توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 446983
انتقادسناتور ارشد جمهوریخواه از ترامپ
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۳
ترامپ در اجتماع مردمی حامیانش گفت که دیگر به رسانه ها کار ندارد و به صورت مستقیم با مردم سخن خواهد گفت.

به گزارش عصرایران به نقل از هافینگتون پست، "جان مک کین" سناتور ارشد جمهوریخواه در انتقاد از مواضع دونالد ترامپ رییس جمهور جدید آمریکا درباره رسانه ها، گفت همه دیکتاتوری ها با سرکوب رسانه های آزاد شروع شده است.

مک کین در مصاحبه با شبکه " ان بی سی" آمریکا دزرباره سخنان و مواضع روزهای اخیر ترامپ درباره رسانه ها ،  گفت : وقتی به تاریخ نگاه می کنیم نخستین کاری که همه دیکتاتورها انجام دادند، سرکوب رسانه های آزاد بوده است.

مک کین گفت البته  منظور او این نیست که ترامپ نیز چنین برنامه ای در دستور کار دارد، اما به گفته او حفاظت از ارزش های لیبرال و رسانه های آزاد از پایه های اساسی آمریکاست.

گفتنی است دونالد ترامپ در روزهای گذشته حملات خود به رسانه های منتقد خود را شدت بخشیده و حتی در سخنانی آنها را " دشمن مردم آمریکا " و " مشکلی اساسی برای آمریکا " توصیف کرده است.

او در توییت های متعددی نیز با نام بردن برخی از رسانه های مطرح آمریکا از جمله سی ان ان و شبکه ان بی سی  و سی بی اس و... این رسانه ها را دروغ پرداز و پر از اخبار جعلی و دروغین خوانده است.

ترامپ دیروز در برنامه ای که با سازمان دهی تیم انتخاباتی اش برگزار شده بود با سفر به شهر ملبورن ایالت فلوریدا در بین حدود 9 هزار تن از حامیانش در این شهر سخنرانی کرده و بار دیگر لبه تیز حملات خود را متوجه رسانه ها کرد.

ترامپ در اجتماع مردمی حامیانش گفت که دیگر به رسانه ها کار ندارد و به صورت مستقیم با مردم سخن خواهد گفت.

او گفت رسانه های بزرگ آمریکا در جریان انتخابات مقدماتی همه تلاش های خود را کردند تا مانع پیروزی او در انتخابات میاندوره ای جمهوریخواهان شوند، اما کاری از پیش نبردند.

به گفته ترامپ پس از این مرحله رسانه های آمریکا تلاش های خود را متمرکز بر به شکست کشاندن او در انتخابات سراسری کردند که باز هم ناکام ماندند و حالا به گفته ترامپ از زمان ورود او به کاخ سفید این رسانه ها همچنان به تلاش های مذبوحانه خود برای وارونه جلوه دادن حقیقت و دروغ پردازی علیه دولت ترامپ ادامه می دهند، اما به گفته رییس جمهوری آمریکا این رسانه ها همانند گذشته کاری از پیش نخواهند برد.

ترامپ به جمع 9 هزار نفری حامیانش اشاره کرده و گفت که تردید ندارد که رسانه ها به وجود چنین جمعیتی که اینجا گردهم آمده اشاره ای نخواهند کرد.
 
کلمات کلیدی : دونالد ترامپ + آمریکا + مک‌کین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.