توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 428208
روز شلوغ امداد و نجات هلال احمر ‌‌
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۸
‌معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: در محور قزوین - الموت، گردنه قسطین لار به 78 خودروی گرفتار در کولاک و در محور قزوین - رازمیان گردنه بهرام آباد به 4 خودروی گرفتار در کولاک خدمات‌رسانی شد.

‌حکمت هاشمی در گفت وگو با ایسنا‌، اظهار کرد: از روز یکشنبه که بارش باران و برف در استان آغاز شده در محور قزوین_ الموت گردنه قسطین لار 6 تیم متشکل از 42 نیروی امداد رسان حضور داشتند که 37 خودرو را مجهز به زنجیر‌چرخ کرده‌اند.
وی افزود: در این مسیر در مجموع به 448 نفر امداد‌رسانی شد و این در حالی بود که به 20 خانوار نیز اسکان داده شده است.

هاشمی خاطر‌نشان کرد: در محور آوج رزن یک اکیپ متشکل از 7 امدادگر حضور داشتند که به 20 خانوار اسکان داده و به یک نفر خدمات امدادی ارائه کردند.

معاون امداد و نجات و جمعیت هلال احمر ادامه داد: 2 تیم امداد رسان متشکل از 14 امدادگر نیز در محور قزوین رازمیان گردنه بهرام آباد 3 خودرو را مجهز به زنجیر‌چرخ و 4 خودرو را از کولاک رهاسازی کردند و در مجموع می‌توان گفت به 23 نفر امداد رساندند.

وی اعلام کرد: در کیلومتر 50 جاده بوئین زهرا ساوه نیز‌ در کارخانه سیمان خاکستری 24 کارگر با گاز مونوکسید کربن مسموم شدند که یک نفر از آن‌ها به بیمارستان منتقل شد.

هاشمی اضافه کرد: در محور تاکستان - همدان نیز واژگونی یک دستگاه خودروی پژو دو مصدوم برجای گذاشت که یکی از مصدومان توسط یک تیم متشکل از سه امداد‌رسان به بیمارستان منتقل شد.

معاون امداد نجات جمعیت هلال احمر تصریح کرد: در کیلومتر 50 جاده قزوین رشت برخورد یک دستگاه خودروی پراید با تریلی نیز 5 مصدوم برجای گذاشت که سه تیم متشکل از 5 نفر به امداد‌رسانی مصدومان پرداختند.

معاون امداد نجات جمعیت هلال احمر در پایان گفت‌: تصادف زنجیره‌ای در محور کرج- قزوین نیز 7 مصدوم برجای گذاشت و سه نفر نیز فوت شده‌اند که یک تیم در قالب 2 امداد رسان به خدمات رسانی پرداخت.
 
کلمات کلیدی : امداد و نجات + هلال احمر ‌‌
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.