توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 362986
اعتراض نمایندگان به ترکیب کمیسیون آموزش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۸
نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی گفت: تعدادی از نمایندگان به نحوه عضویتشان در کمیسیون ‌آموزش معترض بودند و علیرغم دستور رئیس مجلس برای رسیدگی به اعتراضات اما تاکنون به تخلفات در این باره رسیدگی نشده است.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به حواشی موجود درباره ترکیب اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: تعدادی از نمایندگان به عدم عضویتشان در کمیسیون آموزش اعتراض داشتند و برخی از آنها عنوان می‌کردند که نمایندگانی که اولویتشان کمیسیون آموزشی بوده از عضویت کمیسیون کنار گذاشته شدند.

وی افزود: نمایندگان مطرح می‌کردند که برخی از کسانی که اولویت اولشان کمیسیون آموزش نبوده به عضویت این کمیسیون درآمدند که البته این اقدام برخلاف آیین نامه مجلس است.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این اقدام به صراحت با ماده ۴۱ و ۴۲ آیین نامه داخلی مجلس مغارت دارد که نحوه انتخاب افراد برای عضویت در کمیسیون‌ها را مشخص می‌کند.

سلیمی در پایان خاطرنشان کرد: در صحن علنی مجلس در این خصوص تذکر داده شد و رئیس مجلس نیز دستور داد تا این موضوع مورد رسیدگی قرار گیرد اما تا جایی که ما اطلاع داریم جلوی این روند غیرقانونی تاکنون گرفته نشده است.
 
کلمات کلیدی : کمیسیون آموزش، مجلس دهم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.