توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 304980
ادعای الوطن: مصر ۷ داعشی از جمله یک ایرانی را محاکمه می‌کند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۶
یک روزنامه سعودی در ادعایی نوشت مصر ۷ عضو گروه داعش از جمله یک ایرانی را به اتهام برنامه‌ریزی برای اجرای عملیات تروریستی، محاکمه می‌کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ روزنامه الوطن، چاپ عربستان سعودی، نوشت: مصر یک گروه تروریستی را محاکمه می کند که یک ایرانی نیز عضو آن است.

روزنامه الوطن سعودی نوشت: مصر، یک گروه تروریستی را محاکمه می کند که یک ایرانی نیز عضو آن است. الوطن در ادعایی بی اساس نوشت: دادگاه جنایی الجیزه روز گذشته حکم حبس موقت یک هسته متشکل از شش خارجی از جمله یک ایرانی و یک مصری را به مدت ۴۵ روز به منظور تکمیل تحقیقات صادر کرد.

به ادعای این روزنامه، این افراد به عضویت در گروه تروریستی داعش و برنامه ریزی برای اجرای عملیات تروریستی متهم شده اند.

بر اساس بیانیه وزارت کشور مصر، تحقیقات اولیه نشان می دهد ۶ عضو خارجی این گروه، به عنوان گردشگر از طریق گذرگاه زمینی "سلوم" وارد مصر شدند و در زمان حضورشان در مصر، برخی مکان های حیاتی را به منظور هدف قرار دادن آنها در آینده زیر نظر گرفتند.

در ادامه این گزارش آمده است: آنها این کار را از داخل خودرویی متعلق به متهم مصری «محمد فائز» در منطقه الأهرامات انجام داده اند. بازداشت شدگان به برنامه ریزی برای اجرای اقدامات خصمانه همزمان با برگزاری انتخابات در مصر با هدف جلوگیری از شرکت مردم در رای گیری اعتراف کردند.

الوطن مدعی شد: تحقیقات اولیه نشان داد شش خارجی عضو این گروه از کشورهای تاجیکستان، صربستان، بلاروس، ارمنستان، ایران و سوریه هستند.
 
کلمات کلیدی : مصر، الوطن، داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.