نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490056
مراجعات مردمی در مجلس لغو می‌شود/ انتقال ملاقات‌ها به حوزه‌های انتخابیه
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۱
رئیس کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس از انتقال ملاقات‌های مردمی نمایندگان از تهران به حوزه‌های انتخابیه خبر داد.

عزت‌الله یوسفیان‌ملا رئیس کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به بررسی پیشنهادات نمایندگان درباره  حادثه اخیر تروریستی تهران  و تامین حفاظت و امنیت پارلمان در این کمیسیون، اظهار داشت: در آخرین نظرسنجی که از نمایندگان به عمل آمد، اکثر آنها معتقد بودند که باید نیروهای امنیتی اقدامات کارشناسی خود را به منظور برقراری هر چه بیشتر امنیت در محدوده پارلمان  بیشتر کنند.

وی با تاکید بر اینکه تا زمانی که ملاقات مردمی در فضای مجلس صورت می‌گیرد، برقراری کامل امنیت امکان‌پذیر نخواهد بود، افزود: به طور مثال در روزهای دوشنبه که اکثر نمایندگان ملاقات‌های عمومی دارند، اگر هر نماینده حدودا 50 مراجع‌کننده داشته باشد و حدود 250 نماینده نیز در مجلس حضور داشته باشند، نزدیک به 13 هزار مراجعه‌کننده در یک روز وارد مجلس می‌شوند. در این شرایط طبیعتاًً امکان برقراری کامل امنیت به وجود نمی‌آید.

رئیس کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس ادامه داد: بنابراین بسیاری از نمایندگان این موضوع را مطرح کرده‌اند که در شرایطی که تمامی نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه خود حتی گاهاً  بیش از یک دفتر ارتباط مردمی دارند، آیا واقعا نیاز است که در محل مجلس شورای اسلامی پاسخگوی مردم شهرستان متبوع‌شان  باشند؟

یوسفیان‌ملا گفت: با توجه به اینکه هر نماینده موظف است حداقل یک روز در هفته به حوزه انتخابیه خود سر بزند و در شرایطی که تا مجلس سوم اصلاً موضوع دیدارهای مردمی با نمایندگان در محل مجلس مطرح نبود، نمایندگان تصمیم گرفتند تا برای افزایش هر چه بیشتر امنیت مجلس از این پس دیدارهای مردمی در محل مجلس را لغو کنند و دیدارهای مردمی را به ملاقات‌های استانی محدود کنند.

وی خاطرنشان کرد: البته مقرر شد تا از این پس نمایندگان برنامه حضور خود در  حوزه انتخابیه‌شان پیش از حضور در آنجا  اعلام کنند تا مراجعین با اطلاع قبلی به دفاتر نمایندگان مراجعه کنند.
 
کلمات کلیدی : مجلس + مراجعات مردمی + نمایندگان مجلس
 
سیدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۰۸:۵۹:۴۵
انتقال‌محل‌ملاقات‌مردمی‌به‌حوزه‌های‌انتخابیه‌علاوه‌براین‌مزایای‌دیگری‌هم‌دارد‌ازجمله‌
کاهش‌هزینه‌ی‌تردد‌واسکان‌مراجعین‌درتهران.
البته‌موضوع‌دیگری‌که‌لازم‌است‌به‌آن‌توجه‌شود‌ودرصورت‌لزوم‌باارائه‌ی‌طرح‌توسط‌
نمایندگان‌به‌صحن‌مجلس‌دنبال‌شود‌،این‌که‌بسیاری‌ازمراجعات‌ودرخواست‌های‌مردمی‌و
به‌تبع‌آن‌نامه‌نگاری‌ها‌ی‌نمایندگان‌به‌نهادهای‌اجرایی‌وقضایی‌نه‌تنها‌ازوظایف‌واختیارات
آنان‌خارج‌است‌‌ونمایندگان‌راازوظایف‌اصلی‌وقانونی‌خودشان‌بازمی‌داردبلکه‌شبهه‌
دخالت‌قوه‌ی‌مقننه‌‌رادرامور‌قوای‌دیگر‌به‌وجود‌می‌آورد‌که‌قطعابرخلاف‌قانون‌اساسی‌
می‌باشد. (4463416) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.