نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 315609
جنگ مدال در المپیک برای رسیدن به پاداش ۶ میلیاردی!
پاداش های المپیک ۲۰۱۶ به نسبت المپیک لندن رشد دو برابری داشته است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۹
به گزارش خبرآنلاین؛وزیر ورزش و جوانان در آخرین نطق خودش یک بار دیگر درباره مدال های که ورزشکاران می توانند در المپیک ریو بگیرند را حرف زد و گفت:« البته پیش‌بینی مدال درست نیست ولی می توان بر اساس تحلیل روند کسب مدال در گذشته گفت میانگین دریافت مدال در هر دوره ۴ و نیم مدال بوده این میانگین با احتساب دوره گذشته است که مدال‌های زیادی کسب شد. بدون درنظر گرفتن المپیک لندن میانگین کسب مدال در هر دوره ۳ و نیم مدال بوده است. با یک تلورانس بین ۳ و نیم تا ۵ و نیم مدال را می‌توان پیش‌بینی کرد که این تعداد در خوشبینانه ترین حالت به شش مدال می‌رسد.»

محمود گودرزی در حالی این حرف را می زند که تعداد پاداش سکه ها برای المپیک ریو افزایش پیدا کرده است.در لندن برای هر مدال طلا ۲۰۰ سکه،مدال نقره ۱۵۰ سکه و مدال برنز ۱۰۰ سکه طلا به ورزشکاران اهدا می شد اما با افزایش تقریبا دو برابری سکه ها بدون شک ورزشکاران هم انگیزه هایشان برای گرفتن مدال چند برابر خواهد شد.

سال ۲۰۱۲ و درلندن ورزشکاران ایران موفق شدند ۴ مدال طلا،۵ مدال نقره و ۱۲ مدال برنز را به دست بیاورند.حسابی سرانگشتی نشان می دهد که تقریبا ۴ سال قبل ۲۷۵۰ سکه بهار آزادی به مدال آوران بازی های المپیک(بدون سر مربیان و سرپرست کاوران) اهدا شده است.

مرداد سال ۹۱ سکه تمام بهار آزادی به قیمت یک میلیون و سیصد وبیست پنج هزار تومان معامله شده است.با احتساب ۲۷۵۰ سکه پاداش در آن سال باید گفت که وزارت ورزش و جوانان سه میلیارد و ششصد و چهل و سه میلیون و هفتصد و پنجاه هزار تومان به المپین ها پاداش داده است.

اما امسال اوضاع و احوال چندان مناسب نیست.وازرت ورزش هزینه زیادی نکرده است و هنوز بودجه کامل خیلی از رشته هایی که باید در المپیک حضور داشته باشند به حساب آنها واریز نشده است.به قول ناطق نوری رییس فدراسیون بوکس در حال حاضر ۶۰۰ میلیون تومان بودجه به این فدراسیون داده شده است.بودجه ای که شاید سایر فدراسیون های مدال آور هم بیشتر از آن رقم را دریافت نکرده باشند.این در حالی است که با این شرایط چه توقعی می توان داشت که با این هزینه کم ورزشکاران در المپیک بدرخشند و حتی مدال طلا را بر گردن بیاویزند؟

امسال کاروان ایران شانس این را دارد که مثل ۴ سال قبل ۲۰ مدال از المپیک ریو کسب کند.بیست مدالی که شاید به پای نام هایی چون حسن رحیمی،حسن یزدانی و رضا یزدانی در کشتی آزاد،حمید سوریان،امید نوروزی و قاسم رضایی در کشتی فرنگی،فرزان عاشورزاده،مهدی خدابخشی،کیمیا علیزاده و اکرم خدابنده لو در تکواندو،سهراب مرادی،کیانوش رستمی و بهداد سلیمی در وزنه برداری،احسان حدادی در دوومیدانی،زهرا نعمتی در تیراندازی با کمان،الهه احمدی و نجمه خدمتی در تیراندازی با تفنگ،اسماعیلی عبادی در تیراندازی با کمان،تیم ملی بسکتبال و تیم ملی والیبال نوشته شود.

اگر این اتفاق بیفتد و طبق گفته های وزیر ورزش و جوانان در خوشبینانه ترین حالت ۶ مدال طلا به ایران برسد باید گفت که پاداش در نظر گرفته شده برای آنها ۱۸۰۰ سکه طلا خواهد بود.۱۸۰۰ سکه ای که به نرخ امروز بازار رقمی در حدود ۱.۶۵۵.۱۰۰.۰۰۰ می شود.اگر فرض را بر این بگذاریم که مثل ۴ سال قبل ۵ مدال نقره کسب کنیم هزار سکه بهار آزادی هم پاداش نقره ای ها می شود.یعنی رقمی در حدود ۹۱۹.۵۰۰.۰۰۰ .باقیمانده مدال ها هم در صورت احتمال ۱۱ مدال برنز با پاداشی در حدود ۱.۵۱۷.۱۷۵.۰۰۰ می شود.مجموع این مدال ها با احتساب پاداش سرپرست کاروان(۶۸.۹۶۲.۵۰۰) و البته مربیان این بیست نفر که احتمالا به تعداد ورزشکاران ایران در المپیک خواهد بود(مربیان و دستیاران،۲۰۶۸۸۷۵۰۰۰)رقمی در حدود ۶.۲۲۹.۶۱۲.۵۰۰ تومان پاداش می شود.البته این آمار و ارقام احتمالی است که بدون شک با بالا و پایین رفتن قیمت سکه طلا،مدال آوری ورزشکاران و حتی نوع مدالی که می گیرند متغیر است.
 
کلمات کلیدی : المپیک +کمیته ملی المپیک
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۹-۱۷ ۰۰:۳۰:۲۰
وزیری که نه برای ورزش و نه جوانان کاری کرد (3373313) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.