نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488581
سرورهای تلگرام به داخل کشور منتقل می شوند
بخش دانش و فناوری الف،12 تیر96
در نتیجه توافق صورت گرفته میان مدیران تلگرام با نهادهای ویژه در کشور، به‌زودی سرورهای این پیام‌رسان محبوب میان ایرانیان به داخل کشورمان منتقل می‌شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۲
در نتیجه توافق صورت گرفته میان مدیران تلگرام با نهادهای ویژه در کشور، به‌زودی سرورهای این پیام‌رسان محبوب میان ایرانیان به داخل کشورمان منتقل می‌شود. در این شرایط پرونده احتمال فیلتر شدن تلگرام که گاه و بی‌گاه مطرح می‌شود و هر بار نگرانی خیل عظیم دوستداران و کاربران این نرم‌افزاری ارتباطی در کشورمان را به همراه دارد، برای همیشه بسته می‌شود!

این در حالی است که در آذر سال گذشته ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره تعداد کاربران ایرانی در شبکه‌های مجازی مختلف گفت: «تعداد کاربران ایرانی تلگرام ۲۴‌میلیون برآورد می‌شود، واتس‌اپ هم ۱۴‌میلیون عضو ایرانی دارد و اینستاگرام نیز چیزی در حدود ۱۲ تا ۱۴‌میلیون عضو دارد.» مدیران تلگرام که از مدت‌ها پیش برای ادامه فعالیت در کشورمان با شروطی همچون انتقال سرورهایشان به کشورمان مواجه شده و به این درخواست‌ها پاسخ مثبت نداده بودند، بالاخره در مذاکرات با مسئولان کشورمان به توافق رسیدند تا در آستانه دوره جدید از توسعه این نرم‌افزار در کشورمان قرار گیرند. آن‌گونه که خبر می‌رسد، درنتیجه توافق صورت‌گرفته میان مدیران تلگرام با نهادهای مرتبط در کشورمان، به‌زودی سرورهای این پیام‌رسان محبوب میان ایرانیان به داخل کشورمان منتقل می‌شود. بر این اساس، شرایط برای دایر کردن خدمات جدید و بومی این نرم‌افزار در ایران، فراهم می‌شود.

این خبر که شمارش معکوس برای اعلام آن توسط مدیران تلگرام و همچنین مقامات کشورمان آغاز شده، به معنی توسعه بیشتر و سریع‌تر تلگرام در کشورمان است. نرم‌افزاری که مدت‌هاست با دایر کردن امکاناتی همچون ساخت سوپر گروه‌ها و کانال‌های مختلف، خود را در قامت یک شبکه اجتماعی نوظهور به جهانیان معرفی کرده و با اقبال شدید و روزافزونی در میان ایرانیان مواجه شده است.

بر این اساس، توافق نهایی مدیران تلگرام با مسئولان کشورمان، به معنی باز شدن راه فعالیت آنها در زمینه‌های مختلف همچون پرداخت آنلاین به‌واسطه این نرم‌افزار و حتی کاهش هزینه‌های اینترنت کاربران تلگرام است؛ اتفاقاتی که اگر رخ دهند، بر محبوبیت این نرم‌افزار در کشورمان افزوده و حتی زمینه‌ساز شکل‌گیری فعالیت‌های اقتصادی جدید بر بستر تلگرام در کشورمان می‌شود؛ اتفاقی که از هم‌اکنون مدیران تلگرام برای رقم زدن آن اشتیاق فراوانی نشان داده‌اند و آن‌گونه که خبر می‌رسد، هزینه کرد بیش از 10‌میلیون یورو برای استقرار سرورهای این شرکت در کشورمان، گواهی بر این موضوع است.

پاول دورف، مدیر و بنیانگذار تلگرام از حضور 40‌میلیون کاربر در ایران و درز نکردن حتی یک بایت اطلاعات شخصی این کاربران خبر داده است


منبع: آرمان
 
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ سرورهای تلگرام
 
فرناز
۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۱۱:۲۳:۵۶
شرکت تلگرام هم این خبر رو تایید کرده است؟ (4456483) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۱۱:۵۲:۴۳
اونموقع همه با تلگرام خداحاظی خواهیم کرد! (4456534) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۱۱:۵۷:۲۲
از فردا فیلتر شروع میشه ! محدودیت و دیگر هیچ (4456543) (alef-3)
 
Sweden
۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۱۲:۵۹:۳۱
تلگرام تو تویتر رسمی خودش این خبر رو از پایه تکذیب کرده (4456625) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.