توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 390200
وزیر کشور: سران قوا علیه هم CD پخش می‌کردند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۱
رحمانی فضلی گفت: در گذشته شاهد قهرهای ۱۱ روزه ای بودیم و گروه ها و جریان ها در مقابل یکدیگر می ایستادند که این وضعیت مردم را ناراحت کرده بود. روزهایی را پشت سرگذاشتیم که سران قوا در مجلس با توهم هایی که وجود داشت با یکدیگر درگیر شده و یکی سی دی علیه دیگری پخش می‌کرد و دیگری نیز مجبور به دفاع و پاسخ می‌شد.
امتیاز خبر: ۹۶ از ۱۰۰ تعداد رای دهندگان ۹۷

به گزارش ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی روز پنجشنبه در همایش شهرداران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای استان قزوین افزود: ثبات و امنیت پایدار کشور در حالی است که مسلمانان و مردم منطقه گرفتار خطر و ناامنی هستند.

وی ادامه داد: امروز جان و مال و ناموس مسلمانان منطقه به دست عده ای از خدا بی خبر که با تحلیل و تفسیر غلط از دین، فرقه ای راه اندازی کرده و آلت دست زورمداران و مرتجعان شده و لشگری از فقرا و بیچارگان نیز آنها را همراهی می کنند، در خطر است.

وزیر کشور، وضعیت نامطلوب منطقه به لحاظ برخورداری از ثبات و رسیدن به صلح و امنیت پایدار در کشورهای گرفتار در جنگ و ترور را زمان بر دانست و گفت: امروز یک جنگ جهانی در مقیاس منطقه‌ای را شاهد هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خصومت دشمنان با ایران را ناشی از پای بندی به ارزش های دینی و دفاع از مظلوم در برابر ظالم دانست و افزود: دشمنی دشمنان تا هنگامی که به اصول خود ادامه داده و در راه امام خمینی (ره) گام برداریم و در برابر استکبار مقاومت کنیم، پابرجا خواهد بود.

وزیر کشور، دلیل ترس دشمن از ایرانیان را تبعیت آنان از رهبری و ولایت فقیه عنوان و یادآور شد: اگر از اصول و اهداف خود دست کشیده و وحدت و انسجام خود را خدشه دار کنیم، دشمن به اهداف خود دست می یابد.

رحمانی فضلی با بیان اینکه امروز شکرگزار امنیت و وحدت موجود در کشور خود باید باشیم، تاکید کرد: قوای سه گانه ما در راستای پیشبرد امور کشور ارتباط صمیمی و تنگاتنگی با یکدیگر داشته و فضای داخلی نیز توام با آرامش و وحدت است تا جایی که با پختگی و ورزیدگی احزاب و گروه ها و تلاش دولت، انتخاباتی بزرگ را با وجود همه تلاش های دشمن در امنیت و سلامت کامل برگزار کردیم.

وی با بیان اینکه باید قدردان وضعیت کنونی کشور و وجود نعمت امنیت و رهبری آن باشیم، اضافه کرد: در گذشته شاهد قهرهای ۱۱ روزه ای بودیم و گروه ها و جریان ها در مقابل یکدیگر می ایستادند که این وضعیت مردم را ناراحت کرده بود.

وزیر کشور اضافه کرد: روزهایی را پشت سرگذاشتیم که سران قوا در مجلس با توهم هایی که وجود داشت با یکدیگر درگیر شده و یکی سی دی علی دیگری پخش می‌کرد و دیگری نیز مجبور به دفاع و پاسخ می شد به طوری که این موضوع خاطر مقام معظم رهبری را مکدر ساخته و ایشان این رویه را شرعا و قانونی غلط و نادرست خواندند.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به مدیران و مسئولان گفت: باید ارائه خدمت بی منت و صادقانه را در دستور کار خود قرار داده و به کار برای مردم اعتقاد و باور قلبی داشته باشید.

وزیر کشور با بیان اینکه خدمت به مردم در نظام مقدس اسلامی توفیقی بزرگ برای مسئولان محسوب شده و باید قدر آن را بدانند، افزود: مسئولیت مدیران در این نظام یک تعهد دینی و الهی، اجتماعی و تاریخی است.

رحمانی فضلی خطاب به مدیران و کارگزاران جامعه گفت: برای دستیابی به حکومت اسلامی و الهی از صدها سال قبل در کشور مجاهدت های زیادی صورت گرفته و خون های زیادی نیز بر زمین ریخته شده و بنابراین باید بدانیم در چه کشوری و چه حاکمیتی مسئول و مدیر هستیم.

این مقام مسئول با عنوان اینکه مدیران باید جایگاهی که در آن قرار دارند را به خوبی بشناسند، به تشریح مجاهدت های امام خمینی (ره) و مردم ایران در راه به پیروزی رساندن انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: ما صیانت کنندگان راه و اندیشه امام راحل، شهدا و حافظان آرمان های انقلاب هستیم و دین خود را در این خصوص باید با انجام خدمت خوب به مردم و نظام، ادا کنیم.

وی از مدیران و مسئولان به عنوان هدایت گران اقتصاد مقاومتی یاد و خطاب به آنان افزود: باید مردم را به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی بسیج کرده و در این رابطه گفتمان و انگیزه ایجاد کنید.

این مقام مسئول با تاکید بر تلاش مدیران برای رفع مشکلات معیشتی مردم، اضافه کرد: باید در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی فرهنگ سرمایه گذاری و پس انداز را در جامعه ترویج و نهادینه ساخت.

رحمانی فضلی، استفاده از تجربه های موفق و گرفتن مشاوره برای پیشبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی را امری لازم و ضروری دانست و ادامه داد: باید از برنامه های نو و خلاق در این راه استقبال کرده و آنها را مورد حمایت قرار دهیم.

وی با بیان اینکه جز پیشبرد اقتصاد مقاومتی چاره دیگری برای اداره کشور و رسیدن به رشد و توسعه وجود ندارد، گفت: اقتصاد مقاومتی را باید برای خود فراتر از یک ضرورت دانسته و آن را یک جبر که جز آن راه دیگری نداریم، تلقی کنیم.

وزیر کشور از اقتصاد مقاومتی به عنوان یک راهبرد و سیاست علمی که در سایر کشورهای توسعه یافته نیز به آن توجه شده نام برد و افزود: این موضوع برای کشور ما به لحاظ اقتصادی، امنیتی و سیاسی مهم بوده زیرا موجب تقویت اتحاد و همگرایی و همکاری در سطح جامعه شده و ما را به اهداف توسعه ای خود می رساند.

این مقام مسئول با بیان اینکه در ابتدای انقلاب و پس از آن روش ها و مدل های مختلفی برای پیشبرد اقتصاد کشور مطرح می شد و در همین رابطه عده ای می گفتند که باید دور کشور را دیوار گرفت و همه چیز را کوپنی کرد و برخی نیز معتقد بودند که درهای کشور باز و گمرک ها نیز تعطیل شود، افزود: این در شرایطی است که در اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری به دو بحث درون زا و برون گرا بودن توجه شده که اینها دو کلمه با یک دنیا مفهوم و معنی هستند.

رحمانی فضلی با اشاره به نقش اقتصاد مقاومتی در راستای ارتقای رفاه شهروندان و حل مشکل بیکاری، گفت: نباید فراموش کرد امروز اصلی ترین عامل نارضایتی مردم مسائل و مشکلات اقتصادی و موضوع بیکاری است.

وزیر کشور با بیان اینکه دولت و رئیس جمهوری به اقتصاد مقاومتی ایمان راسخ دارند، افزود: در همین رابطه قرارگاهی با مسئولیت معاون اول رئیس جمهوری تشکیل و برای پیشبرد برنامه ها و سیاست های مرتبط با آن در مناطق مختلف کشور برای هر استان، مسئول و وزیر معینی نیز تعیین شده است.

رحمانی فضلی در ادامه خواستار کمک دانشگاه ها به پیشبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی شد و از آنها خواست تا در این رابطه به ارائه راهکارهای علمی بپردازند.

وی، ارتقای بهره وری، تلاش برای کیفی سازی محصولات تولیدی و توجه به تولید کالاهای دانش بنیان را نیز حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: با قیمت تمام شده بالا و بهره وری و کیفیت پائین نمی توان از اقتصاد قوی و مقاومتی برخوردار بود.

به گفته رحمانی فضلی، برای پیشبرد اقتصاد مقاومتی باید از تکیه به درآمدهای نفتی پرهیز کرده و به توانمندی های دیگر خود مراجعه کنیم.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه باید از برداشت های غلط و پیگیری منافع شخصی و گروهی در پیشبرد اهداف کشور و اموری که به وحدت و انسجام ملی آسیب می زند پرهیز کرد، ادامه داد: هر گروه و جناحی که در این خصوص کوتاهی کند ریشه را زده و برخلاف منافع ملی حرکت کرده است.

وی با اشاره به اینکه برخی برای تضعیف رقبا در انتخابات پیش رو تلاش می کنند، یادآور شد: در کشور ما انتخابات از یک فرآیند قانونی برخوردار بوده و همه احزاب و گروه ها، حتی نامزدها نیز شناخته شده و چیز مجهولی نیز در این رابطه وجود نداشته و مردم بر همه چیز آگاه هستند، بنابراین این گونه رفتارها جایگاهی نداشته و اثربخش هم نیستند.

رحمانی فضلی در بخش پایانی سخنان خود به تشریح ظرفیت های فرهنگی، اقتصادی و علمی قزوین پرداخت و گفت: این استان با برخورداری از یک موقعیت استراتژیک و نمونه در سطح کشور می تواند پرچمدار اقتصاد مقاومتی باشد.

وی با بیان اینکه امروز همه استان های کشور با توجه به استعدادها و توانمندی هایی که از آن برخوردار هستند می توانند خود را به خوبی اداره کنند، افزود: در همین رابطه برخی استان ها عقب و برخی هم جلو بوده که قزوین را باید جزو پیشگامان دانست.

در پایان این همایش، از سیستم یکپارچه و جامع خدمات شهرسازی استان قزوین رونمایی شد.

رحمانی فضلی برای افتتاح دو طرح عمرانی و حضور در جلسه شورای اداری امروز /پنجشنبه/ به استان قزوین سفر کرده است.
 
کلمات کلیدی : وزیر کشور+رحمانی فضلی+احمدی نژاد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.