نظر منتشر شده
۱۱۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 481984
پرستاران دلسوز؛ دلسوز ندارند/ تفاوت دریافتی پزشکان و پرستاران در ایران صدها برابر است/ رشد 300 برابری مهاجرت پرستاران در سال های اخیر
گزارش از علی نبوی، ۲۲ خرداد ۹۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۴
در روال  درمان یک بیمار، این موضوع مطرح است که مراقبت‌ها پس از یک عمل جراحی، اگر مهتر از فرآیند جراحی نباشد قطعاً از آن کم اهمیت تر نیست. در شرح وظایف تعیین‌شده برای نیروهای خدمات درمانی در بیمارستان‌ها، علاوه بر آنکه پزشک مربوطه نقش مراقبت و بررسی حال بیمار را دارد، افرادی هستند که بار مراقبت و تلاش برای بهبود سلامت بیمار بر عهده‌ی آن‌هاست. آری موضوع بحث پرستاران است.
 
پرستاران بخشی از اعضای جامعه بهداشت و درمان هستند که وقتی آنان را با پزشکان مقایسه می‌کنیم به نکته‌ی جالبی بر می‌خوریم. این نکته همان ماهیت کاری و شاخصه‌ای است که در صورت نمود مطلوب، فرآیند بهبود و درمان یک بیمار را تحت تأثیر قرار می‌دهند. اگر تخصص و تبحر یک پزشک به‌واسطه‌ی مدارک علمی اخذشده و سابقه کاری، تشخیص بیماری و تعیین روال درمان نقطه‌ی مثبت او تلقی می‌شود؛ مراقبت های دلسوزانه‌ی یک پرستار شاخصه‌ی یک پرستار وظیفه‌شناس است.

 باوجود ارزش والایی که کار یک پرستار از نظر روال درمانی و از حیث روحیه بخشی به بیماران دارد، همیشه کمبود رسیدگی به این قشر زحمت کش موجبات موضوعات مختلفی را فراهم آورده است. این معضلات موجب می‌شود تا افت روحیه، کاهش کیفیت کاری در برخی از پرستاران و ... موجب نارضایتی شغلی در میان آنان شده و این مسئله در هر شخص نمود خاص خود را داشته است.

مشکلات ذکرشده تنها بخشی از معضلات این قشر است، اما همین موضوعات زمینه‌ساز موضوعاتی شده‌اند که منجر به بوجود آمدن خلل در روند کاری بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و همچنین نارضایتی بیماران از نحوه‌ی خدمت رسانی به آنان شده است.

عموماً مشکلات شغلی به نحوی در روند کاری و یا اهداف کاری افراد موثر هستند. جامعه‌ی پرستاری کشور نیز از این اتفاق مستثنا نیست و بی‌توجهی‌ها موجب شده تا برخی از پرستاران کیفیت کاری خود را از دست بدهند و برخی هم تصمیم به‌کار در دیگر کشورها بگیرند.

معاون آموزشي-پژوهشي سازمان نظام پرستاري در گفت‌وگو با شرق، بحث مهاجرت پرستاران به دلیل شرایط کاری را به‌صورت تفصیلی مورد بررسی قرار داده است.

به گفته‌ی ژاله عزتي معاونت آموزشي-پژوهشي سازمان نظام پرستاري، 97 درصد از پرستاران از طرح تحول نظام سلامت به شدت ناراضي هستند. به گفته‌ی عزتی، باوجود آنکه ما از حیث فارغ‌التحصيل رشته پرستاري کمبودی  نداريم؛ اما بسياري از اينان مجوز استخدام بعد از فارغ‌التحصيلي ندارند و این موجب می‌گردد تا بسیاری از اين فارغ‌التحصيلان اقدام به مهاجرت ‌کنند. آمار مهاجرت پرستاران در ساله‌ای اخیر رشد 300 برابری داشته است. این روند موجب شده تا باوجود آمار بالا در تعداد فارغ‌التحصیلان پرستاری، ما با کمبود پرستار مواجه باشیم!

وی در تشریح علل مهاجرت پرستاران به نکات دیگری هم اشاره کرد از جمله اینکه وقتي پرستاري مي‌بيند همکار پزشک ٣٠٠ برابر او دستمزد مي‌گيرد، احترامشان را نگه نمي‌دارند و حجم و فشار کار تا اين حد بالاست که ديگر جايی برای ماندن نمي‌بيند، مي‌گذارد و مي‌رود.

سال گذشته ١٥ پرستار تحصيل‌کرده ما ضمن کار فوت کردند. همه آنها به دليل فشار کاري، کمبود نيرو و نياز شديد مالي مجبور هستند دو نوبت‌کار کنند. در عين آنکه نبود احترام لازم، اجبار براي ساعات اضافي کار و اين فشارها موجب شد تا هر دفعه در يکي از استان‌ها يکي از پرستارانمان را از دست بدهيم. آخرين مورد نيز در استان کرمان بود که پرستار ٣٥‌ساله در بيمارستان به دليل سکته قلبي فوت کرد.

وی در مورد مشکلات طرح تحول سلامت افزود: در طرح تحول سلامت بايد روي نيروها ارزيابي مي‌کرديم. ما نيروي پرستار کافي نداريم. از مريض پول کمتري گرفتند، درست اما آيا خدمات‌رساني هم متناسب است. بخشي که ٤٠ مريض و دو پرستار دارد، چطور مي‌تواند خدمات پرستاري درستي انجام دهد، درحالي‌که اين دو پرستار قبلاً مسئوليت ١٨ نفر را بر عهده داشتند که آن هم باز با قوانين جهاني مطابقت نداشت ولي انجام مي‌شد. اما حال با اجراي طرح تحول سلامت (و افزايش بيماران  در بيمارستان‌هاي دولتي) چطور اين پرستار مي‌تواند ٤٠ تا ٤٥ بيمار را تحت مراقبت و نظارت داشته باشد! بايد اول نيروي انساني را تکميل مي‌کرديم. اما وسط کار چه کردند آمدند فکر کردند کمک پرستار تربيت مي‌کنيم و وارد بيمارستان‌ها مي‌شوند. اين خود معضل بسيار سنگيني پيش آورد.

خيلي از اين کمک پرستاران زماني که براي کار وارد بيمارستان‌ها شدند ديدند کارها بسيار تخصصي است و اينها در مورد انجام بسياري از آن، نمي‌دانند و نبايد هم بدانند چون در درس‌هايشان نمي‌خوانند. از نظر ما پيش از اجراي طرح تحول سلامت، نيروي انساني و حقوق آنان مثل تعرفه‌هاي پزشکي تأمين مي‌شد، اما نشد درحالی‌که کار پرستاران چند برابر شده است. براي تعرفه‌هاي پزشکي دو تا سه‌بر ابر انجام شد ولي براي پرستارها يکسان ماند. براي پذيرش، تعداد تخت‌ها و مانند آن نيروي انساني بايد وجود داشته باشد؛ اما اتفاقي که افتاد اين بود که نيروي انساني پرستار ناديده گرفته شد و نتيجه‌اي که به همراه داشت نارضايتي ٩٧درصدي پرستاران از اجراي طرح تحول سلامت است.

ديگر آنکه کمک ‌پرستار بايد يک پرستار مثل خودش باشد يعني به استاندارد جهاني رسيده باشد. اما طرح تحول سلامت نظام پرستاري را دچار چالش بسياري کرده است. در استاني بهياري بوده است که با مجوز از وزارت بهداشت چهار ميليون از افراد مي‌گرفت و آموزش پرستاري مي‌داد. هنوز هم به نظر مي‌رسد اين کار را انجام مي‌دهد. طرح تحول نظام سلامت چطور مي‌خواهد موفق شود وقتي نيروي تحصيل‌کرده پرستار ندارد. اين درحالی‌که است که کشور ايران عضو شوراي جهاني پرستاري است و مي‌توانيم طرح و مشورت‌هاي مناسب با کشورهاي جهان داشته باشيم.

عزتی در خصوص رضایتمندی بیماران از پرستاران گفت: وقتي بيمار تنهاست و حتي اگر پولي را از اين جيب به آن جيب به بيمار رسانده‌اند هم اگر پرستار متخصص و به تعداد کافي بر بالين نباشد چطور مي‌توانند راضي باشند! بيماران به خدمات باليني اعتراض دارند و درست است. ما در اندازه استانداردهاي جهاني نيستيم يعني در ايران براي هر پرستار ١٥ بيمار است اما در استاندارد جهاني هر يك يا چهار بيمار يک پرستار مراقب دارد.

وی در مورد اختلاف فاحش دریافتی پزشکان و پرستاران گفت: تفاوت حقوق پرستار و پزشک در ٩٩ درصد کشورهايي که حرف اول را مي‌زنند حداکثر سه برابر است اما در ايران بالاتر از صدها برابر است و گاهي فيشي که ٥٠٠ برابر بوده است هم داشتيم. اين درحالی‌که است که بسياري از پزشکان مي‌آيند و مي‌گويند ما فقط حق ويزيت يا حق جراحي را مي‌گيريم و مي‌روند بعد همه کارها مي‌ماند و پرستار. خب، در اين شرايط پرستار هم نمي‌تواند همان حقوق هشت سال پيش خود را بگيرد، ولي حقوق همکار ديگر روي صد يا ٥٠٠ برابر باشد.
ناراحت‌کننده اين است که خدمات پرستاري يکي از مهم‌ترين نکات قبل و بعد از عمل است و نگرانی اين وجود دارد که اگر حتي عمل به بهترين شکل هم انجام شود؛ اما پرستار متخصص در بالين نباشد، چه اتفاقي ممکن است بيفتد.

معاون آموزشي-پژوهشي سازمان نظام پرستاري در رابطه با عذرخواهی دکتر هاشمی از پرستاران و وعده‌ی پرداخت بدهی‌ها گفت: اصلاً پرداخت نشد. در ضمن دکتر هاشمي دعوت نظام پرستاري را در همايش روز پرستار که حدود سه هزار پرستار شرکت کرده بودند، نپذيرفتند و تشريف نياوردند و ما جاي ايشان گل گذاشتيم و اسمشان را نوشتيم، درحالي‌که خيلي از مسئولان پزشکي کشور حضور داشتند در نتيجه ما از اين قول ‌و ‌قرارها بي‌اطلاع هستيم و فقط در جاهايي شنيده بوديم به برخي از پرستاران گفته بودند صبر کنيد ببينيم انتخابات چه مي‌شود!

با توجه به اینکه در حال سپری کردن روزهای پایانی دولت یازدهم هستیم و امکان تغییرات در هر وزارت خانه‌ای وجود دارد، عزتی در مورد حفظ کابینه فعلی در حوزه‌ی بهداشت و درمان گفت: نظام پرستاري متفق‌القول حامي روحاني بوديم و اگرچه انتظاراتمان در دولت يازدهم برآورده نشد و انتظارمان اين است با توجه به سخنراني‌هايشان اين عدالت در بخش پرستاري هم در دولت جديد رعايت شود. ما شنيديم ايشان در سخنراني‌هايشان دو بار اسم پرستاران را آوردند و از اين بابت خوشحاليم؛ اما به وزارت دکتر هاشمي براي مطالباتمان چندان اميدي نداريم.

آنچه که از زبان معاونت نظام پرستاری شنیدیم و آنچه را که در مراکز درمانی می‌بینیم موید این نکته است که شرایط پرستاران کشور زیبنده‌ی جایگاه شغلی ایشان نیست و این نابسامانی‌ها در میزان نارضایتی بیماران هم موثر است. فشار بالای کار در مقابل دریافتی بسیار پایین و نامتناسب با دیگر افراد جامعه‌ی پزشکی و به‌ویژه پزشکان، موجب سرخوردگی و کاهش کیفیت کاری پرستاران مشغول به‌کار و یا تصمیم به مهاجرت و فعالیت آنها در دیگر کشورها می‌گردد.

لازم است در این زمینه تصمیمی جدی اتخاذ شود تا هم زحمات عزیزان جامعه‌ی پرستاری گرامی داشته شود و هم با بهبود این وضعیت، روند رسیدگی به بیماران کشور به حد مطلوبی برسد.
  
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۱۴:۲۹
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ ۱۴:۲۵
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۴ ۱۲:۱۱
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۲ ۲۰:۰۶
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۵ ۱۸:۴۰
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۰ ۱۲:۲۴
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۰ ۱۷:۴۳
 
۱۳۹۵/۰۲/۱۸ ۱۰:۵۶
 
۱۳۹۵/۰۲/۰۸ ۱۴:۵۹
 
۱۳۹۱/۱۱/۱۱ ۲۲:۴۲
 
 
کلمات کلیدی : طرح تحول سلامت+پرستاران+پزشکان+حقوق پرستاران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۲:۴۸:۲۳
واقعا پرداختی پزشکان ظالمانه است!

حتی بین خود پزشکان هم تفاوت پرداخت ظالمانه است! (4423267) (alef-6)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۳:۵۱:۲۲
در مورد طرح تحول سلامت متاسفانه کسی نظر میدهند که گذرشان به بیمارستان نیوفتاده و خدارو شکر سلامت هستند.
برادر در این طرح بیمار بستری فقط ده درصد هزینه اش رو پرداخت میکنه.و بیمار سرپایی هم به جای 40 هزار تومن ویزیت فقط 5 هزار تومن میپردازه.
در این طرح اون بیمار سرطانی که قبلا هر جلسه شیمی درمانیش یک میلیون میشد الان کمتر از صد هزار تومن میشه.
در این طرح من بیماری رو هفته پیش در سی سی یو بستری کردم و یک هفته سی سی یو بود با دریافت داروهای گران و خاص و بعد موقع ترخیص که برای تشکر امده بود دیدم فیش ترخیصش فقط 300 هرار تومن بود در حالی که در بخش ویژه شبی یک میلیون هزینه تخت هست.
این طرح برای بیماران خصوصا بیماران بستری در بخش هزینه ها معجزه کرده.
انصاف نیست بدون اطلاع نظر دادن.من خودم همکارانم در مقطع عمومی روستا کار کردیم.
جایی خدمت کردم 300 کیلومتری اهواز وسط کوهها و عشایرمون.
اونها راضی بودند ویریت و داروی رایگان پرشکی که یه روز درمیون میره دهگردشی با تیم مامایی در خونه ویریتشون میکنه.مراقبتهای رایگان بارداری.زایمان رایگان.
از همه مهم تر و مهم تر طرح بیمه سلامت هست.
شما همه خانواده ات رو بیمه میکنی بدون اینکه حتی ریالی پول پرداخت کنی.
وحتی داروهای شیمی درمانی رو هم با این بیمه میدن!
این میدونی یعنی چی؟یعنی دیگه مثل قدیم نیس که واسه درمان مریضی فرش زیر پاشون بفروشن.این دولت بیشتر از هر زمان برای سلامت مردم هزینه کرده و اینو ما پزشکان بیشتر از همه میبینیم.
کلینیک ویژه میشینیم بیمار میبینیم با ویریت 3 تومن و این مابه التفاوت دولت پرداخت میکنه هر چند با تاخبر یکساله.
در مورد حقوق پرستاران که صد البته کمه هم باید مطالباتشون پرداخت بشه اما اساسا مقایسه پزشک و پرستار از هر نظر غلطه.هر دو لازم هستند برای سیستم.
اما عملکزد تحصیلات مسئولیت و بار روانی و کاری و قدرت تصمیم گیری بالینی و ....اصلا اجازه این مقایسه رو نمیده. (4423369) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۵:۰۰:۰۰
الآن ارتباط این کامنت باند و بالای شما چه ارتباطی به اون کامنتی بالایی داشت؟!! (4423477) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۷:۱۱:۴۴
رونامه اعتماد دیروز:
این طرح عملا شکست خورده چون در چاه هزینه های کارشناسی نشده گرفتار شده

جوگیرشدم پشیمونم از رای به روحانی (4423637) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۳:۴۹:۵۹
مطمئنم تو به روحانی رای ندادی وگرنه ما از سال 92 تاالان هیچ پشیمونی نداریم (4424671) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۵:۴۴:۲۱
دکتر عزیز بقیه پول از جیب بیمه (مردم و دولت ) به حساب پزشکان پرداخت می شود مهم دریافتی پزشکان است که چند صد برابر شده ...نه محل پرداخت ....لطفا داستان متوجه شو (4423549) (alef-11)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۵:۵۵:۵۶
متاسفانه باند پزشکان عزیز دارن بحث موفقیت طرح تحول رو جا میندازن تا وزیری که تمام قد در اختیار.. شونه و در زنجیره درمان فقط متکی به هم صنفان خودش هست موندگار بشه!!
مطمیننا الان وضعیت درمان مردم و سهم پرداختی شون نسبت به دوره های قبل بهتر شده ولی دوستان عزیز این حجم یارانه ای که به این وزارتخونه دادن رو به ..من هم میدادن در این حد تغییر رو شاهد میبودیم!!
این حجم پول که باید به تجهیز بیمارستان ها، جبران کمبود نیروهای درمانی، کاهش تبعیض درآمدی کادر درمان و ... اختصاص پیدا می کرد 90 درصدش تبدیل شد به کارانه های 50 الی 100 میلیونی به پزشکان گرامی که یوقت زیرمیزی نگیرن!! و بقیه 10 درصدش هم به بیماران محروم کشور اختصاص پیدا کرد!! وقتی این 10 درصد میتونه به مردم قانع ما رضایتمندی نسبی بده، حساب کنید اگر بقیه پول خرجشون میشد چقدر اوضاع درست میشد.
در ضمن پول های بیحسابی که به پزشکا داده شد، ماهیت تیمی و همدلی بین کادر درمان رو دچار نقصان کرده و دود این قضیه هم به چشم مردم میره.

آقای وزیر کادر درمان از اون حراست بیمارستان هست تا اون بهیار زحمتکش تا اون پرستار و پرسنل رادیولوژی و ... و نه فقط پزشکان عزیز!!

عدالت اینه که هر کسی بنا به توانایی هاش و علمش و زحمتی که کشیده آورده مالی داشته باشه
مثلا نسبت دریافتی پزشک به پرستار (با سابقه برابر و سطح علمی و آکادمیک همتراز) در کشورهای توسعه یافته حداکثر 3 هست!! حالا خودتون این نسبت رو در ایران حساب کنید (حدود 50-20 برابر !!!)

بهتره این پولا بیشتر خرج مردم بشه و اگه قراره سرازیر به جیب کسی بشه با تعادل نصیب همه زنجیره درمان بشه آقای وزیر!! (4423562) (alef-11)
 
توکلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۶:۱۲:۴۸
به قول شما خوب،ولی میشد بدون افزایش بی رویه تعرفه پزشکان پرداختی مردم رو کم کرد اینجوری هم پول کمتری از بیت المال خارج میشد هم پرداختی مردم کم بود و به بودجه کشور هم فشار نمیومد (4423577) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۶:۴۰:۲۶
با سلام
مطمئنا طرح سلامت دارای مزایای زیادی است.
اعتراض به پرداخت های غیر قابل تصور به پزشکان متخصص است که باعث بی انگیزگی در سایر قشرهای تحصیلکرده مثل اساتید دانشگاه شده است.
با تشکر (4423601) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۷:۱۳:۴۱
براد عزیز طرح تحول جیب پزشکان هزینه ها رو کم نکرده، بسیاری از فرانشیز ها رو زیادتر هم کرده ولی چون به طور غیر مستقیم ما به التفاوتش از جیب مردم در میاد در نتیجه زیاد متوجه نمیشن. شما میدونی که 1 درصد مالیات بر ارزش افزوده میره برای این طرح؟ یعنی اگه شما یه ماست 5000 هزار تومنی میخری یا یه شارژ موبایل 5000 تومنی میگیری، 50 تومنش میره وارد جیب وزارت بهداشت میشه حالا حساب کن کل خرید های مردم تو کشور در یک روز چه مبلغ هنگفتی میشه!!!! اونجاست که بحث کارانه های نجومی پزشکان میزنه بیرون. (4423639) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۸:۴۸:۱۵
بقیه پول را دولت از جیب بیت المال میدهد.
هم یک دکترای برق دارم با بیش از 20 سال سابقه در منطقه دور ازمرکز.
به جرات میتوانم بگویم که حقوق پزشکان از من بیشتر است. (4423737) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۹:۱۲:۴۷
پس از چندین سال زندگی در یک کشور پیشرفته میتوانم بگویم در هیچ کجای دنیا این نفاوت وجود ندارد.

وزیربهداشت یکبار نگفت که تعرفه ها بالاست و مدام بیان میکند که پرداختی از جیب مردم کم شده است. ولی باید گفت که بقیه آن از بودجه کشور پرداخت میشود.
اختاپوس پزشکان و پزشکی سبب شده که سهمیه ورودی به پزشکی ثابت بماند در حالی که سهمیه دیگر رشته ها باز باز است و همه تقریبا می توانند در هر رشته ای (غیر پزشکی) در یک دانشگاه در کشور قبول شوند.

درآمدهای فوق العاده بالا ی پزشکان انقدر جاذبه ایجاد کرده است که میلیاردها تومان از پول اولیا ( درکل) صرف کلاس خصوصی و انواع موسسات آموزشی می شود که که وارد رشته ای پزشکی شوند بگذریم از وقت و زمانی که صرف این کلاسها می شود
.
تنها راه نجات بیماران برای پرداخت کمتر و تنها راه نحات دانش آموزان و اولیا آنها برای رهایی از سراب وسوسه انگیز ورود به به رشته های پزشکی افزایش سهمیه است و دولت دور یا نزدیک به این نتیجه خواهد رسید. اگر مافیای پزشکان با این امر مخافت کرد از خارج پزشک بیاورند چنانکه در ابتدای انقلاب اینکار انجام میشد
.
با عرض معذرت از بعضی پزشکان فداکار و دلسوز ( که خدا اجرشان را زیاد کند) باید بگویم که اخلاقیات و تعهد از جامعه پزشکی رخ بر بسته است و پول و مکنت چشم عقل بعضی از انان را کور کرده ا ست ( ای کاش من رفتار پزشکان در خارج را ندیده بودم).

من نوعی وقتی میبینم که پزشکان این در آمد بالا را دارند حاضرم 100 تا 200 میلیون جرج کنم تا فرزندم پزشک شود.
پلسخگویی پزشکان هم معنی ندارد. در کجا دیده اید که قاضی و متهم یک باشند. نظام پزشکی را به نظام حامی پزشکان نغییر دهید تا کارکرد واقعی ان معنی پیدا کند.
به طور خلاصه در جامعه پزشکی، پزشکان نژاد برترند.
-------------------------------------------------------
یک دکتری مهندسی با بیش از 23 سال سابقه کار در دانشگاه (4423756) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۰۷:۵۶:۲۲
با سلام
از این طرح اگه شما پزشگان محترم حمایت نکنید کی حمایت کن ؟؟؟؟؟؟ (4424243) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۰:۱۳:۰۷
یک عمل سخت قاعده جمجه را اگر فرزند آقای روحانی نیاز داشته باشد ایشان به بیمارستان دولتی می رود یا آراد و آتیه و جم؟؟؟؟؟؟مسلما خصوصی ها///آقای روحانی طرح سلامت به هر حال مزایایی دارد اما فکری به حال بیمارستانهای خصوصی بکنید که همه پزشکان حاق در آنجا جمع شده اند و با دریافت هزینه های کلان مردم رو به فلاکت اندخته ند.....کسی نگفته پول نگیرند..ما تعرفه و نرخی ندارند و همینوری خودشان میبرند و می دوزند و حتی در هزینه های بیمارستانی با سند سازی بیمار را بد بخت و ورشکسته می کنند ..یک تجارت کثیف راه نداخته اند....پیشنهاد به لف...خبرنگار شما به بیمارستان آراد مراجعه کند و از بیمارن بپرسد قدر پرداختی داشته اند بابت چه خدماتی (4424356) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۴:۲۸:۰۹
1- مشکل اصلی پزشکی در ایران کمبود شدید پزشک متخصص است آلمان با جمعیت مشابه ایران 400 هزار پزشک داره در حالیکه ما یک پنجم این مقدار داریم و تعداد پزشک به جمعیت ما حتی به نصف تاجیکستان هم نمی رسد چه برسد به استانداردهای کشورهای عربی
2- در منطقه فقط در افغانستان شاخص تعداد پزشک به جمعیت اش کمتر و در حد ایران است وگرنه ما از همه کشورهای دیگر عقب تریم
3- مساله اصلی که این پزشک متخصص کم و جمعیت زیاد و 80 میلیونی ایجاد کرده پزشکی 1 دقیقه ای است پزشک اصلا نمیتواند روی مشکل مشتری تمرکز کند، به دقت معاینه و با آرامش و وسواس معالجه کند 30 ثانیه گوش میدهد و تجویزی الله بختکی می کند
4- مساله پرداختی و تعرفه ها مساله دوم است مساله اصلی فقدان تمرکز و دقت در مواجهه با بیمار است
5- باید طی چند سال ده ها هزار پزشک متخصص تربیت کنیم که مشکل حل شود اما این کار توسط هیئت علمی های دانشگاه های علوم پزشکی میسر نیست چون اونها ذینفع اند که متخصصین کم باشند راه حل استفاده وسیع از استادان بین المللی پزشکی بخصوص از کشورهایی چون آلمان، هند و روسیه و ... است
6- خود وزارتخونه میداند که مشکل چیست و بارها به آنها گفته شده علنا یا غیر علنی می گویند تربیت کافی پزشک متخصص، درآمد ما را کاهش می دهد و ما به امید این درآمد، آمده ایم
7- بارها گفته ایم که تاسیس وزارت بهداشت، تربیت پزشک، احداث بیمارستان و ... بخاطر ثروتمند شدن کسی نبوده است هدف این تاسیس، گسترش بهداشت و ارائه خدمات باکیفیت و ارزان سلامت به شهروندان بوده است وزارت بهداشت باید این هدف را تعقیب کند
8- یه راه کلیدی این است که وزیر بهداشت، اصولا متخصص بهداشت یا سیاست گذاری سلامت و ...باشد و نه پزشک، تا فورا به هدف تاسیس وزارت بپردازد نه مراقبت از درآمد بالای پزشک (4423432) (alef-6)
 
سیدجواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۷:۱۶:۱۲
راه حل ریشه ای این مشکل جدا کردن آموزش پزشکی از وزارت بهداشت است. یعنی دقیقا همان کاری که همه کشورهای دنیا انجام می دهند. نباید آموزش پزشکی را به دست وزارتخانه پزشکان سپرد تا به خاطر منافعشان اجازه تربیت پزشک و متخصص به میزان لازم را ندهند (4423642) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۷:۱۷:۲۳
واقعا عالی گفتین و بسیار لذت بردم که فهمیدم افراد هوشمندی مثل شما متوجه این نکات هستن. دقیقا درست فرمودید. حرفی برای بنده باقی نذاشتین. طرح تحول جیب پزشکان باید ملغی بشه. انحصار در پزشکی باید از بین بره. (4423644) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۴:۵۵:۳۶
دو صنف قدرتمند کانون وکلا و نظام پزشکی به خاطر منافع صنفی مانع افزایش پزشک متخصص و وکیل در کشورند و قوی ترین لابی ها را در دولت و مجلس دارند تا نگذارند در کارشان دست زیاد شود (4423466) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۵:۱۳:۱۵
جالبه همه طیف کامنت گذاشتن بجز خود پرستاران. چرا که اینقدر شبوروز درگیر شیفت دادن هستند که وقت گشتوگذار تو سایتا رو ندارن (4423501) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۵:۲۰:۳۰
پرستارها الان دارن زیاد هم میگیرن و از مهندسان بسیار بیشتر در میارن.
یکی باید یه ترمز برای درامدهای سرسام آور پزشکان بذاره. حالا یا مالیاتشون رو مثل اروپا 50 درصد کنن یا اینقدر پزشک تولید کنند (البته با افزایش کیفیت نه با این کیفیت الا که ن کمیت داره و نه کیفیت) که خود به خود رقابت ایجاد بشه که همین هم درامدشونو معقول میکنه و هم کیفیت کارشونو بالا میبره. با وزیری مثل وزیر فعلی بعیده همچنین اتفاقی بیوفته. (4423518) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۵:۳۱:۳۴
نظر درستی هست، من متخصص جراحی سر و گردن هستم. حقوق من و پرستار اتاق عمل اختلاف زیادی نداره، ایشون ماهی دو و نیم می گیرن و من سه میلیون، کارانه ماهانه من هم از جراحی ها چیزی حدود پانزده میلیون میشه که الان یازده ماه هست پرداخت نشده. کلا یه سیستم نامریی توی کشور وجود داره که اجازه پیشرفت نمیده، به شخصه من یک تکنسین اتاق عمل می شناسم که با دلالی کردن بیمار برای برخی جراحان زیبایی مشهور نزدیک به ماهی چهل میلیون تومن درآمد داره. پس این قیاس کلا درست نیست، باید سیستم از نو پایه ریزی بشه، دست دلال ها قطع بشه و به همه اجازه پیشرفت داده بشه (4423534) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۲۱:۵۳:۵۲
پسر خالم یه جای شلوغ اش فروشی داره ماهی به طور متوسط بالای 10 تومن درامد داره منم میخوام برم سمت همین کار (4423894) (alef-11)
 
دکترای جامعه شناسی
Italy
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۲:۴۹:۴۱
این نوع تبعیضات فقط مختص آقایان پزشک با پرستاران نیست. مجموع بندهای حقوقی بنده و نه دریافتی ام، با مدرک دکترای تخصصی با 25 سال سابقه تدریس در آموزش و پرورش فقط سه میلیون و چهارصد هزار تومان است در حالی که با چنین سابقه ای دوستان رد وزارت علوم چندین برابر بنده دریافتی دارند. (4423270) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۴:۲۶:۳۷
خیلی وقته الف از مشکلات آموزش وپرورش نمینویسه ،نمیدونم چرا؟ درحالی که فرهنگیان مخاطبان دایمیشن. (4423431) (alef-6)
 
رضا
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۳:۳۴:۵۱
به شما نصیحت می کنم بیشترتحقیق کن وخودت رابه خاطرشنیده هابه دردسرنیانداز .من دکتری تخصصی دارم وبه اندازه شما سابقه کار.عضوهیات علمی دروزارت علوم هستم .به طوری که شمانوشته اید دریافتی من پانصدهزارتومان بیش ازشماست باین تفاوت که شما بیست ساعت تدریس می کنی وتمام وماچهل ساعت موظفی داریم وهزاردنگ وفنگ.من هم درآموزش وپرورش دبیررسمی بودم به مصداق آوازدهل شنیدن ازدورخوش است به وزارت علوم منتقل شدم...دیدم برای معلم آسمان هرجاروی همین رنگ است... (4424653) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۲:۴۹:۵۴
حالا اگر کارایی پزشکان هم بالا بود و واقعا مردم را درمان میکردند هم حرفی نبود یاد حکایتی از بهارستان جامی افتادم:
پزشکی را دیدند که هر گاه به گورستان می‌رسید با دست چهره خود را می‌پوشاند و چشمانش را می‌بست. از او پرسیدند: «چرا چنین می‌کنی؟ از گورستان می‌ترسی؟»‌ پاسخ داد: «نه، از گورستان نمی‌ترسم. از مردگانش شرم دارم. سنگ گور هر کدام را که نگاه می‌کنم می‌بینم بیمار من بوده و از داروی من مرده است!» (4423271) (alef-6)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۳:۵۲:۰۲
خیلی خنده دار بود!!پس شما دیگه دکتر نرو (4423371) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۴:۳۱:۲۲
اتفاقا همین کار رو میکنم در اینترنت سرچ می کنم ازمایشگاه میرم تست رو میارم با اینترنت مقایسه می کنم از داروخانه داروی مورد نظر را میخرم (4423436) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۵:۰۰:۴۲
داداش یه بلایی سر خودت میاری اینجوری!

این راهش نیست... (4423479) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۵:۴۰:۰۲
عزیز من وقتی پزشک از تشخیص ناتوان است طرف که نمیتونه بیکار بشینه فدات بشم تست دادن هم همه چیز رو مشخص میکنه وقتی که پزشک حاضر نیست تستهای مربوطه رو بنویسه در دفترچه یا اصلا نمیدونه باید این تست رو بنویسه خوب خود شخص با هزینه خودش میرود و ازمایش میدهد ازمایش دادن هم که خلاف نیست اتفاقا کار خوبی میکنه نمیشه که ادم بیماریش بدتر بشه و پزشک هم با عایته 1 دقیقه ای یه سری داروهای پرت رو بنویسه (4423545) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۰۰:۱۴:۵۵
خب مشخصه داری دروغ میگی:)
بازه نرمال هر آیتم آزمایش تو همون دفترچه آزمایش نوشته دیگه نیازی به سرچ نیست
بعد بر فرض شما فهمیدی مشکل از کجاس دوا درمونش رو میخای از کجا بیاری نسخه که میخای ؛ نکنه نسخه هم از اینترنت سرچ میکنی؟!!! (4424026) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۲۰:۲۴:۴۴
بازه نرمال هر ازمایشگاه فرق داره و با اینتنت مقایسه میشه تا ببینن تا چه حد قابل بوله و... ضمنا داروی های مختلف هر بیماری به همراه دوز مورد نظر در اینترنت موجوده و نظر شما تعجب اوره (4426536) (alef-6)
 
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۴:۴۲:۱۳
ایشون نباید دکتر نرود شما باید سطح اطلاعاتات و دانش خود را بالا ببرید که فجایعی مثل فوت کیارستمی یا فوت عارف لرستانی را رقم نزنید بعدش هم طلبکار ملت شوید با پول ملت دارید درس میخوانید طلبکار هم هستید. در امریکا بخواهید همین پزشکی را بخوانید در 4 سال اول از 50 تا 80 هزار سالانه باید فقط شهریه پرداخت فرمایید یعنی پزشک شدن شما بیش از یک میلیارد تومن فقط شهریه نیاز داره. هر وقت بنده نتیجه تست ازمایشگاه را اوردم خدمت شما کاملا سرسری برخورد کردید که نتیچه این کارتون هم شد بیماری ما
هر چیزی یک قانونی و حد و مرزی داره
وقتی که ازتون انتقاد میشه عوض اینکه خودتون رو اصلاح کنید طلبکار میشید خرج تحصیل شما رو مردم دادن الان در نقش طلبکار دیگه چرا ظاهر میشید؟
اگر دانش خود را بالا ببرید مردم مجبور نمیشن که خود درمانی کنن یا خودشون بروند تست ازمایشگاه بدهند. (4423454) (alef-6)
 
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۲:۱۰:۱۵
این پول ملت پول ملت یکی از اون چیزاست که رو اعصابمه! شما خودت تحصیل کردی یا نه. اگه کردی میشه بفرمایید با پول کی بوده و در نهایت بعد از مصرف این بودجه چه گلی به سر ملت زدی؟
شما شعلت چیه و چه خروجی داری؟ (4424541) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۲:۵۳:۳۴
به داد پزشکان عمومی برسید که در سایه طرح تحول سلامت ، در مناطق محروم با دریافتی ۲ میلیون و نهصد ، تبدیل شده اند به ماشین مریض جور کردن برای متخصصین( سیستم ارجاع). (4423278) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۳:۵۶:۳۶
عزیز من شما که از تشخیص یک کم کاری تیروئید عاجز هستید و ما خود ناچار هستیم از طریق اینترنت اقدام کنیم برویم ازمایشگاه تست بدهیم و خودمان تشخیص کم کاری نیروئید بدهیم همون 2 میلیون هم براتون زیاده کم کاری تیروئید ساده ترین بیماری است که تشخیصش هم با دو تا تست امکان پذیره ولی شما دوستان از این کار هم عاجز بودید(بیماری خودم و نهایت به تیروئید خود ایمن رسیدم . پزشک میفرمود چیزی نیست و..و در شرایطی که چندین علامت بیماری بروز کرده بود و در حال زمین گیر کردن من بود مستقیما رفتم تست انتی بادی دادم)
من بودم ریالی بهتون حقوق نمیدادم باعث انحراف و سردرگمی بیمار میشوید (4423383) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۴:۴۴:۵۹
آفرین به شما..حالا اون کدوم آزمایشگاهه که بدون نسخه پزشک آزمایش میگیره (4423458) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۵:۲۶:۳۷
همه ازمایشگاه های خصوصی بدون نسخه براتون تست انجام میدن (4423528) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۵:۱۵:۲۹
شوهر همکار من پزشک عمومیه و ماهی 8میلیون در مناطق محروم میگیره صد در صد مطمئنم (4423507) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۷:۱۹:۱۹
خود وزیرشون گفته 17 میلیون میدیم کسی نمیاد. (4423648) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۷:۵۸:۱۹
بابا همه اینا پول زیادی میگیرن اینجا میان میگن چیزی گیرمون نمیاد این حرفها رو باور نکنید خروجیشون هم برا جامعه صفره (4423696) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۲:۵۵:۳۴
بدترین کار دولت اجرای طرح تحول سلامت به نام مردم و به کام دکترها بود. هر چه سریعتر باید دریافتی دکترها به قبل از طرح تحول برگرده. هزینه سرسام آور طرح سلامت رو باید به اقشار آسیب پذیر بدن که بتونن تغذیه سالم داشته باشن و کمتر مریض بشن. (4423280) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۴:۳۳:۱۶
حرفتون کاملا غیرعلمی و غلط است (4423439) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۴:۳۶:۴۱
متاسفانه مردم جز به بدبختی هم راضی نمیشن
من مهندس هستم و ماهانه 3 میلیون حقوق می گیرم
خیلی ها چشم دیدن این حقوق من رو هم ندارند و آرزو می کنند که کم بشه
متاسفانه طوری شده که مردم به ارتقای درآمد "همه" فکر نمی کنند و فقط دوست دارند در آمد دیگران کم بشه (4423446) (alef-6)
 
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۲:۱۱:۵۰
بهترین کامنتی بود که دیدم! (4424548) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۲:۵۵:۵۰
حقوق یک اقلیت جراح را به همه پزشکان تعمیم ندهید. متخصصین داخلی ، محتاج نان شب اند. (4423281) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۷:۲۰:۴۶
متخصص داخلی محتاج نان شب!!!!! این از اون حرفها بود.
وزیرتون هم از این حرفا زده مثلا یه بار گفت پزشکان از کارگران کمتر میگیرن. (4423651) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۳:۰۰:۵۲
بیچاره ترمعلمان که نصف یک پرستار می گیرند. (4423287) (alef-6)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۳:۰۴:۵۸
الان بیش از یکسال تمام است که پزشکان کارانه ای دریافت نکرده اند و تنها دریافتیشان حقوق متوسط 3 تا 4 ملیونی آنهاست. (مدارک تمام صحبتهایم موجود است)
پولی که وجود ندارد چه جای دعوا دارد؟ (4423294) (alef-6)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۳:۲۱:۱۴
همان هم زیاد است کارانه هم باید جمع شود (4423315) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۵:۳۰:۵۹
حرف حساب نداری، مجبوری کامنت بذاری اخه؟ همونم زیاده! این چه استدلالیه اخه؟! (4423533) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۷:۳۲:۵۹
داداش من درسته خیلی مشکلات هست ولی فلافل فروش سر چهارراه ما طبق گفته خودش ماهی شش تومن درآمد داره، روی وانت شبا میاد فلافل می فروشه. دیگه چهار تومن خیلی کمه. (4423667) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۳:۱۰:۱۰
آیا در سیستم بهداشت و درمان این مملکت فقط پزشکان و پرستاران دارای حق و حقوق هستند؟
آیا این که نظام پزشکی و پرستاری ایجاد می شود، پس ما فقط باید به مشکلات این گروه رسیدگی نماییم؟
بقیه گروه ها که نظام ندارند و اجازه و فرصت تاسیس هم داده نمی شود در سیستم درمان به حساب نمی آیند. یا لابد فکر میکنید اصلا مهم نیستند! (4423300) (alef-6)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۳:۲۳:۱۲
بله خوب پزشکا هم ساختمان سازی دارند و هم تولیدی و هم کارخانه و واردات صادرات کلا ثروت مملکت واس ماس (4423321) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۵:۳۸:۲۰
یعنی مثلا کدام گروهها؟ همه گروههای پزشکی جزو نظام پزشکی هستند و استثنا فقط نظام پرستاری است که بدلیل عدم پذیرش نظام پزشکی نظام مستقل دارند. شما هم ناراحت هستید متحد شوید و اقدام کنید. (4423544) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۳:۱۱:۳۶
این بی عدالتی ها عادی شده مثلا کار یک معلم به مراتب سختر از یک استاد دانشگاه است اما حقوقش نسبت به او بسیار نا چیز است و یا مقایسه حقوق شاغلان با بازنشستگان . (4423301) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۳:۳۵:۰۸
"کار یک معلم به مراتب سختر از یک استاد دانشگاه است"
چرا؟؟؟؟؟!!!!!!
مشکل وبدبختی معلمان ما این است که د کترهایی مثل شما بدون دلیل و منطق حرف می زنند.
بر مبنای کدام تحلیل این را میگویید؟؟؟؟!!!!! (4423342) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۴:۳۷:۰۳
ناراحت نشو برادر،بالایی درست میگه ،بخدا آموزش وپرورشو به روزی در آوردند که دانش آموزا گستاخ شدند،هر روز یه برنامه در میارن، همه چیز هم شده شعار.دیگه معلما انگیزه لازم برا کار ندارند، ببین کدام اداره هست که از چند ماه وسال قبل طلب داشته باشه. (4423448) (alef-6)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۲۱:۰۶:۲۳
اساتید حق التدریس دانشگاه که ساعتی 10 هزار تومن بخور نمیر رو هم میگیرند حتی با مدرک دکتری رو هم بگید! (4423859) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۱:۵۷:۱۵
برادرجان عضوهیات علمی هم بادرجه استادیارودانشیارو...مدرک دکتری وهزارگرفتاری ازیک پرستاربیشتردریافتی ندارد...کجای کاری... (4424509) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۳:۱۲:۲۹
آقای روحانی، مجلس یه کاری کنید ، چرا کسی کاری نمیکنه ؟ مملکت ورشکست شد . مگه میشه یکی 200 میلیون حقوق بگیره یکی دیگه 2 میلیون ؟ (4423304) (alef-6)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۳:۳۵:۴۶
چرا نمیشه همه دنیا همینطور است انتظار داری حقوق کارگر برابر با پزشک یا مدیری که مدیریت هزاران نفر را میکند در یک حد باشه شما مثال بیاور کجای دنیا چنین است یک عده هر چه بگیرند باز شکایت میکنند برید خدا را شکر کنید همین هم میگیرید صد ها هزار تحصیلکرده بیکار داریم که درامدشان صفر است (4423344) (alef-6)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۵:۰۲:۱۱
من المان زندگی میکنم . حقوق پایه و بیکاری هزار یورو .بالاترین حقوق پرداختی ده هزار تا هست. مالیات اولی ۲۵ درصد مالیات دومی ۵۰ درصد (4423481) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۳:۱۷:۱۹
با سلام
یک طرفه به قاضی رفتن یعنی با رضایت برگشتن.
الان هم پرستاران حداقل دو برابر فرهنگیان دریافتی دارند و کار انها....
نباید قضاوت کرد. ضمن آنکه اگر به جای رتبه 7000 و 8000 رتبه 600 یا 700 داشتند الان اینطور صحبت نمی کردند. (4423309) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۴:۴۶:۵۳
رتبه کنکور نمیخواد دکتر جوون.! پول میخواد پول. پول بده برو واحدهای دانشگاه بین الملل. پول بده برو دانشگاه پزشکی دانشگاه آزاد. پول بده برو پشت تپه های فیلیپین و کومور پزشکی بگیر . بیخود رتبه کنکور نگو که رشته های ریاضی و غیره هم رتبه کنکور دارن ولی ازین پولها بهشون نمیدن. تفکر خودبرتر بینی پزشکاست که باید اصلاح بشه. سهمیه دانشگاه هم باید تغییر کنه تا مثل بقیه رشته ها انحصار از بین بره.
مدیران سیستم بهداشتی-درمانی کشور هم باید از پزشکسالاری به مدیران بهداشتی و تحصیلکردگان شاخه های مدیریت بهداشت و درمان تغییر کنه. پزشک را چه به مدیریت؟ شما پزشکان اجازه دخالت در طبابت را به سایر رشته ها را ممنوع میدونید اما خودتون بدون کوچکترین تخصصی در مدیریت که یک رشته تخصصی است دخالت کرده اید و پستها و صندلیها را اشغال نموده اید و به بیراهه برده اید. (4423459) (alef-6)
 
یه مهندس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۵:۰۸:۵۹
من هم رتبه زیر هزار کنکور بودم ولی تو رشته ریاضی فیزیک. آیا انصافه که همون رتبه 7000 تجربی 2-3 میلیون حقوق ثابت داشته باشه با امنیت شغلی مناسب ولی ما 1-2 میلیون حقوق اونم بدون هیچگونه امنیت شغلی؟
حالا با حقوق رتبه های زیر هزار تجربی هم مقایسه نکردم...
چرا اونی که رتبه برتر تجربی هست با اونی که رتبه برتر ریاضی فیزیک این همه اختلاف دریافتی داشته باشند؟ (4423495) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۵:۱۹:۰۲
خدایی فرهنگیان یک چهارم پرستاران هم کار نمیکنن فقط ساعت کاریسون تعطیلات عید و تابستون و زمستون و آلودگی و .....رو حساب کن (4423515) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۵:۴۰:۱۶
یعنی می فرمایید پزشکان آمریکایی یا آلمانی و ... رتبه های کنکورشون کمتر از پزشکان ایرانی بوده که حقوق شان چند صد برابر پرستاران این کشورها نیست! تفکر بی عدالتی تا مغز استخوان برخی ها نشست کرده. (4423546) (alef-11)
 
ارمین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۸:۰۵:۵۷
دوستی که گفتی پزشک شدن پول میخواد و از پردیس و آزاد مثال زدی اصلا میدونی رتبه قبولی تو پردیس و آزاد چنده؟میشه اصلا در مورد چیزایی که کوچک ترین اطلاعاتی ندارین حرف نزنین؟برای داوطلبان منطقه دو آخرین رتبه قبولی در رشته داروسازی در دانشگاه سراسری 2500 و در آزاد 3600 و در پردیس 4100 هست.اما میدونید برای به دست آوردن همون رتبه 4100 باید حداقل دو درس اختصاصی رو بالا 60 بزنیم؟اونم به شرط اینکه 3 درس عمومی رو بالا 70 بزنیم.مشکل کشور ما پرداختی زیاد پزشکان نیست مشکل امثال شمایی که درس نخوندی و انتظار داری اندازه پزشکان پول میگیری و مشکل شمایی هستی که در مورد همه چیز نظر میدی بدون اینکه از چیزی اطلاعی داشته باشی.در ضمن فرمودید با پول میشه رفت فیلیپین و...خوند.بازم باید خدمت شما عرض کنم که تو سایت وزارت بهداشت دانشگاه های خارجی که مدارکشون در ایران مورد قبول هست زده شده.یعنی شما نمیتونی بری هر دانشگاهی درس بخونی و بعد بیای طبابت کنی.در مورد حرف دوست مهندسمون هم باید بگم آیا پزشکان مقصر افزایش بی رویه ظرفیت رشته های مهندسی هستن؟وزارت بهداشت ظرفیت رشته های شما رو تعیین میکنه؟ (4423702) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۰۸:۳۰:۳۸
بیشترین مزیتی که باندهای قدرت پزشکان برای آنها فراهم کرد اینبود که بامحدود کردن تعداد ظرفیت دانشجویان پزشکی باعث شدتادردراز مدت نسبت تعداد جمعیت به پزشکان مورد نیاز بسیارزیاد شدکه این موجب مشکلات بسیار برای مردم وکم بودن تعداد پزشکان ودرنتیجه خود نابغه پنداری مفرط پزشکان موجود شد!! (4424269) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۳:۲۶:۵۰
پرستاران متوسط دریافتی شون دوبرابر بقیه کارمندان دولت هست..حتی از خیلی ازپزشکان عمومی هم بیشتره (4423329) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۵:۱۷:۱۰
ساعت کاری زحمتشون شیفتهای نا متعارفشون در معرض خطر بودن و حجم کارشون هم چند برابر کارمندای دیگست (4423511) (alef-11)
 
نگین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۳:۴۵:۰۸
واقعا وضع پرستارها افتضاحه معوقات و کارانه و نوین هیچ نظمی نداره.اختلاف پزشکان رو نمیخواد حل کنید.مشکلات رو حل کنید.بعد ازچند سال کار درقالب شرکت پرستاری و کاردر بیمارستان سوابق کاریمون رو هم حساب نمیکنن.....وضعیت استخدامی رو حل کنید. که هیچ ثبات شغلی ندارن...هر روز بایک شرکت قرارداد میبندن... (4423355) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۳:۵۶:۵۰
مهماندار به اندا زه ی خلبان حقوق می گیره ؟!!فقط بند کردین به پزشکان (4423384) (alef-6)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۴:۱۰:۴۲
نمیدونم هدف از این مقایسه ها چیه

منظور اینه که پرستارها خیلی کم حقوق میگیرند یا اینکه دکترها خیلی زیاد دریافت میکنند

این که دکترها در ایران بسیار زیاد و نا متعارف میگیرند بحثی نیست و یکی از ظلمهایی است که به مردم میشه

ولی یه پرستار چقدر میگیره و اون را با یه مهندس و معلم و کارمند و حتی استاد دانشگاه مقایسه کنید

اون وقت میبینید که دریافتی اونها زیاد هم بد نیست

ولی اینکه بخواهید با پزشکا مقایسه کنید و بگید بد هست منصفانه نیست

باید دریافتی پزشکها کم بشه نه پرستارها اضافه بشه (4423403) (alef-6)
 
برزو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۴:۴۹:۵۵
احسنت
به نظرم دستمزد پزشكان رو كمتر كنيد تا پرستاران صداشون بخوابه!
كلي از فارغ التحصيلان مهندسي و علوم پايه و ... دارند از بيكاري مينالند بعدا پرستاران نسبت به حقوق ٣-٤ ميليونيشون معترض اند!
دستمزد پرستاران به گرد پزشكان هم نميرسه چون عرضه و تقاضا تعيبن كننده است اگه يه جراح قلب اعتصاب كنه كلي كارها زمين ميمونه اما اگه يه پرستار نره سر كار كلي نيرو هست كه كارشو انجام بدن.
اگه ميخواهيد دستمزد پزشكان متعادل بشه تنها راهش تربيت بزشك متخصص بيشتر هست تمام شد و رفت! كه البته حالا حالاها مافياي پزشكي اجازه اين كار رو نميدن.
به نظرم هر پرستاري نسبت به حقوقش معترضه اخراجش كنند تا نيروي جديد جايگزينش بشه.
يه سفره اي پهن شده اتفاقا حقوق پرستاران هم زياد شده اما راضي نيستند انتظار حقوق ١٠-٢٠ ميليوني دارند!
اين اعتراضات پرستاران به هيچ جا نميرسه ديگه فوقش اينه كه وزارت بهداشت براي فارغ التحصيلان بيكار مهندسي دوره هاي دوماهه پرستاري ميذاره تا استخدام بشن به جاي پرستارها. (4423461) (alef-6)
 
میلاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۴:۲۰:۲۶
کاش حقوق سایر اقشار هم مث پرستارها بود-بابا بسه دیگه-پرستارها چند برابر یه کارمند دریافتی دارند-کارشون هم شیفتیه،من خودم پرستار میشناسم که هفته ای دو روز بیشتر سرکار نیست و چند برابر یه کارمند حقوق میگیره (4423421) (alef-6)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۴:۲۰:۳۸
الان يه پرستار در حدود ماهي سه تومن حقوق داره كه بد نيس (4423422) (alef-6)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۴:۲۴:۵۸
پرستارا یه لیسانس معمولی میگیرن بدون کنکور و زحمت، در آمدشون هم چند برابر کارمندای دولت هست با مدارک ارشد و دکتری (4423429) (alef-6)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۷:۲۴:۰۳
بی اطلاع حرف نزنید بعد از سه رشته ی دکترای تجربی(پزشکی دندان دارو) پرستاری پر درخواست ترین رتبه ی دانشگاهی و هرکس با هر رتبه ای در کنکور نمتواند پرستار شود درسته که مرستاری شیفتیه ولی پر درخواست ترین شیفت که همون شیفت صبحه برابر میزان کار معلمان و کارمندان دولتی است بماند که معلمان هر روز هفته سرکار نمی روند دو روزش را تعطیلا به علاوه ی تابستان ها بماند که ارباب رجوع های بیمارستان عصبی ترین ارباب رجوعها هستند و کسی که یک درصد امید زندگی ندارد بمیرد همه گردن دکتر و پرستار می اندازند بماند که به علت کمبود دکتر و پرستار هر پرستار و دکتر ایرانی چند برابر سایرین کار می کنند بماند که تعطیلات عید برخلاف فرهنگیان باید یاشند موقع بحران ها باید باشند . باز خدا رو شکر زمان دکتر روحانی توجه بیشتری به پرستاران شد. متاسفانه من دلیل حسادت به پزشکان را نمیفهمم با طرح تحول پول کمتری از مردم گرفته میشود چکار به با لا رفتن حقوق پزشکان ارید حتی وقتی یک روز از کار آنها رو تجربه نکردید چرا هرکی اوضاع مالی خوب دارد با خصومت با او رفتار می کنی چرا وقتی عمل های بسیار پیچیده و خارق العاده ی پزشکان بچشمتان نمی آید فقط اشتباهات سهوی می بینید اگر پزشکان بد هستند چرا دها میلیون هزینه برای پزشک شدن فزندانتان می کنید (4423656) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۰:۲۵:۳۵
بدون کنکور و زحمت!...کجای ایران و کدام رشته علوم پزشکی در کدام مقطع بدون کنکور هست که پرستاری هم باشه؟
بدون زحمت! چند دقیقه حاضرید با یک بیمار مبتلا به ایدز یا تب کریمه کنگو کار کنید؟ هیچ می دانید در تمام دنیا پرستای جزو مشاغل سخت و زیان آور هست! قیاس های مع الفارغ نکنید و منصف باشید. (4424374) (alef-6)
 
سپهر طالبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۴:۳۶:۳۶
مگه پزشکها و پرستارها به یک اندازه زحمت کشیدن که حقوقشون برابر باشه
میدونین یک متخصص پزشکی چقدر هزینه داده و زحمت کشیده که کنکور این رشته رو قبول شه و هفت سال بدون حقوق درس خونده و دو سال طرح گذرونده و کای جون کنده تخصص قبول شه و پنج سال تخصص خونده با ماهی یک تومن حقوق
ایا این ۱۵ سال زحمت و تلاش با چند سال پرستاری برابری میکنه که حقوقشون هم برابری کنه؟ (4423445) (alef-6)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۵:۱۶:۰۶
کسی نگفت برابر باشه ولی منطقی هم نیست که صد برابر باشه.ضمنا رشته های خیلی سختتر از پزشکی داریم که فارغ التحصیلانش یک صدم پزشکان درآمد ندارند.مثلا یک دکترای فیزیک از دانشگاه هاروارد با بیست سال سابقه که در بهترین دانشگاه ایران تدریس میکنه و مقالاتش در بهترین نشریه های علمی دنیا چاپ میشه درآمدش زیر ده میلیون در ماهه.پس سختی کنکور و رشته تون رو دلیل نیارید که خیلی خنده داره. (4423508) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۲۲:۲۳:۱۷
خب برادر من مسئوليت و سختي كار رو نگاه كن
اون بجز دانشگاه رفتن و درس دادن و پژوهش چكار ميكنه؟!
پزشك و پرستار شب و روز ندارن و مسوليت مستقيم سلامت مردم رو دارن (4423922) (alef-11)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۲۱:۰۴:۲۲
برو بابا نفست از جای گرم بلند میشه! هرچقدر زحمت کشیده باشی یک صدم کارگر هم زحمت نکشیدی که 1000 برابر اون حقوق میگیری!!! (4423856) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۴:۳۶:۵۰
یکی از دلایلی که در ایران صنعت شکوفا نمیشود تبعیض وحشتناکی است که میان درآمد پزشکان و رشته های مهندسی و علوم پایه وجود دارد یک پزشک متخصص در بیمارستان دولتی حداقل ماهانه صد میلیون تومان دریافتی دارد این در حالیست که یک دکتری فنی و علوم پایه و عضو هیئت علمی در دانشگاههای معتبر و درجه یک دولتی درآمدی بسیار پایین تر دارد و این درحالی است که برخی برای رسیدن به این درجه زحمت بیشتری نسبت به پزشکان کشیده‌اند و تخصص آنها برای کشور بسیار حیاتی تر است (4423447) (alef-6)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۲۱:۰۳:۳۵
و علوم انسانی که در هیچ جای دنیا چنین نیست! معلم و استاد دانشگاه باید اندازه یک پزشک عمومی پول دریافت کند وگرنه فاتحه آن کشور خوانده شده است (4423855) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۴:۵۵:۴۷
يكي از مسئولين وزارت علوم اخيرا مصاحبه كرده گفته كه كلي صندلي خالي در دانشگاهها داريم كه براي اينكه از لحاظ مالي واحد هاي دانشگاهي به مشكل نخورن قراره ازشون حمايت مالي بكنيم!
به جاي اينكه از واحدهاي دانشگاهي فاقد متقاضي حمايت مالي كنيد امكانات مالي براي تربيت دندانبزشك و بزشك عمومي و پزشك متخصص بيشتر فراهم كنيد تا هم مشكل بيكاري حل بشه هم دستمزدها متعادل بشه و هم اعتبارات مالي جهت دار و هدفمند هزينه بشه (4423468) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۵:۱۶:۴۶
پرستارها حدود 3 تا 5 میلیون درامد دارن که به نسبت مهندسان بسیار بالاتر است و حق هیچ اعتراضی ندارند. پزشکان که بین چند برابر تا چند صد برابر مهندسان و اساتید دانشگاه میگیرند و این باید اصلاح شود و به مقادیر معقولی کاهش یابد و همچنین مالیات 50 تا 90 درصدی بر درامدشون اعمال شود مثل کاری که در اروپا و آمریکا باشون میکنند. در ضمن احتمالا اجرای این کار با مشکل مواجه بشه چون پزشکان از قبل فکر اینجاش رو هم کردن و اول آموزش پزشکی رو به دست گرفتن و میزان تولید پزشک را تا آخرین حد پایین آوردن تا هم دست کم شود و هم درامدشان زیاد بماند و هم مردم محتاجشان باشند و به سازشون برقصن. (4423510) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۵:۱۷:۱۳
بابا برید توی بیمارستان و طرز برخورد پرستاران با بیماران و همراهشون رو ببینین
بیشتر وقتا همراه بیمار خودش باید پیگیر تزریقات و ... بیمار باشه (4423512) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۵:۲۱:۰۶
تفاوت دردستمزد راچی کاردارید.یکی پزشک شده وپکی دیگه پرستار.هرکذوم حقوق خودش راداره .دراینم شکی نیست حقوق پرستاران هم درطرح تحول افزایش داشته (4423523) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۷:۲۸:۳۸
شما احتمالا پزشک هستید و از منافع طرح تحول جیب پزشکان بسیار منتفع شدین که میفرمایید : تفاوت در دستمزد را چی کار دارید. (4423661) (alef-11)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۲۱:۰۲:۳۵
حقوق کارمند و استاد دانشگاه و معلم چطور؟! (4423852) (alef-3)
 
پیراسته فر
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۶:۱۰:۱۳
حالا نکنه پرستاران انتطاردارند مثل یک پزشک متخصص حقوق بگیرن! (4423575) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۷:۳۳:۴۸
مگه میشه کسی که لیسانس داره با کسب که بابدبختی پزشکی و تخصص و فوق تخصص گرفته و ا نهمه استرس داره تو کارش یه یک اندازه حقوق بگیرند؟اخه پرستار که یک هزارم دکتر استرس نداره و ازش شکایت نمیشه! (4423669) (alef-11)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۲۱:۰۲:۱۱
دوست عزیز لیسانس رو کسی نمیگه! دکترای رشته های دیگه که دکتری تخصصی دارند حتی در علوم انسانی در تمام دنیا به اندازه یک پزشک پول می گیرند ولی در ایران آیا اینجوری است؟ کسی حرف از لیسانس نزد! (4423851) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۲۲:۱۷:۴۳
هیچ جای دنیا به مدرک پول نمیدن. در ازای کاری که میکنی پول میگیری. (4426635) (alef-11)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۸:۱۴:۱۶
سلام- مشكل فقط تفاوت بالاي پرداختي بين پزشكان و پرستاران يعني بي عدالتي محض است . والا دريافتي پرستاران با اضافه كاري بالاي شش ميليون مي باشد يعني دو سه برابر ساير كارمندان. (4423707) (alef-11)
 
کارشناس فوریتهای پزشکی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۸:۳۳:۳۰
بدبخت تر از حقوق پرستاران،اورژانس 115 است. (4423722) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۸:۳۶:۰۹
زیاده خواهی پزشکان صدای همه اقشارا داره درمیاره.
بنده رتبه۲۰۰ کنکور ریاضی فارغ التحصیل ارشد دانشگاه شریف ماهی سه تومان درامد دارم و خدا رو شکر میکنم (4423724) (alef-11)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۲۱:۰۱:۰۹
ای گفتی! (4423848) (alef-3)
 
صادق
Belgium
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۸:۴۱:۴۳
كسي نگفته حقوق ها برابر باشه، اختلافات مثل بقيه دنيا و معقول باشد. (4423731) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۲۱:۴۱:۲۵
بد نیست دیگران هم بیشتر برای افزایش حقوقشون تلاش کنن، اینکه حقوق پزشکا رو بیارن پایین تا مثل باقی به خط فقر نزدیک بشن که نشد حرف! باید از موضوع درآمد بالای اونها استفاده کرد تا توجیهی برای تقاضای افزایش معقول دستمزدها داشت. هدف این مقاله هم همین بوده. (4423883) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۳:۵۲:۰۰
شما تابحال شنیدیدکسی گفته باشه که "حقوق پزشکها باید به خط فقر نزدیک بشه"؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4424674) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۹:۱۳:۲۴
اقای وزیر بیماران ام اس با طرح تمول شما همخوانی ندارد (4423757) (alef-11)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۲۱:۰۰:۴۳
پزشکان در مقایسه با تمامی شغل های دیگر که همگی از تحصیلات عالیه برخودار هستند حقوق های نجومی میگرند که در هیچ جای دنیا چنین نیست! (4423847) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۲۱:۰۳:۲۲
پرستاران رو گفتی درست چرا کارمندان که ماهی ۲ زور میگیرن بعد کارمند اداره برق اب گاز مخابرات ماه ۵ میلیون میگیرن رو نمیگین چه سیستم هماهنگ پرداخت کشوریه!!!!!! (4423854) (alef-3)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۲۱:۲۷:۳۰
اینک که دولت جدید در حال شکل گیری است، جا دارد تمامی دانش آموختگان و شاغلان حرف سلامت که شمار و دامنه تخصص آنها ده ها بار بیش از فقط پزشکان متخصص بالینی است انتظار و خواسته خود از دولت جدید برای بکار گیری متخصصان غیر بالینی عرصه های مدیریت سلامت در مناصب مهم دستگاه آن بیان و پیگیری کنند. امروز کشور ما پس از سه دهه سرمایه گذاری، دارای دانش آموختگان و گروه های علمی در رشته هایی مانند مدیریت خدمات بهداشتی درمانی، بهداشت عمومی، پزشکی و دندان پزشکی اجتماعی و دهها رشته دیگر است که می توانند فارغ از "تضاد منافع جاری" پزشکان بالینی و بر اساس دانش مرتبط با مدیریت حوزه سلامت به ساماندهی اجزای نظام سلامت اقدام ورزند. در این راه، شاید مهم ترین قدم نصب وزیری غیر پزشک برای تصدی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد. (4423877) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۲۱:۳۱:۱۸
شما که ازاین طرح تحول سلامت ناراحت هستید درزمان دولت قبل یک شیمی درمانی چقدر هزینه داشت حالا نکند شما که به منافتان ضررخورده ناراحتید فرق پرستار بادکتر را بهتراست کارشناسان نظر دهند یک پزشگ جوانی خودرا را درطرح وطرح تخصصی ازدست میدهد (4423878) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۲۱:۳۸:۵۱
تفاوت دريافتي صدها برابري دروغ محض است،الان پرستار بخش اطفال ما مجموع كارانه وحقوق واضافه كارش ميشود٤مليون،،،،،پس من بايد ٤٠٠ مليون بگيرم،
متاسفانه انجمن پرستاران كشوربجاي اينكه مسائل صنفي پرستاران عزيز وزحمتكش راپيگيري كند روز به روز تنش ميان پرستاران وپزشكان رابيشترميكند (4423880) (alef-6)
 
مهندس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۲۲:۲۳:۰۵
دلم فقط برای مهندسینی میسوزه که با تلاش فراوان با نابغه ترین بچه های این مملکت رقابت کردند .بله واقعا بچه های زیاضی تا سال ۹۰-۹۱ نابغه ترین ها بودند و هستند.
گواه حرف من هم رتبه های برتر این سالهاست که بیشترشون ریاضی و مهندسی خونده بودند.
متاسفم برای آینده ای که مهندس خوب نخاهد داشت...کاش کمی به این موضوع فکر میکردیم.
کسی با رتبه ی ۱۵ هزار کنکور دانشگاه روزانه رستاری میخونه و منی که سه رقمی کنکور اوردم و مهندسی خوندم باید بغضمو قورت بدم.
کاش کاش کاش کسی بود و آه مارو میشنید...کاش (4423921) (alef-11)
 
ابراهیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۰۲:۰۸:۲۷
سلام پرستا 4سال لیسانس میگیره دکتر 7سال عمومی 4تا5سال تخصص2تا5سال فوق تخصص بعد 2تا5سال طرع منطقه محروم حال دکتر باید مثل پرستا پول بگیره چرا نمیگید که زیر میزی کم شده یه کمی انصاف داشته باشید (4424118) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۰:۰۰:۴۰
هیچ نظارتی بر بیمارستانهای خصوصی نیست با درامدهای کلان چند صد میلیارد تومانی پرداختی یک میلیون و دویست هزار تومانی به یک کمک پرستار و پرداختی دومیلیون تومانی به یک پرستار فاجعه است.بیماران هزینه های چند ده میلونی تا 100 و دویست میلیون تومن پردخت می کنند و هیچ نظارتی بر رعایت تعرفه ها نیست و بیمارستانهای خصوصی با سند سازی بیماران دردمندی که مشکلشان با دستان پزشکان با تجربه و حاق این بیمارستانها حل میشود زندگیشان را برای سلامتی می فروشند .در اینکه باید حق جراح و بیمرستان پرداخت شود شکی نیست ما معیار و ضوابط دریافت هزینه رعایت نمیشود و در این زمینه سواستفاده میشود.ای کاش تیم بازرسی از وزارت بهداشت بصورت سرزده وارد بیمارستان آراد بشوند و ببینند که بر سر بیمارن بد بخت چه می آید..الان وقت تحقق شعارهای دولت روحانی است ....طرح سلامت نمیخواهیم آقای روحانی لطفا بر بیمارستانهای خصوصی نظارت جدی و عملیاتی داشته باشید. (4424340) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۱:۴۳:۳۹
زحمت کا پرستاران در بیمارستان ها میکشند فشار کاری که روی آن ها است واقعا وصف ناپذیر است چنانچه در سال های اخیر شاهد سندرم مرگ ناگهانی دو پرستار در میهن عزیزما شدیم این ها همه از فشار کاری زیاد نشات میگیرند .اگر بحث فقط کار دربیمارستان است و حقوق بیمارستانی واقعا زحمت و سختی کار پرستاران خیلی بالاتر از پزشکان است پس واقعا منصفانه نیست چنین تفاوتی بین حقوق پزشک و پرستار کافی است فقط یک شیفت کل بیمارستان را بدو پرستار تجسم کنید .... واقعا چه برسر بیماران خواهد آمد؟؟؟ (4424479) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۵:۵۳:۰۸
استاد حق التدریسی که ساعتی 13000 تومان می گیره می خوای علم پیشرفت کنه و ایران به اوپا برسه!!!! (4424800) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۹:۴۴:۴۰
اگر چه کسی مخالف پزشک نیست که در رفاه بهتری زندگی کند ،؟ اما جای سوال است که در روند درمان نقش پزشک تعریف شود ،ونقش پرستاران ،پراپزشکان ،وسایر عوامل هم ،تعریف شود ،اگر پزشک در درمان از صد ،پنجاه باشد ،پرستار ،وپیراپزشک هم چهل وپنج است ،وپنج هم برای سایر عوامل ،خدماتی ،اگر چنین تعریفاتی انجام گیرد ،یقینا ،همهٔ ارکان درگیر در سلامت ،وبهبودی بیمار ،رضایت می یابند ، ودیگر شاهد ناراضایتی ،عمده تاثیر گزار در روند درمان نخواهیم بود ، چون تمام مریضان که به عمل جراحی نیازمند نیستند ، در ضمن طرح تحول سلامت ،هم از جیب احاد ملت تامین میشود ، پس وظیفهٔ دولت است که از هزینه کرد درست آن دقت ،ونظارت کند ؟،،، (4425055) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۹:۴۵:۵۳
به نظر من هر شغلی باید خودش را با هم شغلی های خودش مقایسه کند (4425057) (alef-3)
 
امیر
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۲:۱۷:۰۷
من فردی هستم که دوستان زیادی در مراکز تصمیم گیری دارم لابی های زیادی می شود تا تعداد پزشک متخصص یا وکیل دادگستری در مملکت زیاد نشود اینقدر این لابی ها هزینه می کنند که بی نظیر است و این افراد هر گونه امکان افزابش پزشک متخصص و وکیل دادگستری را در نطفه از بین می برند تا زمانی که پزشک متخصص در مملکت زیاد نشود تمام روشهای دیگر منجر به شکست است چون دولت ناچار است به علت بازار انحصاری بودن پزشکان خارج از عرف به پزشکان دستمزدهای انچنانی بپردازد و هیچ راه گریزی نیست مگر اینکه لابی گرها شناسایی و رسوا شوند (4425823) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۴:۲۵:۳۹
به نظر من هر کس خودش را با این وان مقایسه کند جز رنج وعذاب چیزی گیرش نمی اید بجای اینهمه دعوا هر کدامتان که می توانید درس بخوانید وبه انچه می خواهید برسید در غیر اینصورتمثل اینکه بگویید پراید وبنز یکی است (4426047) (alef-6)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.