توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 434751
اوباما بخشی از تحریم های سودان را لغو کرد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۴
باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه بخشی از تحریم های اقتصادی سودان را لغو کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن،‌ اوباما این تصمیم را در تایید گام های «مثبت» در پیش گرفته شده از سوی سودان برای پایان دادن به درگیری ها در این کشور و مقابله با تهدیدهای تروریستی منطقه ای عنوان کرد. 
رئیس جمهوری آمریکا در نامه ای به کنگره که کاخ سفید آن را منتشر کرد، اعلام کرد که شش ماه گذشته، شاهد کاهش چشمگیر فعالیت نظامی در سودان بوده ایم که این روند،‌ عمل به وعده برای توقف خصومت ورزی در مناطق درگیر در این کشور را به همراه داشته است. 
در این نامه، گام های در پیش گرفته شده از سوی سودان در جهت بهبود شرایط انتقال کمک های بشردوستانه در مناطق مختلف این کشور و‌ همکاری با آمریکا در زمینه درگیری های منطقه ای و تهدید تروریسم به رسمیت شناخته شده است. 
سودان از سال 1997 به اتهام حمایت از گروه های افراط گرای مسلح، مشمول تحریم های تجاری آمریکا بوده است. 
در سال های اخیر، مقام های آمریکایی دلیل ادامه تحریم ها علیه سودان را سیاست های خرطوم بر ضد شورشی های دارفور اعلام کرده اند.
سودان کشوری در شمال آفریقا است که با مصر در شمال، دریای سرخ، اریتره و اتیوپی در شرق،‌ سودان جنوبی در جنوب، جمهوری آفریقای مرکزی در جنوب غربی، چاد در غرب و لیبی در شمال غربی مرز مشترک دارد.
سودان سومین کشور بزرگ در آفریقا است و رود نیل این کشور را به دو نیمه شرقی و غربی تقسیم می کند. 
قبل از جنگ داخلی سودان، سودان جنوبی بخشی از خاک سودان به شمار می رفت،‌ اما در سال 2011 از این کشور جدا شد. 
 
کلمات کلیدی : تحریم سودان+آمریکا+اوباما
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.