نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 324609
کری به الجبیر: در مقابله با ایران، کنار عربستان ایستاده‌ایم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۰۲
وزیر خارجه آمریکا که امروز در لندن با همتای سعودی خود دیدار داشته می گوید مذاکرات سازنده‌ای درباره ایران انجام گرفته است.

به گزارش فارس، «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا که دیروز برای رایزنی با مقامات عربستان راهی لندن شده بود، امروز با «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان سعودی دیدار کرد.

بر اساس گزارش دیلی‌صباح، کری در دیدار با جبیر گفته که گرچه آمریکا در پی یافتن راهی دیپلماتیک برای حل تنش موجود میان ایران و عربستان است، ولی بهرحال واشنگتن در این تقابل در کنار ریاض خواهد ایستاد.

کری همچنین در این دیدار گفته که کشورهای منطقه نباید در مسائل داخلی هم دخالت کنند ولی بهرحال باید دیپلمات‌ها بتوانند پیام‌ها را منتقل کنند.

عربستان پس از اعتراض به اعدام شیخ نمر باقر النمر و به آتش کشیده شدن سفارتش در تهران، روابط را با تهران قطع کرد؛ امری که حتی حمایت امارات را نتوانست جلب کند.

عادل‌الجبیر جبیر هم در این دیدار گفته که روابط با آمریکا کماکان قوی است و ریاض تلاش دارد با مصون نگاه داشتن روند حل دیپلماتیک معضل سوریه از تنش‌ موجود با تهران، به راه حل دیپلماتیک برای این معضل پایبند بماند.
 
کلمات کلیدی : عادل الجبیر+عربستان+ایران+جان کری
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۴ ۲۰:۲۱:۱۴
امریکا اگر میتواند ابتدا شلوار خودش را حفظ کند که ده تا ده تا در خلیخ فارس اسیر ندهد. (3468088) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۴ ۲۰:۳۰:۲۱
فقط به خاطر پول،به عربستان اهمیت می دهند اگر ما هم تحریم نشده بودیم و پول و ذخایر ارزی بالا داشتیم الان برده ایران بودند. (3468102) (alef-11)
 
ناصر
۱۳۹۴-۱۰-۲۴ ۲۰:۵۱:۱۲
امریکایها وقتی که صدام حسین حرف از حمله به کویت میزد با همین لحن از صدام حمایت کرد تاریخ دوباره داره تکرار میشه ایندفعه امریکا بد خوابی برای سران فاسد ال سعود گرفته (3468126) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۴ ۲۲:۱۸:۰۲
افرین منم یادمه که طرف صدام بود ولی وقتی صدام حمله کرد اومد و خلاصش کرد (3468223) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۴ ۲۲:۳۷:۰۳
هنری کسینجر : همه باید از ایالات متحده آمریکا بترسن اما دوستانش باید بیشتر بترسن !!! (3468243) (alef-13)
 
اسماعیل علیزاده
۱۳۹۴-۱۰-۲۴ ۲۳:۰۱:۴۴
سلام .تا زمانی که پیرو امام خود باشیم هیچ کشور و هی نظامی هیچ غلطی نمیتونن بکنن حتی خش و خاشاک داخلی . ملتی که شهادت دارد ذلت ندارد .برای سلامتی رهبرمون دعا کنید (3468279) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۰۰:۲۵:۰۵
گمان نکنم این ادبیات مورد پسند رهبری عزیز باشد. لطفا در نام گذاری هموطنات یکم دقت کن. (3468391) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۱۱:۲۳:۴۳
شما در مقابل دشمن خارجي به جاي اينكه از وحدت صحبت كني بر طبل تفرقه و نزاع داخلي ميكوبي؟؟؟ خوشحالم كه اون خس و خاشاك از شما با غيرت ترند براي دفاع از كشورشون (3468897) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۲۰:۱۵:۲۷
دادن تمام اورانیوم و پرکردن رآکتور اراک با سیمان کجای این معادله شماست ؟ (3470071) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۰۰:۵۶:۱۳
این یعنی اینکه عربستان قبرت را به زودی اماده میکنیم (3468424) (alef-3)
 
بیژنگ
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۱۱:۲۵:۴۸
ملتی که خدا و امام زمان دارد نیازی به حمایت امثال امریکا ندارد. ضعیف ترین انسانها کسی است که به جای خدا به بنده خدا، آن هم خوارترین بنده خدا اعتماد و توکل کند.
در ضمن پشتیبانی آمریکا از عربستان پشتیبانی علی الظاهر است چرا که اگر پشتیبان و مشاور واقعی و حقیقی بودند هیچگاه به عربستان دستور حمله به یمن را نمی دادند. (3468898) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.