنید و قیمت گذاری خودرو را هم به خودروسازها بسپارید (4274582) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۱:۳۳:۵۹
هیوندا اومد گفت شرکت سوم میزنم با مهندسین کره ای و کارگرهای ایرانی
قیمت رو به قیمت جهانی میدم به ملت ایران
آقایان اجازه ندادن (4274698) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۱:۳۷:۰۱
حمایت از یک صنعت یکی دوسال اول خوب است که صنعت جون بگیره وگرنه ادامش ناکارامدی به بار میاره
لطفاً واردات خودرو رو آزاد کنید مدتی ببینید نتیجش چی میشه (4274711) (alef-3)
 
محمد
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۱:۵۱:۰۱
باید یک بار دیگه تحریم رو شروع کرد
اینها با من بمیرم تو بمیری بی خیال تولیدات حلبی خودشون نمیشن. (4274751) (alef-11)
 
یک مکانیک
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۲:۲۲:۰۰
بابا اینقدر بهانه نگیرین.
اگه این ماشینها نباشن امثال من مکانیک، از کجا نون بخوریم.
خدا ایران خودرو و سایپا رو حفظ کنه. تا اینها هستن یه نونی هم سر سفره ما مکانیکها و یدک فروشها میاد. عزت زیاد. (4274834) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۲:۴۱:۰۹
ما خودمون ملاحظه مردم را میکنیم
وای چقد خندیدم (4274884) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۲:۴۳:۰۹
خودرو ساز؟
اگه دست اینا بود الان باید واسه گاری و فرغون باید بیست سی ملیون پول میدادیم (4274891) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۳:۴۳:۲۷
تا قیمت واردات خودرو آزاد نشه این صنعت به ظلم خودش ادامه میده و امثال این آقا هم برای مردم تصمیم میگیره در حالیکه خودش بهترین خودروهای وارداتی سوار میشه (4275002) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۳:۴۴:۰۵
ایران از روز اول خودرو ساز نبوده در آینده هم خودرو ساز نمیشه (4275003) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۰۷:۳۲:۳۵
ما هیچی را درست نمی توانیم بسازیم چون فکرمان دنبال چیزهای دیگر است . باید روی گردشگری سرمایه گذاری کنیم . (4275313) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۳:۴۵:۴۵
مگه وزیر صنعت که دم از حمایت از تولید داخل میزنه خودش خودرو ها و کالاهای خانگی ایرانی استفاده میکنه .؟؟!!اونا همیشه بهترینهای خارجی را استفاده میکنند (4275007) (alef-11)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۰۱:۲۳:۴۳
خودرو با دوبرابر قیمت به مردم غالب می کنید تازه طلبکار هم هستید (4275159) (alef-3)
 
حسن
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۰۱:۲۵:۰۸
اين اقاي نعمت بخش رو دوباره ميدون دادن ببنيد چطوري مردم رو تحقير ميكنه ميگه ما ملاحظه ي مردم رو ميكنيم خبر نداره اين مردم نحيب ناچار تا حالا ملاخظه ي خودشو بقيه رو كردن . اقاي روحاني تعرفه ي واردات خودرو رو برداريد و جون مردم را نجات بديد و امثال نعمت بخش رو بفرستيد خونه (4275161) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۰۸:۱۶:۵۸
قيمت خودرو را آزاد كنيد از اون طرف هم گمركي خودروهاي وارداتي را صفر كنيد و قضاوت را بگذاريد براي مردم همين و بس (4275396) (alef-11)
 
محمد مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۰۹:۵۲:۳۳
هم قیمت و هم واردات را آزاد کنید تا این آقا متوجه جایگاهش بشه (4275552) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۶:۰۳:۳۸
شما که الان دستتون به اندازه کافی باز هست. مگر نه اینه هر لگنی را به عنوان خودرو و با هر قیمتی که دوست دارید به خورد مردم میدید. خدمات بعد از فروش هم که تعطیلیه. و در برابر کاستی های به اصطلاح خودروهاتون هم پاسخگو نیستید.
خدا وکیلی خود شما الان خودروی ساخت خودتان را سوار میشید؟! (4276663) (alef-11)
 
بامشاد
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۸:۱۷:۰۸
برای این مدیر منتخب وزیر صنایع متاسفم که دیدگاهش فقط پر کردن جیب فرعون سازهای وطنی است. (4278037) (alef-11)
 
محمدامین حیات مقدم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۲۱:۵۰:۲۱
قیمت خودرو ظالمانه است. (4279664) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.