توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 401270
زارش‌های ضد و نقیض از ورود جنگجویان طالبان به شهر «فراه»
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۹
برخی از منابع افغان مدعی شدند که طالبان با تشدید حملات خود وارد شهر شدند و درگیری‌های شدیدی بین نیروهای امنیتی افغان و طالبان جریان دارد.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری «سپوژمی»، طالبان افغان شب گذشته حملات وسیعی را به شهر فراه آغاز کرده که برخی منابع از ورود جنگجویان این گروه به داخل شهر و درگیری شدید با نیروهای امنیتی افغان خبر می‌دهند.

«محمد نصیر مهری» سخنگوی والی فراه، اعلام کرد: نیروهای امنیتی افغان در 12 کیلومتری شهر فراه با طالبان درگیر هستند و جلوی پیشروی طالبان را گرفته‌اند.

این در حالی است که «زمان محمد غوث مالیار» معاون عملیاتی فرماندهی پلیس ولایت فراه با اعلام اینکه طالبان برای ورود به شهر تلاش می‌کنند، از درگیری‌های طالبان با نیروهای امنیتی در 2 کیلومتری شهر می‌گوید.

تعدادی از شهروندان شهر فراه با ابراز نگرانی از وضعیت امنیتی می‌گویند طالبان مناطق «ریگی»، «شورآباد»، «مرواری»، «کرجی» و «دهک» در حوزه امنیتی شهر فراه را تصرف کرد.

از سوی هم شایعاتی مبنی بر ترک شهر توسط برخی از مقامات دولتی گزارش شده‌ است.

این در حالی است که چندی قبل رئیس شورای ولایتی فراه از استقرار طالبان در اطراف این شهر خبر داده بود.
 
کلمات کلیدی : افغانستان+ طالبان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.