توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 383406
آخرین وضعیت بهای نفت ایران
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۴
قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به ١٢ اوت (٢٢ مردادماه) با دو دلار و ١١ سنت افزایش به ٤١ دلار و ٥٢ سنت برای هر بشکه رسید.

به گزارش ایرنا، روند کاهشی قیمت نفت، پس از انتشار خبرهایی مبنی بر احتمال همگرایی اعضای اوپک برای مدیریت عرضه متوقف شده و حتی قیمت ها اندکی نیز رشد داشته است.

قرار است نشست اوپک در اواخر ماه سپتامبر (مهرماه) در الجزایر برگزار شود و براین اساس، امیدواری نسبت به بهبود بازار نفت افزایش یافته است.

به گزارش اداره کل امور اوپک و روابط با مجامع انرژی وزارت نفت، قیمت نفت خام سنگین ایران با یک دلار و ٩٨ سنت افزایش به ٣٩ دلار و ٩٢ سنت برای هر بشکه رسید، این در حالی است که نفت سنگین ایران امسال تاکنون ٣٥ دلار و ٤٥ سنت برای هر بشکه ارزش داشت.

قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته مورد بررسی، به ٤١ دلار و ١٩ سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته پیش از آن، دو دلار و ٩ سنت افزایش نشان می دهد.

هر بشکه نفت خام دبلیو.تی.آی آمریکا در هفته منتهی به ١٢ اوت با دو دلار و ٢٧ سنت افزایش، ٤٣ دلار و ١٠ سنت برای هربشکه معامله شد.

قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال با دو دلار و ٩٧ سنت افزایش به ٤٣ دلار و ٨١ سنت برای هر بشکه رسید که بیشترین افزایش را در میان نفت خام های شاخص به خود اختصاص داد.

قیمت های نفت خام شاخص دوبی و عمان به ترتیب با یک دلار و٦١ سنت و یک دلار و ٨٧ سنت افزایش به ٤١ دلار و ٦١ سنت و ٤٢ دلار و ٢٧ سنت برای هر بشکه رسید.
 
کلمات کلیدی : نفت+بهای نفت+ نفت ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.