توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504302
دختر و پسر موتورسوار، از زنها زورگیری می کردند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۷
ایران نوشت: دختر و پسر جوانی که از زنان زورگیری می‌کردند، در صحنه یک سرقت شناسایی و دستگیر شدند.

این تبهکاران ازچندی قبل وبه دنبال طرح شکایت زن جوانی در کلانتری ۱۱۸ ستارخان تهران تحت تعقیب قرارگرفته بودند.

شاکی به مأموران گفت که دقایقی قبل ازسوی یک دختر و پسر موتورسیکلت سوارهدف زورگیری قرارگرفته و طلا هایش به سرقت رفته بود. «در خیابان ستارخان تازه از ماشین پیاده شده بودم که یک دستگاه موتورسیکلت با دو سرنشین دختر و پسر به من نزدیک شدند. در یک لحظه و پس از پیاده شدن از ماشین، جوان موتورسیکلت سوار از پشت سر به من حمله ور شد و پس از سرقت دستبند طلایم، به همراه همدست دخترش فرار کردند.»همزمان با شروع تحقیقات شکایت‌های مشابه دیگری هم ازسوی زنان ودختران مالباخته در کلانتری‌های غرب و شمال غرب تهران مطرح شد.

تجسس‌های نامحسوس برای دستگیری تبهکاران ادامه داشت تا اینکه سرانجام روز ۱۵ مرداد مأموران گشت در خیابان آیت‌الله کاشانی متوجه درگیری دو زن- سرنشین یک دستگاه خودرو سواری ال ۹۰ - با مرد جوان موتورسوار شدند.اما موتورسوار جوان با دیدن پلیس فرار کرد. مأموران نیز طی یک تعقیب و گریز موفق به دستگیری او شدند.دو سرنشین خودرو ال ۹۰ نیزپس ازحضور درکلانتری ۱۴۰ باغ فیض درشکایت‌شان اعلام کردند که طلاهایشان توسط جوان دستگیر شده به سرقت رفته است.

 راننده ال ۹۰ به مأموران گفت: در خیابان بهنام در حال پارک خودرو بودم که جوان موتورسوار به من نزدیک شد و گفت خودرو را بد پارک کرده‌ام؛ برای جابه‌جا کردن خودرو سوار ماشین  شدم که در یک لحظه دست چپ مرا گرفت و اقدام به کشیدن دستبند از دستم کرد و وقتی نتوانست دستبند را در آورد، با چاقو دستبندم را پاره کرد و با تهدید چاقو انگشتری‌هایم را هم از دستم کشید و به سمت خیابان اصلی فرار کرد. در همین زمان همدستش به سمت او دوید و قبل از سوار شدن به موتور، با او درگیر شدیم که همان زمان مأموران سر رسیدند».

ازسوی دیگر بررسی وسوابق جوان متهم نشان داد که او از سال ۸۵ تاکنون چهار بار به اتهام زورگیری دستگیر و روانه زندان شده است.

با دستگیری بهزاد، زن جوان همدستش نیز به دام افتاد.بهزاد در بازجویی‌ها اعتراف کرد که از حدود ۴ ماه پیش با لیلا- ۲۴ساله- طرح دوستی ریخته و پس از مدتی پیشنهاد زورگیری از زنان جوان را به او داده که با موافقت لیلا، سرقت هایشان را آغاز کرده‌اند.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: در تحقیقات تکمیلی مشخص شد این دو علاوه بر موتورسیکلت آپاچی مشکی از موتورسیکلت‌های آپاچی سفید، ns مشکی و همچنین پژو ۲۰۶ سفیدرنگ متعلق به زن جوان، برای انجام سرقت‌های خود در مناطق غرب و شمال غرب تهران بویژه در مناطق سعادت آباد، پونک، سردار جنگل، نیایش، جنت آباد و صادقیه استفاده کرده‌اند.وی از مالباختگان بویژه خانم‌هایی که بدین شیوه و شگرد و توسط این دو سارق هدف زورگیری قرارگرفته‌اند خواست برای شناسایی متهمین به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان جنت آباد شمالی مراجعه کنند.
 
کلمات کلیدی : سرقت + زورگیری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.