توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 461986
پوتین:انقلاب رنگین در روسیه رخ نمی دهد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۰
رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد که مسکو اجازه نخواهد داد که سناریوی «انقلابهای رنگین» در داخل روسیه یا کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی رخ دهد.

به گزارش تسنیم به نقل از «نووستی»، "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که این کشور با بروز «انقلابهای رنگین» چه در داخل فدراسیون روسیه و چه در کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی مقابله خواهد کرد.  

رئیس جمهوری روسیه همچنین تاکید کرد که مسکو آمادگی کامل دارد که در این رابطه از شرکای خویش در سازمان پیمان امنیت جمعی نیز حمایت کند.  

پوتین در بخشی از مصاحبه خود با شبکه تلویزیونی «میر-24» که شب گذشته پخش شد، گفت: «ما به خوبی از سناریوهای مختلفی که در کشورهای مختلف جهان پیاده شده و منجر به بی ثباتی جدی در داخل و حتی در کل مناطق آنها شده، اطلاع داریم. واضح است که ما اجازه نخواهیم داد که چنین سناریوهایی که از سوی نیروهای خارجی طراحی می شود، بتواند در داخل روسیه مورد اجرا گذاشته شود و ما قطعا از شرکای خود در سازمان پیمان امنیت جمعی در این رابطه حمایت خواهیم کرد.»

"سرگئی شایگو" وزیر دفاع روسیه نیز در ماه فوریه در مورد خطر گسترش جغرافیایی «انقلابهای رنگین» هشدار داده بود. شایگو تاکید کرده بود که تنها با تشریک مساعی می توان از بروز چنین حوادثی ممانعت بعمل آورد.

پیش از این، "نورسلطان نظربایف" رئیس جمهوری قزاقستان نیز از جدی بودن تهدید بروز «انقلابهای رنگین» در کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی خبر داده بود.

لازم به یادآوری است که در سازمان پیمان امنیت جمعی شش کشور عضویت دارند که شامل: روسیه، بلاروس، ارمنستان، قزاقستان، قرقیزستان و تاجیکستان می شود.

«انقلابهای رنگین» نام انتخاب شده برای روند سرنگون کردن دولتهای حاکم بر برخی کشورهای جهان است که با بهانه قرار دادن یک رویداد رخ داده داخلی، به تحریک مردم و کشاندن آنها به خیابانها و راه اندازی تظاهرات اعتراض آمیز، هرج و مرج داخلی بوجود آمده و در نهایت رژیمهای نامطلوب در این کنار گذاشته می شوند. «انقلابهای رنگین» در جمهوریهای سابق شوروی در گرجستان به نام «انقلاب رز»، در قرقیزستان «انقلاب لاله» و در اوکراین «انقلاب نارنجی» نام گرفتند. نمونه هایی از این انقلابها طی سالهای گذشته در کشورهای تونس و مصر نیز رخ داده است.
 
کلمات کلیدی : انقلاب رنگی+روسیه+پوتین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.