توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415455
وضعیت کسانی که بدون مدارک وارد خاک عراق شدند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۹
کریمی درباره افرادی که بدون مدارک وارد کشور عراق شدند، گفت: متاسفانه در روزهای گذشته نیز تعدادی از افراد فاقد مجوز که از مرز عبور کرده‌ بودند توسط نیروهای انتظامی عراق دستگیر شده‌اند و پیگیریها برای رفع مشکل این افراد ادامه دارد.

به گزارش تسنیم، مجتبی کریمی درباره آخرین وضعیت صدور روادید و گذرنامه زائران اربعین حسینی اظهار کرد: ثبت‌نام از زائران اربعین حسینی شامگاه پنجشنبه در سراسر کشور پایان یافت و آخرین روادیدها نیز شامگاه جمعه 29 آبان ماه توسط سفارتخانه، کنسولگریها و دفاتر عراق در ایران صادر شد و بدین ترتیب عملیات نام‌نویسی و صدور ویزای اربعین امسال به‌طور کامل پایان یافت.

وی ادامه داد: امسال بیش از 2 میلیون ویزای اربعین برای زائران عتبات عالیات صادر شد که نشان‌دهنده استقبال مناسب مردم کشورمان از سفر به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی است.

رئیس اداره گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه ضمن گلایه از سفر برخی افراد فاقد مجوز قانونی به مرز مهران اظهار کرد: متاسفانه حضور این تعداد اندک که قصد عزیمت به عتبات عالیات در ایام اربعین را داشتند موجب بروز مشکلاتی برای سایر زائران شد که امیدواریم چنین مسائلی در سال آینده رخ ندهد.

کریمی درباره افرادی که بدون مدارک وارد کشور عراق شدند، گفت: متاسفانه در روزهای گذشته نیز تعدادی از افراد فاقد مجوز که از مرز عبور کرده‌ بودند توسط نیروهای انتظامی  عراق دستگیر شده‌اند و پیگیریها برای رفع مشکل این افراد ادامه دارد.

وی تصریح کرد: افراد فاقد مجوز که در حال حاضر  بازداشت هستند موجب بروز مشکلات و صرف وقت برای نمایندگیهای ایران در عراق می‌شوند و به جای اینکه نمایندگیها برای مشکلات زائران چاره‌اندیشی انجام دهند باید به فکر رفع دغدغه‌های افراد فاقد مجوز باشند.
 
کلمات کلیدی : پیاده‌روی اربعین+اربعین+مرز مهران+ویزا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.