نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 467304
قوه قضاییه درباره کاسپین چه توضیحاتی دارد؟
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۲
در روزهای گذشته تجمع طلبکاران یک موسسه اعتباری جدید، خبرساز شده. سخنگوی قوه قضاییه درباره این موسسه توضیح داد.

به گزارش خبرآنلاین، انگار مشکلات مردم درباره موسسات اعتباری و بانکی تمامی ندارد. درجدیدترین ورشکستگی ها، موسسه کاسپین طلبکاران خود را در خیابان رها کرده تا تجمع کنند.
در نشست خبری غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی دستگاه قضا، درباره سرنوشت طلبکاران این موسسه سئوال شد. 
او در پاسخ گفت: از جزئیات کار این موسسه خبر ندارم. موضوعی بین بانک مرکزی و تعدادی از این موسسات بوده و قول و قرار گذاشتند که مشخص نیست کدام طرف عمل نکرده. مسئله اصلی بین بانک مرکزی و چند موسسه و تعاونی اعتبار است که قرار است در همدیگر ادغام شوند. از جزئیات خبر ندارم کدام طرف به تعهدات خود عمل نکرده. درباره این موسسات، چند شکایت مطرح شده ولی شکایات مستقیما مرتبط با کاسپین نیست. 
سخنگوی دستگاه قضا توضیح داد: قرار بوده کاسپین با چند موسسه مالی دیگر ادغام شوند و یک شخصیت حقوقی مستقلی داشته باشند که این فرآیند به پایان نرسیده. در 4 استان برخی افراد در بعضی از این موسسات نسبت به سپرده ای که داشتند شکایت کردند که این موسسه پول ما را نمی دهد. از مردم خواهش می کنم دقت کنند چرا برخی از موسسات می گویند اینقدر سود بالا می دهیم. چه کسی می تواند در ماه، 40 درصد سود بدهد؟ اینها از مردم پول می گیرند، چند وقت از اصل سود می دهند و بعد با بن بست مواجه می شوند. 
معاون اول دستگاه قضایی گفت: امیدواریم این موسسات که بعضا اسمشان را می شنویم، جمع شوند و مردم هم به حق و حقوق خود برسند ولی نباید این مشکلات تکرار شود. مردم محاسبه کنند تا دچار این مشکل نشوند. من درباره بلوکه شدن اموال این موسسات هم خبر ندارم. اگر شکایت شده باشد، قوه قضاییه اجازه نمی دهد اموال موسساتی که شاکی زیادی دارد، در اختیار تعداد محدودی از شکات قرار گیرد، بلکه حسابها مسدود می شود، اموال توقیف می شود تا مشخص شود بدهی و مطالبات چقدر است.
 
کلمات کلیدی : بانک مرکزی+موسسه کاسپین+سپرده گذاران کاسپین+قوه قضاییه
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۱۱:۱۹
هیچ کس خبر ندارد پس کی خبر دارد (4303504) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.