نظر منتشر شده
۲۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 474559
و دوباره ایران هراسی
ناصر ایمانی/ 1 خرداد 96
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۴

اجلاس سران و مسئولان پنجاه کشور عربی – اسلامی با حضور رئیس جمهور آمریکا در پایتخت عربستان  به کارخود پایان داد . در سخنرانی های سران آمریکا و سعودی و برخی کشورهای شرکت کننده و حتی نخست وزیر مالزی ، اظهارات تندی علیه ایران مطرح گردید و در بیانیه پایانی این کشور ها نیز ایران به حمایت از تروریسم و افراط گرانی و دخالت در امور کشورهای منظقه متهم گردید.

این حجم از حملات کشورهای منطقه و ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی ایران طی سالهای گذشته  اگربی سابقه نباشد کم سابقه است و محور آمریکائی – سعودی تلاش دارند که پروژه ایران هراسی را جایگزین پروژه اسرائیل هراسی کنند . جالب این است که پروژه  ایران هراسی پس از امضای موافقتنامه بر جام در یکسال و نیم بیش شدت بیشتری گرفته است و عملاٌ موافقتنامه مذکور نتوانست به ایران هراسی خاتمه دهد و بلکه بر شدت آن افزود.

جمهوری اسلامی ایران به تمامی تعهدات خود در برجام به سرعت عمل کرد ولی این انتظار برخی مسئولان ایران که با امضای برجام ، پروژه ایران هراسی نیز به پایان میرسد ، عملاً راه به جائی نبرد و بار دیگر این نظریه به اثبات رسید که با برداشتن هرگام به عقب ، طرف مقابل یک گام به جلو می نهد .
اگر چه در ضرورت توافق  برجام بین ایران و شش کشور تردیدی نیست اما این تصور که امضای برجام به ایران هراسی خاتمه می دهد ، اشتباه از کار در آمد .
 
 
 
کلمات کلیدی : ایران هراسی+ترامپ+عربستان+برجام
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۰:۵۶:۲۷
یه اقایی می گفت ایران هراسی را شکستیم!!!!!! (4382954) (alef-3)
 
کاظم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۲:۳۱:۴۶
اگر شماها سفارتخانه ها را آتش نمی زدید شکسته میشد. (4383360) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۰۷:۵۶:۵۹
کدام آتش سوزی. آن همه جنایت و خباثت و کشتار حجاج و بی احترامی را فراموش و فقط کار یک عده خودسر بی مهار را علت شکسته نشدن دیوار ایران هراسی می دانید. (4385282) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۰۹:۳۷:۳۱
با کسی که میخواهد با تو گلاویز شود بهتر از با عقلانیت رفتار شود (4385449) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۰:۵۷:۱۶
از برکات دیپلماسی لوس لبخند. (4382956) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۲:۳۴:۱۴
برکات دیپلماسی اقتدارگرایانه جلیلی را هم دیدیم... (4383375) (alef-3)
 
Turkey
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۴:۱۰:۳۹
مثلا به جای لبخند اگر فحش میدادند اونوقت عربستان و آمریکا از ما میترسیدن و جرات نمیکردن قرارداد تسلیحاتی امضا کنن؟ شماها چرا واقعیات رو تشخیص نمیدید؟ (4383756) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۱:۰۵:۴۰
روحانی مچکریم!!! (4382988) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۱:۱۱:۱۷
ایران باید از سیاست عرب زده خود فاصله گرفته و وارد فاز دوستی با اورپا شود (4383004) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۵:۰۱:۳۴
اون آقايي كه به دوربين نگاه مي كنه ميگه به من راي بدين تحريم هاي غير هسته اي رو برمي دارم بياد تحويل بگيره (4383909) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۵:۰۲:۲۱
اروپا؟ اونا اگه ما رو مي خواستن به بانك هاشون اجازه مي دادن با ما ارتباط بگيرن. تا كي سرتون داخل برفه؟ (4383914) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۵:۲۵:۳۹
دوستى با اروپا و امريكا البته بعد از ترامپ (4383965) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۰۸:۰۰:۰۴
ترامپ یعنی اصل اصیل امریکا.اشتباه نکنید.امریکای اصیل همین است انچه در جراید می شنویم چهره گریم شده امریکا بود و این صورت واقعی آن. (4385289) (alef-11)
 
عدالت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۱:۱۹:۱۷
عیب نداره، مردم فقط به آزادی رای داده اند باقیش مهم نیست چه بر سر کشور خواهد آمد، مهم اینه که شاد و آزاد باشیم حالا شکمها سیر باشد یا دشمن حمله کند دیگر مهم نیست !!!!!!!!!!!!!!!!!! (4383042) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۰:۳۳:۲۷
دقیقا درست گفتی
مهمترین چیز در این برهه از زمان ما یکی کنسرته و یکی دیگ ربنای شجریان
بقیه اش رو ول کن (4385601) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۱:۳۴:۵۷
دوست و مفسر عزیز!
نوع نگرش آمریکایی ها و کشورهای عرب مخالف ایران بیشتر بخاطر گروههای تحت حمایت ایرانه نه بخاطر برنامه هسته ای.برجام در بعد هسته ای خیلی چیزهارو تغییر داد (4383111) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۲:۱۴:۵۹
مشکل پیش آمده ربطی به امضای برجام ندارد آنچه مهم بوده برخی از رفتارهای ما و شعارهای نهادهای داخلی ماست که برخلاف روح برجام و نظر جامعه ی بین المللی می باشد و بهانه به دست دشمنان می دهد (4383288) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۳:۳۳:۴۰
ما منتظر جواب واضح و روشن و قاطعانه 3 گروه هستیم
1)دولت
2)سازمتن حج وزیارت
3)سردار عزیز قاسم سلیمانی (4383608) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۲۲:۴۱:۴۰
خوب مثلا الان رییسی رییس جمهور میشد چی مشد ؟ نه جدا میخواست چی بشه ؟ تهدید میکردیم ؟ بمب مینداختیم بالا ؟ راه کره شمالی رو میرفتیم ؟ یکی به من بگه چیکار مکیردیم ؟ همین (4384890) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۲۳:۴۵:۱۵
آخه بابا هی وزیر خارجه ما میره میگه ما موشک می خواهیم برای دفاع از خودمون، بعد بعضی از دوستان روی موشک شعار می نویسند. خوب حداقل آقای ظریف رو توجیه کنید حرفش دوتا نشه (4385025) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.