نظر منتشر شده
۶۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460950
بررسی عملکرد نفتی زنگنه
جناب آقای جهانگیری! چشم، ولی در این تحدی شما بازنده اید
رضا نجفی-کارشناس نفت/21فروردین96
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۶
معاون اول محترم رییس جمهوری طی روز شنبه*عنوان کردند که: "عده‌ای می‌گویند که کابینه دولت تدبیر و امید پیر و خسته است. خطاب به آن خواهران و برادارنمان می‌گوییم که بیایید عملکرد وزرای پیر دولت تدبیر و امید را با عملکرد وزرای جوان دولت‌های پیشین مقایسه کنید تا ببینیم عملکرد کدام دولت بهتر بوده است.*"
 
 به دلیل اعتماد به نفس مثال زدنی جناب آقای جهانگیری که مبارز طلبی نمودند و با نظر به اینکه این جانب اطلاعات و تخصص همه ی حوزه های کاری دولت را ندارم طی این مقاله خلاصه ی عملکرد وزرای نفت فعلی در وضعیت امروز ( روز ادعایی معاون اول محترم) و  دولت قبلی تقدیم می شود:
 
طرحها و پروژه های فعال:

در دولت قبل و در شرایط تحریم 18 فاز پارس جنوبی به طور همزمان فعال بود و توسعه ی میادین نفتی مشترک هفتگانه ی آزادگان شمالی، آزادگان جنوبی، یاران شمالی، یاران جنوبی، یادآوران، لایه نفتی پارس جنوبی و آذر در کنار دهها طرح و پروژه ی افزایش و نگهداشت سقف تولید، طرحهای تزریق گاز، نمکزدایی نفت و ... قطار عظیم توسعه ی نفت را با سرعتی مثال زدنی به جلو راندند و به تبع آن کارخانجات ساخت تجهیزات صنعت نفت، مهندسین مشاور صنعت نفت و پیمانکاران عمومی هر کدام در چندین و چند پروژه مشغول به کار بودند به طوری که همه ی افتتاح های وزیر فعلی نفت محصول عمل دولت تحریم بوده است حتی پنج فازی که برای تبلیغات ریاست جمهوری پیش رو برای خودتان آماده کرده اید قرارداد آن و عمده ی پیشرفتهای آن طرحها محصول عمل دولت قبل است اما در این دولت و طی روز جاری تنها طرح آذر و یاران جنوبی کمی فعالند (که حداقل دو سال قبل باید به تولید می رسیدند) و پروژه های کوچکی (مثلا در حد سی میلیون دلار!!!) در آزادگان جنوبی. جناب معاون اول آیا گوش خود را بر زنجره های جامعه ی مهندسی، سازندگان و پیمانکاران نفت بسته اید. 

تعداد قراردادهای منعقده:

قرارداد تمامی طرحهای 25 گانه ی فوق و طرحهایی که در همان دولت افتتاح شدند محصول عمل دولت تحریم است در حالی که طی چهار سال گذشته در دولت اقای زنگنه حتی یک قرارداد توسعه ی میدان منعقد نشده است. چهار سال است که مردم را در انتظار ظهور اروپاییان و قراردادهای مساله دار IPC هستند بدون اینکه جرات نشان دادن محتوای IPC را در معرض دید عموم نه، اقلا در معرض دید کارشناسان داشته باشید و مرتبا عنوان می کنند که فصل آینده می خواهند مناقصه ی IPC را برگزار کنند. 

پنج فصل پس از برجام را از سر می گذرانیم در حالی که فقط در نهانخانه ی نفت در کوشک شمال تهران (روبروی بولینگ عبده) فقط یادداشت تفاهم امضا شده است. یکی از آنها هم یادداشت تفاهم واگذاری فاز یازده پارس جنوبی به توتال(و چند شرکت دیگر) بدون برگزاری مناقصه است حال آنکه متن مصوبه ی دولت واگذاری بدون رقابت و مناقصه را اصلا به رسمیت نمی شناسد. وزیر شما قرارداد منعقده در دولت قبلی برای احداث NGL-3200 را پس از افزون بر سه سال از این دولت فقط با پنج درصد!!! پیشرفت به خارج از شرکت نفت منتقل کرد به خیال اینکه فضاحتش دامن دولت را نگیرد، بله سه سال 5 درصد پیشرفت.     
 
نیروی انسانی و مدیر گماری:
آقای زنگنه قول داده اند که ژنرالها را برای مدیریت نفت بیاورند ایشان همه ی معاونینی که خود منصوب کرده بودند را (به جز یکی) تغییر داده اند. 

وضعیت فروش نفت :

در شرایط تحریم که همه ی مشتریان سنتی ( عمدتا اروپایی) با مصوبه ی شورای امنیت، نفت ایران را نمی خریدند وزیر نفت دولت قبل با رایزنی با مشتریان غیر سنتی توانست سقف تولید مجاز شورای امنیت را محقق کند اما وزیر نفت فعلی طی سال جاری در داخل کشور ادعا می کرد که شرایط فریز تولید را هم نمی پذیرد چه برسد به کاهش تولید، حتی پس از جلسه ی اوپک و امضای موافقت نامه ی اوپک هم از تک و تا نیفتاد و ادعای عدم کاهش تولید را مطرح کرد اما پس از انتشار موافقت نامه ی اوپک مشخص شد که ایران نه تنها فریز سقف تولید بلکه کاهش تولید را پذیرفته است. 
 به منظورجلوگیری از تطویل از طرح مسایل از مقایسه ی سایر محور ها به خصوص در عرصات پتروشیمی، پالایش و گاز می گذریم که همین نسبت همانجا هم برقرار است و به مصاحبه ی مدیرعامل شرکت نفت برای غیر قابل برداشت بودن درآمد ایران از میدان گازی رام در انگلیس اکتفا می شود که الحمدلله مصاحبه های آزاد شدن همه ی پولهای فروش نفت از حد تواتر هم فراتر رفته است.
 
از برنامه ی تبلیغاتی وزیر در مورد اقتصاد مقاومتی هم همین بس که تولید فاز یازده پارس جنوبی را در سال 98 وعده کرده اند که تنها دو سال تا آن موقع باقی مانده بدون اینکه قراردادی برای توسعه ی آن منعقد شده باشد و آقایانی که فازهای 36 ماهه ی دولت قبل را غیر ممکن دانسته و به تمسخر می گرفتند حالا خودشان 24 ماهه وعده می دهند.
جناب آقای جهانگیری! ما منتقد دولت قبل هم بودیم اگرچه منتقد منصفی نیستیم و به قول "آقای رییس" باید به جهنم برویم لااقل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در روز یکم فروردین امسال که خصوصیات مدیریت را "با نشاط"، "با حال"، "پرانگیزه و قوی" برشمردند، التفات می کردید و پیرمردهای فرتوت را از دولت تعدیل می کردید.

*منبع ایلنا/کد خبر475873/ ۱۳۹۶/۰۱/۱۹
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۱۹:۱۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۰ ۱۰:۳۶
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۶ ۱۳:۵۹
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۴ ۰۸:۱۹
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۷ ۰۶:۲۵
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۶ ۰۸:۰۹
 
۱۳۹۵/۰۵/۳۱ ۱۲:۴۱
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۳ ۱۷:۰۶
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۰ ۱۲:۰۹
 
۱۳۹۵/۰۵/۱۲ ۱۵:۱۷
 
 
کلمات کلیدی : عملکرد زنگنه +قراردادهای نفتی
 
علی
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۰:۵۵:۲۷
بنده در عسلویه کار می کنم به جرات می گویم دوران طلایی نفتی و گازی فقط دوران اصلاحات بود کارکرد این دولت در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی از دولت قبل بهتره دولت قبل فقط پروژه ها رو می داد به پیمانکارها... (4243857) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۲:۱۲:۴۹
این دولت کدام پروژه نفتی راشروع کرده؟
پروژه هایی راکه دولت قبل بابیشتز95 درصدپیشرفت فیزیکی تحویل این دولت دادآقای زنگنه نصف ونیمه برخی راافتتاح کرده.اونم ازوضعیت اسفبارفارغ التحصیلان ونیروی انسای وزارت نفت
زنگنه بایدبرود چه روخانی رئیس جمهورباشدچه شخصی دیگر (4244104) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۶:۱۱:۳۷
کدام 90 درصد ؟ فازهای 22-24 که قراربود احمدی نژاد 35 ماهه بسازه هنوز به 70 درصد نرسیده فازهای 17و18 که تازه امسال قراره افتتاح بشه و .............. (4245044) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۰۸:۳۵:۵۵
پروژه هایی که این دولت مدعی افتتاح کرده منظوره
12و15و16 (4248183) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۸:۵۴:۳۷
دوست عزيز، شما به خدا اعتقاد داريد؟ به نظر شما قبر و قيامتي هست يا همه چي افسانه است كه اينجوري خلاف واقع صحبت مي كنيد؟
در طول دوره دولت دهم هيچ فازي به بهره برداري نرسيد (حتي يك فاز) و هيچ فازي هم به پيشرفت بالاي 95% (به قول شما) نرسيد. (10جمعاً فاز در دولتهاي هفتم، هشتم و نهم به بهره برداري رسيدند) البته در دولت دهم فازهاي 12، 15 و 16 به 92 درصد رسيدند. الباقي فازهايي كه در دولت يازدهم به اتمام رسيده اند (يا در دست اتمام هستند) از ابتداي دولت مرحوم آقاي هاشمي و آقاي خاتمي تا انتهاي دولت آقاي احمدي نژاد، سر جمع پيشرفتي به شرح ذيل داشته اند:
فاز 13: 62 درصد
فاز 14: 50 درصد
فاز 17: 80 درصد
فاز 18: 80 درصد
فاز 19: 76 درصد
فاز 20: 62 درصد
فاز 21: 62 درصد
فاز 22: 68 درصد
فاز 23: 68 درصد
فاز 24: 68 درصد
از جمع 600 ميليون مترمكعب توليد گاز كشور حدود يك چهارم آن (150 ميليون مترمكعب) در اين دولت حاصل شده است. البته از زحمات پيشينيان نبايد غافل بود و زحمات همه نزد خداوند مأجور است انشاءالله، ولي انصاف را بايد در همه حال رعايت كرد. (4245425) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۰۸:۳۴:۱۵
منظورماهم همون فازهای 12و15و16 راکه به قول شما 92 درصدی تحویل دولت یازدهم شده وزنگنه ادعاداره افتتاح کرده
ازلیستی که ارائه کردین کدام به بهره برداری رسیده؟!
اول نظرات روبخونیین تاکورکورانه حواله به قیامت ندین البته دردولت یازدهم اینگونه حواله دادن منتقدان رایج وقانونی شده ! (4248180) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۹:۲۸:۳۶
شما که اینقدر استادی می شه بگی 800 میلیارد درآمد نفتی احمدی نژاد کجا رفت!!!! (4245485) (alef-3)
 
China
۱۳۹۶-۰۱-۲۲ ۰۹:۲۱:۰۸
کشتبد خودتونو. از جواب دادن چرا فرار می کنید؟ (4246391) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۲ ۱۶:۵۵:۳۳
بیا روستای ما می بینی کجاست بیا شهرستان کوچک ما میبینی کجاست بیا جنوب کرمان می بینی کجاست بیا از تهران بیا بیرون می بینی (4247229) (alef-3)
 
شاغل عسلويه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۳:۰۷:۳۶
بنده شديدا موافقم (4244336) (alef-3)
 
Malaysia
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۵:۲۸:۳۲
افسوس که قاطبه مردم کشور ما رو امثال من یعنی عوام تشکیل میدن و برای همینه که در کشور ما اینهمه عوامفریبی رواج داره و به راحتی و بدون دانش و توان میشه هر مسؤلیت خطیری رو بدون نگرانی پذیرفت. وگرنه مسؤلین در مقابل متخصصانی مثل آقای نجفی کم میارن. شاید برای همین هم هست که از دعوتهای مکرر متخصصین برای مناظزه تلویزیونی طفره میرن. (4244916) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۵:۳۱:۰۳
پروژه دادن به پیمانکار یعنی چی؟ یعنی ساخت و ساز تا این دولت افتتاح کند (4244930) (alef-11)
 
رسولي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۶:۰۵:۱۱
بنده به عنوان كارمند اين وزارتخانه با ١٩ سال سابقه عملكرد اين دولت را بسيارمثمر ميدانم واين درحالي بود كه دولت قبل با تحريمها وزارت نفت را به ويرانه تبديل كرد وسود اين وضع به جيب قطر وامارات وكويت رفت. (4245025) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۸:۴۱:۲۴
همین که دکلهای نفتی گم نمی شود و فروشندگان لوازم آرایشی برای نفت ایران بازار یابی نمی کنند کافی است . (4245406) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۲۲:۳۰:۱۲
من موندم این آقای نجفی رو کی بهش گفته کارشناس نفتی ؟!!! (4245849) (alef-3)
 
محمد مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۰:۵۸:۲۱
همون یک مورد کرسنت کافی بود که یک دولت سرنگون بشه اما نه تنها چنین اتفاقی نیافتاد بلکه این آقای زنگنه ...هم گرفتند و در حال رقم زدن کرسنتهای جدیدی هستند که یقه آیندگان را خواهد گرفت (4243869) (alef-11)
 
France
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۰:۵۸:۲۱
یه سوال :بعد از برجام ما میتوانیم نفت بفروشیم ( با تخفیف فوق‌العاده و ..... ) وقتی تحریم بانکی برداشته نشده و ایران حق دسترسی به پولهایش در بانکهای خارجی نداره. چطوری پول نفت میاد تو کشور !! نکنه ......! (4243870) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۹:۰۶:۳۳
نويسنده كلاً خودزني كرده، چون ميگه :
"در شرایط تحریم که همه ی مشتریان سنتی با مصوبه ی شورای امنیت، نفت ایران را نمی خریدند وزیر نفت دولت قبل با رایزنی با مشتریان غیر سنتی توانست سقف تولید مجاز شورای امنیت را محقق کند اما وزیر نفت فعلی طی سال جاری در داخل کشور ادعا می کرد که شرایط فریز تولید را هم نمی پذیرد... پس از انتشار موافقت نامه ی اوپک مشخص شد که ایران نه تنها فریز سقف تولید بلکه کاهش تولید را پذیرفته است."
اگر اين صحبت شما درست باشه يعني دولت قبل توانست سقف توليد را با قيمت خوب بفروشد اما باز هم تورم بالاي 40 درصد و رشد اقتصادي منفي 3 درصد داشت و اين دولت با وجود كاهش توليد و كاهش قيمت نفت، تورم را تك رقمي كرد و رشد اقتصادي را به بالاي 5 درصد رساند.
دوستانه عرض كنم به نفع شما است كه از اين قبيل تحليل ها صرفنظر كنيد.
(البته همه ميدانيم كه در مصوبه فريز نفتي اوپك، ايران به صراحت استثنا شد و عربستان با وجود دشمني با ايران مجبور شد به اين مصوبه رأي مثبت دهد اما نويسنده مطلب عمداً يا سهواً از اين موفقيت بزرگ ذكري به ميان نمي آورد) (4245441) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۱:۰۰:۱۸
اگر دولت فعلی طرحهای انجام شده در دولت قبلی رو داره افتتاح می کنه پس می تونیم بگیم نتایج این دولت هم در دولت بعدی معلوم میشه. و کاستیهایی هم که وجود داره از دولت قبل به دولت رو حانی به ارث رسیده . (4243880) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۲:۲۸:۱۰
دقیفا همینطوره و (نتایج=فجایع) این دولت در دولت بعد معلم میشه،اون داستان مشهور... که می گفت ...حتما شنیدی (4244168) (alef-11)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۱:۰۸:۰۷
چی میگی برادر.اگه شرایط اون زمان اینقدر خوب بوده چرا اکثریت مردم به تفکر جناح مقابل اون رای دادن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4243900) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۲:۲۹:۵۰
چون مردم مردم بیشتر رو احساسات و تبلیغات رای میدن نه بر منای واقعییات (4244176) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۲:۴۶:۵۶
همین سوال رو از خودت درباره دولت قبل بپرس (4244230) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۱:۰۸:۲۲
اینها را باید با مدرک و سند نشان دهی. وگرنه ادعا کردن که کاری ندارد. کجا 18 فاز فعال بود؟ طرح های جاری شرکت نفت را هم جزو اقدامات برجسته لحاظ می کنی؟ ...
دولت شما ... کشور را با صادرات کمتر از 1 میلیون بشکه تحویل داد. در آن 8 سال عراق تولیدش را از صفر به 4 میلیون رساند. شما از 4 میلیون به زیر 4 میلیون. (4243901) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۰۸:۳۹:۴۸
مدارک ومستندات هست
نفت روی آب تمام بشه بعدمیزان صادرات دولت مشخص میشه
هرچندخام فروشی افتخاری ندارد (4248189) (alef-11)
 
Indonesia
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۱:۱۴:۳۸
مردمی که این روزها تنها به چشم به دهان دولت دوخته اند و از دروغ و ...اصلاحیون حمایت می کنند حقشان بیشتر از این است باید بیشتر از اینها تحقیر ... بکشند چون تنها هنرشان ... آن هم توسط کسانی که از ابتدای انقلاب در دولت و قدرت بوده اند ... و الان نقش اصلاحی و آزادی طلبی را ... (4243910) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۱:۱۷:۰۱
چناب نجفی عزیز ؛ اگر ...بخواهند به نصایح و مستندات شما گوش بسپارد ، باید بدوا" خود را معزول و مستعفی نماید !!!

در اینصورت ، تکلیف اینهمه ذخیره و نجومی و کهکشانی و .......... چه میشود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پس بهتر است کار ما را در این آخر عمر یازدهمی های برجامی و کدخدایی به جهنم نسپارید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4243912) (alef-11)
 
سارا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۱:۲۰:۱۷
توی وزیران روحانی به نظرم عملکرد آقای زنگنه و آقای ظریف بسیار خوب بوده است . (4243924) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۲ ۲۲:۴۵:۲۱
صدماتی که آقای زنگنه به نیروی انسانی وزارت نفت زده بعدا معلوم میشه . همون افزایش تولیدی که زنگنه داره پزش میده مرحون رشادتهای نیروی انسانی نفت است . (4247772) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۰۸:۴۰:۲۷
مخالفم (4248193) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۱:۲۲:۰۲
18 واحد پارس جنوبی با هم فعال بود بله اما چه نوع فعالتی ؟ در دولت قبل از احمدی نژاد قرار بود فاز به فاز حرکت کنیم. از درامد حاصل فازهای بعدی راه بیافتند. در دولت احمدی نژاد ناگهان پول فراوان نفت بدست آمد و بدون برنامه ریزی همه فازها شروع شد اما توانایی ها محدود است. نتیجه انکه اگر مطابق همان برنامه قبلی که در دولت ماقبل احمدی نژاد تدوین شده بود حرکت می کردیم امروز از نظر گاز کاملا خودکفا بودیم و در حوزه های مشترک بیشتر از کشورهای همسایه برداشت می کردیم اما اکنون تعداد زیادی کار نیم کاره داریم که فقط هدر رفت سرمایه ملی ماست. (4243929) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۰۸:۴۲:۰۸
درمیادین مشترک فازبه فازاجراکردین معنی نداره
چرادراین چهارسال فازبه فازنرفتین (4248198) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۱:۳۱:۲۷
در دولت قبل قرار بود حدود 10 فاز 35 ماهه اجرا شود الان به فضل خدا بعد از 120 ماه بصورت ناقص به چاشنی تبلیغات در حال افتتاح است
وجالب است که در همان دولت صرفا در بحث شروع وتصویب عملکرد فوق العاده ای می توان تصور کرد ولی در اجرا عملا خبری نبوده است (4243962) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۱:۳۵:۵۵
انصافا زنگنه و ظريف قوي ترين و كارامد ترين وزاري دولت بودند (4243975) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۲۲:۳۳:۲۹
به خاطر همین کارآمدی فوران کرده ست که ظریف اعلام کرده در دولت بعد نمی خواد وزیر بشه؟!! (4245853) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۲ ۰۰:۴۳:۵۲
والبته وزیر اقتصاد (4246042) (alef-3)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۱:۳۶:۲۸
... اینکه تعداد زیادی پروژه را فعال نموده و زخمی کنید اما به دلیل کمبود منابع مالی نتوانید به اتمام برسانید اصلا هنر نمی باشد. اما اینکه منابع محدود را مدیریت کنید و از میان آنهمه پروژه، روی چند پروژه بحرانی وقت بگذارید و به اتمام برسانید تدبیر و هنر است. در قضیه اوپک هم سقف تولید ما بالا رفت در حالیکه تولید اوپک کم شد. تمام گزارش های تحلیلی دنیا این را می گویند. شما گویا در جریان نیستید و فقط ادعایی مطرح کردید
برادر عزیز! انتقاد به این دولت وارده اما حداقل بنظر می رسد وزارت نفت به نسبت سایرین و قبلی ها عملکرد موفقی داشته. (4243977) (alef-11)
 
تئو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۱:۵۲:۰۹
در ضمن آقای جهانگیری با عصبانیت فرمودند بگویید کجای کار کشور در این دولت چند برابر دولت قبل نشده عرض می کنم که بله همین طور است :
نقدینگی بیش از دو برابر شده
واردات بنزین چند برابر شد
هزینه های جاری چند برابرشد
حقوق های نجومی چند برابر شد
واردات از چین چند برابر
بیکاری چند برابر شد و اگر بخواهم ادامه دهم این لیست چند برابر خواهد شد (4244029) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۲:۰۳:۵۵
...این کارشناس محترم ...مقیاس زمانی را بکار نبرده و نگفته تحریم از کی در کدام دولت شروع شد و تا کدام دولت تمام شد و آیا کاملا تمام شد. چند سال در این دولت و چند سال در آن دولت؟اصلا اگر ایشان کارشناس بود حداقل این را می دانست که تغییرات در کلان اقتصاد یک یا دو ساله به نتیجه نمی رسد... (4244068) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۳:۱۵:۵۱
شروع تحریم واقعی نفت در اردیبهشت ۱۳۹۱ بود که با کاهش اجباری تولید نفت به میزان حدود یک میلیون بشکه در روز نفت ( ۲۵ در صد کل تولید)عمدتا از مناطق نفتخیز جنوب انجام گرفت که آثار آن نیز در شهریور همان سال با جهش ۴۰۰ در صدی نرخ دلار خود را نشان داد. (4244380) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۲:۰۸:۵۱
در دوره دولت و وزیر قبلی وپیش از تحریم های کمر شکن نفتی نفت در مقاطعی تا ۱۴۰ دلار در هر بشکه به فروش رفت و ذخایر عظیم مالی برای اجرای پروژه ها وجود داشت، بماند که چکونه خرج شدند و هر پروژه نیز بسیار بیش از برآورد اولیه هزینه بر شد. در دوره دولت فعلی کمبود منابع مالی اجرای پروژه های نفتی را دچار بحران بی سابقه کرد. در بخش دریایی برخی پروژه ها بدلیل نبود منابع مالی بحال تعلیق در آمدند و پول برای پرداخت به مهندسین مشاور و پیمانکاران اجرایی بسختی و با تعویق زمانی تامین میشد و میشود. اگر قرار به مقایسه است باید با جزییات بیان شود نه کلی گویی در این سطح. (4244082) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۲:۱۱:۵۸
اون چیزی که ما میدیدیم از اون دولت به جز بدبختی چیزی نبود (4244093) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۲:۱۲:۵۹
...اگر این که شما نوشته‌ای درست است چگونه تولید نفت در آن دوران یک ونیم میلیون بشکه بود تولید پتروشیمی نصف امروز صادرات نفت و پتروشیمی ثلث امروز وهر زمستان علیرغم خرید گاز از ترکمنستان کمبود بود لا اقل کمی انصاف بد نیست.. (4244106) (alef-11)
 
بابک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۲:۱۸:۵۲
من از طرفدارای متعصب شما بودم در این چند سال
اما چنان فساد سازمان یافته، بدون نظارت، قلدر مابانه و وحشتناکی توی شرکت ملی گاز ایران دیدم تو این 3 سال که فکر میکنم دولت اینده اگه بخواد با همین مدیرا ادامه بده فقط میخواد بیاد که جیباشون پر شه نه هیچ هدف بلند مدت دیگه ای
خواهشا بررسی نمایید. من و خیلی های دیگه و خانواده هاشون با دیدن این باند های مخوف که هر کی بهشونم اعتراض میکنه با معترض برخورد میکنن دیگه انگیزه ای برای رای دادن نداریم (4244129) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۲:۴۵:۱۲
دوستان فقط نفت 140 دلار در هر بشکه را می گوید که قبل انتخاب 88بود و دلار تقریبا 1000تا 1200 تومان بود الان با همان تولید قبل از تحریم و هر بشکه بالای پنجاه دلار و قیمت ارز 3800تومان بفروش میرسد یه محاسبه کوچولو انجام بدید واقعیت را می فهمید ،این دولت در آمد تفتیش اگر زیاد نشده باشه قطعا کمتر هم نشده ببینید مشکل از کجاست.گفتن احمدی نژاد صندق ذخیره ارزی ازبین برد دولت فعلی هم صندوق توسعه ملی را خالی کرده هردو دولت نقاط ضعف و قوت دارند (4244227) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۳:۲۲:۱۱
دوست عزیز پروژه های نفتی عمدتا ارز بر هستند و با دلار انجام میپذیرند، این که قیمت دلار ۱۰۰۰ یا ۴۰۰۰ تومان باشد تفاوت چندانی نمیکند و فقط در بخش ریالی پروژه ها که کاربرد داخلی دارد تاثیر دارد . (4244435) (alef-11)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۳:۱۲:۴۰
کاملا انتخاباتی بود.18 فاز را شروع کردید .چندتا را به اتمام رساندید.گاهی پروژه 95 درصد ساخته می شود ولی ان 5درصد بسیار مهمتر از 95 درصد است.چون 5درصد سیستم های کنترل و ابزار دقیق هستند که کار هر شرکت نیست.نگه داشتن سطح تولید در حد مصوبه شورای امنیت هنر نیست.500 هزار بشکه در روز را نفت فروش سرخیابان هم انجام می دهد.کلا آمار های مغشوش دادن بیشتر سبب گمراهی مردم می شود. (4244357) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۳:۱۶:۵۱
ما هنوز سخرانی با شکوه آقای علی آبادی در اوپک رو فراموش نکردیم (4244388) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۳:۱۷:۲۴
تحریم از سال ۹۰ شروع شد (4244392) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۴:۴۹:۱۷
عادت كرديم به آمارهايي كه هيچ پيمانه ندارد و نوشتن آسان
نه پاسخگويي و نه سوال و جواب (4244786) (alef-3)
 
Saeed
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۵:۱۲:۵۳
با سلام،
لطفا رسالت خبر رسانی را با گرایش سیاسی ادغام نفرمایید!
اامار تولید نفت در پایان دولت گذشته مشخص است و در زمان وزارت آقای زنگنه حدودا سه برابر شده است. (4244868) (alef-11)
 
امین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۵:۲۸:۰۲
آمارها با چه معیاری سنجیده میشوند؟
واقعا نیازش حس میشه (4244912) (alef-11)
 
عماد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۶:۲۵:۵۹
تصاحب سهم ایران از میدان گازی مشترک .
تصاحب سهم صادرات اوپک و سهم بازار نفت.
سرمایه گذاری در میادین نفتی مشترک با عراق.
و از همه مهم تر ، روی غلطک پیشرفت افتادن کار های شرکت نفت روال درست و منطقی و پایدار.
انصاف داشته باش. (4245079) (alef-11)
 
سید جزایری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۶:۳۹:۵۳
سلا و دورود (((در دولت قبل و در شرایط تحریم 18 فاز پارس جنوبی به طور همزمان فعال بود و توسعه ی میادین نفتی مشترک هفتگانه ی آزادگان شمالی، آزادگان جنوبی، یاران شمالی، یاران جنوبی، یادآوران، لایه نفتی پارس جنوبی و آذر در کنار دهها طرح و پروژه ی افزایش)))
آقای کارشناس عزیز ؟؟؟؟ خوب شد شما در این مملکت فقط کارشناس هستید اگر سمت اجرای داشتید دروغهای آماری دکتر احمدی نژاد را به خورد ما می دهید شما بهتره اطلاعات تان را به روز کنید برای اینکه بهتر بتوانیم برای اینده مقالات با ادله و مستندات واقعی بنویسید لینکهای زیر را که دولتی هستند را بررسی نماییند
www.nioc.ir

www.iran-newspaper.com
www.ilna.ir
www.isna.ir
شما از این سایتها اطلاعات همان زمانی که شما ادعا می کنید 18 فاز پارس جنوبی فعال بوده است را استخراج نمایید اگر یک خط حتی یک خط مستند و مستدل وجود داشته باشد باید بر این مردم ایران افسوس خورد که قدر دولت قبلی ندانستند کاش دولت قبلی دستاوردهای خو.د را شفاف و رسا بلند فریاد بزند که مردم بدانند و اگاه باشند که از چه کسانی باید تشکر و قدردانی کنند (4245109) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۷:۴۷:۳۵
تحدی معنایش چیه چرافارسی نمی نویسید. (4245263) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۸:۴۳:۱۷
آخه خیلی باسوادند . (4245411) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۲ ۱۶:۵۹:۲۳
شما یکم کتاب بخونی معنی تحدی را می فهمی/ (4247235) (alef-3)
 
عباس
Italy
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۹:۳۹:۰۰
آقا اینا همه به کنار.آقای جهانگیری پیر که هستید.یه کم استراحت کنید!!! (4245506) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۲۳:۰۱:۳۳
دکل نفتی چهشد چرا شما از برداشت مخازن مشتر ک.خونتانبجوش میاد (4245889) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۰۸:۵۱:۴۱
اتفاقابایدهمین سوال رادرمورددکل دریایی دست دومی که در دوران وزارت قبلی زنگنه توسط دوستانشون درتاسیسات دریایی به ثیمت دکل نوخریده شد واصلا بکارگرفته نشدوالان به عنوان اسقاطی درامارات نگهداری وبی ارزش شده نیزپرسید (4248214) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۲ ۰۱:۲۶:۵۸
کارکنان نفت به خاطر حضور زنگنه در کابینه به روحانی رای نخواهند داد.... (4246108) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۲ ۱۱:۴۶:۴۵
نویسنده مقاله لطفا اشاره کنند چند درصد از پروژه های دولت قبل به اتمام رسید؟؟؟؟؟ تعریف پروژه کار آسانی است ولی اتمام و اقتصادی بودن آن مهم است. دولت قبل بدون بررسی پروژه افتتاح می کرد. (4246621) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۲۰:۰۳:۴۶
موافقم باید اعلام کنه (4253680) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۵ ۰۰:۱۴:۴۲
فرض کنیم آقای زنگنه افتتاح کردندونفت فروختندپولش کو؟چه تاثیری برزندگی مردم داشت؟چه تاثیری برکارهای عمرانی کشورداشت؟چه تاثیری درمسکن مردم داشت؟چه تاثیری براشتغال جوانان داشت؟همه اش راصرف امورروزمره دولت وبریز وبپاشها ومدیران نجومی ورانت وبریز وبپاشهای دولتمردان و....شد (4254123) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.