توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 472254
کلاهبرداری یک زن به بهانه دادن ویزای اروپا
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۷
رئیس پلیس فتا کردستان از شناسایی و دستگیری جاعل ‌ویزا و کلاهبردار اینترنتی‌ خبر داد.

به گزارش میزان، سرهنگ فرامرز شاکری اظهار کرد: شهروندی سنندجی با در دست داشتن مرجوعه از دادسرای عمومی و انقلاب سنندج با موضوع کلاهبرداری رایانه‌ای‌، به پليس فتا مراجعه و اظهار داشت از طریق اینترنت با شخصی که در زمینه اخذ ویزا فعالیت می‌ کرد آشنا شده و برای اخذ ویزا طی سه فقره مبلغ 120 میلیون ریال واریز کردم‌، ‌اما بعد از واریز وجه کلاهبردار جوابگوی تعهدات خود نبود و به تماس‌های من پاسخ نمی‌داد‌.
 
وی افزود: پس از انجام تحقيقات مقدماتی و انجام شگردهای پلیسی ‌فردی شناسایی شد و در تحقیقات اظهار داشت، مدتی قبل یک خانم از همکاران بنده‌، به من مراجعه و درخواست کارت بانکی من را برای انجام امور بانکی کرد و من هم به سبب اعتمادی که به او داشتم کارت بانکی‌ام را در اختیار نامبرده قرار دادم که مبلغ موضوع  پرونده نیز در این بازه زمانی به حساب کارت بنده واریز شده است و همین همکار خانم نیز وجه را برداشت کرده است.
 
این مقام انتظامی ادامه‌داد: با توجه به اظهارات مظنون اول متهم اصلی شناسایی و‌ احضار شد و پیرامون موضوع پرونده از وی تحقیق که بیان داشت قبول دارد و با همکاری یکی از دوستان که در زمینه صدور ویزا فعالیت دارد و به انگیزه کسب منافع مالی این کار را کرده است و با جلب اعتماد شاکی از وی کلاهبرداری کردیم‌. در نهايت با توجه به اعتراف به بزه انتسابی، متهمان به اتهام کلاهبرداری رایانه‌ای تحویل مقام قضایی شد.
 
وی با بيان اينکه متهمان پليس فتا اغلب افراد با علم و بار فنی سطح بالا هستند، از شهروندان درخواست كرد در فضای مجازی ضمن افزايش سطح آگاهی و دانش خود، از اعتماد بيیجا به موضوعات مطرح شده در اين فضا جدا خودداری كنند.
 
کلمات کلیدی : پلیس فتا + سرقت اینترنتی + کلاهبرداری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.