توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 420909
وزیر کشور: عرفان‌های کاذب در حال رشد هستند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۲
وزیر کشور با طرح این پرسش که سخنرانی‌های ما چه میزان سیاسی، چه میزان اقتصادی و اعتقادی است؟ گفت: وقتی وارد سیاست می‌شویم جنگ و دعواست و تنیده شدن حق و باطل را شاهدیم و در مواردی حتی اعتقادات اخلاقی را هم دچار اشکال می کند. بیش از 50 درصد مصاحبه های ما سیاسی است و همه را مشغول خود کرده است، با این حال انتظار داریم وقتی در حیطه اخلاقی نصیحت می‌کنیم، جوان قبول کند.

به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در همایش ملی سبک زندگی با بیان اینکه بی شک همه ما ضرورت توجه و پرداختن به موضوع سبک زندگی را عینی و واجب می دانیم اظهار کرد: امروز بحث سبک زندگی و نحوه پرداختن به آن و ساماندهی و مدیریت آن مدنظر و مورد توجه است.
 وی به سخنرانی‌های مقام معظم رهبری در سمنان و خراسان شمالی پیرامون سبک زندگی اشاره کرد و گفت: ایشان مانیفست موضوع را در این دو سخنرانی مشخص کرده‌اند و همچنین سیاستهای ابلاغی خانواده ناظر به همین موضوع است.

وزیر کشور با بیان اینکه با تغییرات اجتماعی سریع مواجه هستیم گفت: وقتی 50 و 60 سال قبل را نسبت به گذشته‌اش مرور کنیم،  در می یابیم که تغییرات محسوس و سریع و تند نبود، اما در 60 سال گذشته هرچه به سمت جلو حرکت می کنیم تغییر و تحولات اجتماعی سرعت گرفته و علت آن حجم اطلاعات و داده‌هایی است که در اختیار مردم قرار می گیرد. همچنین شبکه های وسیع اطلاعاتی ایجاد شده و سرعت رشد و پیشرفت در حوزه تکنولوژی به قدری بالاست که مدیریت آن گاهی مشکل می شود.

وزیر کشور با بیان اینکه تغییرات در سبک زندگی تنها معطوف به حوزه مادی نیست و  در حوزه های عاطفی و معنوی نیز با آن مواجه هستیم گفت: قدرت و دامنه انتخاب برای جامعه بالا رفته و در دست ما هم نیست.

وی افزود: تغییر و تحول یک موضوع حتمی و در حال وقوع است و اگر مسیر این تغییر و جهت آن را پیدا و مدیریت کنیم کار بزرگی انجام داده ایم.
رحمانی فضلی با اشاره به اینکه امروز در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی مرزها در نوردیده شده و یکپارچه سازی در این حوزه در حال شکل گیری است اظهار کرد: هرچند بر اساس باورهای دینی ما، در نهایت هستی به سمت حق خواهد بود اما همیشه بین حق و باطل کشاکش و مبارزه هست. در جبهه باطل و  هرچه خلاف حق است ابزار و وسیله بسیار زیادی وجود دارد و سرمایه های زیادی خرج می شود و چون مبتنی بر لذت ها و مبتنی بر منافع افراد است و خارج از حد انتظار تبلیغ می شود، به سمت ایجاد شبهه در حقوق اساسی انسان ها حرکت می کنند.

وی ادامه داد: آنچه را حق می دانیم باید  تقویت کنیم تا خروجی حق گرایی در حوزه جهان بینی ما به سبک زندگی تبدیل شود. نقطه کانونی سبک زندگی، توجه به باورها و اعتقادات است و نباید موضع اعتقادی و توجه به کمال مطلق را از دست بدهیم که این امر به نظام تعلیم و تربیتی و نظام گفتمانی ما در جامعه باز می گردد که چگونه آن را جا می‌اندازیم.

وزیر کشور با بیان اینکه باید بدانیم فرزندان ما اکنون همانند سابق در اختیار ما نیستند و شبهه افکنی در ذهن آنها از صبح تا شب جاری است تاکید کرد : اگر موضع ما انفعالی باشد نمی‌توانیم به سرعت به این تغییرات برسیم باید روی تقویت باورهای دینی در جامعه کار کنیم.

رحمانی فضلی افزود: چقدر با دل فرزندان و جوانان کار می کنیم؟ می دانید علی رغم همه ممنوعیت ها و کنترل ها، عرفان‌های کاذب چقدر جاری است؟ این ها از فطرت پاک انسان ها با روش‌های کاذب و فریبنده سوءاستفاده می کنند و همانند قارچ دارند رشد می کنند. چقدر در نظام تعلیم و تربیت روی دل بچه ها کار می کنیم؟ در خانواده چه طور؟.

وی با تصریح این مطلب که  اگر پایه ها و اصول و مبانی را تقویت نکنیم و مصون سازی نکنیم موفق نمی شویم گفت: جامعه بسیار پراکنده است و امکانات وسیع شده و اگر قویترین مدیریت‌ها انفعالی باشد نمی‌توانیم موفق باشیم. وقتی یک رفتار غلط به باور تبدیل شود تغییر آن مشکل می‌شود.

وزیر کشور با طرح این پرسش که سخنرانی‌های ما چه میزان سیاسی، چه میزان اقتصادی و چه میزان اعتقادی است؟ گفت: وقتی وارد سیاست می‌شویم جنگ و دعواست و تنیده شدن حق و باطل را شاهدیم و در مواردی حتی اعتقادات اخلاقی را هم دچار اشکال می کند. بیش از 50 درصد مصاحبه های ما سیاسی است و همه را مشغول خود کرده است، با این حال انتظار داریم وقتی در حیطه اخلاقی نصیحت می‌کنیم، جوان قبول کند.
 
کلمات کلیدی : عرفان کاذب ، وزیر کشور
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.