توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443157
سرویس جواهرات، کار دست نتانیاهو و همسرش داد!
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۵
روزنامه عبری زبان هاآرتص از رسوایی جدید نخست وزیر رژیم صهیونیستی و همسرش خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه عبری زبان هاآرتص، تاریخ این رسوایی جدید به سال ۲۰۰۴ برمی‌گردد، زمانی که بنیامین نتانیاهو، پست وزیر دارایی را برعهده داشت. در آن زمان میلیاردری به نام "آرنون میلچان" با مدیر برنامه‌هایش که یک خانم بود و نیز با "آماندا"، همسرش تماس گرفت و گفت که "ساره"، همسر نتانیاهو یک سرویس جواهرات از یک جواهرفروشی در هتل هیلتون تل‌آویو - جایی که میلچان در آنجا اقامت داشت- می‌خواهد. لذا فوراً این دو زن به هتل رفته و زمانی که فروشنده جواهرات به آنها گفت که قیمت تنها خود گردنبند ۶۲۶۵ دلار است، آنها فقط گردنبند را بدون دستبندش خریدند و آن را به میلچان دادند.

در روز بعد، میلچان بار دیگر با مدیر برنامه‌هایش و همسر خودش تماس گرفت و به آن دو گفت که نتانیاهو با وی تماس گرفته و گفته است که همسرش ساره چون سرویس جواهراتش کامل نیست و دستبند ندارد، ناراحت است. لذا مدیر برنامه‌های این میلیاردر نیم دیگر سرویس را هم خرید و آن را برای نتانیاهو فرستاد که ارزش آن ۲۳۰۵ دلار بود.

در مورد تردیدها پیرامون هدایای گران قیمت و اموالی که نتانیاهو و همسرش از تاجران گرفته‌اند در چارچوب "پرونده ۱۰۰۰"  بازجویی‌هایی در جریان است. اما تحقیقات درخصوص مساله این سرویس جواهرات به بهانه اینکه بر اساس قانون اسرائیل "مشمول مرور زمان" شده، بازجویی صورت نمی‌گیرد.

اواخر هفته گذشته، روزنامه عبری زبان هاآرتص نوشت، میلچان در شهادت خود گفته است که نتانیاهو و همسرش از وی خواستند که هدایایی به آنها بدهد و وی شخصا تصمیم نداشته تا این جواهرات را به آنها بدهد.

پیشتر شبکه دو تلویزیون اسرائیل گزارش داد که پلیس اسرائیل در حال حاضر در مورد این مساله تحقیق می‌کند که چهار تاجر اسرائیلی رشوه‌هایی به نتانیاهو، همسرش و پسرش "یائیر" داده‌اند و این تاجران در مقابل پلیس گفته‌اند که جواهراتی به خانواده نتانیاهو داده‌اند.

در گزارشی که اخیرا منتشر شد، آمده است که افرادی که از نزدیکان نتانیاهو و خانواده وی در فساد دست دارند، از کدهایی برای مشخص کردن خواسته‌هایشان استفاده می‌کردند و کلمه "صورتی" به معنی این بود که میلچان بطری‌های شامپاین صورتی رنگ را بفرستد و کلمه "برگ‌ها" اشاره به باکس‌های سیگار داشت که هر دو هفته یک بار به مقر رسمی بنیامین نتانیاهو فرستاده می‌شد.

از میان کسانی که هدایای زیادی داده‌اند و نامشان در تحقیقات آمده است، آرنون میلچان، میلیاردر و تهیه کننده فیلم‌های سینمایی و یک شریک در شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی و همچنین جیمز باراک، میلیاردر استرالیایی است.

طبق آنچه که رسانه‌ها گزارش داده‌اند، ارزش هدیه‌هایی که نتانیاهو دریافت کرده است، حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار دلار است و یکی از پرونده‌هایی که در مورد آنها تحقیقات به عمل می‌آید استفاده از کارت اعتباری شخصی میلچان برای خرید شراب از مغازه جورج حناوی در هرتزلیا تقریبا به ارزش ۱۵ هزار دلار بین سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ است.
 
کلمات کلیدی : بنیامین نتانیاهو ، فساد مالی ، بازجویی از نتانیاهو ، دریافت رشوه ، سرویس جواهرات همسر نتانیاهو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.