نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 301389
خودکشی دانشجوی دختر ایرانی در مالزی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۲۱
یک دانشجوی دختر ایرانی مشغول به تحصیل در یکی از دانشگاه های مالزی به دلیل مشکلات روحی دست به خودکشی زد.

به گزارش ایرنا، 'پ.د' دانشجوی ۴۰ ساله ایرانی که در مقطع کارشناسی ارشد رشته زبان انگلیسی در دانشگاه بین المللی 'مالایی ولز' در کوالالامپور پایتخت مالزی در حال تحصیل بود، اقدام به خودکشی کرد.

خبرهای دریافتی حاکیست این دانشجو که سال گذشته میلادی برای ادامه تحصیل وارد مالزی شد، چند ماهی است از مشکلات روحی رنج می برد و عصر جمعه دست به خودکشی زد.

تا دو روز پس از خودکشی هیچ فردی از وضعیت این دانشجو مطلع نشده است. صاحبخانه این دختر که از غیبت وی نگران می شود پلیس را در جریان قرار می دهد و پس از مراجعه پلیس به منزل این دانشجو، با جسد وی در حالی که خود را حلق آویز کرده بود، مواجه می شود.

پلیس پس از بررسی دوربین های اطراف محل سکونت این دانشجوی ایرانی به این نتیجه می رسد وی بعداز ظهر جمعه تتها وارد منزل شده و هیچ فردی نیز پس از آن به این خانه مراجعه نکرده است.

خبرنگار ایرنا از 'عباس قنبری' رایزن علمی ایران در شرق آسیا پیگیر موضوع خودکشی این دانشجو شد که وی این ماجرا را تایید کرد و گفت که گزارش پزشکی قانونی نشان می دهد ضربه ای به دانشجوی متوفی وارد نشده و خودکشی دلیل مرگ تشخیص داده شده است.

وی گفت که ارگان های ایرانی در حال پیگیری مساله خودکشی این دانشجوی ایرانی و پیگیر امور وی هستند.

هم اکنون حدود پنجهزار دانشجوی ایرانی در دانشگاه های مختلف مالزی مشغول به تحصیل هستند که اکثر آن ها تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ادامه می دهند.

'ن.ر' یک دانشجوی دیگر دختر ایرانی که در دانشگاه مالزی تحصیل می کرد نیز اسفند ۱۳۹۲ از طبقه ۲۰ یک ساختمان مسکونی خود را پرتاب و دست به خودکشی زد. این در حالی است که دو ماه پیش از آن نیز یک دانشجوی دیگر به دلیل اعتیاد شدید به مواد مخدر جان خود را از دست داده بود.
 
کلمات کلیدی : آسیبهای اجتماعی+خودکشی+دانشجو+مالزی
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۱ ۰۰:۳۵:۵۴
۴۰ ساله - مقطع کارشناسی ارشد - رشته زبان انگلیسی مگه جا و رشته تو ایران قحطه که برای فوق لیسانس اون هم زبان یکی بره مالزی.؟ (3256964) (alef-3)
 
ثریا دالغین
۱۳۹۴-۰۸-۰۵ ۱۳:۴۱:۴۶
شما از کل ماجرا همین چند مفهوم را گرفتی دوست گرام!؟ (3282805) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۱ ۰۷:۰۹:۴۶
جالبه دختر 40 ساله ایرانی؟ (3257106) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۳:۳۰:۴۸
چرا؟ مشکلات روحی را چه کسی گفته؟ اگر فردی از مشکلات روحی او خبر داشته،چرا به خانواده‌اش نگفته؟ چرا برای دوستش کاری نکرده؟ و دختر دیگر از اشکوب بیست یک ساختمان خودش را پرت کرده؟ همین؟ نباید پیگیری شود؟ شاید کسی او را پرت کرده. چرا این تعداد خودکشی در مالزی؟ (4273348) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.