توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 171988
توضیحات پزشکی‌قانونی در مورد تاخیر 9 ساعته
مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران با رد برخی اظهارات مبنی بر تاخیر بیش از ۹ ساعته آمبولانس پزشکی قانونی برای حمل جسد، گفت: این اظهارات کم‌ لطفی به پزشکی قانونی است و در این مورد خاص ماموران تنها در عرض یک ساعت نسبت به جابجایی جسد اقدام کردند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۵۲
دکتر بشیر نازپرور در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به ادعای رییس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور تهران مبنی بر تاخیر ۹ ساعت و ۳۰ دقیقه‌ای پزشکی قانونی برای حمل جسد، تصادف کامیون چینی در بزرگراه آزادگان تهران، گفت: صحبت‌های این فرد کم لطفی به پزشکی قانونی بود.وی با بیان اینکه پزشکی قانونی بنا بر اعلام مراجع‌قضایی و انتظامی، به محل حادثه اعزام می‌شود، گفت: در مورد این موضوع خاص، بنا بر اطلاعات پرینت تلفن، ‌در ساعت ۷:۲۵ روز پنجشنبه این موضوع از کلانتری به پزشکی‌قانونی اعلام شد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران با اشاره به خراب بودن فکس کلانتری برای ارسال دستورقضایی، گفت: از آنجایی که فکس کلانتری مربوطه خراب بود، دستور قضایی را به صورت تلفن‌گرام برای ما ارسال کردند.

نازپرور با بیان اینکه آمبولانس پزشکی‌قانونی در ساعت ۸:۳۰ اقدام به انتقال‌ جسد این فرد کرد، گفت: برخلاف اظهارات مطرح‌شده مبنی بر تاخیر ۹ ساعت و ۳۰ دقیقه‌ای پزشکی قانونی، باید عنوان کنم که در عرض یک ساعت ماموران نسبت به جابجایی جسد اقدام کردند.وی با بیان اینکه نباید حضور ماموران پزشکی قانونی را از زمان بروز حادثه حساب کرد، گفت: آمبولانس پزشکی‌قانونی تنها بنا بر دستور مراجع قضایی و انتظامی به محل حادثه اعزام می‌شوند و انداختن این کوتاهی به گردن پزشکی قانونی مطمئنا کم لطفی است.

نازپرور با بیان اینکه میانگین حضور آمبولانس پزشکی‌قانونی از زمان اعلام تا رسیدن به محل حادثه، ۴۵ دقیقه تا یک ساعت تخمین زده شده است، گفت: به دلیل ترافیک تهران ممکن است این زمان تا حدود دو ساعت نیز افزایش یابد، اما تاخیر ۹ ساعت و ۳۰ دقیقه‌ای غیر قابل قبول است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران ضمن تشکر از ماموران راهنمایی و رانندگی، گفت: خوشبختانه سال گذشته راهور تهران مجوز عبور آمبولانس‌های این مرکز را برای عبور از خطوط ویژه، صادر کرد و این‌گونه سرعت رسیدن آمبولانس به محل حادثه افزایش یافت.

پیش از این رییس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با انتقاد از تاخیر مجدد حضور عوامل پزشکی قانونی در صحنه این حادثه اعلام کرده بود که متاسفانه جسد فرد مذکور از ساعت ۲۳ روز پنجشنبه تا ساعت ۸:۳۰ روز جمعه در کنار اتوبان یادگار امام باقی ماند و پزشکی‌قانونی با حدود ۹ ساعت و ۳۰ دقیقه تاخیر جنازه را از محل منتقل کرد!
کلمات کلیدی : توضیحات پزشکی‌قانونی