توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 445605
دانش‌آشتیانی: امکان رایگان شدن هزینه آب، برق و گاز مدارس وجود ندارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۲
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی با پیشنهاد رایگان شدن هزینه آب، برق و گاز مدارس موافق نیستند، از تلاش برای افزایش بودجه سرانه مدارس در سال آتی خبر داد.

به گزارش خانه ملت، فخرالدین دانش‌آشتیانی درخصوص ضرورت رایگان شدن هزینه‌های جاری مدارس همچون هزینه آب، برق، گاز و...، گفت: افزایش سرانه آموزشی مدارس مسئله مهم وزارتخانه آموزش و پرورش است؛ به‌همین دلیل در حال برنامه‌ریزی برای افزایش بودجه "سرانه مدارس" در بودجه سال 96 طی رایزنی با نمایندگان مجلس هستیم تا در ادامه، مشکل پرداخت هزینه آب و برق مدارس و مشکلات فراتر از آن برطرف شود.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: علاوه بر رایزنی به منظور افزایش بودجه سرانه مدارس، از سوی وزارتخانه به شورای آموزش و پرروش استان‌ها اختیاراتی داده شده تا اداره‌کل آموزش و پرورش استان‌ها از بودجه‌های استانی کسب اعتبارات کنند؛ ضمن آنکه جذب مشارکت دستگاه‌های دیگر به‌منظور افزایش درآمد آموزش و پرورش، دیگر هدف ما برای رفع این مشکلات محسوب می‌شود.

دانش آشتیانی درخصوص رایزنی با وزرای نیرو و نفت به منظور دریافت نکردن هزینه آب، برق و گاز از مدارس، توضیح داد: با توجه به مکانیزم و سیاست‌های دولت، امکان رفتن به سمت معافیت این هزینه‌ها طی رایزنی با وزرای دیگر نیست چراکه دستگاه‌های اجرایی چندان با این پیشنهاد موافق نیستند ضمن آنکه معافیت آموزش و پرروش از این هزینه‌ها، دولت را ناچار به پرداخت معادل آن به وزارتخانه مذکور می‌کند لذا بهتراست هزینه این امور در بودجه خود وزارتخانه آموزش و پرورش آورده شود.
 
کلمات کلیدی : هزینه آب، برق ، گاز ،مدارس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.