توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 356776
نقض مجدد آتش بس در حلب سوریه
تاریخ انتشار : جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۱
جدیدترین گزارش مربوط به وضعیت آتش بس در سوریه و درگیری های تروریست های داعش با ارتش آزاد در درعا از مهمترین اخبار امنیتی این کشور است.

به گزارش مهر به نقل از شبکه روسیاالیوم، وزارت دفاع روسیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته آتش بس در سوریه سه بار نقض شده است.

در این بیانیه آمده است: همه موارد نقض آتش بس در حلب رخ داده است اما آتش بس در اکثر استانهای سوریه حاکم است.جبهه النصره به دنبال نابود کردن آتش بس با گلوله باران برخی مناطق از جمله فرودگاه النیرب در حلب با خمپاره و موشک است.

روس ها تاکید کردند: نیروهای سوری به بیرون کردن داعش از اطراف شهر تدمر ادامه می دهند.تعدادی دیگر از مناطق مشمول آتش بس شده اند و در واقع به آتش بس پیوسته اند تا تعداد مناطق مشمول آتش بس به ۱۲۰ منطقه برسد با سه منطقه در استان حمص در ۲۴ ساعت گذشته توافق آتش بس حاصل شده است.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که در استانهای حمص و حماه گفتگو با فرماندهان میدانی گروه های مسلح ادامه دارد و تعداد گروههایی که مشمول آتش بس شده اند ۵۹ گروه است.

درگیری های داخلی تروریست ها

منابع سوری گزارش دادند: در محور سد سحم الجولان وو العلان در حومه غربی درعا درگیری هایی میان گروه موسوم به لواء الیرموک مرتبط به داعش و گروه موسوم به ارتش آزاد رخ داده است.

در همین حال برخی گزارش ها از درگیری داخلی داعش خبر دادند و افزودند: در الجسر القدیم در شهر الرقه اختلافات شدیدی میان تروریست های داعش رخ داده است و داعشی ها به دیگر تروریست های خود اجازه خروج از شهر الرقه را نمی دهند.

ارسال کمک های بشردوستانه به دوما در حومه دمشق

منابع سوری اعلام کردند: هلال احمر سوریه ۶ خودرو حامل کمک های بشردوستانه به شهر دوما در غوطه شرقی در حومه دمشق ارسال کرده است.
 
کلمات کلیدی : سوریه+حلب+آتش بس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.