توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506887
دلخوش: هیئت رئیسه حرمت نمایندگان را نشکند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۴
نماینده صومعه سرا در تذکری ضمن طرح انتقادات تند به عملکرد هیئت رئیسه به خصوص درباره اعلام اسامی ۱۰ نماینده منظم و فعال در مجلس گفت که هیئت رئیسه حرمت نمایندگان را نشکند.

به گزارش ایسنا، سیدکاظم دلخوش در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس با استناد به مواد ۲۴، ۲۴ و ۲۶ آیین نامه در تذکری با تاکید بر لزوم حفظ حرمت نمایندگان از سوی هیئت رئیسه گفت: اینکه چه کسانی به عنوان منظم ترین و فعالترین نمایندگان معرفی شده اند مورد اعتراض نیست و حتی از معرفی آنها خوشحالم، بحث من درباره روش و ماهیت این کار است.

وی افوزد: در کدام قسمت از آیین نامه آمده است که هیئت رئیسه نام 10 نماینده را به عنوان منظم ترین و فعالترین از تریبون مجلس قرائت کند. آن‌هم در شرایطی که هیئت رئیسه به تعدادی از نمایندگان مجوز حضور در جلسات دیگر را می‌دهد که نمونه بارز آن حضور ۴ ماهه تعدادی از نمایندگان در حوزه انتخابیه برای نظارت بر انتخابات شوراهاست.

دلخوش ادامه داد: وقتی نماینده ای با مجوز هیئت رئیسه در جلسات دیگر حضور دارد چطور می تواند در مجلس باشد و برای اعلام حضور انگشت بزند. بهتر است هیئت رئیسه به جای این کارها حرمت مجلس و نمایندگان را حفظ کند و آن را نشکند.

وی از هیئت رئیسه خواستار شد تا در انتخاب این 10 نفر توضیح دهد و بگوید براساس کدام بند آیین نامه این کار صورت گرفت.

این نماینده اصولگرای مجلس همچنین به قرائت گزارش در مورد لغو سخنرانی مطهری در مشهد اشاره کرد و اظهار داشت: سوال ما این است که چطور برای لغو سخنرانی آقای مطهری گزارشی تهیه می شود اما وقتی به نماینده دیگری بی‌احترامی می شود به آن توجهی صورت نمی گیرد. قطعا ما براساس قانون با آقای مطهری از حیث نمایندگی مجلس در یک ردیف هستیم و باید به صورت یکسان به همه نگاه شود.

دلخوش همچنین از انتشار برخی از عکس‌ها از نمایندگان انتقاد کرد و افزود: وقتی هیئت رئیسه برنامه مشخصی ندارد، گاهی عکسی از یک گوشه مجلس منتشر می شود که آخرش منتهی به بی‌احترامی به نمایندگانی می شود که منتخب مردم هستند.

وی افزود: من از صداوسیما هم گله دارم که در برخی از برنامه ها مجلس را مسخره می کنند. اما نمایندگان به عنوان منتخب مردم محترم هستند و برای ملت زحمت می‌کشند. حداقل هیئت رئیسه حرمت ما را نگه دارد.

به گزارش ایسنا، علی مطهری رئیس جلسه در پاسخ به این تذکر گفت: در اعلام اسامی افراد منظم در مجلس حضور نمایندگان در ماموریت و کارهای مجلس نیز لحاظ شده است ولی به هر حال اگر نمایندگان این تصمیم را خوب نمی دانند، می توان این موضوع را مجددا در هیئت رئیسه مطرح کرد.

وی در عین حال گفت که این تصمیم خوبی است که فکر می کنم آثار مثبتی نیز به دنبال خواهد داشت.

نایب رئیس مجلس همچنین در واکنش به انتقادات دلخوش از رسانه ها گفت: حرفهای شما در مورد رسانه ها درست است.
۱۳۹۶/۰۲/۱۹ ۲۰:۳۵
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۰ ۱۱:۳۱
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۹ ۱۳:۵۱
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۷ ۱۳:۳۲
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۶ ۱۲:۳۶
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۳ ۱۲:۰۲
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۳ ۱۱:۳۸
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۱ ۱۶:۰۶
 
۱۳۹۵/۰۵/۳۱ ۱۵:۳۳
 
۱۳۹۵/۰۵/۳۱ ۱۵:۳۳
 
 
کلمات کلیدی : هیئت رئیسه مجلس + نمایندگان مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.