توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442950
نقوی‌حسینی:‌ دولت باید در قبال عملکرد ضعیف پاسخگو باشد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۷
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه امروز شاهدیم که وعده‌های اقتصادی دولت محقق نشده و سفره مردم خالی‌تر شده است، گفت: دولت همه تخم‌مرغ‌های خود را در سبد برجام گذاشت و متاسفانه به نتیجه نرسید.

به گزارش تسنیم، سیدحسین نقوی‌حسینی بعد از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان در زاهدان، با اشاره به عملکرد دولت در جریان برجام اظهار داشت: پرونده هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران به ناحق به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع شد و در پی آن قطعنامه‌های پی در پی برای ما صادر شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران در قبال این شرایط از بین دو راه‌حل مذاکره و مقابله، راه مذاکره را انتخاب کرد و مذاکره به معنای این است که دو طرف امتیازاتی بگیرند و امتیازاتی بدهند و در این روند دیپلماسی پیروز باید امتیاز کم بدهد و امتیاز زیاد بگیرد و همچنین امتیازات نسیه بدهد و امتیازات نقد بگیرد.

وی ادامه داد: در مجموع ارزیابی‌ها نشان می‌دهد ما در جریان برجام امتیاز زیاد دادیم و امتیازات کمی گرفتیم. امتیازاتی که دادیم نقد بود و آنچه گرفتیم نسیه است، بدون شک این نوع مذاکره را نمی توان برد-برد نامید. همین امر سبب شده امروز پس از عمل به همه تعهدات برجام، ما به دنبال طرف مقابل باشیم تا امتیازات ما را محقق کند و متاسفانه تاکنون به نتایج خوبی نرسیده‌ایم.

نقوی حسینی تصریح کرد: اعتماد به لبخند دشمن عامل اصلی زیان در جریان برجام بود.

حذف گزینه نظامی توسط برجام، ادعایی بی‌اساس است
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با اشاره به گزینه نظامی علیه ایران که اخیراً دوباره مطرح شده، بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب تاکنون همواره از جانب آمریکا و رژیم صهیونیستی با تهدید نظامی مواجه بوده و این تهدید همچنان ادامه دارد و این ادعا که برجام سبب حذف تهدید نظامی شده کاملاً بی‌اساس است.

وی اضافه کرد: آنچه مسلم است تهدید نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران دروغی بیش نیست و دشمنان با توجه به آگاهی از مقاومت ملت ایران و توان نظامی و دفاعی و تاثیرگذاری ایران در منطقه، جرأت اقدام نظامی ندارند.

نقوی حسینی تاکید کرد: موضع‌گیری قاطع و کوبنده در قبال تهدیدات دولت آمریکا امری ضروری است و رئیس جمهور، رئیس مجلس و سایر شخصیت‌های نظام باید موضع قاطع و شفاف خود را در قبال این اظهارات پوچ بیان کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه تجربه نشان داده هر وقت ما مقابل آمریکا کوتاه آمدیم این کشور مستکبر چند قدم پیش آمده، عنوان کرد: برجام مصداقی از این نوع رفتار آمریکا در قبال ایران است؛ چرا‌که  آمریکایی‌ها پس از تصوب برجام 7 تحریم جدید علیه ما داشته‌اند.

حوزه موشکی ایران قابل مذاکره نیست
وی با اشاره به اقدامات و اظهارات سخیف و نابخردانه رئیس‌جمهور آمریکا، گفت: کمیسیون امنیت ملی تاکنون یک جلسه فوق‌العاده با حضور افرادی از سپاه، وزارت خارجه و وزارت اطلاعات در رابطه با مواضع رئیس‌جمهور آمریکا و تحولات این کشور برگزار کرده که در این جلسه در رابطه با مواضع دولت آمریکا در زمینه توسعه موشکی و فعالیت‌های موشکی ایران، صریح و آشکار موضع‌گیری شد.

نقوی حسینی ادامه داد: حاصل این جلسه صدور بیانیه مستقل کمیسیون امنیت ملی و همچنین صدور یک بیانیه با 220 امضا توسط صحن علنی مجلس بود که در 2 بیانیه تاکید کردند حوزه موشکی ما قابل مذاکرده نیست و جمهوری اسلامی در زمینه موشکی با تمام توان به راه خود ادامه می‌دهد چرا که محور استراتژی دفاعی ما حوزه موشکی است.

وی با اشاره به عملکرد ضعیف دولت در حوزه اقتصاد مقاومتی، بیان کرد: متاسفانه دولت یازدهم گره مشکلات اقتصادی کشور را در عرصه بین‌المللی می‌دید و اعتقاد داشت همه مشکلات اقتصادی و معیشتی ما با مذاکرات و باز شدن گره‌های بین‌المللی حل می‌شود و در این راستا همه توان خود را صرف برجام کرد که به نتیجه مناسبی نرسید و امروز شاهدیم که وعده‌های اقتصادی دولت محقق نشده و سفره مردم خالی‌تر شده است.

دولت باید در قبال عملکرد ضعیف در زمینه بهبود معیشت مردم پاسخگو باشد
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب بارها به دولت تاکید کردند که گره مشکلات ما در داخل کشور باز می‌شود و نباید نگاه به خارج داشت، اضافه کرد: دولت اعتقاد چندانی به این موضوع نداشت و همه تخم‌مرغ‌های خود را در سبد برجام گذاشت و متاسفانه به نتیجه نرسید و امروز با توجه به افزایش مشکلات معیشتی مردم و نزدیکی انتخابات، دولت باید در قبال عملکرد خود به مردم پاسخگو باشد.

نقوی حسینی با اشاره به مباحث مطرح شده درباره حسین فریدون گفت: اتهاماتی متوجه حسین فریدون است که توسط نمایندگان مطرح شده و ضرورت دارد توسط مراجع مربوطه از جمله سازمان بازرسی، کمیسیون اصل 90 مجلس و قوه قضائیه به آنها رسیدگی شود.

وی افزود: نمایندگان به هیچ عنوان برادر رئیس‌جمهور را محکوم نکرده‌اند بلکه درخواست بررسی اتهامات وی توسط مراجع مربوطه را داشته‌اند تا مشخص شود این اتهامات تا چه حد جدی است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی در مورد انتخابات پیش‌رو، اظهار داشت: امروز زمینه برای موفقیت اصولگرایان فراهم است، چرا که فضای عمومی جامعه به دلیل وضعیت نامناسب اقتصاد و معیشت در کشور، از عملکرد دولت راضی نیست و البته در این شرایط اصولگرایان به اتحاد نیاز دارند.

نقوی حسینی ادامه داد: تاکنون تلاش‌های زیادی در راستای ایجاد وحدت میان اصولگرایان انجام شده که تشکیل جبهه مردمی نیروهای انقلاب یکی از این تلاش‌ها است و امیدواریم اصولگرایان در انتخابات پیش‌رو به وحدت و گزینه واحد برسند.
۱۳۹۶/۰۶/۰۶ ۰۹:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ ۰۷:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۱۶:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۱۶:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۰ ۲۰:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۵ ۰۹:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۰ ۲۳:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۶ ۱۲:۰۹
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۷ ۱۱:۳۲
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۵ ۱۵:۵۹
 
 
کلمات کلیدی : نقوی‌حسینی، رکود اقتصادی، برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.