توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 393450
واکنش ایران به حمله هوایی آمریکا به مواضع ارتش سوریه
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۲
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران حمله هواپیماهای نظامی آمریکا به مواضع ارتش سوریه در استان دیرالزور را به شدت محکوم کرد.‌

به گزارش فارس، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه با محکوم کردن حمله هواپیماهای نظامی آمریکا به مواضع ارتش سوریه در استان دیرالزور اظهار داشت: این اقدام آمریکا که همزمان با حملات گروه تروریستی داعش به این مواضع صورت گرفت، ناقض استقلال و حاکمیت ملی سوریه است و چنین اقدامی نشان می‌دهد گروه‌های تروریستی از همراهی و حمایت آمریکا در سوریه برخوردارند.

وی افزود: حمله نیروهای آمریکایی به مواضع ارتش سوریه، نه تنها کمکی به روند مبارزه با تروریسم و ایجاد ثبات در این کشور نخواهد کرد، بلکه تهدیدی علیه آتش بس اعلام شده نیز بشمار آمده و زمینه تقویت و تشدید فعالیت گروهی را فراهم کرده که نام آن به صراحت در قطعنامه‌های صادره از سوی شورای امنیت به عنوان گروهی تروریستی درج شده است؛ لذا این اقدام آمریکا، برخلاف موازین بین‌المللی، تعهدات و وظایف اعضای سازمان ملل و به‌ویژه یک عضو شورای امنیت است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: ضروری است طرف‌های دخیل با هدف کمک به کنترل و حل بحران از هرگونه اقدام نسنجیده در عرصه میدانی خودداری کنند.
 
کلمات کلیدی : سوریه+حمله آمریکا+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.