نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 475288
صدای طبل جنگ یک روزپس ازپیروزی روحانی
محمد کاظم انبارلویی/3 خرداد96
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۶

1- آقای روحانی در مصاحبه روز دوشنبه خود گفت: "مردم در انتخابات به فریبکاران نه گفتند"، "مردم به پول نه گفتند"، "مردم به تخریب نه گفتند"، "مردم به .... نه گفتند!"

آقای روحانی! وقتی در کنار گوش شما در مرزهای کشور طبل جنگ به صدا درآمده است و ناتوی عربی و غربی "مشق نظام جمع" می کنند این حرف‌ ها چه فایده‌ای دارد؟

وقتی حد اقل 16 میلیون نفر در این انتخابات شخص دیگری را برگزیدند چرا باید آنها را متهم به تخریب و فریبکاری کرد؟
مگر ما نیاز به اتحاد ملی و انسجام اسلامی نداریم؟

آقای روحانی! ادب رقیب در حفظ آرامش کشور را نباید نادیده بگیرید. آداب حکمرانی خوب حکم می کند حد اقل به فکر ثبات و اقتدار حکومت خود در چهار سال ‌آینده باشید.

2- همزمان با اعلام نتایج انتخابات در ایران و حیرت جهانیان از حضور گسترده مردم در پای صندوق‌ های رأی، ترامپ به عنوان پرچمدار دموکراسی‌ خواهی در جهان به عربستان رفت. او در کشوری گام نهاد که واژگان انتخابات، دموکراسی و صندوق رأی در فلسفه سیاسی حاکمیت آن جایی ندارد. وهابی ها‌ حکومت خود را بر اساس معیارهای ماقبل تاریخ اداره می کنند و مدعی بزرگترین دموکراسی جهان هم در صف دفاع از این کشور ایستاده است!
رابرت فیسک در مقاله ‌ای در روزنامه انگلیسی زبان ایندیپندت می نویسد: «مقامات سعودی از اینکه یک ایرانی خردمند و یک انتخابات آزاد به پیروزی رسیده است به وحشت افتاده ‌اند. انتخاباتی که تقریباً هیچ یک از 50 دیکتاتوری که برای دیدار با ترامپ در ریاض گرد هم آمده ‌اند، جرأت برگزاری آن را ندارند.» او می‌نویسد: «مستبدانی که برای ادای احترام به ترامپ در ریاض گرد هم آمده ‌اند، دموکراسی را یک شوخی نامربوط قلمداد می‌کنند.» او با به رخ کشیدن مشارکت 73 درصدی مردم ایران در این انتخابات، در مقایسه با مشارکت 58 درصدی مردم آمریکا در انتخاب ترامپ، به تحقیر مدعیان بزرگترین دموکراسی جهان در آمریکا پرداخته است.

3- بیانیه نشست ریاض، اظهارات حاکم ریاض و ترامپ نشان داد که شاهد شکل‌ گیری یک ناتوی عربی علیه مردم ایران هستیم. ناتوی عربی در زمان صدام شکل گرفت و همه کسانی که چند روز پیش در ریاض جمع شده‌ بودند، پشت آن بودند و امروز با آرایش جدیدتری به میدان آمده‌اند و چاشنی آشی که برای ملت ما پخته ‌اند خرید میلیاردها دلار اسلحه از آمریکاست. امروز ریاض با تمام قوا به ملت فقیر یمن حمله کرده است و از هیچ جنایتی فروگذار نمی ‌کند. امروز حکام سعودی تروریسم را در جهان رهبری می کنند.

برخی تصور می کردند با توافق برجام خطر جنگ مرتفع شده است. آمریکایی‌ها و ما می دانیم اصلا جنگی در کار نبوده است و آنها جرأت ندارند انگشت خود را به سمت ماشه تفنگ‌ هایشان حرکت دهند، اما برجام این فضا را فراهم کرده تا آنها به جنگ فکر کنند و نشست ریاض چنین پیامی دارد.
تکلیف ملت ایران و رزمندگان اسلام روشن است، چرا که سپاه، ارتش و بسیج پس از پایان دفاع مقدس حتی یک لحظه از تحرکات دشمن غافل نبودند .

میلیون‌ ها بسیجی اکنون انگشت روی ماشه آماده ‌اند تا پاسخ هر تهدیدی را بدهند. سؤال این است؛ آیا رئیس دولت و نیز وزیر خارجه که مدعی دور کردن جنگ و رفع ایران هراسی هستند و آن را توفیق کارکرد دیپلماتیک خود می دانند، خبر دارند در ریاض چه گذشت؟!

اینکه یک روز پس از اعلام پیروزی روحانی، صدای طبل جنگ را در ریاض با اکوی بیانیه و سخنان ترامپ و حاکم وهابی عربستان به صدا درآورند نشان می دهد که باید دولت دوازدهم فکری برای ادعای رفع ایران هراسی و حفظ اقتدار و امنیت ملی نظام مقدس جمهوری اسلامی بکنند.

آنها باید بدانند آن سوی مرز، ما با یک مشت دیکتاتور صدام صفت رو به‌ روییم که گوش به فرمان رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی هستند. رئیس جمهور باید در مصاحبه‌ ها و سخنرانی‌ هایش یک  مقدار با نیروهای مسلح به ویژه سپاه و جان ‌بر کفان بسیجی مهربان ‌تر صحبت کند.

نشست ریاض نشان داد سایه جنگ با روی کار آمدن دولت دوازدهم و تداوم دولت روحانی نه تنها رخت بر نبسته بلکه آثار و نشانه‌ های خود را نشان می دهد. آمریکایی‌ ها 110 میلیارد دلار نخود و لوبیا به حکام وهابی عربستان نفروخته‌ اند، آنها انواع جنگ افزار و مدرن‌ ترین سلاح‌ های کشتار جمعی را به ریاض فروخته ‌اند. این اولین گام واشنگتن در پسابرجام در تکمیل پازل گسترش سایه جنگ و ایران هراسی است. دیپلمات‌ های ما باید قدری واقع ‌بین باشند و یک مقدار هم به ضخامت بازوی رزمندگان اسلام به ویژه حزب الله که 90 درصد خاک رژیم صهیونیستی را زیر ضربات موشکی دارند، فکر کنند. دیپلماسی کشور را با توئیت بازی وزیر خارجه نمی شود به سمت حفظ امنیت داخلی و خارجی نظام هدایت کرد.

4- 156 تن از اعضای پارلمان اروپا در بیانیه ‌ای مشترک، انتخابات ریاست جمهوری ایران را «غیر آزاد و نامنصفانه» توصیف کرده‌ اند.
یکی از ادعاهای دولت روحانی، توفیق در تعامل سازنده با جهان است. کودن‌ ترین سیاستمداران جهان می‌ دانند در ایران یک مردم سالاری حقیقی با رقابت آزاد و نظم دموکراتیک توأم با رعایت ادب و آداب دموکراتیک وجود دارد. اما اینکه 156 تن از اعضای پارلمان اروپا مدعی غیر آزاد بودن انتخابات هستند، عجیب است. رسانه ‌های غرب به ویژه رسانه ‌های اتحادیه اروپا در انتخابات دوره یازدهم و دوازدهم در رقابت‌ های انتخاباتی از آقای روحانی حمایت تصریحی یا تلویحی کردند. با توجه به نتایج انتخابات، اینکه ادعای غیر آزاد و نامنصفانه بودن آن را داشته باشند، خیلی پررویی می خواهد.

در اینکه منافقین، النصره و گروهک ‌های تروریستی پیش ‌نویس این بیانیه را تنظیم کردند و ‌آن زبان ‌بسته‌ ها امضاء کردند شکی نیست اما خوب است وزیر خارجه کشورمان در مراودات با اروپا با توجه به امضای برجام به آنها گوشزد کند که حماقت هم حدی دارد و بپرسد آن حمایت چیست و این ادعای غیر آزاد بودن انتخابات کدام است؟

بهتر است نمایندگان پارلمان اروپا نظر نوام چامسکی تئوریسین برجسته آمریکایی را هم بخوانند که گفت: «امروز سیاستمداران دنیا با تأیید دموکراسی واقعی در ایران، حقارت خود را در برابر آیت ‌الله خامنه‌ ای به تصویر کشیدند. آیت الله خامنه ‌ای زیرک‌ ترین و سیاستمدارترین فرد جهان است. او کاری کرده است که حتی دشمنان بزرگ ملت او هم برای حضور مردم در صحنه انتخابات تبلیغ می‌ کنند.»

مشارکت وسیع و گسترده مردم در انتخابات باعث رشک و حسد دشمنان انقلاب و مردم ایران شده است. دموکراسی‌ های نحیف اروپایی از کاهش مشارکت سیاسی رنج می ‌برند به طوری که فیلسوفان سیاسی از ‌آن به عنوان دموکراسی‌ های نحیف یاد می ‌کنند. طبیعی است چند نماینده پارلمان اروپا برای جبران این حقارت، انتخابات در ایران را غیر آزاد بدانند.
 
کلمات کلیدی : جنگ+ترامپ+ریاض+عربستان+جنگ+روحانی
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۰:۰۷:۲۲
برادر گرامی غصه این ناتو رو نخور این ها نانو هستند نه تاتو اگر یه نگاه به یمن بکنید میبینید همین آقایان حریف بچه شیر نشده اند حالا چطور میخواهند با شیر بجنگند خیالت راحت ترامپ هم دخالت نمیکند چون او منافع میخواهد نه ضرر و در صورت کشته شدن سربازانش حتما ضرر های هنگفتی خواهد کرد پس خیالت جمع که نه تنها این عرب های ترسو بلکه آمریکا هم هیچ غلطی نمیکند (4387470) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۰:۱۳:۲۱
1- چرا می بافی؟
2- ترامپ تاجره، با آمدنش خواست وضعیت جهت گیری کشورهایی در منطقه را به بهانه جنگ جهانی سوم، مشخص کنه. کره شمالی را داره برای ترسانیدن جهان که جنگ هسته ای در پیشه.
3- در انتخابات 29 اردیبهشت منتظر وضعیت داخلی کشور بود که دیده شده مشارکت در انتخابات بسیار بالا ست.
4- حالا تحریکات بیرونی را شروع کرده، مهم ترین وسیله اختلافات شیعه و سنی در میان کشورهاست.
5- اگر دولت های ما بر مدار ضد افراط گرایی حرکت کنند، جایی برای ترس از جنگ نمی ماند.
6- روس، آمریکا و اروپا عاشق منافع اقتصادی خودشون در منطقه اند و ابزار اعتقادی تنها وسیله تحریک دولت علیه یک دیگره.
7- اگر دولت نشان دهد که هدفش برطرف کردن مشکلات مختلف داخلی است، دیگر جایی برای تحرکات بیرونی نیست. (4387486) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۰:۲۴:۳۳
مگه نگفتن برجام سایهدجنگ رو از سر ما دور کرده؟!!! (4387513) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۰:۴۵:۵۴
خطای استراتژیک روحانی و مشاورین ایشان در تبلیغات انتخاباتی ترساندن مردم ازجنگ و تحریم بود و حالا که با این ترفند 24 میلیون ایرانی به ایشان رأی دادند مفهوم این برای دشمنان این است که مردم ایران از جنگ و تحریم می ترسند و این یعنی در یک منازعه ساسی نکته ضعف خود را به دشمن علنی کردن. مطمئنا آمریکا و متحدینش از این دو (تحریم و سایه جنگ) به عنوان اهرم فشار بر ایران استفاده خواهند کرد. (4387573) (alef-11)
 
امیرحسین
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۲:۰۳:۱۰
احتمالا می خوان با برجام ۲جلوی جنگ با عربستان رو بگیرن،من موندم چطوری تو این شرایط که عربستان اینقدر سلاح خریده میگن دنیای گفتمان ها ن موشک ها (4387752) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۴:۵۵:۴۶
نشست اعراب و امریکا یک نشست سیاسی است برای دوشیدن اعراب
لطفن بصیرت تان!!!را بالا ببرید (4388105) (alef-11)
 
m
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۵:۲۹:۰۵
جای بس تاسف و گریه داره که رئیس جمهور یک کشور به شانزده میلیون نفر بگه فریبکار و تخریب گر و پول دوست و از این دست تهمت ها و افتراه....چه مصیبتی بالاتر از این ...!!!
چه اهنتی بالاتر از این که یک رئیس‌ جمهوری به بعضی از بزرگان و سران مملکت بگویند فریبکار و تخریب گر....؟ آقای روحانی مگر خودت جزء این نظام نبوده ای و نکنه از کره مریخ به زمین نازل شده این...؟
آقای روحانی عفت کلام و کنی تقوا و ترس از خدا هم لازم است....خوب است کمی فرمایشات حضرت علی علیه السلام در نهج البلاغه و سیره وروشرایشان و حضرت رسول اکرم صلی الله علیه وآله وسلم و اهل بیت ایشان را مطالعه بفرمایید....
چرا شما خودتان را مبرا از هر اشتباه و گناه وخطا میدانید و خود معصوم واولاد پیغمبر میدانید و
چرا شما خود را همه چیز فهم و دانا و متفکر و دانشمند میدانید ....؟
آیا شما در این انتخابات از هیچ تخریب و فریبکاری و وعده وعید و سهام عدالت و غیره استفاده نکردین....؟
خدایا در ظهور آقا امام زمان تعجیل بفرما و مملکت ما و همه مسلمانان و جهان را از دست ..انسانهایی ناشایست نجات بفرما.... (4388189) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۲۲:۰۵:۳۸
آقای انبارلویی لطفا حرفهای آقای روحانی را تفسیر نفرمایید (4388763) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.