توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436650
توافق ایران، روسیه و ترکیه درباره سوریه موضوع مذاکره پوتین، اولاند و مرکل
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۹
ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در مذاکره تلفنی با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه، نتایج اجرای توافق های روسیه با ایران و ترکیه در باره سوریه را تشریح کرد.

به گزارش ایرنا، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: پوتین در گفت وگوی تلفنی با سران آلمان و فرانسه، گام های اجرای توافق های روسیه، ایران و ترکیه در باره آتش بس سوریه و فراهم آوردن مقدمات برگزاری مذاکرات سوری در آستانه را بازگو کرد.

در این بیانیه آمده است: مذاکرات سوری-سوری 23 ژانویه (4 آبان ماه) با مشارکت هیات های دولت سوریه و مخالفان در آستانه پایتخت قزاقستان برگزار می شود.
سران روسیه، آلمان و فرانسه در ادامه تماس تلفنی همچنین در باره روند اجرای توافقنامه مینسک برای حل و فصل بحران اوکراین از جمله با توجه به نتایج اجلاس سران گروه چهار نورماندی در برلین که اکتبر سال گذشته برگزار شد، گفت وگو کردند.
طرف های شرکت کننده در گفت وگوی تلفنی بر اهمیت افزایش همگرایی برای کاهش تنش ها در منطقه جنوب شرق اوکراین و تامین شرایط اجرای توافقنامه مینسک ازجمله تسریع در تبادل اسرا بر مبنای اصل معاوضه همه با همه تاکید کردند.
گروه چهار نورماندی برای حل بحران اوکراین از کشورهای روسیه، اوکراین، آلمان و فرانسه تشکیل شده است.
اوضاع جمهوری های خودخوانده دونتسک و لوهانسک که از ماه آوریل سال 2014 شاهد مناقشه های خونین با نیروهای اوکراینی بوده و تاکنون حدود 10 هزار نفر در جریان آن کشته و دهها هزار نفر دیگر زخمی شده اند، متشنج است.
 
کلمات کلیدی : پوتین+مرکل+اولاند+سوریه+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.