توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489283
احتمال انتقال مقر شبکه الجزیره به لندن
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۰
با افزایش تنش در روابط چند کشور عربی با قطر، مقامات این کشور طرح جایگزینی را برای انتقال شبکه تلویزیونی الجزیره از دوحه به لندن تدوین کرده اند.

به گزارش صدا و سیما به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ­منابع خبری اعلام کردند قطر انتقال مقر شبکه تلویزیونی «الجزیره » به لندن پایتخت انگلیس را بررسی می کند.

این منابع افزودند: مقامات قطری طرح جایگزینی را در صورت موفقیت فشارهای چهار کشور عربی مصر، عربستان، بحرین و امارات برای بستن  [انتقال مقر شبکه الجزیره از دوحه به لندن] شبکه تلویزیونی الجزیره تدوین کرده اند و بر اساس آن مقر این شبکه تلویزیونی از دوحه به لندن منتقل می شود.

روزنامه «رای الیوم» به نقل از این منابع که از آنها به عنوان منابع مورد اعتماد و مطمئن یاد کرد افزود: اصل این طرح، پخش شبکه الجزیره از شهر لندن و انتقال همه کارکنان آن از جمله مجریان، گویندگان خبر و تهیه کنندگان انگلیسی یا اروپایی تبار به پایتخت انگلیس به محض وقوع هر حادثه ای است.

این منابع تاکید کردند، مقامات قطری از این بیم دارند که مقر شبکه تلویزیونی الجزیره در دوحه در صورت تشدید تنش ها و درگیری نظامی هدف حمله موشکی قرار بگیرد در نتیجه نابود و پخش آن به طور کامل متوقف شود.
 
 
کلمات کلیدی : قطر + شبکه الجزیره + امارات + اعراب + عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.