نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 457657
نامه ۱۲نماینده اصلاح‌طلب به کاندیداهای اصلاح‌طلب انتخابات شوراها /به «کمپین انصراف» بپیوندید
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۱
ایلنا نوشت: تعداد ۱۲ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای سرگشاده با ارائه پیشنهاد راه‌اندازی «کمپین انصراف» خواستار کناره‌گیری برخی از داوطلبان اصلاح‌طلب کاندیداتوری در انتخابات شوراهای شهر و روستا شدند.

تعدادی از نماینده عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در پی نام‌نویسی جمع کثیری از چهره‌های سیاسی اصلاح‌طلب در انتخابات شوراهای شهر و روستا، در نامه‌ای پیشنهاد کردند که برخی از این افراد به نفع سایر نامزدهای اصلاح‌طلب انصراف دهند.

در متن این نامه با امضای محمدعلی وکیلی، الیاس حضرتی، عبدالکریم حسین‌زاده، محمدجواد فتحی، سیده حمیده زرآبادی، محمد کاظمی، علی نجفی خوشرودی، رضا انصاری، فاطمه حسینی، شهاب‌الدین بیقدار، رمضانعلی سبحانی‌فر و فاطمه سعیدی آمده است:

بسمه تعالی

با سلام و درود و احترام خدمت مردم شریف و بزرگوار ایران عزیز اسلامی

اقدام تحسین‌برانگیز هموطنانمان در احساس تکلیف برای حضور در صحنه انتخابات شورای شهر در روزهای اخیر، نماد بارزی از موفقیت گفتمانی و عملیاتی مردم‌سالاری دینی در جمهوری اسلامی و نشان بلوغ سیاسی و پویایی این جامعه رو به رشد و تعالی است. همان‌گونه که پیش از این هم دیده بودیم، مردم به بهترین شکل ممکن در انتخابات ۹۲ و ۹۴ با انتخاب بهترین گزینه‌های ممکن، شعور و درک سیاسی خود از شرایط مملکت را نشان دادند.

در شرایط فعلی نیز با عنایت به امیدهای ایجاد شده در دو گام مذکور که در واقع کمکْ تثبیت‌گرِ عقلانیت، پیروی از خردجمعی و کارتشکیلاتی بود، مردم بیش از پیش انتظار دارند که حرکات، تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌های کنشگران عرصه سیاست، تکمیل‌کننده بلوغ سیاسی شکل گرفته در گام سوم باشد. بدون شک این مهم، با عنایت به استقبال بالا و تحسین‌برانگیز کاندیداهای شورای شهر خصوصاً در کلان شهر تهران و دیگر کلانشهرها محقق نخواهد شد، مگر با رسیدن به «لیست واحد»

مردم رفتار و کنش سیاسی و تشکیلاتی امروز ما را با دقت و حساسیتِ بیشینه، رصد کرده و دل در گروی تدبیر عقلانی ما دارند و در این شرایط بی‌بدیل هر حرکتی که انسجام تشکیلاتی و یکپارچگی جریان اصلاح‌طلبى را برهم بزند و یا خدشه‌دار سازد، قطعاً اقدامی نابخشودنی خواهدبود و صد البته از یاد نبریم که حفاظت و حراست از شرایط موجود وظیفه یکایک ماست.بنابر این ما وکلای ملت فارغ از میزان شایستگى نامزدهای محترم برای نشستن بر صندلی شورای شهر، انتظار داریم در راستای تقویت حرکت جمعی با هدف رسیدن به «لیست واحد» با حضور در «کمپین انصراف» مسیر را برای به بار نشستن دوباره «حماسه امید» مهیا سازند و بی‌شک گذشت تصمیم‌سازان و پیشگامی آنان برای حضور در کمپین مذکور تاثیرات سیاسی و فرهنگی دوچندانی داشته و اسباب پیروی سایرین را میسر کرده و همگی اثبات آن خواهند کرد که فضیلت انصراف در راستاى اتحاد و کار جمعی بی‌شک بالاتر از ماندن و دستیابی به پیروزی فردی است. انصراف‌دهندگانی که برای زدودن هرگونه ابهام از روند تهیه لیست واحد اصلاح‌طلبان، از حق نامزدی خود بگذرند، به یقین برای همیشه در قلب و ذهن ملت ایران، به نیکی ماندگار خواهند شد.
 
کلمات کلیدی : انتخابات شورای شهر تهران+انتخابات شوراها+اصلاح طلبان+ثبت نام
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۰ ۱۴:۲۷:۱۷
بهتر است، از جناب آقای روحانی درخواست کنید که انصراف بدهد، اوضاع میدانی نشان میدهد ، روحانی با رای دم مرزی ۹۲ در ۹۶ قطعا در دور اول رای ریاست جمهوری را نمی آورد و اگر به دور دوم برسد ، در دور دوم با متحد شدن رقبا روی یک نفر شکست روحانی قطعی است،
روحانی با وعده های بی عمل ، بیش از ۵۰٪ درصد رای دهندگانش را در ۹۲ را مایوس و ناراضی کرده است. (4223534) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۰ ۱۴:۳۹:۱۴
اميدوارم ياشار سلطاني انصراف ندهد (4223549) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۰ ۱۴:۴۰:۱۲
اصلاح طلبان مواظب باشند يك الهه راستگوي ديگر قاطي شان نشود (4223552) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.