نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 458458
نیکی هیلی: باید بر ایران در سوریه فشار بیاوریم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۷
نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت: لازم است که فشارها را بر روسیه و ایران در سوریه افزایش دهیم و نفوذ ایرانی‌ها را در آنجا از بین ببریم.

به گزارش ایسنا، نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی ای‌بی‌سی مدعی شد: من با کشورهای عربی و یا کشورهای منطقه خاورمیانه در تماس هستم و آنها می‌گویند، از اینکه می‌بینند ما با ایران مقابله می‌کنیم خوشحال هستند. من با کشورهای مختلف در رابطه با سوریه صحبت کرده‌ام. ما درباره اینکه چگونه می‌توانیم نفوذ ایران را در سوریه بی اثر کنیم و از بین ببریم با هم صحبت کرده‌ایم.

نماینده آمریکا در سازمان ملل در پاسخ به این سوال که وی و وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرده‌اند که کناره گیری اسد از قدرت اولویت واشنگتن نیست، گفت: اسد، رییس جمهور سوریه همیشه یک اولویت است اما یک مسئله نیست. او همچنان به عنوان مانعی برای صلح در سوریه است. این موضوعی است که دولت آمریکا عمیقا به آن اعتقاد دارد.

وی در ادامه ادعاهای خود گفت: اما علاوه بر این، ما لازم است که فشارها را بر روسیه و ایران افزایش دهیم. به عنوان بخش‌های یک واقعیت لازم است که ما ایران را از سوریه بیرون کنیم. ما لازم است که نفوذ ایرانی‌ها را در آنجا از بین ببریم. ما قصد داریم که به تلاش‌های خود ادامه دهیم تا روسیه بداند که ادامه حضور اسد در قدرت تا چه حد خطرناک است.

هیلی با ادعای اینکه آمریکا در ماه‌های اخیر کارهای زیادی در سوریه کرده است، افزود: ما به روسیه هر زمانی که لازم باشد هشدار می دهیم. ما تلاش می‌کنیم که این موضوع را تضمین کنیم که نفوذ ایرانی را از سوریه از بین ببریم.
 
کلمات کلیدی : دونالد ترامپ + آمریکا + ایران و روسیه
 
بنده خدا . اصلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۰:۴۵:۲۳
هیلی جان من ترسیدم. (4227904) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.