نظر منتشر شده
۱۲۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439350
تنبیه بی رحمانه دانش آموزان در قاین+تصویر/ پدر یک دانش آموز: قبلا هم مورد مشابه داشتیم اما کسی پیگیری نکرد
بخش اجتماعی الف، 7 بهمن 95
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۵
تنبیه تلخ دانش آموزان این بار در شهرستان قاینات تکرار شد.

اخباری که هر از گاهی  از نوع برخورد برخی معلمان با دانش‌آموزان در گوشه و کنار به گوش می‌رسد و البته واکنش ها و تبعات ناگوار این برخوردها جز برانگیختن حس تأسف در جامعه حاصلی ندارد.

به گزارش نسیم،حال آنکه  این روزها به لطف گسترش شبکه‌های مجازی و انتشار اخبار و فیلم‌های مستند هر اتفاقی حتی در دورترین نقاط کشور که رخ دهد بلافاصله به طور گسترده  انعکاس پیدا می‌کند و دیگر نمی‌توان منکر چنین وقایعی شد.

عصر دیروز در فضای مجازی تصاویری از تنبیه دانش آموزان یکی از مدارس قاین توسط معلم این مدرسه منتشر شد که بنا به گفته دانش آموزان به دلیل  کم شدن نمره تنبیه می شوند.خبرنگار مستقر در قائن برای صحت این موضوع با تعدادی از والدین دانش آموزان تماس گرفت.

پدر یکی از دانش آموزان با بیان این که دریکی از روستاهای قاین زندگی می کنم و با هزاران بدبختی هزینه تحصیل فرزندم را تامین میکنم و هر روز مدرسه یک پولی را از ما میخواهد و به هرصورتی که هست پول را می دهیم تا فرزندم درس بخواند.

وی گفت: امروز که شاهد کتک خوردن فرزندم بودم با خود گفته ام اگر ترک تحصیل کند بهتر از این است که به این صورت کتک بخورد و آبرویش جلوی دوستانش برود.

پدراین دانش آموزگفت: فرزندم می گوید چون نمره ما کم شده بود معلم ما را تنبیه کرد و معلم چه حقی داشته است که به این طرز فجیع فرزندان ما را برای یک نمره به باد کتک بگیرد .

پدر این دانش آموز گفت: این تنبیه هاقبلا هم در این مدرسه اتفاق افتاده است وکسی پیگیری نکرده است.

برادر یکی دیگر از دانش آموزان نیز اظهارداشت: برادرم نمره امتحانی کم گرفته  بوده است ومعلم او وتعدادی از همکلاسی هایش را به این طرز فجیع کتک می زند و ما هم پیگیر این موضوع خواهیم بود وقطعا شکایت خواهیم کرد.

خبرنگار ما برای بررسی این موضوع با مدیر آموزش وپرورش وحراست این اداره نیز تماس گرفت که  پاسخگو نبودند و لذا از طریق یکی دیگر از کارمندان آموزش وپرورش نیزپیگیر این موضوع شد که نامبرده هم اعلام داشت که از سوی مدیریت این موضع رد شده است.

خبرنگار موضوع را از طریق روابط عمومی اداره پیگیری شد که مسئول روابط عمومی اداره آموزش وپرورش نیز پس از پیگیری با ارسال پیامکی با این عنوان" موضوع بررسی شد وصحت ندارد "این موضوع را انکارکرد.

کهن ترابی رئیس شورای آموزش وپرورش شهرستان نیز درگفتگو با خبرنگار با بیان این که هنوز دراین زمینه گزارشی دریافت نشده است گفت: موضوع پیگیری خواهد شد وقطعا برخورد جدی  دراین زمینه خواهیم داشت.
 
کلمات کلیدی : کتک زدن در مدرسه+تنبیه دانش آموزان+کتک زدن
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۴:۱۲:۲۶
تفکر هرج و مرج که در پلاسکو در کشور به بهترین شکل متاسفانه شاهد آن بودیم، در تمام زمینه‌ها وجود دارد و همه هم حق دارند و باید ارزش‌های همه دستگاه‌ها و مدیران هم حفظ شود و این موارد ،تقصیر خارجیها و یا بدخواهان است! (4137180) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۶:۵۸:۲۹
به رئیس دانشکده میگم این اقای که به عنوان مدیر گذاشتی به من خیر سرم خانم توهین کرده بدون هیچ دلیلی میگه باید مدرک داشته باشی
این هم از محیط علمی دانشگاه (4137431) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۲۰:۱۵:۲۳
معلمهاي بزرگوار تشريف بيارن و با دليل و منطق بگن مشكل كجاست. لطفا از حقوق و مزايا نگيد! خيلي از كارگران زحمتكش با خقوق خيلي كمتر دارند زندگي ميگذرونند ولي بچه مردم رو اينجوري به فلك نميبندند! (4137672) (alef-3)
 
فرهنگی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۲۱:۱۳:۱۱
جامعه معلمین حدود یک میلیون نفر است. لطفا درصد بگیرید چند درصد از معلمان ازین دست کارهای ضد فرهنگ و انسانیت می کنند. لطفا همه را به یک چشم نبینید. متخلفین طبق قانون دادگاه محاکمه و مجارات شوند. (4137727) (alef-3)
 
معلم بزرگوار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۲۱:۳۴:۳۸
1. قیاس مع الفارغ نفرمایید کارگر بزرگوار. کارگر با بچه سر و کار نداره که بخواد بچه کسی رو به فلک ببنده.
2. مشکل از کجاست؟ مشکل اینجاست که بعضی بچه ها تو خونه درست تربیت نمیشن و میان مدرسه کل کلاس و مدرسه رو به هم می زنن به معلم توهین می کنن و اخلاق همکلاسی هاشون رو هم خراب میکنن.
3. یک بچه مودب بهم نشون بدین که تنبیه شده باشه.
4. اگه مشکل از معلم ها بود با بچه های بی تربیت امروزی هر روز باید شاهد اینگونه اخبار بودیم ولی تنبیهات شدید به ندرت رخ میده. سوال کنید شاگرد چه حرکت زشتی انجام داده که معلم تا این حد از کوره در رفته؟
5. اول برید سر کلاس یک ساعت با بچه های امروزی در تماس باشید بعد از اینکه اکثر معلم ها اینها رو تجمل می کنن و چیزی نمیگن میاین اینجا و از معلم ها تشکر می کنید.
6. از کجا می دونید اگه خودتون معلم بودین می تونستید هر حرکت زشتی رو تحمل کنید؟ (4137741) (alef-3)
 
خاك پاي تمام كارگران و معلمان واقعي وطنم
United States
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۴:۴۱:۴۵
خب شما كه ادعا داريد معلمي شغل انبيايت بفرماييد كدام رسول و فرستاده اي اين عمل شما رو تاييد كرده؟ (اميوارم اين قياس ديگه باب ميلتون باشه)
درضمن قياس من درخصوص درآمد بود نه رابطه شغلي، يه سوال ساده پرسيدم "علت ابن رفتار چيه؟" و گفتم لطفا به حقوق ربط ندين، ولي واقعا علت چيه؟ قباس رو فراموش كن علت رو بگو. (4138765) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۰۸:۰۲:۲۹
تنبیه در این حد اشتباهه
اما باید با معلم هم حرف زد و دفاع اونو شنید
یکطرفه به قاضی نروید
شما دانش آموز بوده اید و بعید می دانم در سال های تحصیل دانش آموزان اعصاب خورد کن ندیده باشید (4145637) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۰ ۰۸:۴۶:۱۶
حرفتون درست هست که معلمي کار سخت و دشواريه
اما با اين منطق نبايد حرف زد که چون کارش سخته پس بايد تنبيه هم داشته باشه
چه جاي توجيهي براي اين کار بر فرض وجود اين صحنه هست؟
ضمن اينکه در مقام قياس هم اگر باشيم شايد معلم سختي کارگري رو نچشيده باشه و روز بدون حقوق و روزهاي سرد و گرم
هر کاري سختي خودشو داره دوست عزيزم
مهم در هر کاري عشق و علاقه هست که اگر اين باشه کار شيرين ميشه چه در حرفه معلمي چه در مقام کارگري (4141290) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۰:۴۱:۵۱
عجب مقایسه ای. مگه کارگرها با بچه ها سر و کار دارن که بخوان فلکشون هم کنن؟ (4138333) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۹:۵۵:۵۴
دانش اموز باید یاد بگیره احترام گذاشتن به دیگران را ، وقتی ازاذیت کردن معلم سر کلاس لذت می بره ویا به خودش اجازه میده هر کاری بکنه وروی اعصاب معلم راه بره وخانوادش هم اورا تربیت نمیکنند وضعیت همین است وقتی۳۵ تا بچه را تو ی کلاس میریزند ومعلم جای درس دادن مبصری باید بکنه با دانش اموز بی تربیت هم سر وکله بزنه خوبه دیوانه نمیشه برای معلم هم باید ابزار مناسب برای کنترل وتشویق وتنبیه دانش اموز توسط اموزش وپرورش تدوین بشه تا این مشکلات نباشه (4174969) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۷:۳۷:۳۰
معلم باید با محبت باشد متاسفانه کارهای مهم رو به دست افراد ناشایست سپردیم که وضعیتمون اینطوری شده امنیت و اموزش و قضاوت اساسی ترین مسولیتهاست اما امان از .... بی مسولیتی ها اگر شخصیت یک انسان رو خرد کنیم دیگه هیچ تنبهی و مجازاتی نمی تواند انسان را درست کند کاری که در مقابله با مجرمین و متاسفانه کودکان در مدارس میشود (4137495) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۲۱:۳۶:۱۷
من معلم با محبتی هستم برای همین همیشه کلاسم مثل باغ وحشه. (4137742) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۲۲:۱۶:۵۵
همين كه لفظ باغ وحش رو درمورد ساير همنوعانتون بكار ميبريد نشانگر اوج فرهيختگي و كاربلدي شماست! (4137790) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۰۸:۰۴:۳۱
چرا به کم کاری خانواده ها در تربیت فرزندان توجه نمی کنید (4145640) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۲۲:۳۳:۰۵
شما معلم كاربلدى نيستى وگرنه هم كلاست اروم بود هم مى تونستى مهربون باشى (4137806) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۰:۴۰:۱۳
جالبه. مهربون باشی میگن چرا مهربونی. مهربون نباشی میگن چرا مهربون نیستی. کلا بعضی ها فقط دنبال بهانه گیری اند. خودشون از تربیت تک فرزندشون عاجزن اون وقت 40 تا بچه رو ریختن تو یه کلاس از دور نشستن میگن لنگش کن. (4138330) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۳:۴۱:۰۶
شما چه کاره هستی استاد؟
تو کار خودت چجوری با مردم برخورد می کنی؟ (4138667) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۲۳:۳۳:۳۶
معلم عزیز نگران نباش.ما مردم جوگیری داریم.برا هر شغلی ی مشکل پیش بیاد همه میشن کارشناس و نظر میدن اونم در جهت منفی.از همین جا دست تک تکتون رو میبوسم (4137901) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۰ ۰۸:۴۷:۵۰
اصلا نمي پذيرم اين حرف شما رو
بالعکس ما دوران رو گذرونديم
هر وقت معلم محبت مي کرد و خوش اخلاق بود بدترين شاگردا هم هواش داشتن و گوش به حرفش ميکردن
اين هنر معلم هست که بتونه کلاس اداره کنه با اخلاق و کردار خودش
هيچ وقت محبت رو منشا هرج و مرج وشلوغي نذاريد (4141294) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۱:۴۲:۳۰
سلام
من معلمی هستم با 25 سال سابقه
متاسفانه من در سال های اول تدریس برای اینکه بچه ها را مجبور به درس خواندن بکنم، از تنبیه بدنی استفاده می کردم. و الان واقعا از دیدن دانش آموزان سابق احساس گناه و شرمساری می کنم.
اعتقاد من این است که معلم باید با بالاترین مدرک و شخصیت انتخاب شود. و بهترین آموزش را ببیند چونکه با میوه زندگی مردم سروکار دارد و بسیار متفاوت است با کسانی که با خشت و گل و آهن و فولاد سروکار دارند.

البته ناگفته پیداست که سیستم آموزش و پرورش یک سیستم معیوب و خرابی می باشد که از هر لحاظ که نگاه کنی هیچ نقطه قوتی ندارد. نه در گزینش، نه در آموزش معلم و نه در پشتیبانی و حمایت .

دو مطلب را عرض می کنم یکی با همکاران عزیز: لطفا به هیچ وجه تنبیه نفرمایید از هر نظر ، خواهشا فقط معلم باشید، درست آموزش بدید و درست از دانش آموز درس را بپرسید و پیگیری کنید، تنها ابزار یک معلم هم فقط نمره است، نمره واقعی دانش اموزان را بدون یک صدم ارفاق برای وی ارسال بفرمایید واقعا اون چیزی که حق دانش آموز است.(ارفاق و گذشت ممنوع).

سخن دیگر من با اولیا و پدر و مادران عزیز است، لطفا اگر خواهان این هستید که مملکت پیشرفت کند، این مسیر فقط از طریق توسعه و پیشرفت واقعی آموزش و پرورش می گذرد و هیچ مسیر دیگری ندارد.
اگر من معلم اشکال دارم، قابل تغییر و جایگزینی هستم ، اما لطفا با تامل بیشتری به کل سیستم آ. پ نگاه کنید و به فکر آینده سازان مملکت باشید (4138433) (alef-11)
 
خاك پاي تمام كارگران و معلمان واقعي وطنم
United States
۱۳۹۵-۱۱-۱۰ ۰۳:۳۹:۰۳
اين شد جواب! من دست شما رو ميبوسم صد بار، خاك پاتون هم هستم. خدا بهتون عزت و سلامتي ده! (4141159) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۴:۲۹:۳۶
گاهی اوقات لازم است. (4137213) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۵:۲۴:۴۸
این نظر را در باره فرزند خودتان هم دارید؟ (4137309) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۹:۵۰:۲۴
گاهی اوقات پدر خود بچه هم اگه همین رفتارها رو از بچه اش ببینه بلایی بدتر از این به سرش میاره. (4137653) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۲۲:۱۸:۲۸
يك: گذشت اون زمانه
دو: اسلام و قانون به پدر همچين حقي رو داده، اما كسي و قانوني چنين حقي رو به شماي معلم نداده! (4137794) (alef-11)
 
شاکی-
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۱:۴۴:۴۸
با سلام .مدیر مدرسه ما مثلا نمونه است .ولی جلو دوربین مدار بسته .بچه های دبستانی رو بشدت میزنه.هر روز میبینم.چندین نفر بچه را میزنه.یا اردنگی میزنه یا محکم پس کالشو نو میگیره.حیف که عینک دوربینی ندارم.وگرنه فیلمشو میزاشتم.تا فیلم نشه یقه کسیو نمیگیرن.اسم شهر و مدرسه رو نمیارم. (4138437) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۰۹ ۲۲:۴۶:۴۴
همين كه شما جرات نداري متخلف رو معرفي كني، يا حتي اسم مدرسه و مدير رو بگي (درحايكه اينجا كسي نميتونه يقه شما رو بگيره) نشون ميده وضع ما رو! (4140976) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۲۲:۵۲:۲۱
آیا درسته؟ (4137840) (alef-11)
 
اردشیر
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۶:۵۵:۳۴
برای شما لازمه ! (4137429) (alef-3)
 
علی
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۷:۱۲:۱۷
رفتار حیوانی و خارج از کرامت انسانی با همه خصوصا با کودکان در هر شرایطی اشتباهه و هیچ جوری توجیه نمیشه
کسی منکر اهرم مهم تشویق و تنبیه برای رشد فرزندان نیست اما به حد و به قاعده (4137445) (alef-11)
 
علی
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۷:۱۳:۰۳
باید درحا برن پزشکی قانونی طول درمان بگیرن (4137446) (alef-3)
 
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۲۱:۳۲:۴۰
این حرف شما وحشتناک و نشان دهنده عمق بدبختی و عقب موندگی فرهنگی ماست!!
یعنی واقعا هنوزم تو جامعه افرادی پیدا میشن که فکر می کنند گاهی اوقات تنبیه بدنی لازمه.
در جوامع مدرن تنبیه بدنی توسط والدین هم شدیدا رد میشه اون وقت اینجا ملت می گن چوب معلم گله هر کی نخوره خله!! (4137738) (alef-3)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۰۰:۲۶:۳۲
من هم معلمم .معتقدم هیچ زمان و در هیچ شرایطی تنبیه بدنی دانش آموزان لازم و جایز نیست. می توان با محبت و صمیمیت و رعایت احترام دانش اموزان بر رفتارش در همه زمینه ها تاثیر گذاشت . تعلیم و تربیت با خشونت هیچ سنخیتی ندارد. یک معلم دلسوز هیچ زمانی با رفتار غیر قابل قبول با دانش اموزش وجهه خودش را زیر سوال نمی برد و خودش را در معرض اتهام قرار نمی دهد. البته اکثر معلمان انسانهای صبور ، پرتلاش و با اخلاق می باشند. (4137964) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۴:۳۳:۵۶
در این شهر با اکثر دانش آموزان در مدارس چنین برخوردهایی می شود ولی آموزش و پرورش غیر از طرفداری از عملکرد معلمهایش نقش دیگری ایفا نمی کند. (4137223) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۹:۴۱:۲۳
هیچ ادم عاقلی این رفتار را تایید نمی کند چه برسد به کارمندان آموزش و پرورش ضمنا برداشت من به عنوان یک فرهنگی که 17 سال سابقه کار دارم این است که این همکار خاطی یا به خاطر ایجاد ترس در دانش اموزان و وادار کردن آنان به درس خواندن اینکار را انجام میدهد که این کار با توصیه و یا برخورد اداری ااصلاح می شود و یا اینکه فرد از کتک زدن لذت میبرد که این مصیبت است و باید به روانشناس مراجعه کند در هر حال مدیر مدرسه مکلف است که اگر معلمی تنبیه بدنی انجام بدهد مراتب را به فرد تذکر و در صورت تکرار به اداره گزارش دهد. (4137641) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۰۸:۱۰:۴۶
چرا احتمال سوم را نمی گویید که دانش آموز دسته گلی زیبا به آب داده باشد (4145648) (alef-11)
 
فوق آلرژي
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۴:۳۴:۰۷
اگرچه ضربه خفيف ممكن است آغاز گر اين علايم باشد اما فكر مي كنم اين تصاوير بيشتر يك عارضه پزشكي است به نام درموگرافيسم . در قضاوت عجله نكنيد. (4137224) (alef-13)
 
Sweden
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۵:۴۳:۴۵
دوست محترم
این مورد به تخصص پزشکی شما نمیخوره (4137337) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۲۲:۱۵:۱۷
بعد اين آلرژي يهو بين چندتا دانش آموز كه ازقضا تو يك شهر و يك مدرسه و يك كلاسهستمد بوجود اومده؟ (4137789) (alef-3)
 
پزشک عمومی
Canada
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۰۳:۵۰:۴۰
متاسفم برای کسی که به شما فوق تخصص داده البته اگر راست بگویید.
هر پزشک عمومی که دو جلسه سر کلاس واحد پزشکی قانونی نشسته باشه میدونه این اثر کلاسیک ضربه شلاق و ترکه روی پوست است. واقعا که تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد. (4138064) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۲:۵۱:۲۸
آقای دکتر عمومی نگفته نزده گفته شاید ضربه خفیف بوده. "حالتی که در اثر کشیدن جسمی سخت روی پوست، خط قرمز پرخون و برجسته‌ای در جای آن تشکیل می‌شود= درموگرافیسم" البته همون خفیفش هم کار ناپسندی است و انشاالله که مسئولین پیگیری کنن (4138531) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۴:۳۷:۰۴
درود بر سایت الف افشاگر (4137230) (alef-13)
 
داوود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۴:۵۹:۳۶
به نظرم این معلم رو باید به شلاق محکوم کنن اونم حد تا درس عبرتی بشه واسه اون دسته معلم هایی که همچی کارایی میکنن. (4137275) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۶:۲۲:۰۸
زود قضاوت نکنید - مسلما هیچکس بخصوص معلمان دوست ندارند درگیری داشته باشند - باید بررسی شود که این دانش آموز چه عملی انجام داده که معلم را وادار به چنین کاری کرده - فراموش نشود معلمها نیز برای خود شخصیت و جایگاهی دارند که متاسفانه بعضی از دانش آموزان به خود اجازه میدهند نه تنها به جایگاه معلم بلکه به شخصیت انسانی معلمها نیز توهین کنند - (4137395) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۱:۰۵:۰۵
واقعا توجیه خشونت یک فرد بزرگسال با اتوریته بر روی یک کودک چه معنایی دارد؟ معلم برای مجازات دانش اموز خاطی راه های دیگری دارد ولی وقتی با ضرب و شتم برخورد می کند یعنی لیاقت تربیت انسان را ندارد. (4138383) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۷:۴۱:۳۶
به نظر من باید بچه هایی رو که مشکلات اخلاقی و انضباطی دارن رو اصلا به مدرسه راه ندن تا شاهد همچین اتفاقاتی هم نباشم. (4137505) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۲۰:۱۰:۰۲
همون بچه هايي كه كودك خوردن ميشن معلم و پس فردا اونا دانش آموزها رو كتك ميزنند، شده يك چرخه معيوب (4137665) (alef-3)
 
.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۲۳:۱۹:۴۹
نه عزیز من. من همیشه شاگرد اول بودم شدم معلم.اونها که کتک میخورن یا رییس بانک میشن یا ....
و زود قضاوت نکنید هیچ معلمی علاقه به درگیری نداره آموزش و پرورش هم رد کرده ولی ای کاش اختیارات معلمان و مدیران بیشتر بو د و دانش آموزای فوق شرور رو میشد اخراج کنن ببرن مدارس خاصی.چون این بچه ها خانواده های بعضا شبیه خودشون دارن .مورد داشتیم خانواده جلوی بچش اینقدر تو مدرسه به معلم توهین میکرد که بچش هم دقیقا یاد گرفته بود و تکرار میکرد اون رفتار (4137881) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۰۰:۲۵:۰۶
اونموقع شما را چرا مدرسه راه دادند (4137963) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۹:۴۲:۵۵
قضاوت شما در حد همان کتک زدن معلم بی منطق و نابخردانه است. (4137642) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۰۰:۰۷:۲۸
قضاوت شما هم چون جای اون معلم نبودید و نمی دونید اون شاگرد چیکار کرده بی ارزش است. (4137946) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۰۹:۵۳:۲۰
برای شما متاسفم که یکی را برابر با همه می کنید (4138235) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۵:۲۹:۴۳
تو این دوره وزمونه نگه داشتن دانش آموزان در کلاس اونم پر جمعیت بالای 25 دانش آموز و کنترل آنها بسیار سخت هست .چه برسد به فهماندن درس به دانش آموزان.خودتان کلاهتان راقاضی کنین .من از تنبیه حمایت نمیکنم .ولی آموزش و پرورش باید فکری بحال این وضعیت بکنه. (4137317) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۹:۴۸:۲۰
مشکل از بی تربیتی بچه های امروزیه و با این اخبار هم اونها رو پررو تر می کنن. الان وضع طوری شده که بچه مقطع ابتدایی و راهنمایی معلمش رو تهدید می کنه و باهاش درگیر می شه! دیگه وضع دبیرستان ها معلومه. (4137652) (alef-3)
 
Sweden
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۵:۴۲:۱۹
انسانیت داره با سرعت از ما آدم ها دور میشه (4137335) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۶:۰۳:۰۶
کنترل 20-30 دانش آموز تو این دوره زمونه بدون تنبیه کار راحتی نیست. البته روشنفکر بازی خیلی راحتره (4137366) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۲۱:۴۴:۰۴
مشکل از تعداد نیست. تو چین کلاس های 100 نفری تشکیل میشه ولی همچین موردی پیش نمیاد چون دانش اموزان واقعا می دونن چطور باید رفتار کنن. حتی گاها تو کلاس های روستایی 5 نفره ایران هم شاگردها کلاس رو به اشوب میکشن چون سطح فرهنگی خیلی پایینه. (4137751) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۶:۴۴:۴۱
تنبیه به این شکل طبعا محکوم است.
اما...
یک مسئله بزرگ وجود دارد.
سازکاری که نظم حاکم بر مدرسه را تقویت کند در نظام آموزش و پرورش ایران کدام است؟ یک معلم چه ابزاری برای پیشبرد اهداف آموزشی و پرورشی در اختیار دارد؟ یک دانش آموز یا والدین او در صورت عدم رعایت نظم اخلاقی (که این روزها به وفور به یمن ممنوع بودن تنبیه در مدارس وجود دارد ) کدام هزینه فردی یا اجتماغی را پرداخت می کنند؟ تنبیه بدنی به درستی ممنوع است اما ساز و کار جایگزین که خیال پردازانه هم نباشد چیست؟ (4137420) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۰۹:۳۴:۳۶
معلمی که صبر نداشته باشد باید برود یک شغل دیگر را انتخاب کند. (4138215) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۰:۳۲:۵۸
معلم ها صبر دارن خیلی هم دارن ولی شما توجه نمی کنی. صبر هم حدی داره. معلمی که جلوی هر رفتار زشت شاگردها سکوت کنه یا به اونها لبخند تحویل بده که معلم نیست. (4138317) (alef-11)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۶:۴۷:۰۶
سلام این موضوع پیگیری شده و دانش اموزان از پیگیری مدیر اموزش پرورش به خاطر پیگیری تشکر کرده اند و رضایت داده اند.ولی بازم یکطرفه قضاوت نکنید معلم ها هم زحمت کش هستند و بیخود کاری را نمی کنند (4137422) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۲۲:۲۱:۵۱
عزيز من! زدن يك نفر اون هم يك بچه باخودي و بيخودي نداره! اگر اعصاب معلمي نداره بره استعفا بده، بذاره يكي ديگه اينكار رو بكنه! (4137797) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۲۳:۵۹:۵۴
یکی دیگه یک بچه رو ناکار نمی کنه. ممکنه هر روز بزنه چهل تا بچه رو ناکار کنه. اعصاب داشته که تا حالا هر روز اینقدر بچه رو ناکار نکرده. ولی با اعصاب ترین ادم هم بالاخره تحملش تموم می شه. (4137938) (alef-3)
 
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۷:۱۰:۲۵
مقصر اصلی اکثریت این حادثه ها ،خطاهای انسانی است که با یک انتصاب غیر کارشناسی شده براساس سلیقه و یا وابستگی و یا سهمیه و.....انجام شده است .
در حال حاضر کمتر کیسه برنج ایرانی خالص در بازار بفروش می رسد که 100% ایرانی باشد ! با قیمت ایرانی برنج های ... به خورد مردم می دهند و کنترل کننده و نظارت کننده معلوم نیست مشغول چه کاری است ؟ ولی معلوم است براساس شایستگی منصوب نشده .
برخی ها نادانی اشان بصورت مستقیم باعث کشته شدن انسانها می شود و برخی غیر مستقیم .
ولی منصوب کننده ها نیز مقصرانند . (4137441) (alef-11)
 
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۷:۱۶:۰۹
سلام. به نظرم مسئله را خیلی بزرگ کردید، شخص مدیر آموزش و پرورش پیگیر موضوع هستند و مطمئن باشید ایشان بسیار دلسوز دانش آموزان و معلمان هستند. بالاخره اتفاقی هست که افتاده و هیچ کس موافق تنبیه نیست دوستان صبور باشید مدیر محترم به بهترین نحو این مسئله را حل خواهند کرد. با آرزوی سلامتی و موفقيت برای همه معلمان و متعلمان عزیز و دولت محترم تدبیر و امید (4137453) (alef-11)
 
دوست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۷:۱۸:۱۵
آموزش و پرورش قاینات در بهترین دوران خودش بسر میبره. درود بر مدیر با تدبیر و خوشفکر آن (4137458) (alef-3)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۷:۲۱:۲۵
دوستان عزیز عجله نکنید زود قضاوت ننمایید. کرامت معلم باید حفظ بشه. حالا اشتباهی رخ داده قبول ولی باید بررسی بشه که این موضوع در چه شرایطی رخ داده. بهرحال بچه های الان بسیار پررو هستند (4137467) (alef-3)
 
Canada
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۰۴:۰۳:۴۷
تمام مطالعات علمی نشون داده تنبیه بدنی هیچگونه تاثیر مثبت تربیتی نداره. بلکه باعث تخریب شخصیت و سوق دادن فرد برای اعمال خشونت در آینده میشه. حالا شما یا میخوای تو مدرسه آدم تربیت کنی که در این شرایط تنبیه بدنی جایی نداره. یا میخوای کلاس رو بکنی صحنه قدرت نمایی و عقده تکانی و زور خودتو به رخ بچه مردم بکشی و آخر ماه هم حقوق بگیری که اون وقت دیگه حرفی نیست... (4138071) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۳:۳۷:۱۶
جناب دانشمند!
الفاظ و گفتار شما خودش عقده تکانی است. (4138662) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۷:۲۳:۲۲
بعضی وقتا تنبیه بدنی لازم هست (4137469) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۹:۴۳:۵۷
تنبیه شاید ولی این شکنجه است (4137644) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۲۰:۱۲:۴۲
معلم اگر بلد نباشه درست رفتار كنه، بله براي پر كردن ضعف هاي خودش تنبيه هم ميكنه! (4137669) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۲۱:۳۷:۱۴
شاگرد اگه بلد نباشه چطور رفتار کنه تنبیه هم میشه! (4137743) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۲۲:۲۳:۲۲
شما اگر بلد باشي شاگردت رو درست تربيت كني هرگز لازم نيست به زور منوسل بشي، مگر اينكه عقده اي باشي و بخواي سر بچه خودت يا بچه يكي ديگه خالي كني (4137801) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۰۰:۰۲:۱۶
شمای والد باید بلد باشی بچه ات رو تربیت کنی. وظیفه معلم حفظ نظم کلاس و تدریسه نه تربیت بچه جنابعالی. به عقده ربطی نداره. وقتی شاگردی بی حرمتی کنه و فرآیند تدریس رو مختل کنه شما نمیتونی بذاری حق شاگردای خوب ضایع بشه باید باهاش برخورد کنی. (4137942) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۰۴:۲۵:۱۲
اگر بعنوان يك معلم كار خودت رو روخواني از رو كتاب و سواد آموزي ميدوني، بقول فاميل دور من حرفي ندارم! (4138078) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۱۳:۱۹:۳۲
همون آقای مدیری که میگه برخورد میکنیم خودش در عمرش دو ساعت کلاس نرفته.به عمل کا ر بر آید (4146066) (alef-11)
 
تقی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۷:۲۷:۰۴
تا جاییکه بنده اطلاع دارم شخص رئیس آموزش و پرورش از دانش آموزان تنبیه شده دلجویی کرده معلم را هم به تخلفات فرستاده دیگه میخواسته چکار کنه بنده خدا. درود بر مدیر رزمنده و مرد جبهه های جنگ دکتر رضایی (4137473) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۷:۳۸:۴۵
برای انتخاب مشاغل مهم و کلیدی علاوه بر اموزش و مصاحبه با متقاضیان باید تست روانشناسی هم انجام شود (4137498) (alef-3)
 
امین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۷:۴۱:۴۰
تنبیه بدنی عوارضی بلند مدت برای کودکان دارد که در سنین جوانی بروز خواهد کرد.کودکان تنبیه شونده در کلاس درس خود را بیاد آورید که اکثرا رفتار خشنی در زنگ تفریح بروز میدادند.دستان تنبیه کننده راباید قلم کرد. (4137506) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۰۲:۰۷:۱۶
اینا مال بچه های قدیم بود نه حالا که بزرگتر رو قورت میدن ! (4138021) (alef-3)
 
شریف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۷:۴۶:۰۸
لطفا سریع قضاوت نکنید.حداقل خبر تایید بشه بعد دوستان قضاوت کنند. (4137514) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۲۰:۱۳:۳۱
عكس به اون بزرگي چي بايد تاييد بشه؟ تكذيب نشه، تاييدش به كنار! (4137671) (alef-3)
 
سعید
Denmark
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۷:۴۸:۳۱
به نظرم الکی نباید احترام و ابروی معلم ها رو که با کلی سختی و مشکلاتی ک دارن و هر روز حقشون بیشتر ضایع میشه رو برد با اینکه خود معلم هم ابراز پشیمانی جدی کرده و خود دانش اموزان و والدین هم بخشیدن ایشون رو (4137519) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۷:۵۷:۵۷
انصافا دانش آموزان هم نسبت به گذشته چه از لحاظ پرورشی و چه آموزشی خیلی بی تفاوت شدند،شاید معلمان مجبور میشند عکس العمل نشون بدند. (4137529) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۸:۰۶:۵۵
چه واقعی باشد و چه نباشد بنظر من سلامت روان معلمان باید هر 3 ماه یکبار مورد بررسی قرار بگیرد، شغل این عزیزان آنقدر حساس است که همیشه زیر ذره بین هستند و وجود افرادی که اختلال روانی دارند باعث ضربه به کل جامعه معلمین زحمت کش میشود.
ای کاش بخشی از بودجه هایی که در کشور حیف و میل میشود برای این امر خطیر و مهم در نظر گرفته میشد تا سلامت جامعه در آینده تظمین شود (4137536) (alef-11)
 
سیفیاری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۲۳:۱۵:۱۸
اگر حساس است پس چرا کسی حساسیتی روی رفاه و آرامش روانی و معیشتی معلمین ندارد؟ (4137872) (alef-3)
 
یک معلم
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۸:۲۸:۲۹
هر چند تنبیه بدنی را غیرقانونی و انسانی و ایمانی می دانم اما دانش آموزان سنبل تمام مشکلات جامعه است . این روزها معلم دیگر نمیتواند شیمی زیست ریاضی یا زبان درس دهد بلکه فقط باید در حکم یک مشاور آنهم در سطح بالا باشد. مشکلات و ناهنجاریهای جامعه بسیا ر زیاد شده. و اجحاف در حق معلمان. امثال صندوق ذخیره فرهنگیان . امکانات رفاهی . .. (4137549) (alef-11)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۸:۳۹:۲۷
گاهی اوقات کتک بهتر نتیجه را دارد در مورد بچه های بی ادب (4137568) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۸:۴۱:۲۳
این حتمان یک ادم عقده ای بوده عیب این است که جهت استخدام از تست ها روانشناسی که درتمام دنبا مرسوم.است استفاده نمیشود (4137573) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۸:۴۳:۴۵
وقتی استخدام هاتون بی ضابطه و بر اساس سهمیه وبدون در نظر گرفتن سلامت روان آخرش همین دیگه (4137578) (alef-3)
 
شاهد
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۸:۵۲:۲۷
باسلام متاسفانه کسانی دست اندرکار کارآموزش درکشور هستند که نیاز اساسی به روان درمانی دارند ، باعث تاسف است که فرزندان رابه این افراد می سپاریم وانتظار داریم از آنها دکتر ، منهدس و... بوجود بیاید (4137593) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۹:۴۶:۱۵
جای تاسفه که فرزندان بی تربیتی رو که خودتتون نمی تونید تربیت کنید می فرستید مدرسه تا حتی اعصاب بااخلاق ترین معلم ها رو هم طوری به هم بریزن که کنترل خودشون رو از دست بدن. اول بچه های خودتون و خودتون رو ببرین مشاوره تا بهتون طرز تربیت بچه هاتون رو یاد بده. بچه ای که لیاقت دکتر و مهندس شدن داره اصلا رفتاری ازش سر نمی زنه که تنبیه بشه. (4137649) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۰۴:۱۵:۴۵
وظیفه معلم چیه پس؟ اومدیم و یک خانواده ای به هر دلیلی مثل اعتیاد فقر فرهنگی و... بلد نبود بچه اش رو درست تربیت کنه؟ وظیفه شمایی که برای این کار حقوق میگیری چیه؟ حق اون بچه اینه که هم از خانواده بکشه هم از شمای معلم؟ جامعه به شما حقوق میده که این مشکلات رو حل کنید نه اینکه بر این مشکلات اضافه کنید. والا اگر قرار بر آموختن 2+2 و الفباست که 4 تا سی دی برای بچه میگیری بهتر یاد میده. (4138077) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۰:۲۵:۰۷
فکر کنم شما معلم رو با پدر و مادر و روانکاو و روانشناس اشتباه گرفتید. معلم در هفته 1.5 یا فوقش 3 ساعت اون هم با 35 تا بچه به طور همزمان در تماسه. تربیت بچه به نظرتون چقدر ممکنه؟ معلم نمی تونه بچه های ناهنجار رو سر به راه کنه نه می تونه شخصیتی رو که تو خونه شکل گرفته تغییر بده. برای این بچه ها باید مدارس جداگانه ای تشکیل بشه با معلمانی خاص. منظورتون از حقوق هم فکر کنم این یک میلیون باشه که از حقوق کارگر هم کمتره. (4138294) (alef-3)
 
Canada
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۰:۳۹:۴۳
برادر شما بچه مردم رو سیاه و کبود نکن تربیت اونها که جزو وظایف مسلم هر معلمی هست و کلی واحد دانشگاهی برای اون باید پاس کنن پیش کشت. حقوق رو هم از اول میدونستی اینقدر هست اگر عشق نداری به کارت و حقوقش هم کمه جا رو خالی کن 100 نفر هستند که همین حقوق را بگیرند و با عشق و محبت با بچه مردم طرف شن. (4138329) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۳:۴۵:۰۷
من تا حالا دست رو بچه ها بلند نکردم جز اون اوایل که تو مدسه اراذل و اوباش بودم و بچه ها حتی چاقوکشی هم می کردن. طوری می گید بچه انگار بعضی از اینها زبون ادمی زاد حالیشون میشه. ولی به کسایی که دست بلند می کنن حق میدم چون همین دست بلند نکردن باعث میشه بعد از کار طوری خسته بشم که انگار رفتم بالای کوه اورست. عاشق کارم هم هستم. شما نمی خواد نگران بنده باشی. به عنوان معلمی با مدرک تحصیلی بالا هنوز 25 سال دیگه در خدمتتون هستم. (4138677) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۱۳:۲۱:۳۵
خانواده ای که معتاد است و بچه میاره خاین به مملکت است (4146069) (alef-11)
 
علی‌
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۲۰:۰۹:۱۶
تعجب می‌کنم از بعضی‌‌ها که تو کامنتا از تنبیه بدنی حمایت میکنند! از ماست که بر ماست (4137663) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۰۲:۱۲:۰۰
.جای تعجبه که این روزها فرزندان به حدی بی تربیت و ناهنجار ند که معلم را تا حد جنون می کشانند ! (4138024) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۲۰:۱۱:۱۲
نابسامانی و بی نظمی در تمام ادارات بیداد میکنه (4137668) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۲۱:۲۲:۰۲
افراط و تفریط مسئولان در برخورد با وظایفشان چنین نتایجی را در بر دارد و هر روز بدتر از دیروز است . (4137731) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۲۲:۳۷:۲۱
هیچ معلمی حق زدن دانش اموز راندارد پس کارنامه برای چیست شاید یکی کشش نداشته باشد غلط میکند معلم تنبیه کند تنبل یا تجدید میشود یا مردود پس حقوق بشر کجا رفته باید به پزشکی قانونی ببرن طول درمان بگیرن دیه زخمهایشان راهم باید بدهند معلم خاطی باید اخراج شود وتنبیه هم شود تا دیگر مشکلات خودرا بر سر بچه های مظلوم خالی نکند (4137811) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۰:۲۷:۳۵
کجای متن گفته سر درس کتک زده؟ الان معلم ها به خاطر درس کتک نمی زنن که هیچ نمره مفت هم میدن چون اداره اینطور می خواد. اگه چند نمونه از کارهایی رو که شاگردها انجام میدن و به خاطرش کتک می خورن رو اینجا بشمارم که کلا نظرم سانسور میشه چون گفتنی نیست! (4138300) (alef-3)
 
خوش اخلاق از اهواز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۲۲:۴۹:۳۴
یادم است در زمان تحصیل خودم مادری امد و به مسعولان شکایت فرزندش را کرد که بچه ام شیطان است اورا تنبیه کنید جواب ناظم این بود اگر کودک شیطانی نکند مریض است بچه سالم شاداب است و شیطانی میکند. باعث تاسف است برای نمره کم بچه ای این چنین تنبیه شود پس حقوق بشر چه میشود باید معلم خاطی اخراج وبازداشت وتنبیه شود بچه ها هم با طول درمان به انها دیه تعلق بگیرد (4137832) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۲۱:۳۴:۴۳
احتمالا معلم باید اعدام هم بشه نه؟ (4146820) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۲۱:۵۲:۲۸
منم در اوایل تنبیه میکردم که الان خدا رو شکر مدت زیادیه اینکارو انجام نمیدم ولی تا در محیط نباشی نمیشه سختی رو درک کرد. در دبیرستان که درس میخوندم همچین موردی البته خفیف پیش اومد بنده به عنوان مخالف سرسخت تنبیه صحبت از شکایت از معلم خاطی کردم .استخدام که شدم بر این عقیده بودم و طبق روال همه معلمان معمولی به یه روستا فرستاده شدم روال خودم رو سال اول حفظ کردم اما کلاسهای من به عنوان شلوغترین کلاسها بود جوری که خود دانش اموزها هم میگفتن سال اول با اعصاب خوردی شدید به پایان رسید سال بعد هم به همون روستا اعزام شدم بعد دو هفته متوجه شدم که در کلاس تقریبا اشکار مسخره میشم بازم تحمل کردم تا اینکه در نهایت متوجه شدم لقب زشتی برایم انتخاب کردن که براحتی و با صدای بلند میگن هرچه فکر کردم در سال قبل چه کردم تا به این لقب مفتخر بشم فقط به یک نتیجه رسیدم واون این بودکه تنبیه نمی کردم و فحش نمیدادم و بعد مدتی متوجه شدم به لطف فشار سال قبل و این فشار روحی فعلی میگرن گرفتم که تا 24 ساعت فلجم میکرد تنبیه از اینجا شروع شد چون متوجه شدم بدون تنبیه تا اخر سال زنده نمی مونم متاسفانه تنبیه هیچ کار خوبی نیست ولی مثل جنگ بعض مواقع اجتناب ناپذیره و اینکه باید بدونید کار کردن در کلاس روستا مزبور صددرصد با یه کلاس در مدرسه تیزهوشان فرق داره (4146850) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۲۳:۱۲:۱۱
متاسفانه مسولین اموزش وپرورش با کلاسهای شلوغ و پر جمعیت وبعضی بچه های شلوغ و بی تر بیت نقش اصلی خود را که تعلیم وتربیت در جا معه اسلامی می باشد ایفا نمیکند وشاهد گسترش انواع مواد مخدر واعتیاد وناهنجاری های اجتماعی درسطوح مختلف تحصیلی و اجتماع هستیم ومعلمین زحمتکش نیز از ابتدایی ترین حقوق قضایی واداری و ...... برخوردار نمی با شند ومدیران محترم در مدارس می گویند بچه داری کنید نمره بدهید وبی توجه به مسایل انظباطی درسی فرهنگی مدرسه که بی شک نمونه کوچکی ا ز جامعه اسلامی می با شند هستند واگر معلمین نقش فرهنگی وتربیتی خود را به هر طریقی ایفا نکنند شاهد از بین رفتن اجتماع خواهیم بود (4137867) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۰۲:۰۹:۳۵
بنده بعنوان سرباز معلم در آموزش و پرورش بودم واقعا کار هرکسی نیست با برخی دانش آموزان این مملکت که هزاران مشکل خانوادگی و شخصی و چه و چه دارن سر و کله زدن
من فقط نمیدونم چرا به خاطر نمره این دانش آموز رو تنبیه کرده چرا که اون موقع مدیران اداره و مدرسه به ما میگفتن دیمی نمره بدید ما هم براتون تشویقی میفرستیم کسی با نمره دانش آموز کاری نداشت میگفتن گور بابای درس نخون بدید نمره رو بذارید از سرمون وا بشه
درصد قبولی هم که فقط برای مدیران ارزش مادی داره و برای معلم یک کاغذ پاره (4138022) (alef-3)
 
سینا
Spain
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۰۳:۱۱:۰۴
زیاد جو گیر نشید لطفا"مثل اینکه همه شما از اونطرف آب آمده اید اینجا!!

همه ما با همین کتکها بزرگ شدیم

زبانی هم که میفهمیم کتک است و بس (4138045) (alef-3)
 
سینا
Spain
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۰۳:۱۴:۳۹
لطفا" اگه میتونید بروید و با این آقا پسر سلفی خودتون رو بگیرید و بعدش هم بروید

سراغ تویتر هاتون و بعد از یه ساعتی بروید زیر پتو و خواب (4138049) (alef-3)
 
reza
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۰۶:۴۶:۲۸
معلم عزیز شما میتونی انگیزه مثبتی برای شاگردت ایجاد کنی خودش مشتاق درس خوندن بشه نکردی اینکارو عیبی نداره ولی با این رفتارت کاری نکن اون بچه به طور کل از اون درس و کتاب بیزار و فراری بشه و شما مسئول خراب شدن اینده اون بچه بشی حق الناسه حق الناس (4138100) (alef-3)
 
علی افروز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۰۷:۵۰:۰۵
با سلام
در خبر اومده دانش اموز بدلیل اخذ نمره کم تنبیه شده است و ظاهرا دلیل دیگری وجود نداشته است . باید پرسید گرفتن نمره کم دانش اموز چه تاثیری بر اینده شغلی معلم میگذارد? در کسب ارتقا شغلی، پاداش هرگز نداده، رتبه که وجود ندارد و . تاثیری دارد? باید گفت که خیر . هیچ تاثیری ندارد. اگر تمام دانش اموزان کلاس هم نمره کم بگیرند باز هم هیچ تاثیری ندارد. معلم بیچاره ی بی تجربه از سر دلسوزی دست به تنبیه زد و میزند که مبادا این دانش اموز و دانش اموزان مشابه اینده روشن خود را تباه نکنند. غافل از اینکه زدن دانش اموز خلاف قانون است و نه اینکه خیلی بیخبر از قانون باشد بلکه او بهرطریقی دوست دارد تمام دانش اموزانش قبولی شریف ، شهید بهشتی ، دانشگاه تهران و دانشگاه های تراز اول کشور باشند و او باقیمانده عمرش را با همین عشق و غرور سپری کند چرا که غیر این خود را متضرر می یابد. او تا پایان دوره معلمی نه به رفاهی میرسد و نه به احترامی در خور در جامعه.
بگذریم . بسیاری از ماها بدلیل اشتباهاتی که در کودکی داشتیم مورد تنبیه والدین خود قرار گرفتیم. والدینی که از سر علاقه و عشق به فرزندان و نکند این راهی که میرویم ما را به بیراهه برساند ما را تنبیه میکردند ، نه از سر نفرت و دشمنی.
بهرحال تنبیه خلاف قانون است و معلمان عزیز بهتر است راه های جایگزین و علمی را جایگزین ان نمایند. امروزه در غرب هم تنبیه ممنوع است اما در کنار ان ، اموزش و پرورش در اولویت یکم جامعه شان قرار دارد. راستی ایا میدانید اموزش و پرورش فرزندان ما در برنامه ریزی های کلان برنامه ریزان کشور ما در برنامه و عمل در کدام مرتبه قرار دارد? (4138120) (alef-11)
 
انتخاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۰۸:۲۸:۰۹
اولا تنبیه بدنی محکوم هست ولی چند سال پیش دانش آموز با چاقو معلم خودش رو کشت تکلیف او رفتار چی میشه (4138137) (alef-3)
 
saleh
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۸ ۱۱:۰۲:۳۷
از معلمی که با نهضت و پارتی و عدم اخذ نمره مناسب در آزمون استخدامی و استفاده از پارتی و لابی میاد معلم میشه نباید انتظاری جز این داشت..باید اصول اموزگاری رو تو دانشکده تربیت معلم(از هیچی بهرته اقلآ با کتب روانشناسی بچه ها آشنا میشن) یاد بگیرن... (4138377) (alef-11)
 
مرتضی
۱۳۹۵-۱۱-۰۹ ۲۳:۲۳:۵۹
توتربیت معلم چی یاد میگیرن؟ متاسفانه خانه از پای بست ویران است (4141038) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۹ ۰۹:۱۰:۳۳
اینم نتیجه باج دادن بیش از حد به معلماس که حالا هر کار میخان میکنن تازه طلبکارم هستن (4139506) (alef-3)
 
نقی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۰ ۰۷:۳۹:۱۶
مدرسه ها محیط کنترلی دارن همشون جز تنبیه چیز دیگری نیست. نیازه که مدرسه ها رو نوسازی کنیم نه از ظاهر بلکه از درون. (4141221) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۱۰ ۲۲:۰۱:۳۴
قصاص اجرا بشه عمرن دیگه تکرار بشه در ایران به همین سادگی (4142456) (alef-11)
 
حبیب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۴:۵۰:۴۷
با سلام:سیاست های آموزش و پرورش باید از دانش آموزمحوری به معلم محوری تغییر داده شوند.تا زمانی که سیاست های کلان سازمان نسبت به معلمان اینچنین باشد و هیچ اهرم فشاری جهت وادار کردن دانش آموز به درس خواندن وجود نداشته باشد اینچنین مسائل پیش خواهد آمد.مطمئنأ مسئله از بی نزاکتی دانش آموز بوده نه در مسئله ای دیگر.دانش آموزی که در مقطع ابتدایی هست قدرت تمیز ندارد لذا نمیداند اجبار معلم در راستای پیشرفت اوست نه در مسئله ای دیگر ولی فعل الحال اگر معلم حتی اگر با ایهام واشاره بخواهد نارضایتی خود را از عملکرد دانش آموز بیان کند فردای آن روز والدین محترم راهی مدرسه خواهند شد.شایسته است والدین بجای اینهمه حساس بودن به عملکرد مدرسه(که بصورت اعتدال بسیار مناسب مییباشد)اندکی در منزل نحوه معاشرت و اجتماعی بودن را به فرزندان خود بیاموزند .به امید روزی که آموزش و پرورش درایران به روز باشد. (4144890) (alef-11)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۴ ۱۳:۱۳:۲۶
متاسفانه درکشورماوقتی حادثه ای پیش میایدچون احساسی برخوردمی شوداغلب بدون نتیجه وبه انحراف کشیده می شودوحق مطلب ادانمی شوددراین مسله نه دانش اموز گناهکار است ونه معلم بلکه این سیستیم اموزشی است که نتوانسته خودرابه علوم روزمجهزکند چرادانش اموزتمام نصف روزرا درصندلی میخکوب شودبدون انکه بدانداین فرمول ویانظریه ای که بایدحفظ کند دراینده شغلی اوچه تاثیری داردویا معلم بی چاره ازسرناچاری معلم شده چراباید دهانش ازگفتن وتوضییح مطالب بی ربط وبه دردنخور کف کندایابهتر نیست دانش اموزی که مطلب رادیر میفهمد ازابزاراموزشی استفاده شوداموزش وپرورش تاکی میخواهدازاین هرج ومرج خودرا بیرون بکشد تاجوانانی که اینده سازان این مملکت است توسری خوروظلم پذیر تحویل جامعه بدهد (4147523) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.