توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486358
محافظه‌کاران انگلیس می‌خواهند فیلیپ هاموند جای ترزا می‌ را بگیرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۳
ساندی تایمز گزارش داد،‌ برخی از اعضای ارشد حزب حاکم محافظه‌کار انگلیس می‌خواهند "فیلیپ هاموند" نخست‌وزیر شود و جای ترزا می را بگیرد و این کشور را در روند بریگزیت هدایت کند.

به گزارش ایسنا، به نوشته این روزنامه، ترزا می که کمتر از یک سال است که در پست نخست‌وزیری است،‌ با شکست در کسب اکثریت پارلمانی در انتخابات هشتم ژوئن به شدت لطمه خورد و هنوز هم در تلاش است تا یک حزب کوچک در ایرلند شمالی را برای حمایت از محافظه‌کاران او در دولت متقاعد کند.

فیلیپ هاموند،‌ وزیر خزانه‌داری انگلیس که حین کمپین‌های انتخاباتی برای ماه‌ها از سوی ترزا می به حاشیه رانده شده بود، انتظار می‌رفت که بعد از انتخابات اخراج شود اما عملکرد ضعیف این حزب او را دوباره در کانون توجه قرار داد.

ساندی تایمز به نقل از برخی از اعضای ارشد تیم ترزا می گزارش داد، هاموند باید به عنوان نخست‌وزیر تعیین شود و این کشور را تا سال ۲۰۱۹ و زمانی که انگلیس رسما از اتحادیه اروپا خارج می‌شود، هدایت کند.

این روزنامه به نقل از منابع مذکور گزارش داد، دیوید دیویس،‌ وزیر بریگزیت باید به عنوان معاون او انتخاب شود. ساندی تایمز به نقل از یک وزیر کنونی نوشت: گمان می‌کنم فیلیپ تنها گزینه ممکن برای چند سال آتی است و دیوید دیویس باید مسوول امور بریگزیت شود. او نخست‌وزیر بهتری نسبت به نخست‌وزیر کنونی می‌شود. وجهه نخست‌وزیر به شدت لطمه خورده و همین بسیار دردناک است. مردم حساب و کتاب می‌کنند و می‌بینند که او مناسب نیست و نمی‌توانند ببینند که او دو سال در این پست باشد.   

یک مقام سابق کابینه انگلیس به ساندی تایمز گفت، هاموند معتقد است که می‌تواند از پس این کار بربیاید. با این حال، تمام اعضای کابینه با این امر موافق نیستند و برخی از دیوید دیویس حمایت می‌کنند و برخی نیز بوریس جانسون، وزیر امور خارجه انگلیس را ترجیح می‌دهند.

این در حالی است که سخنگوی نخست‌وزیر انگلیس در این رابطه اظهارنظر نکرد.
 
کلمات کلیدی : ترزا می + نخست وزیر بریتانیا + انگلیس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.